Odabir codec-a za obradu videa u Filmori

poruka: 9
|
čitano: 2.921
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Odabir codec-a za obradu videa u Filmori

 Pozdrav, 

 

imam namjeru napraviti jedan video na nacin da spojim vise timelapse videa u jedan.

Radim to na sljedeci nacin:

1. GoPro kamerom snimam timelapse

2. U VirtualDub2 ubacim slicice, odaberem framerate i napravim video

3. Više takvih videa planiram spojiti i obraditi koristeci Filmoru.

 

Sad me zanima sljedece:

- Koji codec koristiti za kodiranje videa u VirtualDub-u, s obzirom da ce se taj video kasnije obrađivati u Filmori (vidi sliku)?

 

Sad spremam u x264 8-bit, zbog manje veličine filea, ali mislim da to nije codec koji mi treba ako zelim dalje obrađivati filmorom. Proba sam sa ProRes codecom, ali Filmora ga "ne razumije" baš, video pozeleni i ne izgleda kako treba.

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Odabir codec-a za obradu videa u Filmori
mateo kaže...

 Pozdrav, 

 

imam namjeru napraviti jedan video na nacin da spojim vise timelapse videa u jedan.

Radim to na sljedeci nacin:

1. GoPro kamerom snimam timelapse

2. U VirtualDub2 ubacim slicice, odaberem framerate i napravim video

3. Više takvih videa planiram spojiti i obraditi koristeci Filmoru.

 

Sad me zanima sljedece:

- Koji codec koristiti za kodiranje videa u VirtualDub-u, s obzirom da ce se taj video kasnije obrađivati u Filmori (vidi sliku)?

 

Sad spremam u x264 8-bit, zbog manje veličine filea, ali mislim da to nije codec koji mi treba ako zelim dalje obrađivati filmorom. Proba sam sa ProRes codecom, ali Filmora ga "ne razumije" baš, video pozeleni i ne izgleda kako treba.

 

Hvala

 Pa odaberi h264 i sto veci bitrate.....

To ce ti svagdje proci.... 

 

15 godina
offline
Odabir codec-a za obradu videa u Filmori

Naravno da prolazi, ali komprimiranom videu treba vise resursa za obradu u programima kao sto je Filmora.

Zanima me koji codec je najbolji za tu svrhu, kao "intermediate" codec. 

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Odabir codec-a za obradu videa u Filmori

Probaj se igrati s Avisynthom, možeš ga koristiti kao posrednik da dobiješ nekompresirani temporary file bez praktički ikakvog opterećenja za CPU, samo treba malo proučiti kak napraviti dobru skriptu, ali kad to savladaš onda si na konju...

 

 

Kruha i igala...
5 godina
offline
Re: Odabir codec-a za obradu videa u Filmori
fer-de-lance kaže...

Probaj se igrati s Avisynthom, možeš ga koristiti kao posrednik da dobiješ nekompresirani temporary file bez praktički ikakvog opterećenja za CPU, samo treba malo proučiti kak napraviti dobru skriptu, ali kad to savladaš onda si na konju...

 

 

 Siguran si da mu je to neophodno? Covjek je ocigledno pocetnik a ti mu predlazes skriptiranje? Ne znam kakvo mu je teoretsko znanje koje mu treba za skriptiranje....

 

 

7 godina
offline
Re: Odabir codec-a za obradu videa u Filmori

Zapravo mu treba samo malo guglanja.

Sigurno netko drugi to isto radi, nađe gotovu skriptu i samo promijeni imena fileova...

A kad vidi kak je to moćno, onda bude dobio vjerovatno volju i još dodatne stvari naučiti, ako mu budu trebale, a ako ne, onda mu je i ovo dosta.

 

 

Kruha i igala...
5 godina
offline
Re: Odabir codec-a za obradu videa u Filmori
fer-de-lance kaže...

Zapravo mu treba samo malo guglanja.

Sigurno netko drugi to isto radi, nađe gotovu skriptu i samo promijeni imena fileova...

A kad vidi kak je to moćno, onda bude dobio vjerovatno volju i još dodatne stvari naučiti, ako mu budu trebale, a ako ne, onda mu je i ovo dosta.

 

 

 Nemam iskustva sa virtualdubom al zar nekad nije imao streamcopy tj snimanje u originalnoj kvaliteti? Doduse on ubacuje fotke a ne video....

7 godina
offline
Re: Odabir codec-a za obradu videa u Filmori

Ima, nekompresirani AVI je to, ali s Avisynthom izbjegne taj korak, i direktno si naslaže u skripti praktički sve, i samo otvori.

Jedino kaj ne znam jel Filmora podržava AVS, idem guglat.

 

 

Kruha i igala...
15 godina
offline
Odabir codec-a za obradu videa u Filmori

Mislim da avisynth necu koristiti sada, jer mi treba sto brze rjesenje, ali citao sam malo i cini se kao jako mocan alat za obradu videa.

Isplati se detaljnije prouciti. Hvala na savjetu, sigurno cu se time pozabaviti za buduce projekte.

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice