Xiaomi Redmi Note 4

poruka: 1.882
|
čitano: 453.194
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
goldfinger kaže...

miki1981, gdje si ga kupio i koji ROM ti je gore?

 Nisam još. Naručio u Neutrinu, trenutno nemaju crni od 64 gb, pa čekam da dođe, kažu slijedeći tjedan bi trebao. Pitao sam ih i rekli su da trenutno sve 4ke dolaze sa vendor romom, (ali stvait će mi oni prije isporuke global) oni prizanju jamstvo bez obzira koji rom je gore, a jamstvo se ne priznaje samo u slučaju da je mobitel rootan ili ukoliko ga zbrikam tijekom promijene roma, i daju 2 godine jamstva.

mcf kaže...
@miki ne dolaze svi sa zhnj modificiranim romovima(ono sto ti zoves vendor). U biti, ne bi smijeli uopce dolaziti s tim, ali...druga prica.

Neki dolaze i sa urednim global ili eu romom.

Zasto jednostavno kod kupnje ne kupis mob koji vec ima global ili eu dev rom, ili trazis da ti stave isti, ako ne znas sam? Kupujes kod nas u ducanu, pa ti bar nije tesko to izdogovarati.

I ne, ne treba root, odgovorio sam ti to vec u drugoj temi.

 Je, izgleda da dolaze, ne svi, ali ima dosta takvih iskustava, barem po iskustvima ljudi koji su kupovali i kod nas i vani. Tako da dolaze i sa tim vendor, i sa onim global...nema pravila.

Da, danas sam dobio odgovor od Neutrina da će mi stavit taj global rom prije isporuke, da nema problema oko toga, ali isto kao što sam i tu iznad napisao, nema odbijanja jamstva zbog bilo kojeg roma koji je gore, osim u sučaju da si zbrikao mob u procesu promjene roma, ili da je uređaj rootan.

Što je po meni skroz pošteno, tj to je točno ono što ja tražim.

 

Tako da uz ono što sam imao iskustva prije s njima, i onoga što čujem od poznanika, i ovoga sada - definitivno preporuka za Neutrino.

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.12.2016 16:19 (miki1981).
7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Onda im je to nes novo.. Nego, priznaju garanciju sa svim romovima? A ne priznaju ak je rootan? Znaci xiaomi eu rom priznaju, za koji je otkljucavan bootloader? A kak ce znat jel mob bio rootan? Jer root ti lako mozes maknut, i nece bit tragova ko na samsungu.. Malo mi je to nejasno
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
blackeagle29 kaže...
Onda im je to nes novo.. Nego, priznaju garanciju sa svim romovima? A ne priznaju ak je rootan? Znaci xiaomi eu rom priznaju, za koji je otkljucavan bootloader? A kak ce znat jel mob bio rootan? Jer root ti lako mozes maknut, i nece bit tragova ko na samsungu.. Malo mi je to nejasno

 Nebi znao, ja sam prenosim ono što su mi rekli kad sam pitao.

I ono što sam čuo od poznanika koji su kod njih uzeli mob i morali koristiti jamstvo - nikad niti jedan od njih nije imao problema, a svi su prčkali neš po romovima u odnosu na kupovno stanje.

7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Onda super! Jos samo da i ovo za root maknu i iduci mob se tu kupuje(naravno ak ne bude duplo veca cijena) :D
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
blackeagle29 kaže...
Onda super! Jos samo da i ovo za root maknu i iduci mob se tu kupuje(naravno ak ne bude duplo veca cijena) :D

 Koliko vidim cijene su skroz korektne. Barem za Redmi Note 4, cijena je, po meni, takva da se ne isplati uzet vani.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4

 Točno tako.

AKo stvarno garantiraju da nema poreza, onda je cijena njihova cca 1500 kn.

A kod Neutrina 2000kn. Za to dobiješ dvije godine jamstva umjesto jedne, i mogućnost servisa u HR a ne moraš ga slat negdje van. Po meni potpuno korektno i isplativo.

 

EDIT: a još ako kupuješ na firmu...ispadne dodatna godina jamstva i servis u HR skuplji samo 100 kn.

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.12.2016 13:21 (miki1981).
13 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4

Mene je prije misec dana izaša 1440 kn u top one i mislin da garancija ne vridi 550kn. A da ne govorin rootanje, twrp i prtljanje s roomovima - neprocjenjivo , zbog čega se i uzima kinez.

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.12.2016 13:45 (brmbo).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
brmbo kaže...

Mene je prije misec dana izaša 1440 kn u top one i mislin da garancija ne vridi 550kn. A da ne govorin rootanje, twrp i prtljanje s roomovima - neprocjenjivo , zbog čega se i uzima kinez.

 Zato ja i kažem da po meni vrijedi. Ja ne mogu odlučit za tebe, za mene dodatna godina jamstva i mogućnost ostvarivanja jamstva u HR svakako vrijedi te razlike.

Kineza ne uzimam zbog rootajna i sličnih rabota, dapače s time se uopće ne želim bavit osim ako baš moram ili dobivam nešto što želim, ali dok god je gore bar android 6 ja sam na miru bar dok traje jamstvo. Ja samo želim da radi bez da ja išta diram. A "kineza" uzimam isključivo zbog toga jer dobijem puno bolji omjer kvalitete, snage i cijene u odnosu na neki od "ne kineza".

A onda još dodatno za one koji uzimaju na firmu...dobiju sve to a za samo 150 kuna više.

8 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 4

poz, koliko sota imate prosječno? ja sam maksimalno izvuko 6h i to bez igrica. i nekako mi je sumnjivo da stavka cell standby troši I do 45%.? 

 
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
tomislavk24 kaže...

poz, koliko sota imate prosječno? ja sam maksimalno izvuko 6h i to bez igrica. i nekako mi je sumnjivo da stavka cell standby troši I do 45%.? 

 Ja ću ti moć reć drugi tjedan...ali jedna od osnovnih stvari koja pomažu ljudima kad im mob troši neuobičajeno puno baterije je ograničiti vezu na max 3g

Jer ako si na području gdje je granično sa 3g/4g pa se mob često prebacuje onda to iscrpi bateriju iznimno brzo.

8 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 4

može.  da znam ograničio sam čak i na 2g tako da je to isključeno.. 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Da li je za ovaj mob izasao rom sa HR jezikom? 

 

Uzeo bih ga staroj za Bozic

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 4

da postoji multilanguage rom na kojem ima hrv jezik 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Jep, MIUI 8.0 global stable ima hrv

Hearthstone: Maks0806#2960 LoL EUNE: Maks0806
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 4

ja imam global stable na note 4 i nema hrv 

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Xiaomi Redmi Note 4
global stable nikad nije imao balkanske jezike
ali zato radi samo tako, ko doxa, uglancan i ispoliran skoro kao iOS
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Oko 8h ovisi koliko mi je na Wi-Fi-u.
Auto osvjetljenje. Bez igrica, ali slušam muziku. Rom je Eu. Ali uvijek traje najmanje dva dana, ponekad puna 3 dana i više.
11 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Kako molim te onda moj ima hrv i ima global stable... 8.0.5

Mada mislim da cu maknuti to. Notifikacije ne dolaze štagod ja namjestio, a led lampica gori stalno

Hearthstone: Maks0806#2960 LoL EUNE: Maks0806
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.12.2016 11:38 (maks0806).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Originalni 8.0.6.0 nema nas jezik. Ako tvoj ima, onda imas modificiran, nesluzbeni rom, nije ni cudnno da ti ne rade notifikacije.
11 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4

8.0.5.0.0(MBFCNDG) mIUI GLOBAL STABLE. Official je i ima hrv. Notifi ne rade jer je softver loše napravljen u tom pogledu, a ne jer je neofficial. Btw uspio sam donekle srediti, ali 500 koraka i čačkanje u dev.optionsima samo da pusha notificatione...

Hearthstone: Maks0806#2960 LoL EUNE: Maks0806
8 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
@Kulin Ban

Nemoj pretjerivat :)
13 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
@maks to nije sluzbeni rom, ta verzija ne postoji, sluzbeni nema hrv jezik, neces dobiti update nikad (nadam se da necu i treci puta pisati isti post).

Tri sekunde googlanja otkrivaju da je na tvom zbrckanon romu prisutan bug blinkanja ledice, koji navodis.

http://en.miui.com/thread-393329-1-1.html http://en.miui.com/thread-401921-1-1.html
11 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4

My bad, thanks, budem flashao drugi. Kako to da shippaju sa ovim?

Hearthstone: Maks0806#2960 LoL EUNE: Maks0806
7 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Maks, i ja sam dobio s tim fake china stable vendor romom i imam isti bug (stalno blinka lampica) i ima hrv jezik. 

Drugi mi je dosao s eu romom i sve radi ok i ima hrv jezik (+ima bolji rezultat na antutu od tog drugog s china romom).

Ako uspijes flashati molim daj upute. 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Nisam se još pozabavio, može li se to uopće napraviti kao update ovako?

http://en.miui.com/a-232.html

 

Hearthstone: Maks0806#2960 LoL EUNE: Maks0806
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Gogy7 kaže...
Oko 8h ovisi koliko mi je na Wi-Fi-u.
Auto osvjetljenje. Bez igrica, ali slušam muziku. Rom je Eu. Ali uvijek traje najmanje dva dana, ponekad puna 3 dana i više.

 to je fakat dosta,  moj je imao maksimalno 5 i pol h. malo sam guglao i otkrio da global stable ima battery drain bug kad se koristi 3g kartica. naime mobitel ne ulazi u deep sleep I ždere previše baterije. preko noći(6h)u standby modu potroši i do 12%.!

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.12.2016 18:29 (tomislavk24).
14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
goldfinger kaže...

Maks, i ja sam dobio s tim fake china stable vendor romom i imam isti bug (stalno blinka lampica) i ima hrv jezik. 

Drugi mi je dosao s eu romom i sve radi ok i ima hrv jezik (+ima bolji rezultat na antutu od tog drugog s china romom).

Ako uspijes flashati molim daj upute. 

 

Koja je verzija eu roma ako cu trebati flashat da dobijem HR jezik?

7 godina
protjeran
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Svaki koji ima balkanske jezike je fake ROM, neki ga "stručnjak" spržio te stoga nije ni za kurca jer eto nešto uvjek mora da ne funkcioniše kako treba
 
0 2 hvala 0
11 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Hmm ne funkcionira na taj način, a drugi način ne mogu probati jer daje error 502 na linku za download fastboota. A valjda bu došo update, zasad ne smeta previše, osim te glupe led-ice.

Ako netko zna način na koji se može flashati 8.0.3 ili 8.0.4. neka slobodno javi :D

Hearthstone: Maks0806#2960 LoL EUNE: Maks0806
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice