Gledanje TV programa preko Interneta izdvojena tema

poruka: 25.513
|
čitano: 7.152.520
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
neaktivan
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
Fukavac hvala.
Da, pogledah malo i dobro izgleda taj beelink.
Ovo je bolje od xiaomi s boxa ali i skuplje.
Ne znam da li da isprobam prvo xiami box
9 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
melcisedec kaže...
Fukavac hvala.
Da, pogledah malo i dobro izgleda taj beelink.
Ovo je bolje od xiaomi s boxa ali i skuplje.
Ne znam da li da isprobam prvo xiami box

Evo ti i moje mišljenje. Imao sam ranije dva Minix-a, a sada imam Beelink.

Beelink je sasvim dobar box, sigurno pri vrhu. Nikad ni jedan problem s njim.

Po meni je bolje izdvojiti koju kunu više i kupiti dobar box a ne eksperimentirati sa jeftinjacima.

4 godine
neaktivan
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
Hvala na iskustvu.
Samo koliko mogu pročitati za ovakve uređaje koje ste naveli korisnici istih govore da za gladak rad bez trzaja trebaju i dobre internet brzine poviše 60mbit/s pa me to malo obeshrabruje
5 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
melcisedec kaže...
Hvala na iskustvu.
Samo koliko mogu pročitati za ovakve uređaje koje ste naveli korisnici istih govore da za gladak rad bez trzaja trebaju i dobre internet brzine poviše 60mbit/s pa me to malo obeshrabruje

 To je glupost, ja sam imao net do prije par sana 120/70. Sad imam duplo manji i nikakvih problema nemam. Za bilo koju listu ti je dobar net od 30-40-50 Mb samo da je konstantan.

 

4 godine
neaktivan
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
Istina- ja sad imam internet do 20mB/s i premda sam bio sumnjičav s listama i IPTV-om nisam imao problema.
Ali nisam mislio na liste, već sam se referirao na ove uređaje- android boxeve koje su ovdje gore predložili gdje se spominje po recenzijama,forumima da po njihovoj konfiguraciji-hadrdweru za pokretanje aplikacija i fluidnost trebaju veće brzine interneta.
13 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
Čemu se gnjaviti sa boxom ako imaš već firestick koji ti dobro radi? Ili sam nešto pomiješao.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
5 godina
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

bez veze ode ova rasprava u  svađu skoro ,  ma ma netreba neznam koja brzina inteneta sad  nekih  15 pa na više je ok za fhd  ( zavisi isto kakva je i kvaliteta fhd programa  nemaju svi ni istu kvalitetu slike  pa tako ni brzinu ) , ali problem  su boxovi koji su sklepani tako da nemogu pocicat maximalnu brzinu  interneta pa dolazi  do takvih situacija gdje ne radi dobro lista  tj programi ,  već sam hiljadu puta rekao sve zavisi kako je box sklepan  tj hardver i software  dali su maximalno optimizirani , da ne govorim o wifi  , neki  boxevi nemaju wifi nikakvu brzinu ,  a spojeni su na 30 cm od rutera jednostavnoo kvaliteta izrade je bila loša ..

sve radim samo da ne radim
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.1.2021 9:26 (fukavac).
 
0 0 hvala 1
4 godine
neaktivan
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
Fukavac.
Pa mislim da nigdje nema ni mrvicu svađe, vidim samo da ljudi poput vas pokušavaju pomoći i reći svoja iskustva što je za svaku pohvalu.
4 godine
neaktivan
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
Hexfire.
Da dobro ste povezali.
Imam 4k firestick i zadovoljan sam ali za onu moju namjeru da na njega snimam sadržaj koji samo preko tiviMate aplikacije mogu snimat je nedovoljan jer mu je memorija mala.
Sad, može se memorija firesticka proširiti sa dongle-hubovima ali su potrebni adapteri ili kablovi.
Nažalost većina toga se nudi na američkom tržištu a neke opcije su skupe toliko da za njih mogu kupiti android box.
Nama bliže mogu se nabaviti adapteri za stick ali većina toga nije dovoljno sa diskove već ti adapteri služe za manje potrošaće tipa priključak za air miš, tipkovnice i sl.
Našao sam jednu opciji pa čekam da dođe sa Amazona jedan adapter kabel za koji tvrde da podržava i external hard disk.
Ali kako su gore neki rekli zašto ne dati koju kunu pa imati zaokružen proizvod za sve, tipa mogućnost povezivanja eternet kabelom, usb 3.0 ulaz, proširenje sim karticama i danas-sutra 4k materjali a to jedan dobar android box ima.
Nadam se da sam objasnio moje namjere
15 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
melcisedec kaže...
Hexfire.
Da dobro ste povezali.
Imam 4k firestick i zadovoljan sam ali za onu moju namjeru da na njega snimam sadržaj koji samo preko tiviMate aplikacije mogu snimat je nedovoljan jer mu je memorija mala.
Sad, može se memorija firesticka proširiti sa dongle-hubovima ali su potrebni adapteri ili kablovi.
Nažalost većina toga se nudi na američkom tržištu a neke opcije su skupe toliko da za njih mogu kupiti android box.
Nama bliže mogu se nabaviti adapteri za stick ali većina toga nije dovoljno sa diskove već ti adapteri služe za manje potrošaće tipa priključak za air miš, tipkovnice i sl.
Našao sam jednu opciji pa čekam da dođe sa Amazona jedan adapter kabel za koji tvrde da podržava i external hard disk.
Ali kako su gore neki rekli zašto ne dati koju kunu pa imati zaokružen proizvod za sve, tipa mogućnost povezivanja eternet kabelom, usb 3.0 ulaz, proširenje sim karticama i danas-sutra 4k materjali a to jedan dobar android box ima.
Nadam se da sam objasnio moje namjere

https://www.aliexpress.com/item/32915960943.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.1a534c4dxuil3O

https://www.pcshop.hr/transmedia-micro-b-male-micro-b-female-to-usb-a-female-02-m/TRN%2DC258%2DCL/product/

Na youtube ces nac gomilu videa sa uputama.

13 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
melcisedec kaže...
Hexfire.
Da dobro ste povezali.
Imam 4k firestick i zadovoljan sam ali za onu moju namjeru da na njega snimam sadržaj koji samo preko tiviMate aplikacije mogu snimat je nedovoljan jer mu je memorija mala.
Sad, može se memorija firesticka proširiti sa dongle-hubovima ali su potrebni adapteri ili kablovi.
Nažalost većina toga se nudi na američkom tržištu a neke opcije su skupe toliko da za njih mogu kupiti android box.
Nama bliže mogu se nabaviti adapteri za stick ali većina toga nije dovoljno sa diskove već ti adapteri služe za manje potrošaće tipa priključak za air miš, tipkovnice i sl.
Našao sam jednu opciji pa čekam da dođe sa Amazona jedan adapter kabel za koji tvrde da podržava i external hard disk.
Ali kako su gore neki rekli zašto ne dati koju kunu pa imati zaokružen proizvod za sve, tipa mogućnost povezivanja eternet kabelom, usb 3.0 ulaz, proširenje sim karticama i danas-sutra 4k materjali a to jedan dobar android box ima.
Nadam se da sam objasnio moje namjere

 Ah, onda da, treba nešto "ozbiljnije". Navodno je nVidia Shield TV odličan uređaj, ali košta. Dugoročno možda dobra opcija.

 

Koliko vidim Tivimate može snimati i direktno u neki shared folder na PC-u. Recimo ako imaš neki PC/laptop spojen na istu mrežu mogao bi direkt na njega snimati.

 

I čisto iz znatiželje... što ljudi uopće snimaju od TV sadržaja u današnje vrijeme? Nije mi nikad trebala ta opcija (barem ne od vremena VCR i kazeta :D) pa me baš interesira.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
4 godine
neaktivan
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
Da, upravo sam taj model naručio.
Hvala na preporuci
4 godine
neaktivan
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
Hexfire,
TiviMate nudi snimanje na shared folder preko PC ako je PC spojen na uređaj na kojem je instalirana sama aplikacija u mom slučaju firestick.
Pa reći ću vam recimo moj primjer što snimam.
Recimo žena voli 24 kichen i voli snimit koju epizodu pojedinih kuhara i onda na tanane proučit recepte i samo proceduru pripreme jela.
Volimo snimit dokumentarne emisije koje se ponekad preklapaju s nekim filmom ili sportom pa poslje gledat a te dokumentarne s prevodom i nije lako skinut.
Zgodno zar ne?
Filmove i serije skoro ništa jer većinu toga se može pogledat preko netflixa- hbo go-amazon prime, torrent mašinerija.
13 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
melcisedec kaže...
Hexfire,
TiviMate nudi snimanje na shared folder preko PC ako je PC spojen na uređaj na kojem je instalirana sama aplikacija u mom slučaju firestick.
Pa reći ću vam recimo moj primjer što snimam.
Recimo žena voli 24 kichen i voli snimit koju epizodu pojedinih kuhara i onda na tanane proučit recepte i samo proceduru pripreme jela.
Volimo snimit dokumentarne emisije koje se ponekad preklapaju s nekim filmom ili sportom pa poslje gledat a te dokumentarne s prevodom i nije lako skinut.
Zgodno zar ne?
Filmove i serije skoro ništa jer većinu toga se može pogledat preko netflixa- hbo go-amazon prime, torrent mašinerija.

 Nisam baš shvatio ovo boldano. Znači ja imam firestick uštekan u TV i spojen na WIFI. PC je spojen na istu mrežu, ali kabelom. Na Firesticku mogu pokrenuti Tivimate i odabrati neki shared folder na PC-u i u njega mi sprema recordani sadržaj. Meni osobno nepotrebno, ali dobro je znati da funkcionira. PC i Firestick nisu nikako dodatno povezani osim što su na istoj mreži.

 

Ajd ovo za kuhanje mi ima smisla. Btw, neki IPTV imaju i mogućnost gledanja sadržaja par dana unatrag. Pa ako se dogodi da se nešto preklapa s nečim drugim, a planirate pogledati u roku par dana može se i tako.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
4 godine
neaktivan
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
Imam tvviet i da preko ministre koja je na lg tv ali i preko tiviMate aplikacije na firtsticku mogu vratiti unazad programski sadržaj.
Ali na Ministri koja mi je grozna aplikacija i nije mi legla po mnogo čemu vraćanje programa zna biti pain in the ass jer mi mnogo puta za odabran sadržaj javlja grešku i nikako pokrenut.
S druge strane TiviMate mi je odlična aplikacija mnogo preglednija ali prema službi za korisnike TV viet ima neki bug sa epg-om i stalker lista zna zezat pa sadržaj programa čas ima čas nema.
Može se pokušat sa m3u listom nešto iskemijat pa onda vraćat preko nje i to ću ovih dana eksperimentirat.
Ali snimljen sadržaj je tu i ne ovisim o volji liste da mi otvori sadržaj ili ne i mogu ga pogledat kad me je volja.
Pogledat ću ovo još jednom ali meni ne nudi snimanje na PC folder(povezujem PC ne kablom već preko WIFI veze.
4 godine
neaktivan
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
Kad uđem u tiviMate i uđem u postavke apk u "storage" nudi mi select a folder to save the recordings to
- internal shared storage(to je od sticka) bar tako izgleda
- setup LAN/SMB ( da nije tu nešto što ste ubacili pa se povezuje putem LAN 🤔
11 godina
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Koji iptv preporučujete, prvestveno za arene, ostalo mi nije bitno ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta

Nisam baš shvatio ovo boldano. Znači ja imam firestick uštekan u TV i spojen na WIFI. PC je spojen na istu mrežu, ali kabelom. Na Firesticku mogu pokrenuti Tivimate i odabrati neki shared folder na PC-u i u njega mi sprema recordani sadržaj. Meni osobno nepotrebno, ali dobro je znati da funkcionira. PC i Firestick nisu nikako dodatno povezani osim što su na istoj mreži.

 Pa ako su na istoj mrezi onda su povezani, nemaš šta dodatno povezivati. Samo trebaš sherani folder na PC-u napraviti ako ga nemaš.

14 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
Sa m3u listom radi bez greske, samo ne vracas preko epga, nego imas foldere tvod i tamo nadjes sto ti treba..
Meni osobno i nije veliki problem ako nesto zelim vratiti, osobno cak i jednostavnije nego snimati na vanjski uredjaj..
Stalker nisam probao..
4 godine
neaktivan
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
"Pa ako su na istoj mrezi onda su povezani, nemaš šta dodatno povezivati. Samo trebaš sherani folder na PC-u napraviti ako ga nema. "
Spojen mi je stick i PC na istu mrežu (PC preko wifi) Ne nudi mi tu opciju povezivanja.
Možda treba postaviti neke postavke na sticku ili PC ali nije mi to poznato. 😥
13 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
melcisedec kaže...
Kad uđem u tiviMate i uđem u postavke apk u "storage" nudi mi select a folder to save the recordings to
- internal shared storage(to je od sticka) bar tako izgleda
- setup LAN/SMB ( da nije tu nešto što ste ubacili pa se povezuje putem LAN 🤔

 Ovaj dio je tebi bitan.

 

Ideš tamo i onda pod Server adress upišeš lokalni IP svog računala (recimo kod mene je to 192.168.1.10). I staviš neko proizvoljno ime. Ako si dobro upisao adresu ponuditi će ti sve shareane foldere sa PC-a. Odabereš kamo želiš spremati i to je to.

 

Evo ti i jubito video ako nije dovoljno jasno 

 

Downside toga je što ti naravno taj PC onda mora biti upaljen i dok snimaš i dok želiš gledati snimljeno. Ali ako je to za povremeno korištenje ili ti PC ionako radi više manje cijeli dan kao meni onda je ovo sasvim ok opcija. Već kad ti Firestick radi dovoljno dobro za sve drugo.  

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
12 godina
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Našao listu za 25 kn mjesečno, ogromna lista, ex yu programi, kvaliteta skoro rame uz rame tv vietu, bolja od nova iptv, javite se u inbox

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.1.2021 8:46 (Cryogenic).
Moj PC  
3 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
Puno hvala na objašnjenju.
4 godine
neaktivan
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
Cryogenic kaže...

Našao listu za 25 kn mjesečno, ogromna lista, ex yu programi, kvaliteta skoro rame uz rame tv vietu, bolja od nova iptv, javite se u inbox

 Imate PP

9 godina
neaktivan
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
JackIsBack kaže...
Ja sam na iskon adsl-u. Nemam nikakvih problema sa IPTV-om. VPN nisam nikad upalio.

 Meni lista pocme stekati kad upalim VPN.🤔

15 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
minix neo kaže...
JackIsBack kaže...
Ja sam na iskon adsl-u. Nemam nikakvih problema sa IPTV-om. VPN nisam nikad upalio.

 Meni lista pocme stekati kad upalim VPN.🤔

 VPN pomaže kada provider thrrotla internet. VPN ce ti uvijek smanjiti propusnost (brzinu) interneta. Ako ti je mala brzina interneta i IPTV ti zbog toga šteka onda ti ni VpN nece pomoci.

4 godine
neaktivan
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

MaxTV2goHD instaliran na X96mini preko aptoide. Na mobitelu rade svi kanali, a na boxu njih 10ak ( HBO, Cinestar...) ne može otvoriti i piše ovako:
Operativni sustav uređaja je otključan ( rootan ). Gledanje sadržaja možda neće raditi.

U cemu je problem ? Hvala

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
Pixonium kaže...

MaxTV2goHD instaliran na X96mini preko aptoide. Na mobitelu rade svi kanali, a na boxu njih 10ak ( HBO, Cinestar...) ne može otvoriti i piše ovako:
Operativni sustav uređaja je otključan ( rootan ). Gledanje sadržaja možda neće raditi.

U cemu je problem ? Hvala

 pa je li uređaj rootan? Ako nije probaj iskljuciti "Developer Options" u postavkama. I restartaj uređaj nakon toga.

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.1.2021 16:37 (JackIsBack).
4 godine
neaktivan
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
JackIsBack kaže...
Pixonium kaže...

MaxTV2goHD instaliran na X96mini preko aptoide. Na mobitelu rade svi kanali, a na boxu njih 10ak ( HBO, Cinestar...) ne može otvoriti i piše ovako:
Operativni sustav uređaja je otključan ( rootan ). Gledanje sadržaja možda neće raditi.

U cemu je problem ? Hvala

 pa je li uređaj rootan? Ako nije probaj iskljuciti "Developer Options" u postavkama. I restartaj uređaj nakon toga.

 Nemam pojma, nije moj, dali mi poznanici da pogledam. Samo sam ga vratio na factory reset i stavio aptoide i maxtv.

5 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
Pixonium kaže...

MaxTV2goHD instaliran na X96mini preko aptoide. Na mobitelu rade svi kanali, a na boxu njih 10ak ( HBO, Cinestar...) ne može otvoriti i piše ovako:
Operativni sustav uređaja je otključan ( rootan ). Gledanje sadržaja možda neće raditi.

U cemu je problem ? Hvala

 to znači kao da nije orginalni  software unutra tj.  da je mjenjan ustvari to znači da imaš sve ovlasti na uređaju kao admin  možeš raditi šta hoćeš sa uređajem uglavnom se mjenja software  pa se zna tako i  sjebati  da prestane sa radom tzv brickovanje ...uglavnom imaš aplikacije koje rade unroot pa ti mogu iz rootanog uređaja napravit  nerootani uređaj ...treba se igrati i vidjet dali se to isplati i dali je potrebno šarafiti po uređaju

sve radim samo da ne radim
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.1.2021 20:00 (fukavac).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice