HTPC ili samostalni media player

poruka: 133
|
čitano: 38.551
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
HTPC ili samostalni media player

Samostojeći DVD je otkazao, zub vremena čini svoje, te sada imam dilemu zamjeniti ga HTPC ili samostalnim media playerom (s HDD-om). U startu sam bez razmišljanja krenuo na slaganje HTPC-a no nakon odabira komponenti i usuglašavanja "estetskih" stavova zaključio sam da teško mogu složiti kvalitetan stroj za manje od cca 3.500 kn. Najveći problem je kvalitetno kućište koje dobro izgleda.

 

S druge strane kvalitetan media player s HDD-om se može dobiti za manje od 2.000 kn.

 

Jasno mi je da je fleksibilnost HTPC-a puno veća ali je pitanje da li je vrijedna razlike.

 

Možda neko ima sličan problem, nekakav dobar prijedlog ili savjet.

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: HTPC ili samostalni media player
mario.L_hr kaže...

Samostojeći DVD je otkazao, zub vremena čini svoje, te sada imam dilemu zamjeniti ga HTPC ili samostalnim media playerom (s HDD-om). U startu sam bez razmišljanja krenuo na slaganje HTPC-a no nakon odabira komponenti i usuglašavanja "estetskih" stavova zaključio sam da teško mogu složiti kvalitetan stroj za manje od cca 3.500 kn. Najveći problem je kvalitetno kućište koje dobro izgleda.

 

S druge strane kvalitetan media player s HDD-om se može dobiti za manje od 2.000 kn.

 

Jasno mi je da je fleksibilnost HTPC-a puno veća ali je pitanje da li je vrijedna razlike.

 

Možda neko ima sličan problem, nekakav dobar prijedlog ili savjet.

sa htpcom imas vise mogucnosti dok je media olayer jednostavniji

 

 

bio sam u slicnoj dilemi i to sam rijesio kupnjom grafulje(moj pc) i posebnog programa za gledat mkv

 

 

 

 

 

pitanje.zelis li gledat mkv ili divx?na sta ces spojiti?

ljepo li je hrvat biti,majko hvala ti
14 godina
neaktivan
offline
RE: HTPC ili samostalni media player
mario.L_hr kaže...

Jasno mi je da je fleksibilnost HTPC-a puno veća ali je pitanje da li je vrijedna razlike.

 

Prvenstveno ovisi o tome što planiraš raditi s tim. Ajde nabaci malo detalja.

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
13 godina
offline
RE: HTPC ili samostalni media player

Temeljna zadaća bila bi skladištenje i reprodukcija video materijala (DivX, XviD, mkv,...) i dijelom audio materijala (prvenstveno mp3). Zamislio sam ga kao centar na koji će biti vezan LCD TV i audio sustav. Bitno mi je da ima ugrađeni HDD za skladištenje, mrežni priključak za prebacivanje datoteka, USB za jednostavnu reprodukciju (prvenstveno slike). Reprodukcija CD-a ili DVD-a me uopće ne zanima kao opcija, mrežni priključak služi za povezivanje na LAN (u obzir dolazi samo fiksni priključak nikakava bežična mreža). 

Budući da već imam desktop računalo i laptop nemama neku veliku želju za još jednim računalom.

Nadam se da je ovo malo detaljnije.

15 godina
offline
RE: HTPC ili samostalni media player

Mislim da ti je jeftinije i puuuno jednostavnije kupiti neki samostalni player. 

 

MEDE8ER MED500X - 1250kn + HDD velikog kapaciteta 1 ili 2 TB i na konju si.

Ubaciš HARD u taj player i ispuniti će sva tvoja gore navedena očekivanja, puno jednostavnije i elegantnije od bilo kakvog HTPC riješenja.

I rather like the restless nights
13 godina
offline
RE: HTPC ili samostalni media player

Kao što sam rekao prvo sam pomislio na HTPC ali nekako mi entuzijazam splašnjava po tom pitanju (faktor cijena).

S druge strane ono što me muči su promjene u codec-ima. Ima li netko iskustva s upgrade-om samostalnog playera? Da li upgrade rješava problem novih codec-a?

 

Pročitao sam o MEDE8ER-u što sam našao na netu (pa i članak iz BUG-a) i to je bio jedan od razloga za ovu temu.

 

Nadam se da ima netko ko koristi MEDE8ER MED500X pa da napiše koju o iskustvima, koliko je jednostavan u uporabi i da li je ispunio prvotna iščekivanja? Može i o nekom drugom uređaju ovakvog tipa ako smatra da je za preporuku.

15 godina
offline
RE: HTPC ili samostalni media player

Ja imam WDTV 2gen i meni je odličan. Nema wlan/lan, ali ipak to je puno jeftinija varijanta od mede8er-a.

 

Uglavnom od najgorih DIVX do najboljih 1080P mKV fajlova, sve čita glatko. Kolekcija muzike i slika se isto odlično prikazuje i reproducira. Imam na njega spojen WD eksterni disk od 1TB i meni je to dovoljno. Ako želim nešto kopirati gore, odkačim USB kabel i spojim ga na komp.

 

 

A što se tiče MED8ERa, probaj malo po forumu pitati..... a i imaš super stranicu HD TELEVIZIJA.  Znam pouzdano da na njihovom forumu dosta ljudi ima MED8ER.

 

 

I rather like the restless nights
13 godina
offline
RE: HTPC ili samostalni media player
Bladepu kaže...

Ja imam WDTV 2gen i meni je odličan. Nema wlan/lan, ali ipak to je puno jeftinija varijanta od mede8er-a.

 

Uglavnom od najgorih DIVX do najboljih 1080P mKV fajlova, sve čita glatko. Kolekcija muzike i slika se isto odlično prikazuje i reproducira. Imam na njega spojen WD eksterni disk od 1TB i meni je to dovoljno. Ako želim nešto kopirati gore, odkačim USB kabel i spojim ga na komp.

 

 

A što se tiče MED8ERa, probaj malo po forumu pitati..... a i imaš super stranicu HD TELEVIZIJA.  Znam pouzdano da na njihovom forumu dosta ljudi ima MED8ER.

 

 

Hvala puno na savjetu, malo ću prokopati. Relativno sam se informirao po netu između ostalog i za WDTV.

 

Ne znam da li je to zbog predugogo korištenja PC-a (raskopaš ga po volji i promjeniš ono što te muči) imam malu zadršku prema integriranim rješenjima koje moraš furati na servis kada ne rade.

 

U korištenju nisi naišao na neki file koji nije proradio od prve?

16 godina
neaktivan
offline
HTPC ili samostalni media player

Ako su u pitanju samo filmovi i mp3 tu si miran sa HDD media playerima. O njima ti ne mogu puno pricati posto ih nisam koristio ali sto se tice htpc racunara oni su max fleksibilni... Ja licno koristim MediaPortal u kombinaciji sa daljinskim je odlicno... Svi filmovi idu preko ffdshow-a, ima odvojeno sekcije za filmove, serije, slike, muziku i izgleda odlicno i glatko... Ja bih ti preporucio da ides na HTPC, uvek, u pocetku je komplikovanije dok ne slozis sve sto radi ali kada ga jednom namestis ispunjava sve tvoje potrebe i olaksava ih...

Primer, utorrent mi je namesten da automatski skida nove epizode serija kako se pojavljuju na netu, mediaportal vidi novi fajl, skine ime epizode, info, rating i ostale podatke, na dva pritiska na daljinskom skinem titlove ako su mi potrebni i gledam bez ikakvog cackanja po netu.

Po potrebi, moze se integrisati i web browser, pa se utorrentu pristupa preko webgui-ja (skidanje filmova, muzike) ili jednostavno kratak surf...

A i sama zajednica Mediaportala je jaka, i dosta brzo odgovaraju na bilo kakav problem.

At the end of the day it's all about her - Lew Ashby www.nethitchhiker.co.cc
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
HTPC ili samostalni media player

Ne, šta god sam probao, sve je radilo iz prve....a to sad računam da je bilo barem stotinjak, ako ne i više filmova.

 

A što se tiče HTPCa... to je zapravo moj veliki hobi, i nekoliko različitih HTPC konfiguracija sam složio i koristio. Sve je to super, vrlo moćan hardware, možeš sve napraviti kako poželiš, meni oduvijek jako interesantan segment.

Ali ipak sam imao par zamjerki...

 

1. buka (moj WDTV nema niti jedan aktivan ventilator u sebi, a to niti jedan HTPC nemože postići)

2. boot proces

3. meni najbitnije, probao sam nekoliko softwareskih paketa sa tim HTPC konfiguracijama i svi su u principu radili, ali niti jedan nije bio savršeno "out-of-the-box" riješenje, svi su zahtjevali dodatne konfiguracije, dodatne pluginove itd itd.   u principu, više sam proveo naštimavajući      software nego sam gledao filmove

4. cijena   - ako je komp starijeg datuma, zaboravi na HD (FULL HD), a ako ideš kupovati komponente....pa samo konkretno HTPC kućište će premašiti cijenu samostalnih playera, a di su sve ostale komponente.

 

 

 

 

 

 

 

I rather like the restless nights
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
RE: HTPC ili samostalni media player
smajli kaže...

Ako su u pitanju samo filmovi i mp3 tu si miran sa HDD media playerima. O njima ti ne mogu puno pricati posto ih nisam koristio ali sto se tice htpc racunara oni su max fleksibilni... Ja licno koristim MediaPortal u kombinaciji sa daljinskim je odlicno... Svi filmovi idu preko ffdshow-a, ima odvojeno sekcije za filmove, serije, slike, muziku i izgleda odlicno i glatko... Ja bih ti preporucio da ides na HTPC, uvek, u pocetku je komplikovanije dok ne slozis sve sto radi ali kada ga jednom namestis ispunjava sve tvoje potrebe i olaksava ih...

Primer, utorrent mi je namesten da automatski skida nove epizode serija kako se pojavljuju na netu, mediaportal vidi novi fajl, skine ime epizode, info, rating i ostale podatke, na dva pritiska na daljinskom skinem titlove ako su mi potrebni i gledam bez ikakvog cackanja po netu.

Po potrebi, moze se integrisati i web browser, pa se utorrentu pristupa preko webgui-ja (skidanje filmova, muzike) ili jednostavno kratak surf...

A i sama zajednica Mediaportala je jaka, i dosta brzo odgovaraju na bilo kakav problem.

Potpuno si u pravu što se tiče fleksibilnosti i dodatnih mogućnosti. U osnovi je to PC, radi onako kako ga sam podesiš (hardware i software).

 

Moj problem je što nisam sam koji će uređaj koristiti. Treba u cijelu priču ukalkulirati i to da će ga uz mene koristiti žena i djete. Zbog prethodnog mi je jako bitna lakoća korištenja.

Kako to ide na tvojoj makini?

 

Usput koje kućište i napajanje koristiš?

 

13 godina
offline
RE: HTPC ili samostalni media player
Bladepu kaže...

Ne, šta god sam probao, sve je radilo iz prve....a to sad računam da je bilo barem stotinjak, ako ne i više filmova.

 

A što se tiče HTPCa... to je zapravo moj veliki hobi, i nekoliko različitih HTPC konfiguracija sam složio i koristio. Sve je to super, vrlo moćan hardware, možeš sve napraviti kako poželiš, meni oduvijek jako interesantan segment.

Ali ipak sam imao par zamjerki...

 

1. buka (moj WDTV nema niti jedan aktivan ventilator u sebi, a to niti jedan HTPC nemože postići)

2. boot proces

3. meni najbitnije, probao sam nekoliko softwareskih paketa sa tim HTPC konfiguracijama i svi su u principu radili, ali niti jedan nije bio savršeno "out-of-the-box" riješenje, svi su zahtjevali dodatne konfiguracije, dodatne pluginove itd itd.   u principu, više sam proveo naštimavajući      software nego sam gledao filmove

4. cijena   - ako je komp starijeg datuma, zaboravi na HD (FULL HD), a ako ideš kupovati komponente....pa samo konkretno HTPC kućište će premašiti cijenu samostalnih playera, a di su sve ostale komponente.

 

 

 

 

 

 

 

Super da sve ide glatko. što se tiče HTPC-a mislim da sinaglasio najbitnije ja bih samo dodao još i izgled. Ipak je to nešto što je postavljeno na vidljivom mjestu, kod mene na konzolama na zidu i nije lako sve to uklopiti. Dobro si naglasio da kućište može nadmašiti cjenu player-a.

16 godina
neaktivan
offline
HTPC ili samostalni media player

S obzirom da mi je stan mali, i da imam neko g***o od tv-a, prakticno koristim svoj desktop za tu upotrebu... Tokom dana je upaljen Mediaportal i preko njega slusam muziku, filmove i sve ostalo za svakodnevnu upotrebu, jedino uvece ga ugasim da bih mogao pristupiti forumima, vestima i sl...

I mogu primetiti (prilikom pustanja HD sadrzaja - 720p) da je bolji od vecine ostalih playera koje koristim u win-u... Gom, MPC-HC mi znaju zastekati dok na njemu sve ide glatko

A Kuciste, Chief midi tower (tenkic) i njegovo napajanje od 350W :)

At the end of the day it's all about her - Lew Ashby www.nethitchhiker.co.cc
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
RE: HTPC ili samostalni media player

Kodmene ti koncept potpuno drukčiji. Desktop i laptop sumoje carstvo dok će ova makina biti većim dijelom dana u upotrebi od strane žene i djeteta. Osim samog početka kadaću se ja malo poigrati :-)).

16 godina
neaktivan
offline
HTPC ili samostalni media player

Paaaa... Ja zivim sa sestrom tako je moj desktop svacija k**va da prostis... Ali sam i sestru naucio radu u njemu pa se i ona sluzi... U sustini jednom kada se naviknes na jednostavnost koristenja tesko se vratiti na nesto drugo... Meni je npr nezamenljivo lezati u krevetu i odlucivati sta da gledam ili slusam... Klik klik i to je to.. Jeste da i HDD playeri imaju taj komfor ali komp je komp...

I da, pocetno igranje zahteva vise vremena od ukljucivanja mediaplayera u struju i tv ali su i rezultati, po meni mnogo bolji uz htpc... A i veci je gust slagati, podesavati i prilagodjavati svojim potrebama :)

At the end of the day it's all about her - Lew Ashby www.nethitchhiker.co.cc
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
RE: HTPC ili samostalni media player

Ovo je konfiguracija koju sam složio za HTPC:

 

PROC: Core i3 530                                           653,33 kn

MB:      Intel BLKDH55PJ                                   504,93 kn

MEM:   2 * CrosairValue 2GB                            544,90 kn

GRAF:  Saphire Radeon 5450                           274,42 kn

HDD:    Hitachi GST Deskstar 1TB                     457,86 kn

KUĆ:    Silverstone Lascala LC16M                 1149,75 kn

-----------------------------------------------------------------------

UKUPNO:                                                        3585,19 kn

 

Još moram provjeriti da li uz kućište, za istu cijenu dolazi i napajanje. Ako netko ima kakav bolji prijedlog rado ću ga saslušati. Uzmite u obzir da me igre ne zanimaju a da je budžet ograničavajući faktor.

 

Sdruge strane konfiguracija sa samosalnim player-om je:

 

MEDE8ER MED500X                                        1250,00 kn

HDD:    Hitachi GST Deskstar 1TB                     457,86 kn

 

Što je u konačnici duplo manje.

 

14 godina
offline
HTPC ili samostalni media player

pogledaj ovo. ima samo 1 ventilator i taj je nečujan, iako sam procesor nije dovoljno jak za 1080p mkv, nVidia Ion to riješava bez problema. imam ga, na njemu su windowsi 7 i boxee, radi savršeno.

stric je imao WD TV i kupio ga je kad ga je vidio, a WD TV ima u vikendici.

 

a kod boxeea je najbolja stvar što automatiski sve skida s interneta, za film odmah skine cover, opis i rating, a i sve ostalo je povezano na net, može se streamati sve vijesti i videe sa jednog mjesta.

Apple rulz!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
RE: HTPC ili samostalni media player
power_user kaže...

pogledaj ovo. ima samo 1 ventilator i taj je nečujan, iako sam procesor nije dovoljno jak za 1080p mkv, nVidia Ion to riješava bez problema. imam ga, na njemu su windowsi 7 i boxee, radi savršeno.

stric je imao WD TV i kupio ga je kad ga je vidio, a WD TV ima u vikendici.

 

a kod boxeea je najbolja stvar što automatiski sve skida s interneta, za film odmah skine cover, opis i rating, a i sve ostalo je povezano na net, može se streamati sve vijesti i videe sa jednog mjesta.

Koliko to košta i gdje si ga nabavio, kod nas ili vani?

14 godina
offline
RE: HTPC ili samostalni media player
mario.L_hr kaže...
power_user kaže...

pogledaj ovo. ima samo 1 ventilator i taj je nečujan, iako sam procesor nije dovoljno jak za 1080p mkv, nVidia Ion to riješava bez problema. imam ga, na njemu su windowsi 7 i boxee, radi savršeno.

stric je imao WD TV i kupio ga je kad ga je vidio, a WD TV ima u vikendici.

 

a kod boxeea je najbolja stvar što automatiski sve skida s interneta, za film odmah skine cover, opis i rating, a i sve ostalo je povezano na net, može se streamati sve vijesti i videe sa jednog mjesta.

Koliko to košta i gdje si ga nabavio, kod nas ili vani?

http://www.diskont24.com/product.php?productid=76154&cat=0&page=1

to je ht(home theather) verzija koja ima daljinski i Wi-Fi 802.11n

postoje i drugi modeli:http://www.asrock.com/nettop/index.asp

Apple rulz!!!
13 godina
offline
RE: HTPC ili samostalni media player

Dobro izgleda, to je nettop temeljen na Nvidia Ion-u (procesor je naravno Atom). Nisi imao nikad problema s zastajkivanjem, trzanjem ili smrzavanjem. Koliko mu treba za boot?

 

7-ica je bila predinstalirana ili si ju naknadno  instalirao?

14 godina
offline
RE: HTPC ili samostalni media player

nikakva trzanja nema(osim boxeea koji je u beti,pa tu i tamo se smrzne na 1sek u izbornicima)

uz asrock instant boot, boot traje ispod 10sek

 

ima verzija sa predinstaliranom sedmicom koja je skuplja, ja sam instalirao dodatno.

Apple rulz!!!
13 godina
offline
RE: HTPC ili samostalni media player

Cijena je bila ista kao ona na koju vodi link? Jesi li čuo za nekoga da gore ima Ubuntu?

14 godina
offline
RE: HTPC ili samostalni media player

ja imam ubuntu i win 7, a probao sam i snow leopard(radi, ali nema wifia ni LANa). koristim više win7 zbog instant boota, ali i ubuntu je ok

ja sam ga platio 2900kn(u 2. mjesecu), ali je pala cijena sad(ako si to mislio)

 

Apple rulz!!!
13 godina
offline
HTPC ili samostalni media player

Situacija je malo čistija. Definitivno sam odlučio izbaciti iz priče slagani HTPC, ostaje mi dvojba između nettopa i samostalnog playera. Za sada uzevši sve faktore u obzir samostalni player je u maloj prednosti, ali stvarno maloj (zbog razlike u cijeni).

 

Ako netko ima iskustva s nekim od player-a ili netop-a neka ga napiše (MEDE8ER, WDTV i Asrock su već apsolvirani).

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: HTPC ili samostalni media player

Ovaj Asrockov netop izgleda stvarno interesantno. A i još bitnije vidim da nisu jedini, ponuda tih netopa sve više raste.

 

Cijena je nešto skuplja...ali ipak ovo je praktično punokrvni PC.

Što znači gomilu opcija....uz neku malu wireless tipkovnicu (primjer) možeš surfati sa kauča na full hd telki glatko, torrente možeš naštimati, iako te igre ne zanimaju, možeš staviti gore neke emulatore sa paketima igri od super nintenda do onih automata iz kafića....i to sa dva joysticka može u pravom trenutku donijeti gomilu zabave. 

 

Sa moje strane, loša strana je i dalje zajebavanje oko codeca, softwarea, playera, kolekcija itd itd itd.....to je i dalje na strani samostalnih playera.

 

Ali sve u svemu, za sličnu lovu, slične dimenzije dobijaš uređaj koji je ipak puno sposobniji. Svakako vrijedi razmisliti. 

 

 

I rather like the restless nights
16 godina
offline
HTPC ili samostalni media player

Čuj, čisto praktičnosti radi uzmi samostalni player.

U krajnjem slučaju, ionako će ti služiti za multimediju, ostalo sve ima tek marginalnu vrijednost.

 

Samostalni player, fino sjedneš, daljinski u ruke i uživaš.

Nema potrebe za komplikacijama, bar ne u ovom slučaju kada kupuješ nešto što služi za zabavu.

When I get sad I stop being sad and I be awesome instead. True story!
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
RE: HTPC ili samostalni media player

Bladepu slažem se da su nettopi jako zanimljivi i da o njima vrijedi razmisliti. U startu o njima nisam ni razmišljao zbog Atom-a. PCje PC kako god ga čovjek zvao (desktop, nettop,...) i uvijek možeš s malo entuzijazma izvući iz njega malo više.

13 godina
offline
RE: HTPC ili samostalni media player
Danny_HR kaže...

Čuj, čisto praktičnosti radi uzmi samostalni player.

U krajnjem slučaju, ionako će ti služiti za multimediju, ostalo sve ima tek marginalnu vrijednost.

 

Samostalni player, fino sjedneš, daljinski u ruke i uživaš.

Nema potrebe za komplikacijama, bar ne u ovom slučaju kada kupuješ nešto što služi za zabavu.

Imaš neki prijedlog osim MEDE8ER-a?

16 godina
offline
HTPC ili samostalni media player

Meni su bile potrebne samo rudimentalne opcije (mreža, HDMI, titlovi) tako da sam ja odabrao najjednostavniji od jednostavnih i kupio Iomega Screenplay TV Link Director koji je u rangu sa WDTV Live npr.

 

AKo ti treba nešto više, pogledaj popcorn hour A200 npr.

 

Svi ti uređaji su ti tu negdje i ni sa jednim ne možeš puno pogriješiti. Bitno ti je da podržava sve formate koje trebaš i da radi. Ostalo je sve nevažno i nećeš vjerojatno puno koristiti.

When I get sad I stop being sad and I be awesome instead. True story!
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.8.2010 12:20 (Danny_HR).
 
0 0 hvala 1
13 godina
offline
HTPC ili samostalni media player

Hvala svima koji su sudjelovali i pomogli mi da se odlučim. Mislim da je za mene najbolji samostalni player.

 

Što se tiče modela MEDE8ER je visoko na popisu a imam i još nekoliko pratećih kandidata.

 

Da skratim sada krećem u nabavku. Nakon što nabavim uređaj svoje dojmove ću iznijeti ovdje te se nadam da će nekome pomoći.

 
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice