Bug Online

Biznis

Oporavak tržišta mobitela

Tržište mobilnih telefona pokazuje znakove oporavka
Tržište mobilnih telefona pokazuje znakove oporavka

Prema rezultatima istraživačke kuće IDC, tržište mobilnih telefona se oporavlja. U trećem kvartalu isporučeno je ukupno 287 milijuna mobitela što je rezultat za 5,6% bolji nego u prethodnom kvartalu, ali i za 6% lošiji nego u istom razdoblju prethodne godine.

U konkurenciji proizvođača, Nokia je i dalje vodeća, no u usporedbi s prethodnom godinom udio finske kompanije pao je s 38,6 na 37,8%. Drugo mjesto zauzeo je Samsung koji je isporučio 60,2 milijuna jedinica i time osvojio 21% tržišta. Treći je LG s 11% tržišta, zatim slijede Sony Ericsson s 4,9%, te Motorola s 4,7% svjetskog tržišta.

IDC-ovi analitičari za četvrti kvartal očekuju daljnji rast, no upozoravaju kako je "pravi" oporavak tržišta još uvijek pred nama.

dodaj komentar

zadnji komentari na forumu (3)

SolidSnakeCRO sub 31.10.2009 20:54

Oporavak tržišta mobitela

I meni....

crazy_luđak sub 31.10.2009 20:48

Oporavak tržišta mobitela

nisu spomenuli apple...

HCSC sub 31.10.2009 14:45

Oporavak tržišta mobitela

drago mi je da se ne može nitko od Apple-lovca nasladiti...

sub 31.10.2009

App Store prema rekordu

Već rekordna online trgovina aplikacijama za mobilne uređaje bliži se brojci od 100.000 aplikacija u ponudi 14:45

Audio Video sajam u Zagrebu

Po 15. put domaćoj publici predstavljaju se posljednja dostignuća kućne elektronike – televizori, kućna kina i high-end stereo sustavi. 13:10

Hemlock krajem studenog

AMD do kraja studenog namjerava predstaviti trenutno najbržu grafičku karticu, dvoprocesorski Radeon HD 5970 12:32

Sony mijenja strujne adaptere

Zbog problema s izolacijom na pojedinim modelima, Sony povlači 69.000 strujnih adaptera za računala Vaio 10:49

Uskoro Asusov smartbook

Asus će svoj smartbook s Androidom baziran na Snapdragonu u prodaju pustiti tokom prvog kvartala sljedeće godine 08:58

Oporavak tržišta mobitela

Na tržištu mobilnih telefona zabilježen je bolji rezultat nego u prethodnom kvartalu, no ipak slabiji nego godinu ranije 07:10

tjedni pregled

komentari dana

najčitanije vijesti

najkomentiranije vijesti na forumu