Gledanje TV programa preko Interneta izdvojena tema

poruka: 25.512
|
čitano: 7.151.421
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
neaktivan
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Bas si razmisljam kako bi bilo super da mozemo danas negdje gledat dinamo u 4k kad vec nisam na stadionu neznam jel tcom najavio arene u 4k ili jos ne?

 
0 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
mfran kaže...

Bas si razmisljam kako bi bilo super da mozemo danas negdje gledat dinamo u 4k kad vec nisam na stadionu neznam jel tcom najavio arene u 4k ili jos ne?

zahtjevnih li korisnika :D

 navodno će lucluc kupit tcom i dignut arene na 8k 120fps,tako se priča

5 godina
protjeran
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
Bilo je riječi o tome i išla je jedna tekma u 4k....inače prijenos im radi firma Croatel koja ima reportažna kola i komplet kamere u 4k...iako mislim da je to još jako skupo njima poslati na satelit u 4k......al koliko se sječam jedna tekma Dinama i Hajduka je išla u 4k....
Eto mi koji imamo uvjete brzine neta jedva iščekujemo to...
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.11.2018 18:34 (Maldini-CRO).
12 godina
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Stigla optika napokon...na WiFi lovim 420Mbps.Sta da kažem. 4K programi kod reddevila rade kao violina.

 

 
1 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
Maldini-CRO kaže...
Bilo je riječi o tome i išla je jedna tekma u 4k....inače prijenos im radi firma Croatel koja ima reportažna kola i komplet kamere u 4k...iako mislim da je to još jako skupo njima poslati na satelit u 4k......al koliko se sječam jedna tekma Dinama i Hajduka je išla u 4k....
Eto mi koji imamo uvjete brzine neta jedva iščekujemo to...

 Vjerovatno kad t-com ponudi veće brzine putem vectoringa i g.fasta preko bakra na ovim FTTC i FTTB/dp konfiguracijama mreže možda onda uvedu malo više 4K kanala(paket) i produkcije u tom smjeru.Za optiku znamo da nema tih problema sa gutanjem 4k pa i 8k(ako bi trebalo) ali bakar je problem a tvrde da su pokrili 58% korisnika sa tim fttc i fttb (NGA mrežema sljedeće generacije) samo šta nažalost i taj vectoring i g.fast sporo idu kod nas.

Npr. u nekim zemljama EU telekomi masovnije to puštaju i uključuju svojim korisnicima na bakru.

Napad je najbolja obrana :)
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.11.2018 19:40 (Seki001).
5 godina
neaktivan
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Da, veza je problem...moja parica max propusta 33, a optike nece garant biti bar jos dvije godine...

 
1 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Meni je fttc odmah do vrata ali koja mi korist od toga šta mi je optika ispred nosa kad su je samo dovukli do tog ormara a nama dalje šalju samo prek bakra.

Živim u nadi da će ubrzo više uključit bar taj vectoring ili sanjam G.fast.

Meni je trenutno propusnost oko 140/65Mbps samo na VDSL2 bez uključenog vectoringa.

Meni kad bi pustili G.fast karikiram sad mogao bi bez problema imat 500/150Mbps jer mi je parica do fttc-ea duljine samo 50-70m.

Napad je najbolja obrana :)
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.11.2018 19:47 (Seki001).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

A znas kako vele, kolko imas, s tolko se pokrij...zasad moram durati i s ovime...al za vecinu stvari mi dosta...

 
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
Maldini-CRO kaže...
Samo budi oprezan....navodno ti extenteri rade samo na jednoj fazi . tj ako u si u zgradi može ti se desiti da se još netko konektira na to ili da uopće na radi ....proguglaj malo dosta ljudi je imalo pošteškoća s time....

Ne moze se nitko konektirat jer se extenderi uparuju, ja sam na taj nacin sproveo internet u spavacu sobu da zena gleda serije kad ja gledam nogomet.

 

Moraju bit na istoj fazi, ako su na razlicitoj onda ne radi.

 

Kod mene pocelo prosirenje broja kanala koji se mogu gledat 7 dana unazad, trenutno radi na 130 kanala.

 

Vlastita aplikacija za smart tv jos nije gotova, tim koji je pravi ne moze rijesit neke probleme.

dennis the menace
5 godina
neaktivan
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Zbog ove magle na maksimiru slika izgleda losije nego na sportklubu 6  

 
1 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
Denis757 kaže...
Maldini-CRO kaže...
Samo budi oprezan....navodno ti extenteri rade samo na jednoj fazi . tj ako u si u zgradi može ti se desiti da se još netko konektira na to ili da uopće na radi ....proguglaj malo dosta ljudi je imalo pošteškoća s time....

Ne moze se nitko konektirat jer se extenderi uparuju, ja sam na taj nacin sproveo internet u spavacu sobu da zena gleda serije kad ja gledam nogomet.

 

Moraju bit na istoj fazi, ako su na razlicitoj onda ne radi.

 

Kod mene pocelo prosirenje broja kanala koji se mogu gledat 7 dana unazad, trenutno radi na 130 kanala.

 

Vlastita aplikacija za smart tv jos nije gotova, tim koji je pravi ne moze rijesit neke probleme.

 Stalno hvalis tu neku tvoju listu, a kad te se pita da kazes koja je pa da i mi drugi mozemo isprobati i isto uzivati u tim kanalima, neces reci. Ne kuzim u cemu je problem?

5 godina
neaktivan
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Jel ima netko listu sa američkim sportskim programima tipa fox sports i espn? Čitam na redditu da Jenkiji sve sportske sadržaje bacaju u 60 fps pa me zanima jel netko imao ikad iskustvo s tim programima, u tom visokom fpsu?

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
Denis757 kaže...
Maldini-CRO kaže...
Samo budi oprezan....navodno ti extenteri rade samo na jednoj fazi . tj ako u si u zgradi može ti se desiti da se još netko konektira na to ili da uopće na radi ....proguglaj malo dosta ljudi je imalo pošteškoća s time....

Ne moze se nitko konektirat jer se extenderi uparuju, ja sam na taj nacin sproveo internet u spavacu sobu da zena gleda serije kad ja gledam nogomet.

 

Moraju bit na istoj fazi, ako su na razlicitoj onda ne radi.

 

Kod mene pocelo prosirenje broja kanala koji se mogu gledat 7 dana unazad, trenutno radi na 130 kanala.

 

Vlastita aplikacija za smart tv jos nije gotova, tim koji je pravi ne moze rijesit neke probleme.

 Moja mreža na power-line adapteru pomiješala se sa susjedovom, u zgradi gdje ide veza preko barem 4 osigurača (jedan moj na stubištu i jedan u stanu i isto tako prema susjedu) i sve je radilo OK, mogao sam uredno čeprkati po susjedovoj mreži.

5 godina
protjeran
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
Napisao sam sa hoće biti dosta problema s tim adapterima...
8 godina
neaktivan
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
sikiriki17 kaže...
Denis757 kaže...
Maldini-CRO kaže...
Samo budi oprezan....navodno ti extenteri rade samo na jednoj fazi . tj ako u si u zgradi može ti se desiti da se još netko konektira na to ili da uopće na radi ....proguglaj malo dosta ljudi je imalo pošteškoća s time....

Ne moze se nitko konektirat jer se extenderi uparuju, ja sam na taj nacin sproveo internet u spavacu sobu da zena gleda serije kad ja gledam nogomet.

 

Moraju bit na istoj fazi, ako su na razlicitoj onda ne radi.

 

Kod mene pocelo prosirenje broja kanala koji se mogu gledat 7 dana unazad, trenutno radi na 130 kanala.

 

Vlastita aplikacija za smart tv jos nije gotova, tim koji je pravi ne moze rijesit neke probleme.

 Stalno hvalis tu neku tvoju listu, a kad te se pita da kazes koja je pa da i mi drugi mozemo isprobati i isto uzivati u tim kanalima, neces reci. Ne kuzim u cemu je problem?

 Svima koji su me pitali ja sam poslao kontakt, sta je dalje bilo ne znam.

dennis the menace
8 godina
neaktivan
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
Thinker kaže...
Denis757 kaže...
Maldini-CRO kaže...
Samo budi oprezan....navodno ti extenteri rade samo na jednoj fazi . tj ako u si u zgradi može ti se desiti da se još netko konektira na to ili da uopće na radi ....proguglaj malo dosta ljudi je imalo pošteškoća s time....

Ne moze se nitko konektirat jer se extenderi uparuju, ja sam na taj nacin sproveo internet u spavacu sobu da zena gleda serije kad ja gledam nogomet.

 

Moraju bit na istoj fazi, ako su na razlicitoj onda ne radi.

 

Kod mene pocelo prosirenje broja kanala koji se mogu gledat 7 dana unazad, trenutno radi na 130 kanala.

 

Vlastita aplikacija za smart tv jos nije gotova, tim koji je pravi ne moze rijesit neke probleme.

 Moja mreža na power-line adapteru pomiješala se sa susjedovom, u zgradi gdje ide veza preko barem 4 osigurača (jedan moj na stubištu i jedan u stanu i isto tako prema susjedu) i sve je radilo OK, mogao sam uredno čeprkati po susjedovoj mreži.

 

Prvi put cujem za tako nesto, ja sam osim sebi to isto instalirao jos nekim poznanicima i uvijek sam ih prvo morao uparit, do uparivanja nisu imali vezu, nije mi jasno kako si se ti ubacio u susjedovu mrezu.

dennis the menace
7 godina
neaktivan
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta

 Svima koji su me pitali ja sam poslao kontakt, sta je dalje bilo ne znam.

 Pa ja sam isto pitao, ali odgovor nisam dobio. Mozda me slucajno preskocio. 

8 godina
protjeran
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta

Denis757 Jel možeš reć kako se zove ta lista?

Napad je najbolja obrana :)
8 godina
neaktivan
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta

Zove se iptv lista.

 

Nemam pojma, dobio sam na mail link za skinut image, flashao svoj mag, ne mogu vidit adresu portala, poslao mac adresu, radi bez greske vec trecu godinu.

dennis the menace
5 godina
neaktivan
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Moram pohvaliti lucluca za novi sk1 hr...danas dodje frend iz zgrade kod mene koji ima jednu drugu listu i bas smo usporedjivali koliko je ostrija i bolja slika nego li na njegovoj listi iako je i njegov sk1 1280x720 hd...a motion mi je cak bolji negoli na fhd sk1...uglavnom lucluc nadam se da ubrzo dolaze i ostala dva hrvatska sk-a, a ako budu tako dobri kao ovaj ne moraju ni odmah biti fhd 

 
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Dakle frend mi je dao listu da isprobam. Kad pustim bilo koji program, izbaci me nakon minutu-dvije, pustim film, radi sve kak treba. Složio sam si na tv box i gledam preko kodija. Frend gleda na laptopu preko vlc i ne izbacuje ga, spojen je na wifi. Imamo istog operatera, s tim da ja imam 10/2 net, a on 5/1, i tv box mi je spojen lan kablom.

 

U čemu bi mogao bit problem? 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
kbenzema kaže...

Dakle frend mi je dao listu da isprobam. Kad pustim bilo koji program, izbaci me nakon minutu-dvije, pustim film, radi sve kak treba. Složio sam si na tv box i gledam preko kodija. Frend gleda na laptopu preko vlc i ne izbacuje ga, spojen je na wifi. Imamo istog operatera, s tim da ja imam 10/2 net, a on 5/1, i tv box mi je spojen lan kablom.

 

U čemu bi mogao bit problem? 

 Da ne gledate u isto vreme, a lista je ogranicena na jednog korisnika?

9 godina
odjavljen
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta

Nije ograničeno, tj. lik od kojeg je uzeo mu je rekao da je ograničeno, ali isprobao je u isto vrijeme na više uređaja pokrenut listu i radilo mu je. Dao je listu još dvojici i njima isto dobro radi, samo kod mene izbacuje. 

8 godina
neaktivan
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
kbenzema kaže...

Nije ograničeno, tj. lik od kojeg je uzeo mu je rekao da je ograničeno, ali isprobao je u isto vrijeme na više uređaja pokrenut listu i radilo mu je. Dao je listu još dvojici i njima isto dobro radi, samo kod mene izbacuje. 

 I kod mene isti problem, ovaj što mi je prodao laže da je ograničeno, očito svi lažu. :)

8 godina
neaktivan
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Vi koji imate TVVIET da li vam ikada slika zastane na kojih pola sekunde pa se onda opet vrati.

 

Ja imam 30 mbit vezu i tv je spojen direktno kabelom i sad gledam BVB-Bayern i slika non stop zastajkuje.

 

Evo i na laptopu ES2 FHD trza, Sky BL radi za sada normalno, ali evo sad kad je pao gol je opet trzalo.

 

Nisam baš zadovoljan tim trzanjima. -.-

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.11.2018 18:59 (virusulja).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
virusulja kaže...

Vi koji imate TVVIET da li vam ikada slika zastane na kojih pola sekunde pa se onda opet vrati.

 

Ja imam 30 mbit vezu i tv je spojen direktno kabelom i sad gledam BVB-Bayern i slika non stop zastajkuje.

 

Evo i na laptopu ES2 FHD trza, Sky BL radi za sada normalno, ali evo sad kad je pao gol je opet trzalo.

 

Nisam baš zadovoljan tim trzanjima. -.-

 Zar nije bilo nema dugo u ovoj temi da ima problema sa tim kanalom? Tako da je vjerovatno kod svih onda tako.

5 godina
neaktivan
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
virusulja kaže...

Vi koji imate TVVIET da li vam ikada slika zastane na kojih pola sekunde pa se onda opet vrati.

 

Ja imam 30 mbit vezu i tv je spojen direktno kabelom i sad gledam BVB-Bayern i slika non stop zastajkuje.

 

Evo i na laptopu ES2 FHD trza, Sky BL radi za sada normalno, ali evo sad kad je pao gol je opet trzalo.

 

Nisam baš zadovoljan tim trzanjima. -.-

 Kod mene radilo prvo poluvrijeme bez trzanja, a veza mi sporija od tvoje.

8 godina
protjeran
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

virusulja  ja sam imao na TVVIET Eurosportu 2 FHD lagana trzuckanja i zastajkivanja prvih 10-20minuta ali povremeno moglo se je gledat ali nije ugodno bilo pa sam brzo prebacio na ES2 HD verziju (vrlo dobra slika) i tamo je ok nije bilo tog zastajkivanja.

Ali evo od 20minute pa sad do ovog 1-2 za Bayern 53minuta sve savršeno i slika mu je jebeno dobra na ES2 FHD verziji jedan od razloga zašto sam mu uzeo listu je i taj kanal i bilo bi dobro da nema ovih povremenih zamuckivanja al kažem evo od 20minute pa sad do 60minute nema više tih problema očito su nešto u sustavu primjetili pa ispravili.

Napad je najbolja obrana :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
mfran kaže...
virusulja kaže...

Vi koji imate TVVIET da li vam ikada slika zastane na kojih pola sekunde pa se onda opet vrati.

 

Ja imam 30 mbit vezu i tv je spojen direktno kabelom i sad gledam BVB-Bayern i slika non stop zastajkuje.

 

Evo i na laptopu ES2 FHD trza, Sky BL radi za sada normalno, ali evo sad kad je pao gol je opet trzalo.

 

Nisam baš zadovoljan tim trzanjima. -.-

 Kod mene radilo prvo poluvrijeme bez trzanja, a veza mi sporija od tvoje.

 Kod mene nikakvog trzanja nema a gledam cijelu utakmicu.

8 godina
protjeran
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Bilo je prvih 10-20minuta vidiš da više ljudi tvrdi da je imalo problem pa i ja ali ništa strašno prebacio sam na odličan ES2 HD a od 20min vratio opet na ovaj FHD i evo sve od 20 do 70minute sve savršeno nadam se da će bit do kraja!

 

Malo off topic odlična utakmica derbi bundeslige 70minuta  Dortmund-bayern 2:2 

Gušt je gledat na ES 2 FHD i ovih 50fps  

Napad je najbolja obrana :)
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.11.2018 20:04 (Seki001).
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice