Koji Blu Ray Player preporučujete ?

poruka: 11
|
čitano: 6.313
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Koji Blu Ray Player preporučujete ?

Koji blu ray player imate, preporučujete i zadovoljni ste s njim?

 

Tražim neki koji ima:
x264/H264 - MP4 (da može pokretati konventirani x264, na LG-BD660 nije htjelo a na TVu da)
x265 (poželjno ali ne mora)
MKV
FLV
Xvid
WiFi (za YT npr vidjeh da imaju)
USB sprijeda
Video i audio izlaz na cinch (poželjno ali ne mora)
HDMI
I da nema bugova, opčenito nekih problema, neki navodno imaju.
Rekao mi rođak da uzmem sa x265 al su vj preskupi pošto je to nova gen, gledam uzeti neki za oko 400-600kn korišten možda, osim ako bu novih na ebayu u tom rangu cijene.

 

 
0 1 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Koji Blu Ray Player preporučujete ?

dakle, ti ne bi kupio media player već baš blu ray koji ima i optički pogon

ovaj Lg je odličan ali nema podršku hevc odn h265. no to tebi nije ni bitno.

 

https://edigital.hr/blu-ray-uredjaji/lg-bp450-3d-bluray-player-p370241?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Koji Blu Ray Player preporučujete ?

Sony UBP-X700...dobra opcija za do 200€

IIII
Moj PC  
1 1 hvala 0
14 godina
offline
Koji Blu Ray Player preporučujete ?

Zanima me jer blu-rey player mora imati dolby atmos kako bi mogao isporučiti taj zvuk gledajuci filmove preko njega sa usb-a il cd-a ili je dovoljno imati av receiver koji podržava dolby atmos a običan blue ray?

Nemogu to nigdje na netu pronač, pa eto ako netko zna odgovor, hvala.

 

Ovaj model od panasonica mi se čini kao odličan izbor iako nije baš jeftin i jedino šta nema taj odličan dolby atmos za zvuk.

https://edigital.hr/blu-ray-uredjaji/panasonic-dp-ub420-uhd-blu-ray-player-p563651

Ili je možda bolji izbor ovaj sony, on ima dolby atmos i dolby x kolko vidim a ujedno je i jeftiniji

 https://www.sancta-domenica.hr/blu-ray-disc-player-4k-sony-ubp-x700-b.aspx?gclid=Cj0KCQjw08XeBRC0ARIsAP_gaQCY78_iyWGDrpQHKCypBgR_pUAv5N9MCcfthZpfjLVM9N3YLnXZlAcaAhFSEALw_wcB

 

Stari blu ray samsung mi je krepao, otišla kao matična i ne isplati se slagat, a slika gledajuči filmove preko njega je bila puno puno bolja nego gledajuci izvor sa telke, to bi čak skužio i onaj ko se ne kuži u to, nevjerojatno.

 

Nema baš pretjerano pitanja i rasprava vezano za blu-ray player-e, neznam zašto a nezaobilazan su dio svakog boljeg kučnog kina, slika koju pružaju je zaista perfektna.

Martin
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.10.2018 10:08 (Marti).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji Blu Ray Player preporučujete ?
Po meni bi on samo trebao imati passthrough na receiver...a za atmos mora imati hdmi 2.0a mislim.... e sad dal je to to nisam siguran... probaj na hdteleviziji pitati... darko ili netko tamo mozda zna...
VenAtoR#2231
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.10.2018 0:29 (jocommb).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji Blu Ray Player preporučujete ?

A gle kad već imam na DVDima stvari kaj bi sad i za njih išao kupovati hard i prebacivati ih, gubiti vrijeme i da još moram voditi evidenciju šta mi je na kojem po folderima i stalno kupovati hardove. A ovako mogao bi puno više HD epizoda i filmića zapržiti po jednom BD disku 25-50GB a onda ne moram ni tako često mijenjati disk.
LGjevi vjerojatno imaju neku zaštitu za x264 spominjah to da isprobah na LG-BD660 i ne čita a na LG telki pokreće fajl normalno, ne znam koji bi drugi razlog bio, a player ima H264. (a_videmuxom konventiram, ne znam jel do njega, pokušao sam svakakve varijante, a savršen mi je za masovno editiranje, pa zato zelim kupit neki drugi brand koji nema zaštite i sve radi...) Zato LGjeve izbjegavam, i LG tv ima kod snimanja na usb hdd kriptiranje snimke pa je možeš samo na tvu to gledati.... a i taj LED TV mi rikao poslije garancije i nikako da ga popravim trajno, uvijek postoji kvaka...

A i taj koji predlažeš mi je preskupo dati za taj dizajn koji mi se ne sviđa.... osim daljinskog, jedino mi on super u usporedbi ostalih BD playera, mogli su tipke još manje napraviti da stanu na ključeve pa da onda u mraku tipkam napamet.
A ne znam dal se može sa ovim kineskim univerzalcima sa learn funkcijom BD playeri upariti to bi bilo super, za stari Quadro sam sve tipke uspio.

16 godina
offline
Koji Blu Ray Player preporučujete ?

Ovako, bez obzira kaj bi ti htio, stvarno ti preporučam da te novce usmjeriš u kupovinu nekog manjeg jeftinijeg računala na koje možeš instalirati Kodi, pojednostavit ćeš si život.
Optički uređaji su nespretni i spori. Kodi + bežična tipkovnica/daljinski je daleko superiornija kombinacija za sva medijska rješenja. Nadogradivno, za razliku od hardvera, plus toga što podržava ama baš sve AV formate.

No - tvoj novac, tvoje brijice.

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji Blu Ray Player preporučujete ?

ZGamer

"Sony UBP-X700...dobra opcija za do 200€"

Idući put to bolje istraži prije nego preporučuješ ljudima govna za te smiješne pare. Uvijek me nasmiju ti što govore u eurima.
Iskustava drugih Sony UBP-X700: "freezing" "buggy" "defect" itd... (izvor yt i gg pa provjerite)

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.1.2019 22:48 (BruteElectric).
9 godina
offline
Re: Koji Blu Ray Player preporučujete ?
BruteElectric kaže...

ZGamer

"Sony UBP-X700...dobra opcija za do 200€"

Idući put to bolje istraži prije nego preporučuješ ljudima govna za te smiješne pare. Uvijek me nasmiju ti što govore u eurima.
Iskustava drugih Sony UBP-X700: "freezing" "buggy" "defect" itd... (izvor yt i gg pa provjerite)

 Bravo jazavac...sjedi 1...i gledaj You tube.

IIII
15 godina
offline
Re: Koji Blu Ray Player preporučujete ?
Father_Dougal kaže...

Ovako, bez obzira kaj bi ti htio, stvarno ti preporučam da te novce usmjeriš u kupovinu nekog manjeg jeftinijeg računala na koje možeš instalirati Kodi, pojednostavit ćeš si život.
Optički uređaji su nespretni i spori. Kodi + bežična tipkovnica/daljinski je daleko superiornija kombinacija za sva medijska rješenja. Nadogradivno, za razliku od hardvera, plus toga što podržava ama baš sve AV formate.

No - tvoj novac, tvoje brijice.

 Pa naravno...

Sinoć sam lega jutros...
15 godina
offline
Koji Blu Ray Player preporučujete ?

Bok ekipa.

 

4K telku imam (Sony Bravia KD55XE9005) i volio bih maximalno iskoristiti njezin potencijal. Još taman kad si mislim što bi mogo gledat Marvel objavi da izdaje box sa svih 23 filma. Dakle - akcija :)

 

Što bi preporučili?

Pretražujući Internet vidim da je dosta hvale za Sony UBP-X700, kao kvalitetnu opciju za ne previše para.

Ima li neka bolja opcija?

Blu-ray player spojen na staro desktop računalo? Raspberry Pi varijanta? Nešto deseto?

Neki gamer nisam, imam samo Nintendo Switch, tako da mi XBox/PS nisu neke opcije samo za to.

 

Hvala

http://manutd-croatia.com/forum/index.php ... forum i udruga navijača Manchester Uniteda...
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.9.2019 19:47 (Luuka).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice