20.3. u 7:23

Australijo, odrasti!

Udruga Grow up Australia zahtijeva uvođenje dodatne ocjene podobnosti igara koja postoji u svim ostalim zemljama

Poznato je da je Australija jedna od zemalja s najviše zabranjenih igara. Ne zato što je nadležno tijelo jako uvredljivo na nasilne sadržaje već zbog nepotpunog sistema ocjenjivanja podobnosti kojeg ne žele mijenjati. U Australiji je naime najniža ocjena podobnosti 15+, a australski igrači već godinama traže da se uvede 18+ kao i u ostalim normalnim zemljama.

 

Zbog toga su osnovali udrugu Grow up Australia koja se bori za promjenu zakona, a nakon osnivanja grupe istog imena na Facebooku prikupili su preko 30.000 fanova u vrlo kratkom vremenu. Obzirom da grupa ne promiče nasilje, mržnju, pornografiju i ostale ekstremne sadržaje niti ih prikazuje, zabrana grupe od strane administratora Facebooka početkom tjedna prilično je začuđujuća.

 

Izgleda da za tako nešto nije bilo valjanog razloga, pa je Grow up Australia nakon žalbe i upornog inzistiranja na objašnjenju ipak dozvoljena i dalje veselo okuplja istomišljenike.

Damir Radešić
ostale vijesti

Dobrodošli u Šangaj

U kolovozu stiže Kane & Lynch 2: Dog Days, nastavak akcijske igre koja je svojedobno uzrokovala veliku aferu

sub 20.3.2010 u 22:04

Hladnoratovske igrice

Us And Them - Cold War je potezna strategija u kojoj se bitke ne dobivaju vojskama već špijunima i lukavstvom

sub 20.3.2010 u 19:14

Najavljen Hunted: The Demon’s Forge

Bethesda i inXile Entertainment potpisali ugovor glede objave akcijskog naslova Hunted: The Demon’s Forge

sub 20.3.2010 u 16:19

KOMENTARI NA FORUMU

http://www.insidesocal.com/tomhoffarth/pacman-arrested.jpg...

Super_Terrorizer / ned 21.3.2010 20:26

Nedaj se Australio! Kakve su to igre za 18+ ? To ce biti prije neki simulatori za ubijanje...

Kant / ned 21.3.2010 04:32

Navodno su im i ovce poprilično opasne. ...

Korky / sub 20.3.2010 23:31