Gledanje TV programa preko Interneta izdvojena tema

poruka: 25.522
|
čitano: 7.166.071
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
protjeran
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Jesi proverio da li su ti FHD kanali na 50fps ili vestackih 25fps? :D Testiraj ti to, jer kod RD je na 50fps. Oni zakupljuju stream od istog lika za pojedine kanale, samo sto RD za neke daje 50fps na 60hz. :D

 
0 2 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

čuj njega "veštačkih 25fps" haha

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
denix26 kaže...
mislio sam na ogled unazad (catch up)

 

Jebiga frende ogled mi je nepoznata rijec, ali ako mislis gledat programe unazad, to ti ima tvviet od nasih. Mozes unazad gledat neke sportske, masu filmskih, djecijih, standard drzavne hrv, bos, srb... trazi test i vidi jel to to sto trazis.

4 godine
protjeran
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
Gulaš kaže...

čuj njega "veštačkih 25fps" haha

 Pa, umesto realnih 50fps, pustaju 25fps.

4 godine
protjeran
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Možda mu šteka key "P" pa mu omaklo ogled  umisto pogled unazad jer i meni na laptopu izumire "D" pa se ogodi da i meni fali dikud slovo "D"-

 
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

imam neki osječaj da Luksa89 zapravo hoće dobro reći, samo se nespretno izrazi.

 

Ne ulazeći u pojedine providere, ja sam uvijek zagovornik da se transkodiranje i "peglanje" slike radi na što manje mjesta prije nego dođe na ekran. Idealan bi bio uvijek originalni stream, ali zbog kodiranog izvora, jednostavno se mora raditi dekodiranje. Nakon toga transkodiranje u format koji je dostupan 100% korisnika IPTV usluge.

 

E sad, tu je ključ ovoga što Lukša kaže - ako provider prilikom toga transkodiranja podesi da se, pa makar i umjetno stream "podigne" na 50 fps, ne mora nužno značiti da je to loše i da nema koristi od toga. To će zapravo značiti da će se u tome procesu "ubaciti" svaka druga sličica, i činjenica je da to značajno troši resurse providerima.

Ako je to kvalitetno odrađeno, rezultat sigurno može biti bolji nego originalnih 25 fps kojega su "ukrali" 

 

Suprotno tome, ako je oriđiđi izvor 50 fps, naravno da smanjuje resurse i ako se podesi da se u tome procesu "umjetno" izbaci svaka druga sličica (frame), a to opet znači manje obrađivanja i manje potrebe za resursima. (konkretno grafike i cpu)

 

Ne kažem da se to radi, - naprotiv. Vjerujem da i TVviet i RD stvarno žele pružiti najbolju moguću kvalitetu, ali opet u limitu 2 - 4 Mbps, kako bi omogučili IPTV svima (a ne samo njima  )

Lukša, jedino ti ovo s hercima ne treba:

 

Recimo, svi televizori koji imaju osvježenje 50 Hz mogu prikazivati ispravno 50 fps i ništa se baš neće poboljšati ako kupiš televizor sa osvježenjem 120 Hz.

 

Volio bih da malo okrenemo temu u ovome smjeru, malo tehnički stručnije, pa i da me provideri demantiraju ili isprave ako sam u krivu. Uvijek sam spreman nešto novo naučiti. Samo me nemojte optužiti da želim postati provider pa ispitujem 

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.12.2019 14:59 (ZdravacVZ).
 
2 0 hvala 3
6 godina
online
Gledanje TV programa preko Interneta

Dali se na TVVIET ukoliko se koristi ministra može gledati program unatrag?

 
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
joleog kaže...

Dali se na TVVIET ukoliko se koristi ministra može gledati program unatrag?

 Da, određeni kanali imaju tu mogučnost

4 godine
protjeran
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Slazem se sve sa tobom. Hocu reci da kod RD neki kanali sami prebacuju na 60hz, dok ostali rade na 50hz. Kod tvviet imaju mislim samo dva kanal na kojima sam to primetio. Meni je ukljucena opcija na resiverima da sami prebacuju osvezenje, pa televizor to detektuje sa 1 sekundom zatamljenja slike dok prebaci na 60hz. Kada ugasim tu opciju i ako je tv na 50hz, onda kanal koji je na 60hz ide na 50hz, jer ga tv ogranicava i slika mi nije bas najostrija. Ovo sve govorim iz licnog iskustva na mag uredjajima. Ovo sam primetio samo na FHD kanalima, dok na ovim drugim nemam izvor u 60hz. Najbolje se uoci razlika na utakmicama, to jest publici i travnatoj povrsini.

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Da, oko 70 kanala je FHD. S tim sto je oko 30 na 6-8mbps, a 40 je oko 4-5 mbps podeseno

 
2 0 hvala 2
5 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
joleog kaže...

Dali se na TVVIET ukoliko se koristi ministra može gledati program unatrag?

 Meni na ministri ne radi gledanje unatrag :(

10 godina
neaktivan
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
Luksa89 kaže...

Slazem se sve sa tobom. Hocu reci da kod RD neki kanali sami prebacuju na 60hz, dok ostali rade na 50hz. Kod tvviet imaju mislim samo dva kanal na kojima sam to primetio. Meni je ukljucena opcija na resiverima da sami prebacuju osvezenje, pa televizor to detektuje sa 1 sekundom zatamljenja slike dok prebaci na 60hz. Kada ugasim tu opciju i ako je tv na 50hz, onda kanal koji je na 60hz ide na 50hz, jer ga tv ogranicava i slika mi nije bas najostrija. Ovo sve govorim iz licnog iskustva na mag uredjajima. Ovo sam primetio samo na FHD kanalima, dok na ovim drugim nemam izvor u 60hz. Najbolje se uoci razlika na utakmicama, to jest publici i travnatoj povrsini.

 Kako se na MAG - u može vidjeti koja je rezolucija na kojem kanalu? 

8 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
hostgator kaže...
joleog kaže...

Dali se na TVVIET ukoliko se koristi ministra može gledati program unatrag?

 Meni na ministri ne radi gledanje unatrag :(

 Na ministra preko mag radi unazad, ali na smarttv ne radi i nadamo se da ce u toku ovog mjeseca biti ok

4 godine
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Steta sto samo ne ubace par muzickih kanala stranih, Tvviet ono sto sam video na testu ima ubedljivo najbolju sliku, jeste manja brojka kanala ali je slika ok, ja sam ipak uzeo RD, zbog muzike. Nadam se da ce imati u planu ubacivanja par kvalitetnih stranih muzickih kanala. 

 
2 0 hvala 2
4 godine
neaktivan
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
kameni_zg kaže...
denix26 kaže...
mislio sam na ogled unazad (catch up)

 

Jebiga frende ogled mi je nepoznata rijec, ali ako mislis gledat programe unazad, to ti ima tvviet od nasih. Mozes unazad gledat neke sportske, masu filmskih, djecijih, standard drzavne hrv, bos, srb... trazi test i vidi jel to to sto trazis.

 

 
Next tv moze isto trenutno hrvatskih i filmskih

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.12.2019 19:41 (Ljetoje).
5 godina
protjeran
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
nedza kaže...

Steta sto samo ne ubace par muzickih kanala stranih, Tvviet ono sto sam video na testu ima ubedljivo najbolju sliku, jeste manja brojka kanala ali je slika ok, ja sam ipak uzeo RD, zbog muzike. Nadam se da ce imati u planu ubacivanja par kvalitetnih stranih muzickih kanala. 

 Ova moja lista ima 35 music kanala

ToniP
14 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta

@Ljetoje, Koja je ovo app?

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.12.2019 19:47 (Reedy).
4 godine
neaktivan
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta

X3m player izgleda dobro? koristim xeev editor bez njega ne moze da se kotisti. ovo je na android.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.12.2019 19:54 (Ljetoje).
4 godine
neaktivan
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

I ja bi hteo da pitam kako moze na magu da proverimo u koju rezoluciju ide kanal

 
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Evo da se malo na dovezem na ovu temu sa znanjem i iskustvima u vezi osvjezavanja, FPS-om, televizorima, itd... Što se tiče televizora sa 120Hz osvježavanjem, ne bih se slozio da slika nece bit bolja. svatko ko je ima priliku koristiti takav uredjaj, sve je fluidnije i glatkije u situacijama gdje postoji brzo kretanje i velike promjene, znaci u sportu i slicno, ne u filmovima itd... ali da se razumijemo tu mislim na panele sa stvarnih 120Hz ( sto je rijetkost kod televizora), ne na marketinske trikove sa 100, 120, 400, 800 Hz, motion frame rate advanced, pro, ultimate, bla bla sranja koja proizvodjaci prodavaju pod maglu. svatko tko je koristio OP7 Pro, ili jos bolje Ipad Pro (novi) ne moze reci da sve ne izgleda fluidnije i bolje.

Sad da se dotaknem dijela 25,30, 50, 60 Hz ili FPS-a. Svaki televizor ima mogucnost prikazati sva ta osvjezavanja, jer imaju svoje engine koji se tome prilagodjavaju. Gdje dolazi do ralike u tim osvjezavanjima je do konstrukcije elektricne mreze ( da sad ne ulazim u detalje). U većini drzava svijeta je osvježavanje 25 ili 50 Hz. Iznimka su SAD, Kanada, Meksiko i jos neke Azijske zemlje, tipa Japan (s tim da cak u Japanu ja mislim je podrzan 50 i 60 Hz nativno). Postoje dva standarda emitiranja tv signala, i to je uvjetovano kontrukcijom elektricne mreze. Potoje NTSC (SAD) i PAL (Europa i ostatak). NTSC zbog kontrukcije elektricne mreze radi na 60Hz, A PAL na 50Hz, zbog toga postoje i te dvije razlike u osvjezavanju ( naravno 25 i 30 se podrazumijeva). Svaki televizor u danasnje vrijeme je u stanju prikazati sliku u svakom od tih navedenih stanja, naravno, sto veci frame rate bolja i slika ( uvjetno receno, nije sve do frame rate-a, ali razumijemo se). Ali da bi to bilo dobro, slika mora biti u izvornom stanju, bez ikakvih prckanja u transkodiranju i ostalome. Netko je govorio da je Tvviet ima par kanala na 60Hz a ostale na 50Hz, pretpostavljam da je to zato sto je imao americki izvor. Ali da bi slika bila dobra, kazem mora biti izvorna, ni slucajno mijenjati osvjezavanje sa 50Hz na 60Hz jer ce onda slika trzati, zapinjati, bit ce glicheva, bez obzira sto je televizor u stanju to prikazati. To je ono sto sam govorio da signal mora biti isti kao na izvoru. druga je stvar sa podizanjem sa 25-50 i 30-60, to je izvedivo. Ono sto sam vec prije komentirao, kada je kod TVvieta prvi put stavljen BTsport, onaj testni period, slika je bila fantasticna, iako je slika bila 720p( ako se dobro sicam) ali je bila u 60FPS-a, to je bilo tako fludino i glatko da je bilo divota za gledati. Znaci 60FPS mi je definitivno bilo lipse za gledat nego 50, ali samo ako je u izvornom obliku. zbog toga jedva cekam kada ce TVviet krenuti sa izvornim i lossless stream-om, jer to bi onda stvarno bilo to.

Eto ukratko sto ce tice tehnickih detalja oko svega, i moga iskustva i vidjena stvari

 
6 0 hvala 5
14 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
Nisam siguran što se promijenilo, ali na tvviet sad gledam west ham - arsenal na SK1 HR i slika je čudo. Ne sjecam se da je bila tolko dobra, svaka čast
Moj PC  
3 0 hvala 3
10 godina
neaktivan
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
dmanz kaže...
Nisam siguran što se promijenilo, ali na tvviet sad gledam west ham - arsenal na SK1 HR i slika je čudo. Ne sjecam se da je bila tolko dobra, svaka čast

 Na kojoj veličini tv-a gledaš? 

15 godina
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

preporuka za EPG editor?

trebam malo preeditirati mog kineza

Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

molim moderatore da se uvede mogućnost brisanja postova ,apel broj 5674

sve radim samo da ne radim
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.12.2019 21:24 (fukavac).
 
1 2 hvala 1
5 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
dmanz kaže...
Nisam siguran što se promijenilo, ali na tvviet sad gledam west ham - arsenal na SK1 HR i slika je čudo. Ne sjecam se da je bila tolko dobra, svaka čast

 bome slika je vrhunska , hahhaa najbolja lista rules 

sve radim samo da ne radim
14 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
55" sa nekih 3 metra
10 godina
neaktivan
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
dmanz kaže...
55" sa nekih 3 metra

 Ok, sigurno bolja nego na mojoj od 65"

10 godina
neaktivan
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
Aleksandaraleks kaže...

I ja bi hteo da pitam kako moze na magu da proverimo u koju rezoluciju ide kanal

 To bi i ja htio, ali možda nitko nema MAG 😀😀ili to nije moguće vidjeti. 

8 godina
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

slika je solidna, 720p50, ne vrhunska, zapravo tako je i bilo do sada

ja ocekivao izvorni 1080i25, tj. uz deinterlace 50frejma

 
1 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Na mag mozes videti rezoluciju koja ide jedino preko siptv portala ako istu ucitas kao portal. Druga mogucnost je da ti tv sam u gornjem uglu izbaci rezoluciju i osvezenje kada menjas kanale. To ja imam na mom LG televizoru i samsungu.

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice