Software za video obradu - pitanja&odgovori izdvojena tema

poruka: 1.976
|
čitano: 615.401
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
neaktivan
offline
Software za video obradu - pitanja&odgovori

Treba mi nesto jednostavno da ne skidam sad Sony Vegas i tako neke profesionalne programe, cak mi je i Camtasia previse, mada u njoj kako god podesim postavke bude lose. Tj, ako ostavim bitrejt kao sto je na izvornom klipu, nakon konvertovanja snimak bude loseg kvaliteta, moram bar duplo vise staviti da bi bio istog kvaliteta. Meni treba da ostane bitrejt manje vise isti, da dobijem na kraju video 50MB razlike  ali da nakon konvertovanja .mp4 u mp4 ili mp4 u avi, nebitno, DA OSTANE 100% kvalitet kako zvuka tako i slike. Znaci ako imam klip od 60 minuta i zauzima 700MB, hocu da mi opet ispadne najvise 750MB, ali istog kvaliteta.

Druga bitna stavka je da ima opciju da ja napravim recimo 1920x1080 kao glavnu rezoluciju koja ce biti na tom video klipu kojeg obradjujem i da mogu unutar 1920x1080 da prosirim video ili da ga skupim. 

Pre sam koristio neke konvertore video klipova, ali ako ostavim isti bitrejt, on mi smanji kvalitet snimka, a ako povecam onda mi se puno uveca video klip pa puno zauzima. 

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori

Ako je stvar samo u bitrateu, slobodno video eksportiraš u što višem bitrateu, da zadržiš maksimalnu kvalitetu i onda rekodiraš nekim programom koji ti omogućava da precizno odrediš parametre kodiranja, te da koristiš dvoprolazno (2-Pass) kodiranje, jer će njime dobiti maksimalnu kvalitetu za željeni bitrate. Ja za to preferiram program AviDemux, neki vole Handbreak.

14 godina
offline
Software za video obradu - pitanja&odgovori

Ili  AVC  

Some people are so poor... all they have is money!
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.9.2020 0:48 (andi.cro).
Moj PC  
0 0 hvala 1
5 godina
neaktivan
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori
mbaksa kaže...

Ako je stvar samo u bitrateu, slobodno video eksportiraš u što višem bitrateu, da zadržiš maksimalnu kvalitetu i onda rekodiraš nekim programom koji ti omogućava da precizno odrediš parametre kodiranja, te da koristiš dvoprolazno (2-Pass) kodiranje, jer će njime dobiti maksimalnu kvalitetu za željeni bitrate. Ja za to preferiram program AviDemux, neki vole Handbreak.

 Ok probacu hvala. Mada to su 2 posla a spor mi PC, starija graficka pa skoro ni jedan program ne moze da iskoristi tu graficku za obradu, nego sve na procesor ide. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.9.2020 23:11 (keks99).
16 godina
moderator
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori
keks99 kaže...
Ok probacu hvala. Mada to su 2 posla a spor mi PC, starija graficka pa skoro ni jedan program ne moze da iskoristi tu graficku za obradu, nego sve na procesor ide. 

Ako želiš minimalnu veličinu datoteke za određenu veličinu, moraš koristiti dvoprolazno kodiranje.

 

Ako ti program za uređivanje videa omogućava dvoprolazno kodiranje, možeš tako u njemu podesiti. Samo imaj na umu da tada program mora i dvaput renderirati tvoj video, ne samo dvaput kodirati. Znači, tada imaš dva rendera i dva kodiranja.

 

Ako koristiš vanjski program (kao AviDemux), onda imaš jedno renderiranje i tri kodiranja (prvo kodiranje programom za uređivanje, iduća dva kodiranja AviDemuxom ili nekim drugim programom).

11 godina
offline
Software za video obradu - pitanja&odgovori

Nesto mi se ujebalo u Vegas pro i sad neznam kako da to popravim.

Znaci kad hocu staviti da mi kraj jednog videa i pocetak drugog videa izgledaju kao da se spajaju, stope jedan s drugim, do sad mi sve radilo normalno, a sada vise ne radi.

Sad kad hocu prevuci pocetak novog videa na kraj prethodnog, ne zeli, vec mi odmah zapocne novi video tamo gdje sam ga povukao.

neznam gdje sam iskljucio tu opciju, i dali itko zna kako to ukljuciti ponovo, jer mi ni reinstalacija programa ne pomaze

Moj Youtube kanal - DAKI92 (Subscribe me for more videos)
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori
Nadam se da ce mi neko odgovoriti i da zna na sto mislim.
Jer cak mi ni vracanje postavki vegasa nije pomoglo.
Ovdje na slici se vidi kako je video prevucen jedan preko drugog.
Moj Youtube kanal - DAKI92 (Subscribe me for more videos)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori

-tranzicija... (fade-blend.. ovisi o terminologiji). default tranzicije je 3sec..

+ vegas to radi automatski.. samo uguraš klip preko drugog (ili si isključio opcije, reinstall ne pomaže za postavke koje ostaju u reg ili nekom cfg (treba obisati)).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.12.2020 7:42 (ihush).
11 godina
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori
Nekako sam uspio iskljuciti,cesto mi se s vremen na vrijeme desi da nesto iskljucim.
Stvar je bila iskljucena automatic crossfades
Rjeseno
Moj Youtube kanal - DAKI92 (Subscribe me for more videos)
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Software za video obradu - pitanja&odgovori

Automatic Crossfade a imaš i kraticu "Ctrl+Shift+x".

Super da si riješio 

Some people are so poor... all they have is money!
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Software za video obradu - pitanja&odgovori

Opet problemi sa Vegasom.

Ova 18ica se cinila ok,ali bas i nije.

 

znaci kako snimam gameplay igrica i ubacim u program, skuzio sam da mi na nekim videima audio video kasni jedno za drugim.

U 17ici sam taj problem rjesio bez problema, da odem u internal/so4 i onda na jednoj postavki promjenim nesto u true/false.

Na 18ici kad odem na istu postavku, te postavke nema.

 

Ima li ovdje koga sa slicnim problemom,jer ja rjesenje nisam  nigdje nasao.

 

Proslogodisnja verzija vegasa ima zbilja dosta brz redner naspram verzije 17, pa mi zbog toga fali.

U verziji 17 mi se ubrza kada odaberem nvidia encoder kod rendera, ali ipak mislim da je verzija 18 brža i od toga..

Moj Youtube kanal - DAKI92 (Subscribe me for more videos)
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.1.2021 22:49 (mp3david).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Software za video obradu - pitanja&odgovori

Pozz ekipi, jedno pitanje. Koristim VideoProc i Handbrake za konvertiranje videa i na winsima i na macos-u. Na windowsu 10 imam problem i sa VideoProc i sa Handbrake programima da nakon što se video konvertira u neki drugi format ili se promijeni rezolucija pojavljuje se kočenje slike i zvuka, dok je na macu sve ok. Ne bi mi toliko bilo ni bitno da mi na pc-u nije jači hardware.

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.3.2021 15:07 (Chico12).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Software za video obradu - pitanja&odgovori

Otkrio sam jedan potpuno free video editing program za jednostavnije zadatke pa kome ne trebaju komplicirani alati i 1000 raznih opcija, ovo je bonbonček 

FilmForth

 

Ako vam se ne svidi ili je pre jednostavan, sljedeća stepenica bi bila:

 

OpenShot  ili još bolji i napredniji ali opet jednostavan  Shotcut

Some people are so poor... all they have is money!
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.3.2022 20:42 (andi.cro).
Moj PC  
1 0 hvala 4
3 godine
offline
Software za video obradu - pitanja&odgovori

postovanje,treba mi besplatan alat da mp3 spojim sa fotografijom i naptavim mp4 video.

Recimo 20 mp3 pjesama sastavim sa fotkom i napravi sat videa mp4 .

 

hvala

 

Neki prost alat ,kao sto ima na webu online da se to odradi.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori
PeroMilic03 kaže...

postovanje,treba mi besplatan alat da mp3 spojim sa fotografijom i naptavim mp4 video.

Recimo 20 mp3 pjesama sastavim sa fotkom i napravi sat videa mp4 .

 

hvala

 

Neki prost alat ,kao sto ima na webu online da se to odradi.

 Svi su vise manje jednostavni, adobe premiere pro je top, ali i camtasia je možda nešto lakša.

14 godina
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori
PeroMilic03 kaže...

postovanje,treba mi besplatan alat da mp3 spojim sa fotografijom i naptavim mp4 video.

Recimo 20 mp3 pjesama sastavim sa fotkom i napravi sat videa mp4 .

 

hvala

 

Neki prost alat ,kao sto ima na webu online da se to odradi.

 A da digneš pogled!

Nevjerojatno!!!

Doslovno post iznad tvoga ti daje odgovor na tvoje pitanje!!!

Some people are so poor... all they have is money!
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.6.2023 23:46 (andi.cro).
5 godina
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori
Cryogenic kaže...
PeroMilic03 kaže...

postovanje,treba mi besplatan alat da mp3 spojim sa fotografijom i naptavim mp4 video.

Recimo 20 mp3 pjesama sastavim sa fotkom i napravi sat videa mp4 .

 

hvala

 

Neki prost alat ,kao sto ima na webu online da se to odradi.

 Svi su vise manje jednostavni, adobe premiere pro je top, ali i camtasia je možda nešto lakša.

 Otkad je adobe premiere pro besplatan? I pogotovo jednostavan? 

14 godina
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori
Cryogenic kaže...
PeroMilic03 kaže...

postovanje,treba mi besplatan alat da mp3 spojim sa fotografijom i naptavim mp4 video.

Recimo 20 mp3 pjesama sastavim sa fotkom i napravi sat videa mp4 .

 

hvala

 

Neki prost alat ,kao sto ima na webu online da se to odradi.

 Svi su vise manje jednostavni, adobe premiere pro je top, ali i camtasia je možda nešto lakša.

 Čovjek traži jednostavan i besplatan alat da spoji par pjesama sa par slika i ti mu savjetuješ Adobe Premiere Pro !?!

Some people are so poor... all they have is money!
2 godine
online
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori
andi.cro kaže...

 

 

OpenShot  ili još bolji i napredniji ali opet jednostavan  Shotcut

Ja se nešto patim s Vegasom  a ovaj Shotcut je baš cool za moje potrijebe, hvala.. 

合氣道 Što duže živim, to sam uvjereniji da izvanzemaljci koriste Zemlju kao ludnicu. G.G.
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.6.2023 13:06 (Zaporožac).
14 godina
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori
Zaporožac kaže...
andi.cro kaže...

 

 

OpenShot  ili još bolji i napredniji ali opet jednostavan  Shotcut

Ja se nešto patim s Vegasom  a ovaj Shotcut je baš cool za moje potrijebe, hvala.. 

 Imaš još jedan jednostavan i zgodan programčić kojeg sam nedavno otkrio, zove se CapCut

Some people are so poor... all they have is money!
12 godina
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori
andi.cro kaže...
Cryogenic kaže...
PeroMilic03 kaže...

postovanje,treba mi besplatan alat da mp3 spojim sa fotografijom i naptavim mp4 video.

Recimo 20 mp3 pjesama sastavim sa fotkom i napravi sat videa mp4 .

 

hvala

 

Neki prost alat ,kao sto ima na webu online da se to odradi.

 Svi su vise manje jednostavni, adobe premiere pro je top, ali i camtasia je možda nešto lakša.

 Čovjek traži jednostavan i besplatan alat da spoji par pjesama sa par slika i ti mu savjetuješ Adobe Premiere Pro !?!

 Da smanjiš doživljaje? Najbolje da nazoveš policiju . Treba mu 5 minuta da skonta kako složiti mp3, slike i export videa u premiere pro, program je full lagan, osim ako nisi baš inteligente, onda jbg. Svi programi rade na istom principu, pa nije rocket science, osim tebi naravno, osim ako pripadate skupini ljudi sa posebnim potrebama, onda jbg.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.6.2023 18:04 (Cryogenic).
12 godina
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori
Posmatrač kaže...
Cryogenic kaže...
PeroMilic03 kaže...

postovanje,treba mi besplatan alat da mp3 spojim sa fotografijom i naptavim mp4 video.

Recimo 20 mp3 pjesama sastavim sa fotkom i napravi sat videa mp4 .

 

hvala

 

Neki prost alat ,kao sto ima na webu online da se to odradi.

 Svi su vise manje jednostavni, adobe premiere pro je top, ali i camtasia je možda nešto lakša.

 Otkad je adobe premiere pro besplatan? I pogotovo jednostavan? 

 Naravno da je jednostavan, kad ga skontaš u 5-10 minuta kako gdje šta, nema boljeg, a i najbrži što se tiče export videa. A ima i besplatna verzija naravno. 

3 godine
offline
Software za video obradu - pitanja&odgovori

Poz,kojim besplatnim alatom mogu da sa telefona snimim video za yt? Ali tako da isijecem nepotrebno. Tacnije sah sa leechessa da ostavim samo tablu,dodam sliku sa camere, naravno zvuk sa mikrofona i to snimim u mp4 i da kacim na yt.

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori
Cryogenic kaže...
Posmatrač kaže...
Cryogenic kaže...
PeroMilic03 kaže...

postovanje,treba mi besplatan alat da mp3 spojim sa fotografijom i naptavim mp4 video.

Recimo 20 mp3 pjesama sastavim sa fotkom i napravi sat videa mp4 .

 

hvala

 

Neki prost alat ,kao sto ima na webu online da se to odradi.

 Svi su vise manje jednostavni, adobe premiere pro je top, ali i camtasia je možda nešto lakša.

 Otkad je adobe premiere pro besplatan? I pogotovo jednostavan? 

 Naravno da je jednostavan, kad ga skontaš u 5-10 minuta kako gdje šta, nema boljeg, a i najbrži što se tiče export videa. A ima i besplatna verzija naravno. 

 Imam osjecaj da ti nemas pojma sta ne znas.... U 5 minuta u premiereu ne mozes pohvatati nista. Ti vjerovatno koristis par osnovnih stvari za koje ti je bilo koji free program dovoljan a ono u cemu adobe i ta ekipa briljira ti ne znas ni procitati a kamoli koristiti. Pretpostavljam da si i after effectse provalio za 5 minuta ;) 

Ti si meni idol ;)

12 godina
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori
Posmatrač kaže...

 Imam osjecaj da ti nemas pojma sta ne znas.... U 5 minuta u premiereu ne mozes pohvatati nista. Ti vjerovatno koristis par osnovnih stvari za koje ti je bilo koji free program dovoljan a ono u cemu adobe i ta ekipa briljira ti ne znas ni procitati a kamoli koristiti. Pretpostavljam da si i after effectse provalio za 5 minuta ;) 

Ti si meni idol ;)

 Ti si Nostradamus ti točno znaš šta ko zna šta ko nezna, nevjerojatan lik, zamisli ja neznam ni pročitati a ni koristiti, ma zamisli koja si ti likčina usrana nedojebana, tako ti se otac sa majkom valjda razgovarao pa si pokupio neodgoj od njih valjda,  pa nije video editiranje programiranje da je teško, postoje kratki tutoriali di u 5 minuta pohvataš ono najbitnije u video editiranju, i to zamisli spajanje videa, rezanje, dodavanje efekata, dodavanje, slika, audia, a ovdje su i tražili osnovne stvari kolko čitam.

 

 

1. Start the software

2. Load video clips (import files)

3. Create new sequence (video property)

4. Start editing (I and O shortcut keys)

5. Basic editing tools on timeline

6. Fast forward and slow motion

7. Video effects and clip transitions

8. Putting text on the clip

9. Adding music and sound effects

10. Coloring

11. Demonstration

12. Exporting video (upload to media or save to hard drive)

 

Video ima 2.8 miliuna pogleda.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.6.2023 16:35 (Miro).
10 godina
online
Software za video obradu - pitanja&odgovori

Ako treba besplatno a jako dobro onda Davinci Resolve.
Ima sve sto i premiere cak i u free verziji Resolvea, a pokriva 95% toga sto ljudima treba..

https://www.blackmagicdesign.com/products/davinciresolve

--- Lewis --- www.ram-studio.hr --- Skype: lewis3d ---
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
online
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori
Cryogenic kaže...
Naravno da je jednostavan, kad ga skontaš u 5-10 minuta kako gdje šta, nema boljeg, a i najbrži što se tiče export videa. A ima i besplatna verzija naravno. 

 Poanta je u tome da je Premiere preogroman i preopsežan program za stvari koje možeš riješiti jednostavnije i brže u nekom manjem i jednostavnijem programu a također nisu svi spremni koristiti piratski softver a niti plaćati ogroman novac kako bi s njim radili najjednostavnije stvari koje čak ukoliko i imaš instaliran premiere radije obavljaš u bržem i jednostavnijem softveru.

5 godina
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori
notloB kaže...
Cryogenic kaže...
Naravno da je jednostavan, kad ga skontaš u 5-10 minuta kako gdje šta, nema boljeg, a i najbrži što se tiče export videa. A ima i besplatna verzija naravno. 

 Poanta je u tome da je Premiere preogroman i preopsežan program za stvari koje možeš riješiti jednostavnije i brže u nekom manjem i jednostavnijem programu a također nisu svi spremni koristiti piratski softver a niti plaćati ogroman novac kako bi s njim radili najjednostavnije stvari koje čak ukoliko i imaš instaliran premiere radije obavljaš u bržem i jednostavnijem softveru.

 Covjek trazi jednostavan i free program za banalnu stvar i lik izleti sa premiere.... Mislim imas bager pa sa njim i puding jedes....

A sto ti kazes ne koristis premiere za takve stvar cak i ako ga imas.....

12 godina
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori
Posmatrač kaže...
notloB kaže...
Cryogenic kaže...
Naravno da je jednostavan, kad ga skontaš u 5-10 minuta kako gdje šta, nema boljeg, a i najbrži što se tiče export videa. A ima i besplatna verzija naravno. 

 Poanta je u tome da je Premiere preogroman i preopsežan program za stvari koje možeš riješiti jednostavnije i brže u nekom manjem i jednostavnijem programu a također nisu svi spremni koristiti piratski softver a niti plaćati ogroman novac kako bi s njim radili najjednostavnije stvari koje čak ukoliko i imaš instaliran premiere radije obavljaš u bržem i jednostavnijem softveru.

 Covjek trazi jednostavan i free program za banalnu stvar i lik izleti sa premiere.... Mislim imas bager pa sa njim i puding jedes....

A sto ti kazes ne koristis premiere za takve stvar cak i ako ga imas.....

 @PoSRATrač Eto, 2.8 milijuna ljudi baš imaju bager i snjim puding jedu , eto svi glupi samo ti pametan. Ok, stobom nema smisla dalje.

 

@notloB Imaš tutorial video di u 13 minuta saznaš sve što treba, ja neznam šta se vi ophodite prema alatima za obradu videa kao prema programiranju, pa nije rocket sciencea niti programiranje, u 13 minuta sve saznaš.  Bezveze od muhe radite slona. Svi oni rade na istom principu, svi imaju timeline i import i slažeš videe, šta je problem. Premiere je i brz i pouzdan, ima najbrži export videa, niti jedan crash za razliku od ostalih "jednostavnijih" programa, cyberlink powerdirector npr. Ako ne žele imat piratski sadržaj za svaki program koji skinu gratis ili free moraju proučit kako se šta gdje radi, a kad već troše vrijeme na te male programe onda bolje naučit pošten i imat skoro najbolji alat za video obradu i to u 13 minuta i miran si. Al opet svakome svoje.

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.6.2023 12:08 (Cryogenic).
2 godine
online
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori
Cryogenic kaže...

 Eto, 2.8 milijuna ljudi baš imaju bager i snjim puding jedu , eto svi glupi samo ti pametan. Ok, nema smisla dalje.

 Još ti nije jasno da ne instaliravaš premiere samo kako bi mp3 spojio s fotorafijom u filmić kao i da ne kupuješ bager kako bi prenio metar drva. To ne radi ni Antuntun a kamo li 2.8 milijuna ljudi.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice