Receiver ili stereo pojačalo

poruka: 25
|
čitano: 14.101
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Reciever ili stereo pojacalo ?

Pozdrav

 

nakon 15godina slusanja iskljucivo na studijskim monitorima odlucio sam da je vrijeme za malo "zabavniji " karakter zvuka, posto se ionako vise ne bavim snimanjem/mixanjem.

 

mislio sam krenuti prvo s recieverom / stereo pojacalom pa onda za koji mjesec kad naleti neka dobra ponuda na njuskalu uzet nesto tipa Dali Zensor 3/ B&W 685 / KEF Q100/150...

 

e sad jeli jako velika razlika u zvuku izmedju recievera i stereo pojacala (nekakav rang 1200kn rabljeno) ?  jako mi se svidja reciever tipa denon/yamaha sa podrskom za bluetooth/airplay ali ako je drasticna razlika u zvuku pregrmit cu taj komfor..

 

znaci koristio bi za mjuzu i filmove, ali naglasak na mjuzu. u slucaju recievera bi dodao s vremenom i srednji zvucnik (straznje necu), ali ok mi je i samo stereo.

 

takodjer svida mi se opcija na recieverima ono s analiziranjem akustike prostorije pomocu malog mikrofona.

 

 

pa eto pucajte neke prijedloge za 1200kn rabljeno. mogu se i protegnut sitno gore ako je velika razlika.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Reciever ili stereo pojacalo ?

Nisam baš sicher da ćeš naći za te pare nešto dovoljno novo da ima bluetooth, Wi-Fi itd...

 

Ako možeš preživjeti samo s Ethernetom (provjeri specs, spominje se i Airplay a iskreno ja ne znam kako on točno funkcionira), ovo mi se čini kao super prilika za 1300 kn. Za divno čudo s obzirom na ponudu kakva je inače u našim oglasnicima...

https://www.njuskalo.hr/hi-fi-receiveri/prodajem-denon-avr-x2000-7-oglas-24743454

 

Ako nisi u toku, X2x00 serija je nova oko 4-5.5 hiljada kn https://sonusart.hr/denon-avr-x2400-av-receiver.html, druga brojka označava generaciju.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Reciever ili stereo pojacalo ?

e te brojke me bune i kod denona i yamahe 

 

i meni je zapeo taj reciever za oko. iako mislim da cu cekat malo neku dobru priliku i isprsit se malo vise za reciever. nekako sam odustao od stereo pojacala. neprakticno pa jos dok dodam i neki tuner . neznam volio bi bas cut tu razliku u zvuku receiver vs obicno pojacalo...

 

recimo yamaha rx-v483 ima sve sto mi treba zapravo ali neznam zvukovno jel na zadatku za ovaj tip zvucnika koje mislim uzimati..

 

 

8 godina
offline
Reciever ili stereo pojacalo

Ja bih rekao da za istu cijenu mozes uzet kvalitetnije stereo pojacalo...cisti primjer tog sto moj denon  od nznm 75W na 8ohma stereo ima skoro 16kg i dva trafa unutra po jedan na kanalu  a od sogora risiver ima 14kg i kakti 100w po kanalu .A sad sve ovisi kaj tebi treba  i sto ocekujes

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Reciever ili stereo pojacalo ?
brada09 kaže...

e te brojke me bune i kod denona i yamahe 

 

i meni je zapeo taj reciever za oko. iako mislim da cu cekat malo neku dobru priliku i isprsit se malo vise za reciever. nekako sam odustao od stereo pojacala. neprakticno pa jos dok dodam i neki tuner . neznam volio bi bas cut tu razliku u zvuku receiver vs obicno pojacalo...

 

recimo yamaha rx-v483 ima sve sto mi treba zapravo ali neznam zvukovno jel na zadatku za ovaj tip zvucnika koje mislim uzimati..

Kod Denona su do 2013. (ne znam točno od kad, cca 2000. ako se ne varam) modeli bili numerirani tako da su prve dvije brojke pozicija u rangeu - najslabiji 13 ili 15, pa obično 17, 19, 23, 33, 38, 43, 53 (znalo je biti i drugih i nisu svi izlazili svake godine, pogotovo ne high-end; isto kao i sada); a druge dvije znamenke su bile godina. Moj je AVR-2308, dakle negdje sredina rangea recimo, model za 2008. godinu. Zadnjih 4 godine su numerirani kako sam napisao u prošlom postu, prva brojka je pozicija u rangeu, druga generacija i onda dvije nule kojima smisao baš i ne vidim S tim da je entry-level receiver troznamenkasti, X540 ove godine. Za USA tržište mislim da ima i mrvicu jači 740 i 940 između X540 i X1400.

Za Yamahu iskreno pojma nemam, i ja sam nedavno pokušavao shvatiti

 

Ja čisto sumnjam da su te razlike tolike između receivera i stereo pojačala, no iskreno nije da sam imao baš prilike sudjelovati u nekom poštenom ABX testu pa da mogu odgovorno tvrditi je ili nije razlika. Najbolje da poslušaš negdje.

 

Btw, spomenuo si mikrofon za sobnu akustiku... Denon i Marantz jedini imaju Audyssey MultEQ (prije ga je imao i Onkyo) kojeg koliko sam ja popratio uglavnom smatraju nešto boljim od Yamahinog YPAO i drugih.

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.2.2018 0:13 (Mirko935).
10 godina
offline
Reciever ili stereo pojacalo

NAŠAO SAM!!! 

 

Nemoj se zezat s kupnjom kod nas. 

 

HifiX u UK, napokon sam našao shop u UK koji dostavlja u prčiju našu. 

 

Denon X2400 sa dostavom 3200kn. Pogledaj si još malo po stranici kaj ima. Dostava za taj receiver je 39€ a recimo za mrcinski set zvučnika od 40-50kg i taj receiver je 69£ tak da nije skupo s obzirom na to da šalju iz UK. 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
2 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Reciever ili stereo pojacalo
gocc01 kaže...

NAŠAO SAM!!! 

 

Nemoj se zezat s kupnjom kod nas. 

 

HifiX u UK, napokon sam našao shop u UK koji dostavlja u prčiju našu. 

 

Denon X2400 sa dostavom 3200kn. Pogledaj si još malo po stranici kaj ima. Dostava za taj receiver je 39€ a recimo za mrcinski set zvučnika od 40-50kg i taj receiver je 69£ tak da nije skupo s obzirom na to da šalju iz UK. 

 

vidis ovaj x2400 je skroz kul, ima apsolutno sve sto bi mi ikad trebalo jedino je to duplo kuplje neg sto sam mislio dat na reciever... 

 

neznam, pratit cu prvo mjesec dana njuskalo dal ce bit ikakva dobra ponuda.. ak ne onda mozda narucim nes s te stranice.

 

ovaj euro kabel za napajanje je malo cudan na tom deononu, bez uzemljenja ? ovaj obican bi isto trebao s njim raditi?

13 godina
neaktivan
offline
Reciever ili stereo pojacalo

u biti sad mi je pala jedna misao.. jel moguce da su kvalitetom zvuka svi ti recievieri (istog branda) isti , samo je razlika u kolicini opcija i snage?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Reciever ili stereo pojacalo
gocc01 kaže...

 

brada09 kaže...

Ima i na Amazon.de https://www.amazon.de/Denon-AVRX2400H-AV-Receiver-Integration-Kompatibilit%C3%A4t-Schwarz/dp/B072LZMGHZ/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1519377872&sr=8-1&keywords=denon+2400

Za vrlo slične pare, 411.99 € - 3,065 kn
Dostava €7.50 per delivery  + €2.50 per kg (proportionally), dakle, još 37.5 € iliti 280 kn. Samo 350 kn više nego X1400 u Sonusartu što je super.

 

 

brada09 kaže...

u biti sad mi je pala jedna misao.. jel moguce da su kvalitetom zvuka svi ti recievieri (istog branda) isti , samo je razlika u kolicini opcija i snage?

Tko će ga znati, imaju možda i različite DAC-ove itd. S tim da su DAC čipovi zapravo bolesno jeftini tako da ne vjerujem da pretjerano štede na tome. A što se tiče opcija recimo skuplji imaju Direct i Pure Direct modove koji zaobilaze razna procesiranja pa se ponašaju više k'o obično pojačalo. Sad, koliko je to bitno u stvarnosti...

 

Eh, da nisi bacio pare na Airpodse, mogao si si bez beda uzeti receiver

13 godina
neaktivan
offline
Re: Reciever ili stereo pojacalo
Mirko935 kaže...
gocc01 kaže...

 

brada09 kaže...

Ima i na Amazon.de https://www.amazon.de/Denon-AVRX2400H-AV-Receiver-Integration-Kompatibilit%C3%A4t-Schwarz/dp/B072LZMGHZ/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1519377872&sr=8-1&keywords=denon+2400

Za vrlo slične pare, 411.99 € - 3,065 kn
Dostava €7.50 per delivery  + €2.50 per kg (proportionally), dakle, još 37.5 € iliti 280 kn. Samo 350 kn više nego X1400 u Sonusartu što je super.

 

 

brada09 kaže...

u biti sad mi je pala jedna misao.. jel moguce da su kvalitetom zvuka svi ti recievieri (istog branda) isti , samo je razlika u kolicini opcija i snage?

Tko će ga znati, imaju možda i različite DAC-ove itd. S tim da su DAC čipovi zapravo bolesno jeftini tako da ne vjerujem da pretjerano štede na tome. A što se tiče opcija recimo skuplji imaju Direct i Pure Direct modove koji zaobilaze razna procesiranja pa se ponašaju više k'o obično pojačalo. Sad, koliko je to bitno u stvarnosti...

 

Eh, da nisi bacio pare na Airpodse, mogao si si bez beda uzeti receiver

 

 

nevjerujem da stede na DAC-u vec vjerojatno ovim ostalim stvarima u kojima se razlikuju bolja od losijih pojacala, tipa na gitarskim je to trafo i takve stvari, neznam kaj je to kod hifi tranzistoriskih..

 

kaj se tice airpodsa vec u startu mi se cini jedna od boljih kupovina, pogotovo kad uzmem u obzir kolko cu na njima slusat a kolko ispred recievera 

10 godina
offline
Reciever ili stereo pojacalo

3517 na Amazon.de jer još pred kraj narudžbe doda 6% razliku u PDVu. 

 

Ma mene zanimaju druge stvari tamo, skužio sam da su Monitor Audio zvučnici najeftiniji u UK pošto je britanska marka. Klipsch je recimo malo skuplji, R24F koštaju nekih 450€/par dok su u USA oko 1400$ LOL 

 

Tannoy također, Revolution XT6F već spadaju u audiofilsku sferu a koštaju 795£ dok su u DE oko 1150£. 

 

Ima fakat svega, šteta da nemaju Cambridge Audio jer njihov Topaz SR10 za 300£ jebeno stereo pojačalo. 

 

 

 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Reciever ili stereo pojacalo
sseennoonn kaže...

Ja bih rekao da za istu cijenu mozes uzet kvalitetnije stereo pojacalo...cisti primjer tog sto moj denon  od nznm 75W na 8ohma stereo ima skoro 16kg i dva trafa unutra po jedan na kanalu  a od sogora risiver ima 14kg i kakti 100w po kanalu .A sad sve ovisi kaj tebi treba  i sto ocekujes

Ne znam, ali znam da je moj receiver prema mjerenjima davao zapravo i dosta više snage nego po specifikacijama: http://www.audioholics.com/av-receiver-reviews/avr-2308ci/avr-2308ci-measurements

 

Sad ne znam koliko može snage dati kad su svi kanali na punom opterećenju, ali takva situacija je ionako potpuno nerealna. Eventualno u nekom vrlo kratkom burstu koji bi se preživio, ali stalnih 100+ W za svih 7 kanala, stvarno ne znam šta bi trebao raditi s njim da mu to treba. I gdje bi trebao živjeti da ti ne pokuca policija na vrata za 5 min.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Reciever ili stereo pojacalo
brada09 kaže...

nevjerujem da stede na DAC-u vec vjerojatno ovim ostalim stvarima u kojima se razlikuju bolja od losijih pojacala, tipa na gitarskim je to trafo i takve stvari, neznam kaj je to kod hifi tranzistoriskih..

 

kaj se tice airpodsa vec u startu mi se cini jedna od boljih kupovina, pogotovo kad uzmem u obzir kolko cu na njima slusat a kolko ispred recievera 

Ja svejedno mislim da si mogao puno bolje proći s nekim Sennheiserom itd., ali tvoje pare, pa ako te vesele metro hipsterski bijeli mini-fenovi za uši...

gocc01 kaže...

3517 na Amazon.de jer još pred kraj narudžbe doda 6% razliku u PDVu. 

 

Ma mene zanimaju druge stvari tamo, skužio sam da su Monitor Audio zvučnici najeftiniji u UK pošto je britanska marka. Klipsch je recimo malo skuplji, R24F koštaju nekih 450€/par dok su u USA oko 1400$ LOL 

 

Tannoy također, Revolution XT6F već spadaju u audiofilsku sferu a koštaju 795£ dok su u DE oko 1150£. 

 

Ima fakat svega, šteta da nemaju Cambridge Audio jer njihov Topaz SR10 za 300£ jebeno stereo pojačalo.

A ti isto mjesecima gledaš, nikako da kupiš.  Čini mi se da bi većina nas brže kupila (ili čak sagradila) kuću nego audio sustav.

 

Meni isto Tannoyi zapali za oko, samo oni skuplji... Nakon par min zainteresiranog zujanja po sajtu mi je došlo do glave o kojoj se valuti tamo radi i da totalno uzalud gledam

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.2.2018 11:15 (Mirko935).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Reciever ili stereo pojacalo
Necu moci glasno slusat tako da mi snaga netreba za to. Iako nisam siguran kad u recenzijama kazu nesto u stilu “ za ove zvucnike treba jace pojacalo koje ce ih pogurat”.
Jel se to misli iskljucivo na glasnocu ili kvalitetu zvuka?
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Reciever ili stereo pojacalo
Mirko935 kaže...
Ja svejedno mislim da si mogao puno bolje proći s nekim Sennheiserom itd., ali tvoje pare, pa ako te vesele metro hipsterski bijeli mini-fenovi za uši...

 

 

 

kao npr. ?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Reciever ili stereo pojacalo
brada09 kaže...
Necu moci glasno slusat tako da mi snaga netreba za to. Iako nisam siguran kad u recenzijama kazu nesto u stilu “ za ove zvucnike treba jace pojacalo koje ce ih pogurat”.
Jel se to misli iskljucivo na glasnocu ili kvalitetu zvuka?

Na glasnoću... Osjetljivost i impedancija tu igraju ulogu. Recimo imaš Klipschove koji redovito imaju 100 dB na 1 W/1 m, a većina normalnih kućnih zvučnika je oko 85 do 90-ak. Računaj da ti za svako povećanje glasnoće od 3 dB treba duplo više snage. Što se tiče impedancije, ako je niža pojačalu je kakti teže pogoniti zvučnike, više se grije itd.

10 godina
offline
Reciever ili stereo pojacalo

Pa nemrem niš kupit dok ne prodam auto. Oće kupit neko auto? 

 

Da sam kojim slučajem pred dva mjeseca imal novce i preko nekog poslao u Irsku ili još gore zapalio za London i poslwo preko Eurosendera sad bi si jebo sve po spisku. Ovak, što više vremena prođe više ću i sam saznat kaj je najbolje za moje potrebe 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Reciever ili stereo pojacalo
gocc01 kaže...

3517 na Amazon.de jer još pred kraj narudžbe doda 6% razliku u PDVu. 

 

Ma mene zanimaju druge stvari tamo, skužio sam da su Monitor Audio zvučnici najeftiniji u UK pošto je britanska marka. Klipsch je recimo malo skuplji, R24F koštaju nekih 450€/par dok su u USA oko 1400$ LOL 

 

Tannoy također, Revolution XT6F već spadaju u audiofilsku sferu a koštaju 795£ dok su u DE oko 1150£. 

 

Ima fakat svega, šteta da nemaju Cambridge Audio jer njihov Topaz SR10 za 300£ jebeno stereo pojačalo. 

 

 

 

 Ne znam jesi li pogledao one firme koji ti prosljeđuju pakete. Osobno sam u par navrata tako kupovao na njemačkom amazonu koristeći mailboxde.org kada nisu slali u HR.  U biti prilikom registracije ti daju UK adresu (poštanski pretinac) koju koristiš prilikom kupovine kao dostavnu adresu. Kad ti paket stigne kod njih obavijeste te mailom, ti uplatiš i oni ti pošalju na tvoju stvarnu HR adresu. Probaj https://www.myukmailbox.com/ , ima ih sigurno još sličnih pa vidi koja ti najviše odgovara po cijeni i iskustvima korisnika. Nađi neki store sa free UK delivery-em iako mislim da većina jesu kad trošiš malo više i to je to 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Reciever ili stereo pojacalo
brada09 kaže...
Mirko935 kaže...
Ja svejedno mislim da si mogao puno bolje proći s nekim Sennheiserom itd., ali tvoje pare, pa ako te vesele metro hipsterski bijeli mini-fenovi za uši...

kao npr. ?

Recimo ovo: http://bojezvuka.hr/hr/proizvod/momentum-free-472

Dam se kladiti da ubiju Airpodse što se tiče kvalitete zvuka. Da imam takve pare viška za sluške, o takvom nečem bih razmišljao. Ali ti si rekao da ne voliš te šta idu u uši... Doduše, ne kužim zašto? Ja ne bih koristio nikakve druge. A inače, imaš za kupiti različite ove gumice, tipa pjenaste i slično koje bi ti mogle biti udobnije. Npr.: http://www.complyfoam.com/products/sen-isolation/

 

Mislim, ako su tebi Airpodsi ok, super, stvarno nemam ništa protiv, čisto mislim da su barem 3 puta skuplji nego što realno vrijede i nema šanse da su s tim dizajnom na razini zvuka ovih Sennheisera ili nečeg sličnog. Po reviewima su kao malo do nešto bolji od običnih Earpodsa. Denon in-canal sluške od 300-400 kn su IMO nebo i zemlja naspram Earpodsa pa mi nije baš jasno kako za 1500 kn slušalice mogu biti samo ponešto bolje od Earpodsa. Morat ću ih poslušati jednom da baš vidim kaj to je pa da ne lupam ovako napamet...

14 godina
neaktivan
offline
Re: Reciever ili stereo pojacalo
gocc01 kaže...

Pa nemrem niš kupit dok ne prodam auto. Oće kupit neko auto? 

 

Da sam kojim slučajem pred dva mjeseca imal novce i preko nekog poslao u Irsku ili još gore zapalio za London i poslwo preko Eurosendera sad bi si jebo sve po spisku. Ovak, što više vremena prođe više ću i sam saznat kaj je najbolje za moje potrebe 

Kud nisi prije mjesec dana pitao hoću kupit' auto?

 

Btw, vidim da ima Provox neke akcije zvučnika u kombinaciji s Yamahinim receiverima, ako je tko od vas dvojice zainteresiran http://www.provox.hr/audio/katalog.aspx?IDProizvodjaca=165&myDataListIndex=19

Nisam provjeravao je li to neka poštena ušteda itd., samo dijelim link pa si proštudirajte

13 godina
neaktivan
offline
Re: Reciever ili stereo pojacalo
Mirko935 kaže...
brada09 kaže...
Mirko935 kaže...
Ja svejedno mislim da si mogao puno bolje proći s nekim Sennheiserom itd., ali tvoje pare, pa ako te vesele metro hipsterski bijeli mini-fenovi za uši...

kao npr. ?

Recimo ovo: http://bojezvuka.hr/hr/proizvod/momentum-free-472

Dam se kladiti da ubiju Airpodse što se tiče kvalitete zvuka. Da imam takve pare viška za sluške, o takvom nečem bih razmišljao. Ali ti si rekao da ne voliš te šta idu u uši... Doduše, ne kužim zašto? Ja ne bih koristio nikakve druge. A inače, imaš za kupiti različite ove gumice, tipa pjenaste i slično koje bi ti mogle biti udobnije. Npr.: http://www.complyfoam.com/products/sen-isolation/

 

Mislim, ako su tebi Airpodsi ok, super, stvarno nemam ništa protiv, čisto mislim da su barem 3 puta skuplji nego što realno vrijede i nema šanse da su s tim dizajnom na razini zvuka ovih Sennheisera ili nečeg sličnog. Po reviewima su kao malo do nešto bolji od običnih Earpodsa. Denon in-canal sluške od 300-400 kn su IMO nebo i zemlja naspram Earpodsa pa mi nije baš jasno kako za 1500 kn slušalice mogu biti samo ponešto bolje od Earpodsa. Morat ću ih poslušati jednom da baš vidim kaj to je pa da ne lupam ovako napamet...

 

 

pa za takve slusalice znam jer ih ima kolko hoces i ne sumnjam da zvuce bolje, ali to nejde vise u moje uho jer ti nemogu opisat kolko me smeta to u uhu.

 

znaci imam doma akg y50bt koje imaju super zvuk, al sta mi to vrijedi kad me krenu zuljat nakon 15 min. bacen novac i stoje u ladici. trebao sam odma uzet airpodse i na kraju bi i ustedio.

 

od ovakvih slusalica koje nejdu skroz u uho tipa airpods/earpods sam imao sony i sennheiser zicane rang 200-300kn i to em sto ne valja ergonomski a zvuk nista bolji, cak meni osobno i losiji od earpodsa. sony su bas imale los zvuk.

znaci u rangu tog tipa slusalica airpods/earpods zvuce dobro. i jos kad uzmes u obzir da mi je doma manje vise sve od applea sve drugo ima manje smisla.

al ergonomija mi je postala najbitnija jer su mi bolje slusalice koje koristim od onih koje stoje u ladici a udobnije probao nisam od ovih.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Reciever ili stereo pojacalo
brada09 kaže...

pa za takve slusalice znam jer ih ima kolko hoces i ne sumnjam da zvuce bolje, ali to nejde vise u moje uho jer ti nemogu opisat kolko me smeta to u uhu.

 

znaci imam doma akg y50bt koje imaju super zvuk, al sta mi to vrijedi kad me krenu zuljat nakon 15 min. bacen novac i stoje u ladici. trebao sam odma uzet airpodse i na kraju bi i ustedio.

 

od ovakvih slusalica koje nejdu skroz u uho tipa airpods/earpods sam imao sony i sennheiser zicane rang 200-300kn i to em sto ne valja ergonomski a zvuk nista bolji, cak meni osobno i losiji od earpodsa. sony su bas imale los zvuk.

znaci u rangu tog tipa slusalica airpods/earpods zvuce dobro. i jos kad uzmes u obzir da mi je doma manje vise sve od applea sve drugo ima manje smisla.

al ergonomija mi je postala najbitnija jer su mi bolje slusalice koje koristim od onih koje stoje u ladici a udobnije probao nisam od ovih.

Zanimljivo, ja otkad sam probao prve in-canal slušalice ne bih ništa drugo stavio u uši jer imam osjećaj da ih vrijeđam. Tipa kad sam nedavno probavao Earpods, meni to zvuči šuplje k'o da slušam zvučnike za PC od 65 kn ili k'o muzika u shopping centru otprilike. Nit' basa, nit' doživljaja ikakvog, samo onako k'o pozadinska glazba s nešto visokih i to je to. Hrpa neutišane buke sa svih strana, meni osobno skroz bezveze. Još ih ne mogu ni pojačati malo za gušt tipa u tramvaju jer znam da će svi oko mene čuti moju muziku k'o da sam čoban neki

 

No dobro, 100 ljudi 100 ćudi  Vratimo se mi na bitnu temu, tvoj novi (ili stari) receiver Šta bi ti falilo da uzmeš onaj gore X2000 za 1300 kn da ne trošiš hrpu para za novo? Osim BT-a, ali ionako imaš sve iUređaje pa možeš koristiti AirPlay, ne?

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.2.2018 12:08 (Mirko935).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Reciever ili stereo pojacalo
Mirko935 kaže...
brada09 kaže...

pa za takve slusalice znam jer ih ima kolko hoces i ne sumnjam da zvuce bolje, ali to nejde vise u moje uho jer ti nemogu opisat kolko me smeta to u uhu.

 

znaci imam doma akg y50bt koje imaju super zvuk, al sta mi to vrijedi kad me krenu zuljat nakon 15 min. bacen novac i stoje u ladici. trebao sam odma uzet airpodse i na kraju bi i ustedio.

 

od ovakvih slusalica koje nejdu skroz u uho tipa airpods/earpods sam imao sony i sennheiser zicane rang 200-300kn i to em sto ne valja ergonomski a zvuk nista bolji, cak meni osobno i losiji od earpodsa. sony su bas imale los zvuk.

znaci u rangu tog tipa slusalica airpods/earpods zvuce dobro. i jos kad uzmes u obzir da mi je doma manje vise sve od applea sve drugo ima manje smisla.

al ergonomija mi je postala najbitnija jer su mi bolje slusalice koje koristim od onih koje stoje u ladici a udobnije probao nisam od ovih.

Zanimljivo, ja otkad sam probao prve in-canal slušalice ne bih ništa drugo stavio u uši jer imam osjećaj da ih vrijeđam. Tipa kad sam nedavno probavao Earpods, meni to zvuči šuplje k'o da slušam zvučnike za PC od 65 kn ili k'o muzika u shopping centru otprilike. Nit' basa, nit' doživljaja ikakvog, samo onako k'o pozadinska glazba s nešto visokih i to je to. Hrpa neutišane buke sa svih strana, meni osobno skroz bezveze. Još ih ne mogu ni pojačati malo za gušt tipa u tramvaju jer znam da će svi oko mene čuti moju muziku k'o da sam čoban neki

 

No dobro, 100 ljudi 100 ćudi  Vratimo se mi na bitnu temu, tvoj novi (ili stari) receiver Šta bi ti falilo da uzmeš onaj gore X2000 za 1300 kn da ne trošiš hrpu para za novo? Osim BT-a, ali ionako imaš sve iUređaje pa možeš koristiti AirPlay, ne?

 

 

nisam ja nigdje rekao da te in-canal nemaju puno bolji zvuk, to je neupitno. ali kad ti je nesto neudobno onda nebus to forsirao. velim imam vec jedne neudobne slusalice koje mi stoje u ladici. a te in-canal su mi jos neudobnije ono barem 10x.

 

 

taj x2000 je ok ako cu gledat samo sebe. ali cura nekoristi iUredaje (LOL) , pa mi je malo supcinski doc s recieverom koji cu samo ja moc koristit hahaha.

velim ne zurim se jer ionako ga trenutno nebum mogo puno koristit tj uopce  jer moram i zvucnike uzet. tako da prvo ciljam na neki super deal na njuskalu. ak ne, uzet cu kaj se nudi.

htio sam si prvo razdvojit sta uopce trebam gledat, al ajde sad vec jako naginjem recieveru umjesto stereo pojacala..

14 godina
neaktivan
offline
Re: Reciever ili stereo pojacalo
brada09 kaže...

nisam ja nigdje rekao da te in-canal nemaju puno bolji zvuk, to je neupitno. ali kad ti je nesto neudobno onda nebus to forsirao. velim imam vec jedne neudobne slusalice koje mi stoje u ladici. a te in-canal su mi jos neudobnije ono barem 10x.

 

taj x2000 je ok ako cu gledat samo sebe. ali cura nekoristi iUredaje (LOL) , pa mi je malo supcinski doc s recieverom koji cu samo ja moc koristit hahaha.

velim ne zurim se jer ionako ga trenutno nebum mogo puno koristit tj uopce  jer moram i zvucnike uzet. tako da prvo ciljam na neki super deal na njuskalu. ak ne, uzet cu kaj se nudi.

htio sam si prvo razdvojit sta uopce trebam gledat, al ajde sad vec jako naginjem recieveru umjesto stereo pojacala..

A u tom grmu leži zec. Ima i jedan komad X2100 za 2300, taj već ima BT i Wi-Fi, ali nije tako dobar deal IMO https://www.njuskalo.hr/hi-fi-komponente/denon-avr-x2100w-7.1-wireless-4k-eco-oglas-20887790

Ali dobro, ako ne žuriš vjerojatno ćeš k'o i svi mi još bar pola godine samo gledati okolo i mozgati

 

edit: btw, taj X2000 ima i DLNA tako da bi ga mogla i ona koristiti preko toga ako ima Android, preko Windows PC-a itd., ne treba ti nužno BT, samo nije baš tako simples

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.2.2018 12:49 (Mirko935).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Reciever ili stereo pojacalo
Mirko935 kaže...
brada09 kaže...

nisam ja nigdje rekao da te in-canal nemaju puno bolji zvuk, to je neupitno. ali kad ti je nesto neudobno onda nebus to forsirao. velim imam vec jedne neudobne slusalice koje mi stoje u ladici. a te in-canal su mi jos neudobnije ono barem 10x.

 

taj x2000 je ok ako cu gledat samo sebe. ali cura nekoristi iUredaje (LOL) , pa mi je malo supcinski doc s recieverom koji cu samo ja moc koristit hahaha.

velim ne zurim se jer ionako ga trenutno nebum mogo puno koristit tj uopce  jer moram i zvucnike uzet. tako da prvo ciljam na neki super deal na njuskalu. ak ne, uzet cu kaj se nudi.

htio sam si prvo razdvojit sta uopce trebam gledat, al ajde sad vec jako naginjem recieveru umjesto stereo pojacala..

A u tom grmu leži zec. Ima i jedan komad X2100 za 2300, taj već ima BT i Wi-Fi, ali nije tako dobar deal IMO https://www.njuskalo.hr/hi-fi-komponente/denon-avr-x2100w-7.1-wireless-4k-eco-oglas-20887790

Ali dobro, ako ne žuriš vjerojatno ćeš k'o i svi mi još bar pola godine samo gledati okolo i mozgati

 

edit: btw, taj X2000 ima i DLNA tako da bi ga mogla i ona koristiti preko toga ako ima Android, preko Windows PC-a itd., ne treba ti nužno BT, samo nije baš tako simples

 

mislim da ce me najvise pozurit kad ubodem zvucnike a dotad nema zurbe posto bi ionako stajao dotad

 

ona ima android+macbook, s tim da bi sigurno htjela si pustat preko moba a ne prek laptopa. a i mene bi kopkalo da uzmem reciever bez bluetootha. pa i projektor mi ima bluetooth pa bi mi i za to dobro doslo, da ne vucem zicu.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice