Soundbar-preporuka

poruka: 840
|
čitano: 511.964
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Re: Soundbar-preporuka

Malo si mi previše otišao kaj se cijenovnog ranga tiče. 😆

Sony HT-G700 mi izbacuje cijenu od oko 3.000 pa na više, a Samsung HW-Q800A sam našao tek oko 4.500 kn. Ovaj moj koji sam naveo na linku Samsung HW-Q60T EN sam našao za "samo" 1.800 kn.

Kaj se recenzije tiče, to mi sve tak odgovara kak je navedeno, samo me zanima hoću li moći povezati i TV i PC istovremeno, tj.kad mi se gleda film da prebacim da reproducira zvuk s TV-a, a kad mi se sluša glazba na PC-u da prebacim da reproducira zvuk s PC-a. 😁

12 godina
neaktivan
offline
Re: Soundbar-preporuka
becks_23 kaže...

Malo si mi previše otišao kaj se cijenovnog ranga tiče. 😆

Sony HT-G700 mi izbacuje cijenu od oko 3.000 pa na više, a Samsung HW-Q800A sam našao tek oko 4.500 kn. Ovaj moj koji sam naveo na linku Samsung HW-Q60T EN sam našao za "samo" 1.800 kn.

Kaj se recenzije tiče, to mi sve tak odgovara kak je navedeno, samo me zanima hoću li moći povezati i TV i PC istovremeno, tj.kad mi se gleda film da prebacim da reproducira zvuk s TV-a, a kad mi se sluša glazba na PC-u da prebacim da reproducira zvuk s PC-a. 😁

 Nemam pojma u što sam gledao kad sam provjeravao cijenu za Samsung HW-Q60T. Meni je izbacilo preko 3000kn. 

 

Ovaj Sony sam našao za 2550kn, vidim sad da ga više nema za tu cijenu, a Samsung Q800A je bio u Sancte za 3400kn dok nije krenula black friday ponuda onda su to povukli i sada za istu cijenu možemo kupiti lošiji model Q700A, prava black friday akcija. 

 

U svakom slučaju to je daleko od 1800kn, moja greška. Za tu cijenu mi taj Samsung djeluje skroz ok.

Javi dojmove ako ga kupiš.

 

Zaboravio odgovoriti na pitanje, kako misliš povezati uređaje? Ako ćeš TV preko kabela, a komp preko Bluetootha onda samo na daljincu prebaciš što želiš slušati. Ako ćeš oboje preko Bluetootha onda ćeš prvo morati "spariti" uređaj koji želiš slušati preko soundbara.

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.11.2021 22:25 (mzopg).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Soundbar-preporuka

Pa djeluje mi ok a i piše da je to već nekakav 5.1 sistem.

Mislio sam spojit TV na onaj HDMI ARC, a PC preko bluetootha, tak da ssmo šaltam na daljinski kaj želim slušat.

Kaj se kvalitete tiče, ne mora to biti ugođaj ko u kinu, al čisto da malo upotpuni ugođaj koji TV nikak ne može proizvest.

Kaj se kupnje tiče, pričekat ću do vikenda, možda snize još koju kunu, nikud mi se ne žuri... 😉

5 godina
offline
Soundbar-preporuka

q700a u elipsu 2999 kuna, gledao ga pred par dana u istoj trgovini bio 2840.

 

q800a sam danima gledao i sancti i bio je ispod 3300 do dolaska ovih blackića i onda mu ke cijena otišla 200 kn gore...

 

naravno ovo su cijene tijekom cijele godine, tako da o black nečemu nema ni riječi

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
mzopg kaže...
rapajic_st kaže...

ima kakav soudbar za cca 100€ trenutno na BF akciji? 

tek da nadogradim malo samsung tv (serije 8) ..

ili neka preporuka za isti.. da ima bluetooth povetivanje..

 

gledam ovo al ne kuzin vrijedi li išta:

https://www.mall.hr/kucna-kina/jbl-cinema-sb120-soundbar

JBL je provjereno dobra marka, a za te novce ne vidim da ćeš pronaći nešto puno bolje, ako uopće i ima nešto bolje.

 

becks_23 kaže...

Pozdrav, također bih molio nekakvu preporuku za zvučnike/soundbar za TV i PC, u istoj su prostoriji pa ak je moguće da bude povezano oboje na isto.

TV je Samsung Q70T65.

Trenutno mi je zapelo za oko ovo:

https://www.elipso.hr/audio__video/soundbarovi/SAMSUNG-HW_Q60T-EN/

Jel bi to funkcioniralo na tom soundbaru?

 Imaš ovdje recenziju:

https://www.rtings.com/soundbar/reviews/samsung/hw-q60t

 

Ja sam se mislio između Samsung HW-Q800A i Sony HT-G700, na kraju se odlučio za Sony jer će mu glavna namjena biti gledanje filmova i serija, a on je tu nešto bolji od Samsunga koji ti gledaš i ovog Q800A uz to je jeftiniji par stotina kuna.

 

moze malo dojmova o Sonyu, ja sam ga isto mislio kupit pa nakraju odustao 

koji TV koristis, kak ces ga spajat, koje medije gledas itd... fala 

2 godine
offline
Re: Soundbar-preporuka
rapajic_st kaže...

 

 

gledam ovo al ne kuzin vrijedi li išta:

https://www.mall.hr/kucna-kina/jbl-cinema-sb120-soundbar

 Prva prednost mu je što je dosta širok 95 cm, dakle skoro metar.

Ako si prikladno udaljen od tv-a do 3m osjetit ćeš stereo, što kod kraćih modela 2.1, s odvojenom bas jedinicom, a s kratkom od 60 cm koja ide ispod tv-a nećeš.

Imaš osjećaj da ti je zvuk mono, ili se moraš približiti na metar od tv-a.. 

Dolby Atmos je druga priča.

 

Osim toga s JBL, Sony, ne možeš fulati u kvaliteti čistoće zvuka..

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna !
12 godina
neaktivan
offline
Re: Soundbar-preporuka
Spike1983 kaže...

 

moze malo dojmova o Sonyu, ja sam ga isto mislio kupit pa nakraju odustao 

koji TV koristis, kak ces ga spajat, koje medije gledas itd... fala 

 Može, samo prvo da stigne i da ga isprobam. 

13 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
mzopg kaže...
Spike1983 kaže...

 

moze malo dojmova o Sonyu, ja sam ga isto mislio kupit pa nakraju odustao 

koji TV koristis, kak ces ga spajat, koje medije gledas itd... fala 

 Može, samo prvo da stigne i da ga isprobam. 

Aaa sorry, ja mislio da ga vec imas 

moze, bas me zanima kak radi taj virtualni dolby atmos jer nigdje nisam vidio da ga netko iz HR ima pa da podjeli svoje utiske, hvala ti unaprijed 

14 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
Samsung Q900A za nešto malo više od 4kKN? Iskreno nisam mislio ovoliko potrošit, htio bi s vrimenom imat što bolji surrond setup dodavanjem wireless stražnjih zvučnika.
Od pustih recenzija Samsung jakooo hvale da je mimo punokrvnog kućnog kina (avr + zvučnici) daleko najbolje rješenje.
Nisam pametan
BTW spajao bih ga na LG C9 55” OLED
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Soundbar-preporuka
Spike1983 kaže...
mzopg kaže...
Spike1983 kaže...

 

moze malo dojmova o Sonyu, ja sam ga isto mislio kupit pa nakraju odustao 

koji TV koristis, kak ces ga spajat, koje medije gledas itd... fala 

 Može, samo prvo da stigne i da ga isprobam. 

Aaa sorry, ja mislio da ga vec imas 

moze, bas me zanima kak radi taj virtualni dolby atmos jer nigdje nisam vidio da ga netko iz HR ima pa da podjeli svoje utiske, hvala ti unaprijed 

"Brzinski" osvrt na Sony HT-G700 soundbar. Za početak moram reći da uopće nisam znao što očekivati, nisam išao po trgovinama i slušao kako koji model radi, općenito ovo mi je prvi soundbar i prvi koji sam čuo kako radi. Kupio sam ga čisto na bazi pročitanih recenzija i nekakvog omjera cijena/dobiveno.

 

Još uvijek ne mogu napisati konkretnu recenziju jer sam tek pogledao 2-3 filma i poslušao nešto malo glazbe.

 

Prvi dojam je odličan, ugodno iznenađenje. Do sada sam koristio 5.1 klasično kućno kino sa surround pojačalom i konkretnim zvučnicima solidne snage. Možda će zvučati blesavo, ali nakon pogledanih filmova meni ovo bolje zvuči, odnosno bolji je efekt.

 

Spajanje je za divno čudo prošlo instant, znači spojio sam soundbar u struju, subwoofer isto i to je to. Soundbar se odmah automatski povezao sa subwooferom. Bez ikakvih komplikacija i gnjavaže.

Zatim sam spojio u TV, kasnije u projektor Amazon FireStick 4k i povezao se preko bluetootha na soundbar, opet sve riješeno kroz par klikova i bez ikakvih problema.

Volim kad za promjenu sve radi kako treba iz prve.

 

Očekivao sam da će zvuk biti lošiji preko BTa, iskreno još nisam probao HDMI eARC ili optički kabel, tako da ne mogu napraviti usporedbu.

 

Ono što mogu reći je da je ovo neusporedivo sa TV zvučnicima. Jednostavno nema veze jedno s drugim i razlika je toliko velika da je apsurdno uopće raditi usporedbu.

Glazbe sam stvarno poslušao jako malo, možda 10-15min. tako da tu nemam još pošteni dojam. Na prvu zvuči solidno, ali ne u rangu kvalitetnih Hi-Fi zvučnika, no vidjeti ćemo nakon malo štelanja i dužeg slušanja.

 

Filmovi i serije, više nego impresivno. Na daljincu ima opcija Immersive AE i kad se to uključi zvuk dobije potpuno novu dimenziju. Bez toga soundbar zvuči ok, ali se osjeti točno odakle zvuk dolazi, znači iz gotovo 1m širokog uređaja koji stoji ispred TV-a. Međutim kad se uključi Immersive AE zvuk dolazi iz zraka, sredine prostorije s tim da je toliko raspršen da je dojam kako je ispred vas ogroman zvučnik. Uz to zvukovi stižu sa svih strana, kad pada kiša pogledati ćete kroz prozor jer je dojam kao da pada prava kiša po krovu vaše kuće, kad proleti hitna zvuk sirene se kreće s jedne strane sobe na drugu, kada gledate nekakvu predstavu ili sitcom publika koja se smije se smije iza vas, koliko god to zvučalo nemoguće.

 

Uz to odjednom se pojavi hrpa novih zvukova koje ranije preko TV zvučnika uopće niste čuli, recimo kad netko sjedi u kafiću i priča cijelo vrijeme se čuju okolni zvukovi, drugi ljudi kako pričaju, stvari kako padaju na pod i slično.

 

Efekt je prisutan i kad je volumen na soundbaru dosta smanjen, ali posebno se istiće kad se malo pojača.

 

Subwoofer je za moj pojam jako dobar, morao sam ga malo smanjiti jer je previše tresao i grmio. 

 

Ono na što treba računati je da neki stariji filmovi, što je i normalno, uz Immersive AE zvuče nešto lošije, dok novija produkcija zvuči izvrsno.

 

Još nisam probao druge načine spajanja, jedino BlueTooth i još uvijek nemam pojma koji "zvuk" slušam (Atmos, DTS, DD...), to nigdje ne piše, jedino što znam je da meni zvuči super.

13 godina
offline
Soundbar-preporuka

odlicno, bome nisam ocekivao ovako dobre impresije da budem iskren s obzirom na UK ekipu koja ga je popljuvala maksimalno i vracala natrag u ducan nakon 1-2 dana testiranja 

znaci koristis projektor? a ne TV?

ajd javi kad budes spojio opticki i hdmi arc i earc, jel imas uopce earc ulaz na projektoru?

i kad formate isprobas DD, DD+, atmos itd...

 

fala 

Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Soundbar-preporuka

ima ovdje recenzija toga uređaja i nije baš da je popljuvan, ima dolby atmos itd...super stroj

 

https://www.whathifi.com/reviews/sony-ht-g700

███ Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna ! ███
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka

ma znam, procitao sam to vec prije al mislim na stvarne korisnike koji su sa svojim parama otisli u ducan i kupili uređaj

2 godine
offline
Re: Soundbar-preporuka
Spike1983 kaže...

ma znam, procitao sam to vec prije al mislim na stvarne korisnike koji su sa svojim parama otisli u ducan i kupili uređaj

 

a čuj, vjerojatno su nezadovoljni oni koji su ranije imali kvalitetan receiver, i 7 zvučnika raspoređenih kao u kinu.

soundbar s dolby Atmos se približio takvom ugođaju i super je za one koji nisu mogli poslušati navedeno, s receivera.

███ Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna ! ███
13 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
Zaporožac kaže...
Spike1983 kaže...

ma znam, procitao sam to vec prije al mislim na stvarne korisnike koji su sa svojim parama otisli u ducan i kupili uređaj

 

a čuj, vjerojatno su nezadovoljni oni koji su ranije imali kvalitetan receiver, i 7 zvučnika raspoređenih kao u kinu.

soundbar s dolby Atmos se približio takvom ugođaju i super je za one koji nisu mogli poslušati navedeno, s receivera.

moguće, al opet zasto bi netko sa kvalitetnim 7.1 SS isao kupovat 3.1 soundbar sa virtualnim atmosom? 

ali ako kod njih kao i u US vazi ona da mozes kupit kaj hoces od uređaja, isprobat na par dana i vratit natrag bez da te itko ista pita onda zasto ne 

 

bas me zanima sto Sony sprema za 2022-gu od soundbara recimo tog ranga kao sto je G700 za cca 3000+kn 

 

2 godine
offline
Re: Soundbar-preporuka
Spike1983 kaže...

moguće, al opet zasto bi netko sa kvalitetnim 7.1 SS isao kupovat 3.1 soundbar sa virtualnim atmosom? 

ali ako kod njih kao i u US vazi ona da mozes kupit kaj hoces od uređaja, isprobat na par dana i vratit natrag bez da te itko ista pita onda zasto ne 

 

*bas me zanima sto Sony sprema za 2022-gu od soundbara recimo tog ranga kao sto je G700 za cca 3000+kn 

 

prodali te zvučnjačke kutijetine jer su čuli da je soundbar bolji, a kompaktniji je za sobu.. 

 

*čekam i ja novu seriju... 

 

███ Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna ! ███
12 godina
neaktivan
offline
Re: Soundbar-preporuka
Spike1983 kaže...

odlicno, bome nisam ocekivao ovako dobre impresije da budem iskren s obzirom na UK ekipu koja ga je popljuvala maksimalno i vracala natrag u ducan nakon 1-2 dana testiranja 

znaci koristis projektor? a ne TV?

ajd javi kad budes spojio opticki i hdmi arc i earc, jel imas uopce earc ulaz na projektoru?

i kad formate isprobas DD, DD+, atmos itd...

 

fala 

Možda su imali nerealna očekivanja, ipak je to soundbar od 2500kn. Naravno da ima i može bolje, ali po meni je ovo za te novce odličan soundbar i zadovoljiti će veliki broj korisnika.

Ja još i nemam idealnu prostoriju jer je boravak "open space" tako da mi "nedostaje" jedan zid, ali svejedno zvuči jako dobro.

 

Projektor mi nema earc, ali sam spojio na njega firestick pa preko bluetootha streamam zvuk na soundbar, rezultat je jako dobar.

Gledam sad uzeti 4k projektor, zapeo sam za Xgimi Horizon Pro, ali moram još pogledati što se nudi u tom cjenovnom rangu. Treba mi nešto za filmove i playstation. 

 

Trenutno sam jako zadovoljan sa kupljenim, projektor mi baca 120" sliku u kombinaciji sa soundbarom imam kino ugođaj. E sad projektor je samo 720p i naravno da slika može biti dosta bolja i to očekujem od budućeg 4k projektora.

 

Gdje si ti čitao te loše recenzije? Ja sam prije kupovine prošao dosta toga i velika većina je pisala pozitivno, a naravno da se uvijek nađe pokoji posebni slučaj kojem ništa ne valja. 

Treba računati da možda netko dobije i neispravan primjerak i onda po tome ocjenjuje, a da ne govorim da ekipa u ocjenama zna pisati o kurirskoj službi, a ne o proizvodu, pa ako im se dostavljač nije nasmijao ostave lošu recenziju.

 

https://www.t3.com/reviews/sony-ht-g700-review-dolby-atmos-soundbar

https://www.rtings.com/soundbar/reviews/sony/ht-g700

https://www.techradar.com/reviews/sony-ht-g700-soundbar

https://www.cnet.com/reviews/sony-ht-g700-review/

https://www.avforums.com/reviews/sony-ht-g700-soundbar-review.18027

https://www.trustedreviews.com/reviews/sony-ht-g700

 

https://www.amazon.de/-/en/Soundbar-Surround-Bluetooth-Wireless-Subwoofer/dp/B0886PNNMR/ref=sr_1_1?keywords=sony+ht-g700&qid=1638883248&sr=8-1#customerReviews

Većina recenzija je pozitivna, ali ima primjera poput ovog drugog po redu "Lost in space", nadimak mu je odgovarajući 

Iskreno nemam pojma o čemu on piše, ali definitivno nemamo isti uređaj.

Kaže da je soundbar neupotrebljiv ako nemaš earc, a ja ga najnormalnije koristim preko bluetootha.

Onda piše da se subwoofer jedva čuje, ja sam ga morao smanjiti jer je prebučan, mislim ok ako je neki tinejdžer u pitanju pa želi napraviti disko doma onda ovo nije za njega, ali ako želiš slušati nešto bez da oglušiš onda ćeš rijetko prelaziti 50% snage.

TV mu je gotovo jednako glasan kao soundbar? Definitivno je dobio loš primjerak ili piše gluposti, prosječni TV zvučnici nisu usporedivi sa ovim. Vjerojatno ima top TV-a koji imaju i vrhunske zvučnike, ali ono što sam ja do sada čuo, a to je nekakav best/buy i srednja viša kategorija TV-a i oni nisu usporedivi sa ovi soundbarom.

13 godina
offline
Soundbar-preporuka

na av forums sam citao (diskusija na recenziju uređaja) 

https://www.avforums.com/threads/sony-ht-g700-soundbar-review-comments.2321994/

amazon.de recenzije i sony-ev sluzbeni reddit... i ono prevladavaju negativniji komentari, a to sam i ja cuo da je kakti sub necujan, mislim si wtf kak jebote? dok u nekim recenzijama napisu da sub razvaljuje pa komentari da sub stalno gubi konekciju, da kad je spojen na TV da se zvuk svako malo prebacuje na tv zvucnike il je out of sync sa onime sto se prikazuje na TV-u, da su virtualni efekti nepostojeci te se uopce ne osjeti vertikala tj. prostorni elementi, da je glas dosta mutan prek njega, da je cisci na TV-u itd...

 

tak da sam odustao od njega i sad vidim sto si ti napisao i da su ti tak pozitivni utisci nakon konekcije sa samo BT-om a da nisi ni probao arc  

moj TV ima eARC i Sony je tak da nemre bolje kaj se tice konekcije... a opet CES 2022 je za mjesec dana i Sony ce predstavit novi lineup proizvoda i ak predstave nasljednika tipa G800 sa jos dodatna dva zvucnika kaj pucaju u strop il sa strane za istu il malo vecu cifru uffff grizo bi se na max  

 

HT A5000 i A7000 su mi preveliki zalogaj za soundbar a da ne pricam o A9 

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.12.2021 19:52 (Spike1983).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Soundbar-preporuka
Spike1983 kaže...

na av forums sam citao (diskusija na recenziju uređaja) 

https://www.avforums.com/threads/sony-ht-g700-soundbar-review-comments.2321994/

amazon.de recenzije i sony-ev sluzbeni reddit... i ono prevladavaju negativniji komentari, a to sam i ja cuo da je kakti sub necujan, mislim si wtf kak jebote? dok u nekim recenzijama napisu da sub razvaljuje pa komentari da sub stalno gubi konekciju, da kad je spojen na TV da se zvuk svako malo prebacuje na tv zvucnike il je out of sync sa onime sto se prikazuje na TV-u, da su virtualni efekti nepostojeci te se uopce ne osjeti vertikala tj. prostorni elementi, da je glas dosta mutan prek njega, da je cisci na TV-u itd...

 

tak da sam odustao od njega i sad vidim sto si ti napisao i da su ti tak pozitivni utisci nakon konekcije sa samo BT-om a da nisi ni probao arc  

moj TV ima eARC i Sony je tak da nemre bolje kaj se tice konekcije... a opet CES 2022 je za mjesec dana i Sony ce predstavit novi lineup proizvoda i ak predstave nasljednika tipa G800 sa jos dodatna dva zvucnika kaj pucaju u strop il sa strane za istu il malo vecu cifru uffff grizo bi se na max  

 

HT A5000 i A7000 su mi preveliki zalogaj za soundbar a da ne pricam o A9 

Kod mene je sve suprotno od ovog posta:

"Bought it and returned it after a few days. Really poor IMHO. No audible room-filling output whatsoever. Sounds like a centre channel with the rest missing. Yes it can decode Atmos, but it can't output it. The bass is woeful with a horrible delay between the sub and bar which causes distortion. The sub crossover is almost non-existent. It puts out just about all the same mid-range frequencies as the front, including muffled dialogue. Bars of half the price without subs, sound better. A Sonos Beam also sounds infinitely better at this price."

 

Kao da nije isti uređaj u pitanju.

Nema nikakvog delaya između basa i soundbara i što je meni još bitnije zvuk je savršeno sinkroniziran sa slikom, toga me bilo najviše strah jer me to posebno živcira kad se ne poklapa jedno s drugim. Još sam spojio preko bluetootha i bio uvjeren da će nešto zaštekati, uz to mi je projektor 4m od soundbara, okolo je hrpa wifi uređaja i za divno čudo sve radi bez greške.

 

Kaže da može dekodirati ATMOS, ali ne i producirati. Ono što sam ja primijetio je da stariji filmovi, vjerojatno sa stereo zvukom zvuče lošije od novijih, tako da tu definitivno ima razlike. Pretpostavljam da su noviji u više kanala i to soundbar pravilnije reproducira, dok stereo pokušava prebaciti u ATMOS, ali rezultat je previše disperziran zvuk. Pustio sam "Finding Ohana" on je navodno u ATMOSu i zvuk je odličan.

 

Subwoofer je sasvim dovoljan za svoju namjenu, meni jače od toga ne treba, iselio bi pola kvarta i da ovo pojačam do kraja. 

Za odrediti crossover ipak trebam malo detaljnije testirati opremu, ovako na prvu mi je sve skroz ok.

 

Muffled dijalog?? Niti približno. Evo sinoć smo pogledali "The Good Liar" u kojem se sve uglavnom i svodi na dijaloge i meni je to super zvučalo, gledali bez subtitlea na engleskom. Govor zvuči jako slično onom u kinu i fora je što kad se likovi nalaze u određenom tipu prostorije efekt te prostorije se prenosi kroz zvuk, tipa nekakva kuhinja, mala prostorija, dvorana, bunar i slično.

 

Po meni je ili dobio loš primjerak ili je nešto krivo spojio ili jednostavno bez veze trubi i mulja. Ako pogledaš raspravu ona se svodi na 3-4 nezadovoljna lika, nije baš da ih je na desetine.

 

Da li neki drugi soundbar slične cijene zvuči bolje ili lošije stvarno ne znam jer mi je ovo prvi koji sam probao, ali da ovaj zvuči loše se nikako ne slažem, niti približno tome.

 

Moj prvi izbor je bio Vizio SB46514-F6 (https://www.rtings.com/soundbar/reviews/vizio/sb46514-f6) ili Vizio M Series M512a-H6, ali njih nabaviti van S.A.D.a je nemoguća misija. Što je najbolje kod njih se nabave sa par stotina dolara. Ovaj prvi mi je bio posebno zanimljiv jer ima zadnje zvučnike, a uz to prednji i zadnji imaju i poseban par zvučnika usmjeren prema gore baš za ATMOS.

 

Sonos Beam koji spominje sam isto gledao, ali on je kod nas 60% skuplji od ovog Sonya, tako da mi to nije usporedivo. Uz to sam pročitao da je Sony bolji od njega za filmove, a to mi je bio prioritet.

 

Možda je problem što je to ekipa koja je već isprobala više Soundbarova i onda ih međusobno uspoređuje i gleda svaku sitnicu, meni je nakon prelaska sa TV zvučnika ovo wau, a da sam prije toga imao nekakav dobar soundbar onda bi usporedba vjerojatno bila drugačija.

Ono što sam imao je 5.1 kućno kino i sad da biram između njega i ovog Soundbara uzeo bi soundbar. Gledao sam i sisteme sa puno zvučnika i vjerujem da to zvuči još za klasu bolje, tu je sigurno efekt pozicioniranja zvuka unutar prostorije osjetno bolji i uvjerljiviji, ali za početak mi je ovo sasvim ok.

Tko zna možda sad kad dođe 4k projektor poželim testirati i nekakav sistem sa pravim ATMOSom. 

13 godina
offline
Soundbar-preporuka

ma joj meni se čini da su to sve mucki provokatori 

...nego jel ima ta štanga jos negdje za kupit za 2500kn?? di si ti kupio? 

 

 

edit: vidi ovog provokatora na E Digital 

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.12.2021 9:06 (Spike1983).
Moj PC  
1 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Soundbar-preporuka
Spike1983 kaže...

ma joj meni se čini da su to sve mucki provokatori 

...nego jel ima ta štanga jos negdje za kupit za 2500kn?? di si ti kupio? 

 

 

edit: vidi ovog provokatora na E Digital 

kaže; "fali dubine" ?! 

 

no opet se vraćamo na to da skupi i kvalitetni receiveri s preskupim zvučnicima ne "tutnje", imaju uniformiran, čist bass, srednje, visoke itd...

ali, za tu cijenu, teško je naći bolji soundbar.

 

najgore je imati frenda koji uloži u opremu za slušanje audia i tv filmova 4-5 t €, pa kad čuješ ostalo, ne valja..

bolje je uopće ne slušati takva čudovišta od zvučnih setupa, jer ti onda ništa drugo nije dobro.

███ Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna ! ███
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.12.2021 9:15 (Zaporožac).
13 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
Zaporožac kaže...
Spike1983 kaže...

ma joj meni se čini da su to sve mucki provokatori 

...nego jel ima ta štanga jos negdje za kupit za 2500kn?? di si ti kupio? 

 

 

edit: vidi ovog provokatora na E Digital 

kaže; "fali dubine" ?! 

 

no opet se vraćamo na to da skupi i kvalitetni receiveri s preskupim zvučnicima ne "tutnje", imaju uniformiran, čist bass, srednje, visoke itd...

ali, za tu cijenu, teško je naći bolji soundbar.

 

najgore je imati frenda koji uloži u opremu za slušanje audia i tv filmova 4-5 t €, pa kad čuješ ostalo, ne valja..

bolje je uopće ne slušati takva čudovišta od zvučnih setupa, jer ti onda ništa drugo nije dobro.

sva sreca nemam takvih prijatelja 

btw sad bas gledam evo samo Dali Atmos par zvucnika za moj setup kosta vise od G700

https://www.bojezvuka.hr/proizvod/dali-alteco-c-1/

 

a di je jos Atmos / DTS X reciver? jos sigurno 4-5000kn na tih 3000  

2 godine
offline
Re: Soundbar-preporuka
Spike1983 kaže...
a di je jos Atmos / DTS X reciver? jos sigurno 4-5000kn na tih 3000  

 ima Denon od 5700 kn, prosurfaj 

███ Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna ! ███
12 godina
neaktivan
offline
Re: Soundbar-preporuka
Spike1983 kaže...

ma joj meni se čini da su to sve mucki provokatori 

...nego jel ima ta štanga jos negdje za kupit za 2500kn?? di si ti kupio? 

 

 

edit: vidi ovog provokatora na E Digital 

Koliko vidim trenutno je najjeftinije 2800kn, ja sam ulovio Black Friday akciju. Treba pratiti sigurno će opet biti nekakva akcija sad krajem godine.

 

Eto tom na edigital je zvuk čist, drugima je muffled...

 

Preko vikenda ću probati malo detaljnije testirati sve skupa, samo da uhvatim malo slobodnog vremena.

 

Zaporožac kaže...
Spike1983 kaže...

ma joj meni se čini da su to sve mucki provokatori 

...nego jel ima ta štanga jos negdje za kupit za 2500kn?? di si ti kupio? 

 

 

edit: vidi ovog provokatora na E Digital 

kaže; "fali dubine" ?! 

 

no opet se vraćamo na to da skupi i kvalitetni receiveri s preskupim zvučnicima ne "tutnje", imaju uniformiran, čist bass, srednje, visoke itd...

ali, za tu cijenu, teško je naći bolji soundbar.

 

najgore je imati frenda koji uloži u opremu za slušanje audia i tv filmova 4-5 t €, pa kad čuješ ostalo, ne valja..

bolje je uopće ne slušati takva čudovišta od zvučnih setupa, jer ti onda ništa drugo nije dobro.

Mislim da je unutra 6" subwoofer, tako da ipak treba imati realna očekivanja. 

 

Prije par dana sam krenuo malo kalibrirati projektor, pa sam naletio na ovog "frenda", a mene draga gnjavi da doma radim kino dvoranu. 

 

 

Mislim da je ovaj Soundbar za 2500kn odličan step up sa TV zvučnika i solidan uvod u ATMOS, a da može bolje naravno da može, ali teško za iste novce.

2 godine
offline
Soundbar-preporuka

.

███ Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna ! ███
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
Jel vrijedi ovaj?https://www.emmezeta.hr/philips-tab8205-10-soundbar-zvucnik.html
Gleda se nešto do 2K kuna. Hvala
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Soundbar-preporuka

Jedno pitanje za znalce, imam Samsung TV, jel moguće na njega spojiti LG Soundbar ili neku drugu marku? Ili baš mora biti Samsung kao i TV?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Soundbar-preporuka
Slow Rodriguez kaže...

Jedno pitanje za znalce, imam Samsung TV, jel moguće na njega spojiti LG Soundbar ili neku drugu marku? Ili baš mora biti Samsung kao i TV?

 Možeš bilo koju marku.

2 godine
offline
Re: Soundbar-preporuka
███ Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna ! ███
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice