Gledanje TV programa preko Interneta izdvojena tema

poruka: 25.519
|
čitano: 7.160.653
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
Wizards kaže...

Nemaju snage u svojim centralama da održe stabilnih 50 pa automatski prebaci na 25 jer to lakše i stabilnije gura i klizi.

 Može biti to razlog (vjerojatno i je ili možda više izvora streama), ali ima i druga mogučnost, a to je - nestručno rečeno adaptivni stream, gdje se bitrate prilagođava korisniku. 

Neki provideri imaju tu mogučnost ako, recimo, učitaš preko xtream-a, pa ti tamo da da odabereš da li želiš stream u mpeg formatu ili tom drugom adaptivnom (neznam kak se on označava).

 

No, u praksi nisam siguran kak to baš funkcionira.

 

Vjerojatno lucluc može to stručno objasniti.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.1.2020 11:09 (ZdravacVZ).
9 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
nenadv kaže...

pozdrav, namjeravam uzeti pretplatu za neku od iptv servisa.

sto preporucujete, novaiptv, tvviet ili reddevils? bitnija mi je kvaliteta od cijene
hvala

 Isto predlažem kao i kolega Wizards - Prvo uzmi sve 3 na 2 dana probe. Ona, gdje ti se kvaliteta slike čini najbolja, uzmi mjesec dana, pa isprobaj. Ako u tih mjesec nisi zadovoljan, idući mjesec uzmi drugu, i tak...

 

Ali mislim da si dobro uočio i selektirao 3 kandidata  :)

 

Ako ti od te 3 bude malo kanala, onda možeš i kao "backup" uzeti onu kinesku homebee (ili tak neku s puno kanala, a jeftiniju)

 

5 godina
neaktivan
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
nenadv kaže...

pozdrav, namjeravam uzeti pretplatu za neku od iptv servisa.

sto preporucujete, novaiptv, tvviet ili reddevils? bitnija mi je kvaliteta od cijene
hvala

 Kao donedavni korisnik Nove ne bih ti preporučio njih. Nekoć su bili ok, sada ne.

RD sam imao samo na testu prije pola godine i bilo je sve ok.

Trenutno na Tvviet i dojmovi su odlični. Definitivno najstabilnija i s najboljom slikom IPTV usluga od svih koje sam imao. I najskuplja, ali nije čovjeku žao uzeti jer su najbolji.

5 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
Aleksandaraleks kaže...

Jednom sam pitao ali niko mi nije odgovorio... imam jednu listu sa neki 4-5000 kanala i sad recimo nizozemskih fox sport danas ide u 50 fps a sutra ide u 25 fps zasto je to tako ? To sam primetio i kod drugih kanala da menja. Nekad u 50 fps i slika je odlicna ali nekad ide u 25 fps i slika je losa. Znaci da moze kanal da ide u 50 fps zasto ne ide konstantno u 50 nego menja u cemu je tu problem????

 To znaci po meni da vlasnik toga servera nema isti izvor. Nije mu stabilan stream pa kada jedan steka prebaci se na drugi. To ti je u iptv cesta pojava. 

8 godina
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

^+1

kakve crne centrale i snaga da se odrzi strim u 50fps ahahah

jednostavno vise izvora za 1 strim, s tim sto je jedan u 50fps a drugi u 25 pa kad pukne jedan prebaci se na drugi

to ste mogli da vidite cak i kod tvviet, skoro su mu isli Planet Sportovi od drugoga

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.1.2020 16:38 (scylla98).
 
3 1 hvala 0
6 godina
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Zdravo, ja imam Mag 322 i problem je sto pri svakom nestanku struje Mag se postavi na Portal i moram resetirati Portal da proradi jeli to normalno ili treba nesto popraviti, hvala

mmmm
 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
slanipotok kaže...

Zdravo, ja imam Mag 322 i problem je sto pri svakom nestanku struje Mag se postavi na Portal i moram resetirati Portal da proradi jeli to normalno ili treba nesto popraviti, hvala

 Sve je to normalno i ja imam MAG 425A i to mi  se doduše rijetko događa ti nestanci struje ali tom prilikom ga vrne na portal.

Ipak smatram da to nije velik problem  jer resetiranje portala traje samo par sekundi.

Pa tako mi se nešto slično dogodi i na PS4 Pro konzoli kad je u Standby poziciji pa nestane struje i ona ode u resetiranje nakon ponovnog paljenja.

Čisto normalna pojava, netreba te to zabrinjavat tu nemoš ništa napravit.

16 godina
neaktivan
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Pozz

Tražim nekoga da mi na PP pošalje link za kupovinu kineske liste Home Bee možda ili neke druge ,uvjet je da ima sve ex yu sportske kanale i općenito ex yu kanale.Izgubio sam se u moru postova

Hvala unaprijed

 
2 0 hvala 1
5 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
home bee ne nadjem na aliexp... :/
 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Ljudi nemoj se zajebavati sa te kineske liste. Ja sam platio 24 eura home bee za 1 godinu i dodje 2 euro mesecno smesna cena ali i kvalitet je smesan. 95 % kanala su u 25 fps sta smeta kod sportskih utakmica a drugo mnogo bitno je to sto nisu stabilne liste osobeno uvece. Recimo pustas eurosport i kanal radi 1-2 minuta i onda pocne da steka. I sad neko ce laze a sta ocekujes od 2 eura mesecno. I dzabe da je nevredi kad nemozes gledati kao covek. Vako bar plati 10-12 eura i gledas kao covek

 
3 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
Aleksandaraleks kaže...

Ljudi nemoj se zajebavati sa te kineske liste. Ja sam platio 24 eura home bee za 1 godinu i dodje 2 euro mesecno smesna cena ali i kvalitet je smesan. 95 % kanala su u 25 fps sta smeta kod sportskih utakmica a drugo mnogo bitno je to sto nisu stabilne liste osobeno uvece. Recimo pustas eurosport i kanal radi 1-2 minuta i onda pocne da steka. I sad neko ce laze a sta ocekujes od 2 eura mesecno. I dzabe da je nevredi kad nemozes gledati kao covek. Vako bar plati 10-12 eura i gledas kao covek

 

Slažem se da 25 fps i 50 fps nije isto.

 

Imam Homebee listu, istina je da nema skoro ništa kanala sa 50fps, ali meni nema toliko štekanja. Uglavnom gledam sport, i svaka od utakmica se može naći na 6-7 kanala ( FHD i 25 fps ). Nikad mi se nije desilo da nitijedan kanal ne radi.

 

Tražim i ja listu koja ima naše i strane sportske kanale u 50 fps ali je nisam još našao.

 

Tako da za 2 eur mjesečno meni je Homebee super.

HZV
11 godina
neaktivan
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
acidbb kaže...

pozdrav,

preko smart tv-a imam mogućnost koristiti ott player i fork player za iptv.

 

nakon registracije na stranici https://ottplayer.es i uploadiranja liste, vidio sam da imaju epg samo za ruske kanale.

zna li netko može li se preko tih iptv aplikacija koristiti epg za domaće kanale?

 

može li se u m3u fajl staviti izvor epg-a za svaki pojedini kanal ili za sve kanale odjednom, kada ne postoji nigdje opcija u aplikaciji za unos izvora epg-a?

mislim na  nešto kao ovo..

 

#EXTM3U  url-epg="http://example.com/epg-url/ <<url-logo="http://example.com/images/"

#EXTINF:-1 tvg-id="1" tvg-logo=<<channel_1.png" group-title=<<Group_>>, channel 1

http://example.com/stream.m3u8

#EXTINF:-1 tvg-id=<<2>> tvg-logo="channel_2.png" group-title=<<Group_2>> tvg-rec="1", channel 2

http://example.com/stream/key/2.m3u8

 

kopirao sam to sa stranice http://ottplayer.org koja ima naziv kao i ott player za smart tv, ali to nisu iste aplikacije.

 

Pozdrav

 

Želim kazati da koristim OTT aplikaciju duže vrijeme na mom SMART LG TV-u za gledanje IPTV, ali sam neki dan kod nadogradnje liste uočio da radi EPG za većinu EXYU programa (Arene, Sport klubovi, HBO, FOX, HTV...).

 

Prilikom ubacivanja m3u liste dovoljo je u nazivu programa bit naveden točan naziv coda Arena Sport 1 HR ili ARENA SPORT 1 RS ...

linija bi bila npr ovako: #EXTINF:-1 tvg-id="" tvg-name="" tvg-logo="" group-title="",Arena Sport 1 HR

http://server/username/pass/broj

 

A može se i nakon uploadanja liste na https://ottplayer.es u playlist odabrati settings programa i u cannnel's icon izabrati po d LIBRARY -> SELECT  -> SEARCH upisati npr. ARENA, on pronađe sve sa ARENA i klineš na button programa, potvrdiš EPG i upališ TV refrešaš i čitaš raspored na TV-u.

 

Ovaj OTT player mi se najviše svidio od raznih za TV jer kad se sve posloži vrlo se brzo pokreće, pregledan je i BESPLATAN.

 

7 godina
neaktivan
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
Aleksandaraleks kaže...

Ljudi nemoj se zajebavati sa te kineske liste. Ja sam platio 24 eura home bee za 1 godinu i dodje 2 euro mesecno smesna cena ali i kvalitet je smesan. 95 % kanala su u 25 fps sta smeta kod sportskih utakmica a drugo mnogo bitno je to sto nisu stabilne liste osobeno uvece. Recimo pustas eurosport i kanal radi 1-2 minuta i onda pocne da steka. I sad neko ce laze a sta ocekujes od 2 eura mesecno. I dzabe da je nevredi kad nemozes gledati kao covek. Vako bar plati 10-12 eura i gledas kao covek

a valjda ovisi od korisnika do korisnika. ja evo igrom slucaja mjesec i pol bio bez klasicne televizije tako da sam gledao upravo kinesku homebee listu. i to sam gledao preko wifija, odnosno mobitela koji je glumio hotspot. radila je manje vise uredno. 

tako da kao neka rezervna opcija nije lose. 

7 godina
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

čestitke na pobjedi

ovde se gledalo

 

 
3 0 hvala 2
11 godina
neaktivan
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta

Baš tako ovisi od korisnik do korisnika, odnosno od likova koji prodaju liste i koji ih održavaju.

Ja sam prošli tjedan "kupio" preko kineskog aliexpressa store:  IPTV HD Box Store  https://www.aliexpress.com/store/5081256?spm=a2g0o.detail.1000061.1.4d4237582rlvTG listu na 14 mjeseci za 86 kuna, i još mi za 5 zvjezdica dao 1 mjesec plus, što me izađe niti 6 kuna mjesečno. Bila neka zmska akcija -65%, nema više.

Ova lista mi služi za gledanje ARENA i SPORTKLUBOVA, jer svaki program ima i rezervni kanal. Uglavnom je slika zadovoljavajuća, bolja nego gledanje u flashu web browsera. Programi u m3u listi nisu poredani, ali sam si prilagodio svojim potrebama i preslagao, ubacio u TV i gledam OTT playerom. Nekada gledam na mobitelu sa SMARTERS IPTV. 

Nisam TV geek pa pred TV-om dnevno provodim 2-3 sata što mi je ovo sasvim dovoljno.

Zna se dogoditi da neki program stane, neke treba pričekati 10-tak sekundi da krenu, neki nekad nerade, ali za tu cijenu je zadovoljavajuće. Brzina kućnog interneta mi je 60 mbps, Tv spojen kablom.

5 godina
online
Gledanje TV programa preko Interneta

to kaj si napisao za mene nije gledanje nego goli k... no to je samo moje mišljenje  ,da su i zabadava ako je loša slika , a kamoli da još i štekaju 

sve radim samo da ne radim
 
5 0 hvala 1
4 godine
neaktivan
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta

.

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.1.2020 16:05 (Slevin Kelevra).
4 godine
neaktivan
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
spilice05 kaže...
Aleksandaraleks kaže...

Ljudi nemoj se zajebavati sa te kineske liste. Ja sam platio 24 eura home bee za 1 godinu i dodje 2 euro mesecno smesna cena ali i kvalitet je smesan. 95 % kanala su u 25 fps sta smeta kod sportskih utakmica a drugo mnogo bitno je to sto nisu stabilne liste osobeno uvece. Recimo pustas eurosport i kanal radi 1-2 minuta i onda pocne da steka. I sad neko ce laze a sta ocekujes od 2 eura mesecno. I dzabe da je nevredi kad nemozes gledati kao covek. Vako bar plati 10-12 eura i gledas kao covek

 

Slažem se da 25 fps i 50 fps nije isto.

 

Imam Homebee listu, istina je da nema skoro ništa kanala sa 50fps, ali meni nema toliko štekanja. Uglavnom gledam sport, i svaka od utakmica se može naći na 6-7 kanala ( FHD i 25 fps ). Nikad mi se nije desilo da nitijedan kanal ne radi.

 

Tražim i ja listu koja ima naše i strane sportske kanale u 50 fps ali je nisam još našao.

 

Tako da za 2 eur mjesečno meni je Homebee super.

 

kako nema kanala sa 50fps? USA sportski kanali (a i ostali USA kanali) su većinom u 60fps (ide glatko ko guza :)) i za to primarno koristim Homebee.

 

Ima i britanski BT sport na 50fps ali nije to fluidno kao USA kanali.

 

Ako netko hoće Arene i /ili SK u nekoj super rezoluciji tada je neki drugi provider više za njega (iako evo taj famozni Homebee ima SLO ŠPORT TV u 50fps).

12 godina
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Inace se ne ukljucujem u te fps rasprave, al brate mili da je to toliko bitno, pa nemre mi neko tvrdit da je... meni je bitno da mi ne steka a tek onda gledam di mi je slika bolja. Al kad procitam neke komentare ovdje na ovom forumu,, jebote vidim ima ljudi kojima je OK da im steka, jer eto, ionak ne gledaju puno, pa ak stane nema veze. hahaha

 
4 0 hvala 1
4 godine
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Evo, takodjer ni ja nisam bas da se ukljucujem u rasprave, ali nekako ne mogu da ne kazem repliku. Naravno postujem svacije misljenje, ali se ne mogu bas sloziti da 50fps, ili 60 za sport nisu bitni. da bih to nekako usporedio, može se to reći kao da se vozis u autu i rade ti samo dva amortizera kako triba a druga dva malo zaj....., naravno doci ces do destinacije ali ti put nece biti ni priblizno ugodan kao sa sva 4 funkcionalna. ista stvar je i sa 25fps, moze se gledat, ali nije isti ugodjaj i iskustvo. svatko ko je koristio 90,120 Hz displaye na mobitelima, tabletima, ili cak vise od 144, 240 na monitorima ti to moze potvrditi. ne znam, i ne mogu reci jesi li ikad imao duzeg iskustva s takvim uredjajima, ali moja pretpostavka je da nisi, mozda sam u krivu. tako da ako netko jednom "okusi" high refresh rate " display i sadrzaj, tesko da ce mu ikad 25fpa biti zadovoljavajuce, prihvatljivo da, ali ne zadovoljavajuce

 
2 0 hvala 1
12 godina
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Daleko od toga, ljepse bi meni bilo igrat Red Dead Redemption 2 na 60 fpsa pa ga igram na 30 jer nejde vise.  jos imam i 144hz monitor, sve se to vidi razlika, vidim ju ja i kad gledam TV, al svejedno mi to, osobno, na TV-u nije najbitnija stavka, al dobro je da IPTV ide u tom smjeru da slika bude bolja i fluidnija

 
1 0 hvala 1
4 godine
neaktivan
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Ova kineska homee bee ne radi izgleda jer ubacivaju kao sto vidim filmovi... porano nisu imali filmovi sad gi ubacuju i verovatno radi to nema u momentu tv uzivo kanle

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Pink premium prešao u hd, a na tvvietu sd, samo logo stoji hd

 
2 0 hvala 1
4 godine
neaktivan
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Jel vam radi lista ona home bee od kineza? Meni od sinoc na magu ne radi a m3u lista radi bez problema. Neznam u cemu moze da bude problem

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
KIC5 Ja im i za n1 hr stalno govorim zasto nije hd i uvjek kazu sutra ce a n1 srbija i n1 bih su u hd.
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.1.2020 11:00 (vide).
 
2 0 hvala 1
4 godine
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Kad će na tvviet sportklubovi biti  u 1080p50fps? Hr su 720p50 niži bitrate, a srpski 1080i25 viši bitrate, ali ne vrijedi mnogo zbog 25fps. Isto je važan izvor signala, pretpostavljam da je u oba slučaja satelit...

 
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Solidan izvor za epg kanale,isprobao sam na Homebee listi,ne znam kako vuče epg za druge liste.

http://epgportal.us.to/epg/IPTV_guide.xml

 
2 0 hvala 1
5 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
ne nadjem home bee na aliu. ima neko link? Hvala
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Koja je najbolja opcija za internet za iptv? Tele2 pokucni je smece najvece brzina je dobra ali svako malo pukne na sekund i to je nemoguce za gledat. Tvviet mi je radia savrseno misec dsna prid istek ugovora sa tele2 i cin san produzia pocelo je stekat, sad se nesto vucen s njima ali ako bi raskinia koja je najbolja opcija, samo zelin stabilnu brzinu ne mora bit pretjerano visoka

HŽV
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
rookica19 kaže...

Koja je najbolja opcija za internet za iptv? Tele2 pokucni je smece najvece brzina je dobra ali svako malo pukne na sekund i to je nemoguce za gledat. Tvviet mi je radia savrseno misec dsna prid istek ugovora sa tele2 i cin san produzia pocelo je stekat, sad se nesto vucen s njima ali ako bi raskinia koja je najbolja opcija, samo zelin stabilnu brzinu ne mora bit pretjerano visoka

 Uglavnom svaka ona koja ide preko kabela.

 

Ako imaš mogučnost, raspitaj se da li u tvome području netko nudi optički internet (svjetlovodni)

Ako ne, vidi s T-HT om da li i koliku bi brzinu imao preko parica (bakrenih žica koje su provučene i dostupne skoro pa svugdje)

 

Sve preko 20 Mbps je za IPTV i većinu ostalog OK.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice