Xiaomi Redmi Note 4

poruka: 1.882
|
čitano: 453.181
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Ma to sam i radio kad sam isao flashat global rom i izbacilo mi eror image too large i eto zavrsio tako da mi stoji na logu....
7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
goldfinger kaže...

Za one kojima je igranje bitno, definitivno treba izbjegavati Note 4 s Mediatek procesorom:

(Note 4 je lijevo, Note 3 pro desno)

 

Evo da se nadovežem na svoju poruku: koristim note 4 3/64 desetak dana i sve radi savršeno. Što se tiće igara isto sve radi savršeno. Jedino na tom antutu zastajkuje što je u potpunosti nebitno jer i najzahtjevnije igre rade bez problema. Ako kupujute ovaj mobitel i za igranje, slobodno ga kupite. 

P.S. Paralelno s njim koristim iPhone 6s i iskreno Note 4 nije ništa lošiji. 

12 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 4

ekipa kakvi su dojmovi o ovom mobu? vidim na top one snizenje pa je samo 185 USD. Da li ima software global stable? Jel ima kakvih bugova?

Trenutno imam redmi note 3 pro prime. 

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Gore sam napisao da je jako dobar. Kupljen nedavno u Top One Aliexpress za 204.99 $ (uključujući DHL shipping i popust 5$ od Iliona sTelekineze). 

Evo link ali uzmi u obzir da je cijena trenutno povišena (pa "snižena" 20% zbog 11.11.) pa pričekaj par dana: https://www.aliexpress.com/item/Original-Xiaomi-Redmi-Note-4-MTK-Helio-X-20-Deca-Core-3GB-RAM-64GB-ROM-Mobile/32720790752.html?spm=2114.13010608.0.0.ZkfkdU

Tražio sam da pošalju s global stable ali je došao s EU weekly i nema nikakvih problema.

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.11.2016 19:24 (goldfinger).
 
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4

Stiga od top one prije 2 dana 3/64 s xiaomi. eu 6.9.29 Beta.Stiga je otključan pa san samo ubacija twrp i root.Sve radi glatko i ok.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4

Isto se i meni dogodilo, evo tu sve piše uključujući i spas:

 

http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=408385&page=1#pid7543749

11 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4

Ovaj odgovor ide korisniku pod niickom gogy7, nadam se da je uspio srediti problem...

9 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Hvala. Da uspio sam riješiti problem, otključao bootloader i instalirao prvo global i nisam bio zadovoljan jer ima hrpa Google appsa. Na kraju sam stavio twrp i eu rom. No imao sam problema s baterijom sve dok nisam promjenio staru sim karticu za novu 4g. Sad mi baterija traje 3 i pol dana i 8h sota. Tri roma sam promjenio a problem je valjda bio u sim kartici. Sad mi je super na eu Romu.
13 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Jel postoji koji službeni rom a da ima i hrvatski jezik?

Steam: krvavasisa, Battlelog: krvavasisa, Rockstar SC: valentino4
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
VWalentino kaže...

Jel postoji koji službeni rom a da ima i hrvatski jezik?

 osim xiaomi.eu roma mislim da cak i ne, http://en.miui.com/download-309.html mozda ovaj global

13 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Imam stariju verziju V8.0.3.0.MBFMIDG i nema hr-a tako da mislim da ni ovaj update ne pomaže. NJuškam po forumima malo ali nisam našao ništa, imam i RN3 pro i na njemu imam weekly koji ima hr a vidim da te rom-ove ne izbacuju za RN4 

Steam: krvavasisa, Battlelog: krvavasisa, Rockstar SC: valentino4
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Evo malo dojmova vezano za ovaj mob iz naslova teme...imam ga vec neko vrijeme i ne znam sto bi mislio.

Mob je zapravo dobar, za tu cijenu vjerovatno best buy, ima fino i kvalitetno sklopljeno kuciste, kvalitetne materijale, dobar ekran, solidnu kameru, solidan hardware, vrhunsku bateriju i sve skupa kao cjelina radi odlicno, ali meni taj Xiaomi niti "smrdi niti mirisi".

Dizajn ili karizmaticnost marke je nula bodova...imas ga i dozivljavas ga kao neki Panasonicov bezicni fiksni telefon...ne znam, unatoc svim odlicnim osobinama nije mi nesto drag i srecom samo ga privremeno koristim jer sumnjam da bi s njim izdrzao godinu dana.

 
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Mislim uzeti navedeni telefon preko honor buy-a, ima li netko promo code za popust???

Da li mu je kamera bolja od kamere na lumia 640?

lp

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4

 kod "racunalo" za 5 eura"

12 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 4

da li netko zna točan postupka za otključvanje bootloader-a? išao sam preko miui stranice  i dobio odobrenje, skinui MI UNLOCK, ušao u fastboot, ali nikako da mi proces pređe 50% ( izbaci mi poruku "current account is different from the account info on the device" ).

proverio sam podatke na mi account i isti su i za logiranje putem mobitela, i za logiranje preko kompa, u opciji find device mi piše da je mobitel online, ali opet mi ne može proći tu verifikaciju nikako. napravio sam i reset telefona i opet isto :(

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 4
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Može mi netko pojasnit koje su razlike između Vendor i Global roma?

I koji je bez kineskih aplikacija, i koji ma googleove aplikacije?

 

I da li zamjena sa jednog na drugi rom zahtjeva rootanje, ili ne?

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Vendor ti cesto ima da nes ne radi dobro, kineske aplikacije, seller cesto u tom romu ima gluposti da izbacuje reklame pa da od tog jos zaraduje.. Official global nema tih gluposti.. Za flashanje kolko znam ne treba root nego se u slucaju da je snapdragon flasha preko kompa
14 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
blackeagle29 kaže...
Vendor ti cesto ima da nes ne radi dobro, kineske aplikacije, seller cesto u tom romu ima gluposti da izbacuje reklame pa da od tog jos zaraduje.. Official global nema tih gluposti.. Za flashanje kolko znam ne treba root nego se u slucaju da je snapdragon flasha preko kompa

 Hvala na pojašnjenju za razliku između global i vendor.

A s obzirom da RN4 ne postoji, bar ne još, sa snapdragonom, kakva je situacija sa MTK?

14 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Ajde kolege koji imate ovaj uređaj pomozite.

S obzirom da se ne kužim u te stvari...da li je potrebno rootati taj model da bi se prebacio sa vendor na global rom?

Tamo na njihovim stranicama vidim neka uputstva, i spominju neki unlock, flash...itd...a ne spominje se root, pa ne znam da li je to isto ili nije.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4

Moj je doša otključan bootloader i flesha san twrp ,eu room i iz twrp superuser i roota ga

14 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
brmbo kaže...

Moj je doša otključan bootloader i flesha san twrp ,eu room i iz twrp superuser i roota ga

 ok...reć ću ti hvala, jer si neš odgovorio, ali pojma nemam šta to znači...i dalje ne znam da li treba rootat taj mob ako ga želim prebacit sa vendor na global rom?

11 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 4

miki1981

 

Ovdje imaš gotovo sve što ti je potrebno, ali prije nego se uhvatiš te radnje

morao bi si dati truda i potrošiti nešto vremena na ućenje, jer bez znanja

što je root i ostalih naziva koje si i sam naveo, dogodit će ti se veliki problemi.

Problemi i nisu toliko zlo jer se rješavajući ih naj bolje i naj kvalitetnije naući,

samo da ti se ne dogodi da zagrizeš više nego što možeš progutati.

 
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
felicija kaže...

miki1981

 

Ovdje imaš gotovo sve što ti je potrebno, ali prije nego se uhvatiš te radnje

morao bi si dati truda i potrošiti nešto vremena na ućenje, jer bez znanja

što je root i ostalih naziva koje si i sam naveo, dogodit će ti se veliki problemi.

Problemi i nisu toliko zlo jer se rješavajući ih naj bolje i naj kvalitetnije naući,

samo da ti se ne dogodi da zagrizeš više nego što možeš progutati.

 Hvala na odgovoru...ali...to je stranica koju sam vidio, i s koje mi nije problem slijedit upute, radio sam par rootanja mobova u životu (ali samo par), i par puta mijenjao romova na tabletima i mobovima, i na nekima sam morao rootat uređaj na nekima ne.

Trenutno pokušavam dobit konkretan odgovor da li se Xiaomi Redmi Note 4 mora rootati da bi zamijenio vendor rom s koji dolazi sa global romom koji bi htio staviti gore.

13 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4

Odgovor je ne mora se rootati

7 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 4

miki1981, gdje si ga kupio i koji ROM ti je gore?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
@miki ne dolaze svi sa zhnj modificiranim romovima(ono sto ti zoves vendor). U biti, ne bi smijeli uopce dolaziti s tim, ali...druga prica.

Neki dolaze i sa urednim global ili eu romom.

Zasto jednostavno kod kupnje ne kupis mob koji vec ima global ili eu dev rom, ili trazis da ti stave isti, ako ne znas sam? Kupujes kod nas u ducanu, pa ti bar nije tesko to izdogovarati.

I ne, ne treba root, odgovorio sam ti to vec u drugoj temi.
7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
mcf kaže...
@miki ne dolaze svi sa zhnj modificiranim romovima(ono sto ti zoves vendor). U biti, ne bi smijeli uopce dolaziti s tim, ali...druga prica.

Neki dolaze i sa urednim global ili eu romom.

Zasto jednostavno kod kupnje ne kupis mob koji vec ima global ili eu dev rom, ili trazis da ti stave isti, ako ne znas sam? Kupujes kod nas u ducanu, pa ti bar nije tesko to izdogovarati.

I ne, ne treba root, odgovorio sam ti to vec u drugoj temi.

Evo moje iskustvo: sve kupljeno od top one aliexpress:

- za prvu kupovinu dogovorili da će poslati global with OTA updates; došao EU beta ROM (bez OTA updates). Zasad sve radi ok...

- za drugu kupovinu dogovorili da će poslati global with OTA updates; došao MIUI Global 8.0 Stable 8.0.5.0.0(MBFCNDG) > to je izmijenjeni ("fake") ROM baziran na kineskom stable (bez OTA updates) ali sa svim jezicima, instaliranim google aplikacijama, maknutim kineskim programima. Zasad sve radi ok...

13 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
@goldfinger - ako je prvi rom origigi xiaomi.eu, slobodno ostavi taj (ako ti pase). Update je jednostavan, samo skines novi rom sa xiaomi.eu i instaliras ga iz update appa.

Ovaj drugi makni, nikad ga neces moc updejtat i tko zna sta su sve prckali po njemu.
7 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Hvala. Na onom s EU romom je lako ali onaj drugi je kompliciranije pa se još nisam odlučio.

Ove prvije dvije metode ne rade: http://en.miui.com/thread-309122-1-1.html

Ovo još nisam probao  da nešto ne zeznem:

http://en.miui.com/thread-369965-1-1.html

http://en.miui.com/thread-393329-1-1.html

a radije bi stavio EU rom od global stable ali nisam 100% siguran što treba pa radije još nisam isprobavao (čekam da miki1981 prvi isproba )

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice