Pomoć oko odabira auto zvučnika izdvojena tema

poruka: 738
|
čitano: 342.060
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
moderator
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika
gamer34 kaže...

E to nisam znao. Pretpostavljam da moram provuc od aku-a? Ako je tako, barem ne moram od pojacala do zvucnika provlacit.

 Plus žicu do akumulatora, minus (masu) na najbliže mjesto na šasiji, RCA kablove do radija.

Robertzgb kaže...

xxx-Man..

daj mi reci sad što se pojačala tiče.. rekao sam uzeti ono malo Pioneer. 

e sad, ako uzmem onaj subwoofer za ispod sjedala, svakako moram ići žicama do akumulatora ili?  

 Ovo gore vrijedi i za tebe.

Kuponi s popustima na Gearbest-u, svaki dan novi kuponi: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1EThg_or_CPBJMHZ00pufBNc0o_-sSPWwHXA9d_RXsG8
13 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika
XXX-Man kaže...
gamer34 kaže...

E to nisam znao. Pretpostavljam da moram provuc od aku-a? Ako je tako, barem ne moram od pojacala do zvucnika provlacit.

 Plus žicu do akumulatora, minus (masu) na najbliže mjesto na šasiji, RCA kablove do radija.

 

Ipak manje posla nego zasebno pojacalo+sub, ali ne znam kako je po pitanju kvalitete, tj. kolika je razlika.

14 godina
moderator
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika

Iskreno stvrno ne vidim po čemu je manje posla...al ako ti tako kažeš :)

 

Razlike u zvuku i nema baš u istom rangu, osim ako namjeravaš uzimati onaj sub za ispod sjedala...to je drek.

Kuponi s popustima na Gearbest-u, svaki dan novi kuponi: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1EThg_or_CPBJMHZ00pufBNc0o_-sSPWwHXA9d_RXsG8
14 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika
E pa zavisi jel mislis nabijat il da samo poboljsas kvalitetu zvuka... ja sam u Corsi zbog mjesta bio primoran na mali sub i uzeo sam alpinca swe 815 mislim...najmanji 8" i nemogu vjerovat kako je dobro radio... naravno nije bio da me se cuje na 3 km udaljenosti ali je kvaliteta zvuka bila odlicna...i ako ides na aktivce preporucam Alpine onda...
VenAtoR#2231
13 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika
XXX-Man kaže...

Iskreno stvrno ne vidim po čemu je manje posla...al ako ti tako kažeš :)

 

Razlike u zvuku i nema baš u istom rangu, osim ako namjeravaš uzimati onaj sub za ispod sjedala...to je drek.

 

Nema manje posla jer ne provlacim zice od pojacala do zvucnika. Ako bi isao na kombinaciju zasebno pojacalo samo za sub, onda je isti k.

 

A bas sam mislio ic na taj ispod sica, da mi ne uzima mjesta u gepeku. 

 

jocommb kaže...
E pa zavisi jel mislis nabijat il da samo poboljsas kvalitetu zvuka... ja sam u Corsi zbog mjesta bio primoran na mali sub i uzeo sam alpinca swe 815 mislim...najmanji 8" i nemogu vjerovat kako je dobro radio... naravno nije bio da me se cuje na 3 km udaljenosti ali je kvaliteta zvuka bila odlicna...i ako ides na aktivce preporucam Alpine onda...

 

Primarno mi je upotpunit zvucnu sliku, jer trenutno nema basa nista. U drugom autu imam kombinaciju Ground zero GZTA 5120X i sub GZTW 20TX i meni je to dovoljno. To je prosli vlasnik slagao pa ne znam jel to neka top kvaliteta, srednji ili nizi rang.

14 godina
moderator
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika

Rekao si da gledaš aktivni sub jer nema pojačala, nisi nikad ni spominjao da bi spajao zvučnike na pojačalo...al ok.

 

Ako možeš staviti u gepek, stavi u gepek :)

 

Kuponi s popustima na Gearbest-u, svaki dan novi kuponi: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1EThg_or_CPBJMHZ00pufBNc0o_-sSPWwHXA9d_RXsG8
13 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika
XXX-Man kaže...

Rekao si da gledaš aktivni sub jer nema pojačala, nisi nikad ni spominjao da bi spajao zvučnike na pojačalo...al ok.

 

Ako možeš staviti u gepek, stavi u gepek :)

 

 

Ma ak cu vec ic na pojacalo, spojio bi i zvucnike preko njega jer znam da je ogromna razlika.

Mogu stavit u gepeku, ali dali mi je to zelja je vec druga stvar. 

14 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika
gamer34 kaže...
XXX-Man kaže...

Rekao si da gledaš aktivni sub jer nema pojačala, nisi nikad ni spominjao da bi spajao zvučnike na pojačalo...al ok.

 

Ako možeš staviti u gepek, stavi u gepek :)

 

 

Ma ak cu vec ic na pojacalo, spojio bi i zvucnike preko njega jer znam da je ogromna razlika.

Mogu stavit u gepeku, ali dali mi je to zelja je vec druga stvar. 

 ja vise necu nikad stavljat zvucnike na pojacalo....da se sacuvaju pare a neizgubi skoro nista na kvaliteti radije aktivac i zvucnici na radio....imo sam sva 4 na pojacalu i aktivac mali i mogu rec da sam ih dabe stavljo na pojacalo....kad sam prodavo auto vadio sam sve i posluso sam kako zvuci sve bez da su zvucnici unutra na pojacalu (a nisam imo srot pojacalo DLS je bio, a ni zvucnike Focal Auditor sva 4) i nema neke razlike...super je i bez a puno manje zajebancije i para bi potrosio....

VenAtoR#2231
13 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika
jocommb kaže...

 ja vise necu nikad stavljat zvucnike na pojacalo....da se sacuvaju pare a neizgubi skoro nista na kvaliteti radije aktivac i zvucnici na radio....imo sam sva 4 na pojacalu i aktivac mali i mogu rec da sam ih dabe stavljo na pojacalo....kad sam prodavo auto vadio sam sve i posluso sam kako zvuci sve bez da su zvucnici unutra na pojacalu (a nisam imo srot pojacalo DLS je bio, a ni zvucnike Focal Auditor sva 4) i nema neke razlike...super je i bez a puno manje zajebancije i para bi potrosio....

 

A gle to dosta ovisi i o HU koji imas, npr. ja imam Pioneer DEH1700UB i Alpine SXE 17c2 i ne mogu rec da sam nesto prezadovoljan, dok na drugom autu su neki 13cm Pioneer koaksijalci najnizeg ranga i stvarno zvuci super kad su spojeni na pojacalo.

14 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika
Imam Pionner x2600bt.... nije kanta neka bas....i svejedno imam isto misljenje....
VenAtoR#2231
13 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika
jocommb kaže...
Imam Pionner x2600bt.... nije kanta neka bas....i svejedno imam isto misljenje....

 

To je puno puno bolji HU od mog koji je najniza klasa valjda, zato mislim da bi meni spajanje na pojacalo donijelo osjetnu razliku, ali vidjet cu jos, ima vremena do toplijih dana i slaganja muzike. 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika
jocommb kaže...
Jesi probo reset radia?

Na kraju ga ja ipak resetirao i za sad (5-10 paljenja) radi bez greške. Šta mu bi da mi je znati...

14 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika
A moze bit da se zbleso.... ja kad sam vadio radio da nes radim postavke bi se resetirale svaki put al bt bi ostao spojen sve kako je bilo....izgleda da je odvojen taj dio od ostatka, nez kako bi rekao.... al svaki put se uredno spajao...
VenAtoR#2231
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira auto zvučnika

Bio sam u Ronisu za hertz zvucnike sutra ce ih dobit pa idem po njih, ali pitao sam ih za konektore za spajanje zvucnika, kazu da oni to nemaju... Di ima za kupit to? 

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira auto zvučnika

Pozdrav. Gledam uzet nove zvucnike do nekih 400kn Trenutno je u autu ovaj radio.
U ronisu sam nasao  ova 3: https://www.ronis.hr/auto-zvucnici-alpine-sxe-17c2/SXE-17C2/product/
https://www.ronis.hr/auto-zvucnici-alpine-spg-17c2/SPG-17C2/product/
https://www.ronis.hr/auto-zvucnici-focal-car-kit-auditor-rcx-165-ko/F%2FCKITRCX1601-KO/product/
Koji od ta 3 bi bilo najbolje uzet? Moze jos dodatnih priijedloga

 
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika
Kuponi s popustima na Gearbest-u, svaki dan novi kuponi: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1EThg_or_CPBJMHZ00pufBNc0o_-sSPWwHXA9d_RXsG8
13 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika
stipee98 kaže...

Pozdrav. Gledam uzet nove zvucnike do nekih 400kn Trenutno je u autu ovaj radio.
U ronisu sam nasao  ova 3: https://www.ronis.hr/auto-zvucnici-alpine-sxe-17c2/SXE-17C2/product/
https://www.ronis.hr/auto-zvucnici-alpine-spg-17c2/SPG-17C2/product/
https://www.ronis.hr/auto-zvucnici-focal-car-kit-auditor-rcx-165-ko/F%2FCKITRCX1601-KO/product/
Koji od ta 3 bi bilo najbolje uzet? Moze jos dodatnih priijedloga

 

Meni bas neki dan riknuli Alpine sxe 17c2 i uzeo danas Hertz DCX165.3 i cine mi se na prvu osjetno bolji, a ista cijena. Jedino su dosta veci dimenzijama pa sam morao distancere koristit i svejedno nije bas najbolje sjelo.

9 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira auto zvučnika

  Pozdrav... uzeo sam Hertz zvucnike koje ste mi preporucili... zanima me ako netko zna kako se spaja skretnica, nemogu skuzit di da je spojim ako imam one original konektore...

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika

Imas ulaz u skretnicu i 2 izlaza iz nje ako je dvosistemski sustav.... slikaj ju i postaj vamo ako neznas....

pazi kako izlaze spajas wf i tw ima kako sam gledo neku hrtzovu skretnicu na netu.... tw ti je visoki ili tweeter, wf je woofer....

VenAtoR#2231
6 godina
protjeran
offline
Pomoć oko odabira auto zvučnika

Kupio sam polovni automobil i vidim da su u gepek provedene tri žice.

Donio sam jedan stari linijski zvučnik i sa dvije žice ga spojio i radi uredno kao subwoofer.

No, zanima me je li ta treća žica naponska za aktivni subwoofer ili, čemu bi mogla služiti ?

 

Ako jest (provjerit ću u ponedjeljak mjeračem napona) koji bi mi jeftiniji Sub preporučili jer i ovaj linijski 100W zvučnik već poboljša zvuk za 100% ali mi je nezgrapan, velik za gepek

 

Hvala...

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika
Anđeo bez falinge kaže...

Kupio sam polovni automobil i vidim da su u gepek provedene tri žice.

Donio sam jedan stari linijski zvučnik i sa dvije žice ga spojio i radi uredno kao subwoofer.

No, zanima me je li ta treća žica naponska za aktivni subwoofer ili, čemu bi mogla služiti ?

 

Ako jest (provjerit ću u ponedjeljak mjeračem napona) koji bi mi jeftiniji Sub preporučili jer i ovaj linijski 100W zvučnik već poboljša zvuk za 100% ali mi je nezgrapan, velik za gepek

 

Hvala...

 za sub u gepeku nije obicna "zica" nego RCA chinch kabel i sluzi kao audio out i ima 2 izlaza i uglavnom i malu zicu za signal paljenja pojacala... znaci te 3 zice plus jos dvije za napajanje su minimum koji treba biti....

a ako te zanima mali i dobar sub Alpine SWE815 tako nekako....

VenAtoR#2231
6 godina
protjeran
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika
jocommb kaže...

 za sub u gepeku nije obicna "zica" nego RCA chinch kabel i sluzi kao audio out i ima 2 izlaza i uglavnom i malu zicu za signal paljenja pojacala... znaci te 3 zice plus jos dvije za napajanje su minimum koji treba biti....

a ako te zanima mali i dobar sub Alpine SWE815 tako nekako....

Kažem ti da postoje (provedene su) samo tri.

Dvije uredno daju signal na zvučniku a treća je vjerojatno 12V za led lampice i sl.

Dakle, nije napravljeno za aktivni sub.

Hvala, svakako.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
9 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika

Budem slikao pa postam ovdje.. malo me buni neznam kak da spojim input ak imam original jack za spajanje zvucnika i konektor koji sam kupio za apajanje... izgleda da cu morat izvadit taj jack i sa zicama spojit zvucnik... 

9 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira auto zvučnika

Evo slike... Ako dobro kuzim... input se spaja na zice od instalacije zvucnika u vratima i spajam konektor u vratima na zvucnik a izlaz WF spajam na sami zvucnik a izlaz TW na visokotonac... samo šta ja nisam nikako uspio Hertz-ov visokotonac spojiti u vratima neznam kak si ti uspio na svojoj Corsi stavit visokotonac...  

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć oko odabira auto zvučnika

Nadam se da nije offtopic, ali imam jedan problem sa pojačalom u autu. Kad ništa ne svira, dobijem zvuk alternatora koji se manifestira zujanjem zvučnika u ritmu gasa (tzv. turbina :P) pa me zanima do čega bi to moglo biti? Masu sam prebacio dva puta tako da mislim da nije do nje, možda mi se javljaju smetnje u kabelima koji prenose zvuk sa radia? Da napomenem, naponski kabel i taj audio kabel su na različitim stranama auta. Također sam primjetio da kad iskopčam audio kabel iz pojačala da zujanje prestane.

...The South Will Rise Again... White -h- boys
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika
14 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika

 Ako je sve uredu sa instalacijom i nije 69 KW muzike u autu netreba kondenzator.... bar kolko ja znam.... kolega XXX-man ce to bolje znat...

VenAtoR#2231
14 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika
kajtemuci kaže...

Evo slike... Ako dobro kuzim... input se spaja na zice od instalacije zvucnika u vratima i spajam konektor u vratima na zvucnik a izlaz WF spajam na sami zvucnik a izlaz TW na visokotonac... samo šta ja nisam nikako uspio Hertz-ov visokotonac spojiti u vratima neznam kak si ti uspio na svojoj Corsi stavit visokotonac...  

 pa malo sam improviziro dok sam ga uglavio na mjeto ako to mislis.... i da iz radia na input i dalje tw tweeter i sub na sub jel....  ako smo se razumijeli dobro tvornicki visokotonac  je imo utor kao i to sam malo pokido i zaljepio ovaj kupovni i samo provuko zicu do skretnice... naravno panel od vrata je skinut....

VenAtoR#2231
13 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika
jocommb kaže...

 Ako je sve uredu sa instalacijom i nije 69 KW muzike u autu netreba kondenzator.... bar kolko ja znam.... kolega XXX-man ce to bolje znat...

 Pojacalo ima 200w rmsa pa sad ne znan bi li tribalo kondenzator..

...The South Will Rise Again... White -h- boys
14 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika
Coder256 kaže...
jocommb kaže...

 Ako je sve uredu sa instalacijom i nije 69 KW muzike u autu netreba kondenzator.... bar kolko ja znam.... kolega XXX-man ce to bolje znat...

 Pojacalo ima 200w rmsa pa sad ne znan bi li tribalo kondenzator..

 po meni ne.... meni je 2x200 islo bez odlicno... mozda je neki filter u pojacalu oso...kondic il nes....

VenAtoR#2231
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice