Music Library Software - koji je najbolji??

poruka: 40
|
čitano: 13.097
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
RE: Music Library Software - koji je najbolji??
zv'jer2 kaže...

Hvala ti puno za ovo, nisam ni izbliza mislio da je rješenje tako lagano. Osmijeh

 

 

Prva usporedba: Pink Floyd - Echoes.   AHHHH....   S obzirom na ne baš neku HI-FI opremu, razlika je dosta vidljiva.

Ti to muziku gledaš? Ja mislio da to treba slušat Belji se

16 godina
neaktivan
offline
RE: Music Library Software - koji je najbolji??
Mirko935 kaže...

Naravno da je očita razlika, meni se čak ne da slušati muziku ako nije lossless. Malo je bolesno, ali sam postao razmažen što se tog tiče :) Isto i sa filmovima, rađe skidam film 4 dana u HD-u nego običan DVDrip koji se skine za sat-dva :)

 

Btw, zna li netko neki dobri Media Center, za uživanje u glazbi iz kauča :), da podržava FLAC, da se može spojiti na youtube i da može biti samo na sekundarnom monitoru (tj. TV-u). I po mogućnosti, da mi je dovoljan Logitechov MediaPad za upravljanje (znači, trebao bi imat virtualnu tipkovnicu nekakvu, između ostalog). Moovida mi se sviđa, ali ima neke bugove s youtubeom i neće da bude samo na TV-u nego moram stavljat Clone za displeje. Ako se može složit to sa WMC-om, može i to, ali samo ako se može nekako namjestit da čita "Album Artist" a ne "Artist", zbog kompilacijskih albuma.

 

Jesi li probao MediaPortal? Po meni najbolji Mediaplayer, gomila plugin-ova za filmove, serije, youtube, last.fm sta god ti zatreba...
Moja topla preporuka

At the end of the day it's all about her - Lew Ashby www.nethitchhiker.co.cc
14 godina
neaktivan
offline
RE: Music Library Software - koji je najbolji??
smajli kaže...

Jesi li probao MediaPortal? Po meni najbolji Mediaplayer, gomila plugin-ova za filmove, serije, youtube, last.fm sta god ti zatreba...
Moja topla preporuka

Nisam ni čuo za njega... Hvala, budem probao pa napišem utiske

16 godina
offline
RE: Music Library Software - koji je najbolji??
Mirko935 kaže...

Ti to muziku gledaš? Ja mislio da to treba slušat Belji se

Hmmm..  "razlika dosta ČUJNA."???  Paše sad?  Smijeh

I onda je došao taj neki jebeni zvuk koji je uništio cijeli svijet.!
14 godina
neaktivan
offline
RE: Music Library Software - koji je najbolji??
zv'jer2 kaže...

Hmmm..  "razlika dosta ČUJNA."???  Paše sad?  Smijeh

E, tako već može Smijeh

14 godina
offline
Music Library Software - koji je najbolji??

evo instalirao sam Beat music player. To inače nije program tipa WMP već gadget za Windows Sidebar na Visti ili Sedmici ali funkcionira odlično

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Music Library Software - koji je najbolji??
Dragon23288 kaže...

ne koristim, jer moram priznati da mi je i cef pisati tagove. ma imam svasta, ali ima jos puno toga sto zelim imati.di su mi King Crimson, nigdje da nadjem njihove cd ove, pa Hendrix, Yardbirds...ima toga puno, samo ne moze to sve odjednom, nisu ni cd ovi bas dzaba, a nije mi to jedina ljubav, a ni druge ljubavi nisu dzaba..

Ove moderne ljubavi sve nešto skupe, znam... Pogotovo kad nemaš primanja, kao ja, student, a gledam zvučnike od 4000-6000 kn... Nije baš lako objasniti roditeljima zašto bi mi trebali takvi zvučnici Belji se Nadam se nekom poslu preko ljeta pa možda bude nešto od toga... Btw, koliko imaš albuma ukupno? Naravno da je od kvantitete bitnija kvaliteta Osmijeh, ali onako, interesira me.

skupo je da, ali mic po mic..ja mjesecno izdvajam oko 150-200 kuna za cd ove, sto znaci jedan ili dva mjesecno, i to mi je podnosljivo dok sam zaposlen. sad kad nisam, ne kupujem ih. imam 64 cda, to sam oko 2 godine skupljao. to je tek pocetak kolekcije :)

 

btw kakvu glazbu slusas?

 

 

14 godina
neaktivan
offline
RE: Music Library Software - koji je najbolji??
smajli kaže...
Jesi li probao MediaPortal? Po meni najbolji Mediaplayer, gomila plugin-ova za filmove, serije, youtube, last.fm sta god ti zatreba...

Moja topla preporuka

Sviđa mi se program ali mi neće skenirat muziku iz nekog razloga. Mogu jedino po folderima tražit, a kad ga jednom pustim tako onda tek skenira cijeli album i stavi ga u Library. A baš mi se ne da to radit za 200 i nešto albuma... Može li se nekako namjestit da skenira i automatski uveze svu muziku u Library? Ono "Update database from selected shares" u opcijama izbroji fileove ali ne napravi ništa s njima.

Dragon23288 kaže...
skupo je da, ali mic po mic..ja mjesecno izdvajam oko 150-200 kuna za cd ove, sto znaci jedan ili dva mjesecno, i to mi je podnosljivo dok sam zaposlen. sad kad nisam, ne kupujem ih. imam 64 cda, to sam oko 2 godine skupljao. to je tek pocetak kolekcije :)

 

btw kakvu glazbu slusas?

 

 

Dobar si... Ja imam 241 album, većinom u FLAC-u ali na žalost slabo originala... Imam namjeru pokupovat dobar dio toga čim ću moć financijski ali ne znam koliko će to skoro bit Mršti se To je kolekcija od zadnjih 2 godine ali dio toga još nisam ni preslušao jer često kad mi se svidi neki izvođač skinem cijelu diskografiju, poslušam prvih par albuma odmah a ostali onda čekaju dok ih se opet sjetim Osmijeh

 

Slušam svašta, od klasike ponekad; nešto rocka; neki pop rock isto volim poslušat; nešto rapa; vokalnog jazza, npr. Katie Melua, Norah Jones i takve stvari, ono, za opuštanje; ponekad i razne Trance stvari, Armin van Buuren, Tiesto i to; šta ja znam, baš svašta slušam, ovisi o raspoloženju i sličnim stvarima. Ma problem je što, unatoč tome što volim i noviju muziku, teško je naći nešto što je pošteno snimljeno. Onaj Loudness War je ubio totalnu kvalitetu današnjih CD-a pa zato često slušam starije stvari (upravo mi se vrti Dire Straits - Brothers in Arms, primjer stvarno odlično snimljenog CD-a, ima 12 dB dinamičkog raspona), volim kvalitetan zvuk, a ovi današnji CD-i sve konstantno glasno koliko je moguće, nema uopće ni razlike u glasnoći kad je refren, ništa, katastrofa, kad pogledam waveform novih stvari slabo mi dođe; ne razumijem kako uopće padne nekom na pamet toliko uništit muziku kompresijom. Umjesto da napretkom tehnologije imamo kvalitetnije CD-e, oni su sve lošiji, osim rijetkih izuzetaka.

 

Primjetio sam da više slušam ženske izvođače, ne znam zašto je tome tako, ali eto. Kad ozbiljno slušam muziku, ne onako usput dok radim nešto nego kad baš sjednem u kauč, pustim mozak na pašu i samo uživam u muzici, onda mi se najčešće vrte Katie Melua, Sarah McLachlan, Nerina Pallot, Dire Straits, Amy MacDonald, Pearl Jam (stariji albumi), Bat for Lashes, ili neka klasika. Ne znam jesam li koga zaboravio, vjerojatno jesam. Stvarno ima svačega tu Smijeh

I da, dok sam bio klinac, do prije nekih 2-3 godine sam intenzivno slušao cajke, no tu sramotu je bolje ne spominjati. Pokušavam sad nadoknadit izgubljeno vrijeme koje sam mogao provest slušajuć pravu muziku.

 

Uglavnom, ako netko ima neku preporuku muzike, neke izvođače koje stvarno vrijedi poslušat (pogotovo ako je još i pošteno snimljeno) neka kaže, ja sam otvoren baš za sve žanrove, sva razdoblja; ne želim se ograničavati što se tiče toga nego mi je nekako cilj da se upoznam sa što više muzike je moguće Osmijeh

11 godina
neaktivan
offline
mp3 folder album kao jedna pjesma.s kojim programo

trazim pomoc

 

imam nekoliko foldera s mp3 albumima

ne znam kako ratdvojiti pjesme dakle album ima 12 pjesama a spojeni su kao jedna pjesma

unaprijed zahvaljujem

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: mp3 folder album kao jedna pjesma.s kojim prog
baba123 kaže...

imam nekoliko foldera s mp3 albumima

ne znam kako ratdvojiti pjesme dakle album ima 12 pjesama a spojeni su kao jedna pjesma

Nekad se za to koristio mp3DirectCut: http://mpesch3.de1.cc/mp3dc.html

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice