Nortel prodao bežično poslovanje Nokia Siemens Networksu
- autor Krešimir Brebrić
- pon 22.6.2009
- 11:00
- nema komentara
- comment
Posrnuli kanadski proizvođač telekomunikacijske opreme Nortel Networks odlučio je za 650 milijuna dolara prodati svoje bežično poslovanje Nokia Siemens Networksu.
Naime, Nortel Networks je u siječnju proglasio bankrot u nadi da će se uspjeti reorganizirati i nastaviti postojeće poslovanje, no nakon prodaje bežičnog odjela to je sada malo vjerojatno.
Nokia Siemens je objavio kako će koristiti Nortleovu tehnologiju za CDMA (Code Division Multiple Access) i LTE (Long Term Evolution) mobilne mreže kako bi proširio svoje prisutnost na sjevernoameričkom tržištu. U svojoj izjavi za javnost CEO Nokia Siemens Networksa, Simon Beresford-Wylie, istaknuo je kako ovaj posao predstavlja važnu stratešku priliku za tvrtku da utvrdi svoje pozicije na dva ključna područja, Sjevenoj Americi i LTE.
U sklopu sporazuma oko 2.500 Notelovih zaposlenika u SAD-u, Kanadi, Meksiku i Kini zadržat će radna mjesta. Prema tvrdnjama iz Nortela, ta brojka predstavlja značajan dio od ukupnog broja zaposlenih u tvrtki vezanih uz mobilno poslovanje. U Nortelu naglašavaju kako traže kupce i za ostale dijelove poslovanje, te su pokrenuli postupak za delistiranje s bure u Torontu.
Cijeli posao vezan uz preuzimanje Nortelovog mobilnog poslovanja od strane Nokia Siemens Networksa moraju još odobriti američka i kanadska regulatorska tijela, a ako bude sve uredu preuzimanje bi trebalo završiti tokom trećeg kvartala.
vezane vijesti
- Novi iPad u Europi bez navođenja "4G"
- Nvidija kupuje patente za bežičnu komunikaciju
- Kraj "samo Wi-Fi" koncepta?
- Samsung Focus 2
- SGS3 s Windowsima Phone
- Pad prihoda u Ericssonu Nikoli Tesli
- LG D1L – Android na Kraitu
- Objavljene LTE tarife i uređaji
- Rast isporuka LTE mobitela
- Imamo li stvarno LTE?
- I Vipnet pokrenuo LTE mrežu
- HT pokrenuo LTE mrežu
- Apple: „iPad se ne pregrijava“
- iPad – problemi sa zagrijavanjem?
- Ericsson - 150 Mb/s na „živoj“ mreži
- Galaxy S III u travnju?
- Razvojni tableti programerima
- "Inovativnost" novog šefa RIM-a
- Huawei predvodi LTE tržište
pon 22.6.2009
Yamato od legića
Bliže se godišnji odmori, pa ako možete odvojiti par minuta slobodnog vremena, možda i vi napravite nešto ovako 22:58
Izdržljivi WPC-500F
Posljednji uradak Stealth Computera je temeljen na Intelovom Atomu 330, a cilja na industrijsku primjenu i teške radne uvjete 22:00
Milijun za Apple
Unatoč manjem interesu, Apple je tokom vikenda uspio prodati milijun bržih i opremljenijih iPhone 3G S uređaja 18:01
LED s bijelim svjetlom
Korejski istraživači razvili su materijal za svjetleće diode koji omogućuje izravno generiranje potpuno bijele svjetlosti 16:03
Transcend SSD25D
Sa svojim brzinama prijenosa podataka od 230 i 180 MB/s Transcendov SSD25D jedan je od najbržih na tržištu 14:58
Četvrti Android
Haier se pridružio proizvođačima mobitela s Androidom – model nosi oznaku H7, a pripadat će nižem segmentu tržišta 13:00
Nortel prodao bežično poslovanje Nokia Siemens Networksu
Nortel je za 650 milijuna dolara Nokia Siemens Networksu prodao svoje poslovanje vezano uz mobilne mreže temeljene na tehnologijama CDMA i LTE 11:00
Navigacija po Homeru Simpsonu
Homer Simpson je posljednji celebrity u ponudi glasovnih paketa proizvođača navigacijskih uređaja TomTom 09:17
Odgođen Asus Eee Keyboard
Asusovo računalo smješteno u kućište tipkovnice na tržištu će se, suprotno očekivanjima, ipak pojaviti u kolovozu 06:37
tjedni pregledvezani sadržaji
-
LTE
BugTV
















