Soundbar-preporuka

poruka: 840
|
čitano: 512.010
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Soundbar-preporuka

Neki savjet sto uzeti iskuatva? 

Tv je lg oled

 

Vidim ekipa jvali logitech 5.1 zvucnike

Uzeti to ili neki dobar soundbar

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Soundbar-preporuka

Moze neko napisat neke preporuke za soundbar u određenim cjenovnim razredima?

Recimo do 2000kn, do 4000kn do 6000kn...

Ili tako nesto

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Soundbar-preporuka

Molio bih preporuku. Imam LG OLED C9

Budžet do 3K (ako baš nešto ima super blizu može i više)

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka

Ja sam gledao soundbarove bar 3-4 mjeseca. Uvijet je bio da ima govorni asistent i bezicni sub.

Nakon pustih reviewa, usporedbi i testova koje sam procitao dobio sam osobni dojam da soundarovi jednostavno nemogu dat kvalitetan zvuk

zbog malih drivera koji moraju stati u 5cm visoko kuciste te zato sto svi forsiraju neki kvazi soraund koji se moze dobiti samo sa fizicikim 5.1, 7.1 ili 9.1 sustavima.

Tu dolazimo i do cijene. Kvalitetan soundabr sa 5.1 sustavom kosta barem 5000kn a to iznosi 2/3 cijene 55"-og oleda.

Na svim forumima ima dosta primjedbi da soundbarovi ne funkcioniraju najbolje preko HDMI eARCA tj da gube konkciju, ne pale se zajedno s TV-om itd...

Postoji jos jedan nedostatak u vecini novih konfiguracija TV-a sa soundbarom, svi su niski ako gledamo da TV stoji na svojim nogama/postolju.

Philips 706/806 ima nogice visoke 1cm, LG B1/C1 ima ispunjeno postolje jedino sony A80/A90 nudi nogice sa reguliranjem visine.

 

Na kraju sam uz novi C1 narucio Edeifier 1280DB za 700kn.

Intel Core 2 Duo E6300 @3500Mhz - 1.4000V, CoolerMaster Hyper-TX, ASUS P5B deluxe, Crucial Ballistix DDR 677 2x1024MB 1000Mhz 4-4-4-8 - 2.45V, Gainward 8800GT 512MB, TV tuner ASUS P7131 Hybrid, HITACH
Poruka je uređivana zadnji put sub 22.1.2022 5:58 (elvis again).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Soundbar-preporuka
elvis again kaže...

Ja sam gledao soundbarove bar 3-4 mjeseca. Uvijet je bio da ima govorni asistent i bezicni sub.

Nakon pustih reviewa, usporedbi i testova koje sam procitao dobio sam osobni dojam da soundarovi jednostavno nemogu dat kvalitetan zvuk

zbog malih drivera koji moraju stati u 5cm visoko kuciste te zato sto svi forsiraju neki kvazi soraund koji se moze dobiti samo sa fizicikim 5.1, 7.1 ili 9.1 sustavima.

Tu dolazimo i do cijene. Kvalitetan soundabr sa 5.1 sustavom kosta barem 5000kn a to iznosi 2/3 cijene 55"-og oleda.

Na svim forumima ima dosta primjedbi da soundbarovi ne funkcioniraju najbolje preko HDMI eARCA tj da gube konkciju, ne pale se zajedno s TV-om itd...

Postoji jos jedan nedostatak u vecini novih konfiguracija TV-a sa soundbarom, svi su niski ako gledamo da TV stoji na svojim nogama/postolju.

Philips 706/806 ima nogice visoke 1cm, LG B1/C1 ima ispunjeno postolje jedino sony A80/A90 nudi nogice sa reguliranjem visine.

 

Na kraju sam uz novi C1 narucio Edeifier 1280DB za 700kn.

 Recenzije su ok, ali treba i iskoristiti vlastite uši i poslušati kako to stvarno zvuči.

 

Nikako se ne bi složio da ne mogu dati kvalitetan zvuk, posebno kad je u pitanju kino efekt.

Solidan soundbar se može nabaviti već od 2500-3000kn, a jako dobar i odličan od 4500-5000kn.

 

Ljudi svašta pišu na forumima i recenzijama, ja sam za svoj pročitao da stalno gubi vezu sa subwooferom pa mi se to nije desilo niti jednom u par mjeseci koliko ga koristim.

 

Naravno da će uvijek bolje zvučati pravi Dolby Atmos sistem sa zvučnicima na plafonu, ali nikada neće imati fleksibilnost koju ima Soundbar. To su jednostavno kompromisi i svatko si bira prema svom nahođenju. Ako je netko audiofil i prioritet mu je što kvalitetniji zvuk sigurno se neće igrati sa soundbar uređajima, ali ako netko želi nadograditi TV zvučnike i imati prostraniji kino zvuk onda je soundbar sasvim pristojan odabir.

 

Edefier zvučnici koje si uzeo su odlični i po pitanju stereo zvuka i glazbe će zvučati bolje od većine soundbar uređaja, ali kad je u pitanju kino efekt tu jednostavno nisu usporedivi već sa soundbarom srednje klase, a kamoli sa višom klasom.

 

Po pitanju montaže, naravno da treba paziti ako se misli držati soundbar ispred TV-a da njegova visina ne pokrije ekran. Danas mnogi montiraju TV direktno na zid pa im to neće biti problem jer se soundbar jednostavno montira na zid ispod TV-a. Isto tako se može koristiti u kombinaciji sa projektorom i platnom. Puno je mogućih kombinacija.

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.1.2022 22:20 (mzopg).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Soundbar-preporuka
DeepDiver kaže...

Neki savjet sto uzeti iskuatva? 

Tv je lg oled

 

Vidim ekipa jvali logitech 5.1 zvucnike

Uzeti to ili neki dobar soundbar

 

Koliko novaca? Koja namjena? Ovako mi je najlakše preporučiti najskuplji model. 

evo ovaj Samsung Q900 koji je kolega uzeo je odličan izbor za oko 5000kn.

 

pixa11 kaže...

Moze neko napisat neke preporuke za soundbar u određenim cjenovnim razredima?

Recimo do 2000kn, do 4000kn do 6000kn...

Ili tako nesto

 

Do 2000kn je dobar izbor Denon koji smo više puta spomenuli u temi, do 3000kn Samsung Q700, Sony HT-G700, do 5000kn Samsung Q900.

 

Dži kaže...

Molio bih preporuku. Imam LG OLED C9

Budžet do 3K (ako baš nešto ima super blizu može i više)

Samsung Q700, Sony HT-G700 dođu oko 2800kn, na akciji budu oko 2500-2600kn.

 

Što ti je prioritet? Glazba, filmovi...?

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.1.2022 22:26 (mzopg).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Soundbar-preporuka
mzopg kaže...
Dži kaže...

Molio bih preporuku. Imam LG OLED C9

Budžet do 3K (ako baš nešto ima super blizu može i više)

Samsung Q700, Sony HT-G700 dođu oko 2800kn, na akciji budu oko 2500-2600kn.

 

Što ti je prioritet? Glazba, filmovi...?

 

Filmovi su prioritet.

Malo sam gledao tematiku od jučer i vidim da se spominje Samsung HW-Q900 kao iduća klasa i sada me muči da li investirati u njega (ili nešto slično). Istina košta 4.7K ali ipak ću to koristiti 5-10 godina sigurno

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.1.2022 22:44 (Dži).
16 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
mzopg kaže...

 

Nikako se ne bi složio da ne mogu dati kvalitetan zvuk, posebno kad je u pitanju kino efekt.

Solidan soundbar se može nabaviti već od 2500-3000kn, a jako dobar i odličan od 4500-5000kn.

 

Ljudi svašta pišu na forumima i recenzijama, ja sam za svoj pročitao da stalno gubi vezu sa subwooferom pa mi se to nije desilo niti jednom u par mjeseci koliko ga koristim.

 

Naravno da će uvijek bolje zvučati pravi Dolby Atmos sistem sa zvučnicima na plafonu, ali nikada neće imati fleksibilnost koju ima Soundbar. To su jednostavno kompromisi i svatko si bira prema svom nahođenju. Ako je netko audiofil i prioritet mu je što kvalitetniji zvuk sigurno se neće igrati sa soundbar uređajima, ali ako netko želi nadograditi TV zvučnike i imati prostraniji kino zvuk onda je soundbar sasvim pristojan odabir.

 

Edefier zvučnici koje si uzeo su odlični i po pitanju stereo zvuka i glazbe će zvučati bolje od većine soundbar uređaja, ali kad je u pitanju kino efekt tu jednostavno nisu usporedivi već sa soundbarom srednje klase, a kamoli sa višom klasom.

 

Po pitanju montaže, naravno da treba paziti ako se misli držati soundbar ispred TV-a da njegova visina ne pokrije ekran. Danas mnogi montiraju TV direktno na zid pa im to neće biti problem jer se soundbar jednostavno montira na zid ispod TV-a. Isto tako se može koristiti u kombinaciji sa projektorom i platnom. Puno je mogućih kombinacija.

 

Koji soundbar i koji TV imas?

 

Daj mi, molim te, onda kandidate do 3000 i do 5000kn?

 

Nisam audiofil, ali zelim slusat i kvalitetnu muziku u dnevnom. Procijenio sam da do zasad necu ulazit u soundbarove do 500e jer su ipak neki kompromis. Bolje mi je bolji stereo za 700kn nego mozda prosjecni kvazi soraund za 4000kn.

Montaza na zid mi zasad nije opcija jer imam noviju široku komodu bas da TV bude na njoj.

 

 

Intel Core 2 Duo E6300 @3500Mhz - 1.4000V, CoolerMaster Hyper-TX, ASUS P5B deluxe, Crucial Ballistix DDR 677 2x1024MB 1000Mhz 4-4-4-8 - 2.45V, Gainward 8800GT 512MB, TV tuner ASUS P7131 Hybrid, HITACH
2 godine
protjeran
offline
Re: Soundbar-preporuka
mali.kresho kaže...

 https://www.ekran-osijek.com/proizvod/denon-dht-s316-soundbar/

 

Mislim da na bolju ponudu od ove za 2000kn neces pronaci...uzmes ovo za 1400kn, ostavis u djepu 600kn...a za dosta bolju razliku u kvaliteti zvuka ces morati potegnuti malo dublje u dzep

 Jel ovaj prijedlog još stoji? Imam Sony HX900 TV, pa me zanima ima li mi smisla ovaj soundbar?

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.1.2022 14:42 (EXIMO).
4 godine
offline
Re: Soundbar-preporuka
EXIMO kaže...
mali.kresho kaže...

 https://www.ekran-osijek.com/proizvod/denon-dht-s316-soundbar/

 

Mislim da na bolju ponudu od ove za 2000kn neces pronaci...uzmes ovo za 1400kn, ostavis u djepu 600kn...a za dosta bolju razliku u kvaliteti zvuka ces morati potegnuti malo dublje u dzep

 Jel ovaj prijedlog još stoji? Imam Sony HX900 TV, pa me zanima ima li mi smisla ovaj soundbar?

 Ako nemas 3000+kn ne vjerujem da ces naci nesto bolje toliko bolje od ovog soundbara...za filmove je sve bolje od tva, netflix ce ti bit do jaja dozivljaj...ne sad kao u kinu, toga moras biti svjestan, ali s tva i njegovih zvucnika, prelazak na ovaj soundbar ce ti biti kao prelazak iz golfa 4 u golf 8...

 

Ako je tvoja namjena soundara za gledanje tv-a, netflixa, igranje igrica i nije aktivno i kriticko slusanje glazbe, ovaj soundbar definitivno je vrhunska opcija...

 

Netko se nece sloziti sa mnom, ali ja iznosim sto bi ja napravio...uzeo taj soundbar, jer za nesto ipak malo bolje i jace trebas izdvojiti puno vise para, ako bi isao neku stepenicu gore, onda definitivno neki jeftiniji av reciver i neki jeftiniji 5.1 komplet zvucnika, ne mora biti nista ekstra, ali reciver za 2500kn i za jos toliko neki komplet zvucnika i onda bi tu dobio nesto vise bolji zvuk...

12 godina
neaktivan
offline
Re: Soundbar-preporuka
elvis again kaže...
mzopg kaže...

 

Nikako se ne bi složio da ne mogu dati kvalitetan zvuk, posebno kad je u pitanju kino efekt.

Solidan soundbar se može nabaviti već od 2500-3000kn, a jako dobar i odličan od 4500-5000kn.

 

Ljudi svašta pišu na forumima i recenzijama, ja sam za svoj pročitao da stalno gubi vezu sa subwooferom pa mi se to nije desilo niti jednom u par mjeseci koliko ga koristim.

 

Naravno da će uvijek bolje zvučati pravi Dolby Atmos sistem sa zvučnicima na plafonu, ali nikada neće imati fleksibilnost koju ima Soundbar. To su jednostavno kompromisi i svatko si bira prema svom nahođenju. Ako je netko audiofil i prioritet mu je što kvalitetniji zvuk sigurno se neće igrati sa soundbar uređajima, ali ako netko želi nadograditi TV zvučnike i imati prostraniji kino zvuk onda je soundbar sasvim pristojan odabir.

 

Edefier zvučnici koje si uzeo su odlični i po pitanju stereo zvuka i glazbe će zvučati bolje od većine soundbar uređaja, ali kad je u pitanju kino efekt tu jednostavno nisu usporedivi već sa soundbarom srednje klase, a kamoli sa višom klasom.

 

Po pitanju montaže, naravno da treba paziti ako se misli držati soundbar ispred TV-a da njegova visina ne pokrije ekran. Danas mnogi montiraju TV direktno na zid pa im to neće biti problem jer se soundbar jednostavno montira na zid ispod TV-a. Isto tako se može koristiti u kombinaciji sa projektorom i platnom. Puno je mogućih kombinacija.

 

Koji soundbar i koji TV imas?

 

Daj mi, molim te, onda kandidate do 3000 i do 5000kn?

 

Nisam audiofil, ali zelim slusat i kvalitetnu muziku u dnevnom. Procijenio sam da do zasad necu ulazit u soundbarove do 500e jer su ipak neki kompromis. Bolje mi je bolji stereo za 700kn nego mozda prosjecni kvazi soraund za 4000kn.

Montaza na zid mi zasad nije opcija jer imam noviju široku komodu bas da TV bude na njoj.

 

 

Soundbar Sony HT-G700, nekakva niža srednja klasa.

Imam i 5.1 Sourround pojačalo i dobre zvučnike, pa sam radio usporedbu.

 

Po pitanju filmova soundbar kod većine ima daleko bolji zvuk, prostraniji, ali to jako ovisi o kvaliteti zvučnog zapisa, tako da je kod nekih filmova koje imam u stereo tehnici zvuk očajan, dok je kod nekih jako dobar.

 

Po pitanju glazbe pojačalo i zvučnici daju kvalitetniji zvuk, ali i to opet ovisi, kad gledam koncerte snimane u DTSu ili DDu onda Soundbar ima širu zvučnu sliku.

 

Meni je prvenstveno trebao za filmove i tu soundbar koji sam uzeo stvara bolji dojam. Sama kvaliteta zvuka, ako ću je razlagati na tonove (duboki, srednji, visoki) nije bolja, ali ukupan dojam cijele zvučne slike je bolji.

 

Uglavnom koristim projektor za gledanje.

2 godine
protjeran
offline
Re: Soundbar-preporuka

Naručeno 

16 godina
neaktivan
offline
Soundbar-preporuka

Naručio sam na kraju Samsung HW-Q900A. 

Sutra bi trebao doći. Nadam se da će opravdati cijenu i prekoračenje budžeta koje nije oduševilo ženu :)

 

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
Dži kaže...

Naručio sam na kraju Samsung HW-Q900A. 

Sutra bi trebao doći. Nadam se da će opravdati cijenu i prekoračenje budžeta koje nije oduševilo ženu :)

 

 Vjeruj mi bit ćeš blown away. Ja ne žalim ni kune. Onaj osjećaj kina kad ti unutarnji organi podrhtavanju od zvuka...neprocjenjivo.

Bolje biti bez one stvari nego bez srece!
11 godina
offline
Soundbar-preporuka

Za te novce te i zena moze prodrmat..hahahah...😉😭👋

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Soundbar-preporuka

stavio sam temu na praćenje.

onako sa dozom skepse preko oka povirim sadržaj.

 

treba mi nešto zvuka u vikendici. nezahtjevno u odnosnu na kućni setup.

 

- hoću čim uđem, bacim ruksak, popijem 5 piva..imam spreman koliko-toliko solidan zvuk

- uvjet BT striming i ugrađen chromecast audio

- nećkam se oko ovih letvi ili solidan Denon stereo risiver natrpan điđama heos, chromecast itd..uz jedan par solidnih zvučnika (kutija od drveta..kakve je bog zamislio da zvučnici trbaju izgledat)

- dajte par crtica oko strimanja mjuze...filmovi me ne zanimaju. u vikendici igra samo piva i mjuza. USB reprodukcija sa stika, BT i chromecast za Dezzer , Tidal

 

-lova nebitna..al opet neću nešto nepotrebno/neiskoristivo tj preskupo....treba da glatko piči castanje. Opet mi mozak ne prihvaća izdatak od 5-6K za letvu, dok se za toliko može kupit 2x100w Denon i 25kg zvučnika... i kakva je to priča oko odspajanja suba?  da mi se odspoji nakon 10 piva, završio bi u blenderu nacijepan za smuti.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.1.2022 14:13 (torrente).
 
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Soundbar-preporuka
torrente kaže...

stavio sam temu na praćenje.

onako sa dozom skepse preko oka povirim sadržaj.

 

treba mi nešto zvuka u vikendici. nezahtjevno u odnosnu na kućni setup.

 

- hoću čim uđem, bacim ruksak, popijem 5 piva..imam spreman koliko-toliko solidan zvuk

- uvjet BT striming i ugrađen chromecast audio

- nećkam se oko ovih letvi ili solidan Denon stereo risiver natrpan điđama heos, chromecast itd..uz jedan par solidnih zvučnika (kutija od drveta..kakve je bog zamislio da zvučnici trbaju izgledat)

- dajte par crtica oko strimanja mjuze...filmovi me ne zanimaju. u vikendici igra samo piva i mjuza. USB reprodukcija sa stika, BT i chromecast za Dezzer , Tidal

 

-lova nebitna..al opet neću nešto nepotrebno/neiskoristivo tj preskupo....treba da glatko piči castanje. Opet mi mozak ne prihvaća izdatak od 5-6K za letvu, dok se za toliko može kupit 2x100w Denon i 25kg zvučnika... i kakva je to priča oko odspajanja suba?  da mi se odspoji nakon 10 piva, završio bi u blenderu nacijepan za smuti.

 debeli, imaš tamo prije par postova u Ekran osijek Denon dolby atmos za 14oo kn na sniženju, i nemoj drugo gledati 

evo, kad već moram tražiti https://www.ekran-osijek.com/proizvod/denon-dht-s316-soundbar/

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.1.2022 14:44 (Zaporožac).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Soundbar-preporuka
Pozdrav, zanima me dalnjos igdje ima za kupit Yamaha YAS-207?
I ako ne koji bi mi soundbar mogli preporucit cjenovno do cca. 3000kn
Tv ima arc ulaz, opticki ulaz!
 
0 0 hvala 0
2 godine
protjeran
offline
Re: Soundbar-preporuka
Zaporožac kaže...

 debeli, imaš tamo prije par postova u Ekran osijek Denon dolby atmos za 14oo kn na sniženju, i nemoj drugo gledati 

evo, kad već moram tražiti https://www.ekran-osijek.com/proizvod/denon-dht-s316-soundbar/

 Nema više, ja sam naručio posljedni komad čini mi se. Nakon moje narudžbe je pisalo nedostupno. 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Soundbar-preporuka
croGOREatia kaže...
Pozdrav, zanima me dalnjos igdje ima za kupit Yamaha YAS-207?
I ako ne koji bi mi soundbar mogli preporucit cjenovno do cca. 3000kn
Tv ima arc ulaz, opticki ulaz!

 Mislim da je taj model zamijenjen sa YAS-209. Jedno vrijeme se moglo nabaviti jedan i drugi model, vjerojatno dok nisu rasprodali zalihe, a sada koliko vidim je dostupan samo YAS-209, mada možda još netko ima u skladištu YAS-207.

14 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
EXIMO kaže...
Zaporožac kaže...

 debeli, imaš tamo prije par postova u Ekran osijek Denon dolby atmos za 14oo kn na sniženju, i nemoj drugo gledati 

evo, kad već moram tražiti https://www.ekran-osijek.com/proizvod/denon-dht-s316-soundbar/

 Nema više, ja sam naručio posljedni komad čini mi se. Nakon moje narudžbe je pisalo nedostupno. 

 Ima u SonusArtu za 1490kn.

16 godina
offline
Soundbar-preporuka

Mislim da je ovaj LG SP8YA dobra prilika do 3k

Intel Core 2 Duo E6300 @3500Mhz - 1.4000V, CoolerMaster Hyper-TX, ASUS P5B deluxe, Crucial Ballistix DDR 677 2x1024MB 1000Mhz 4-4-4-8 - 2.45V, Gainward 8800GT 512MB, TV tuner ASUS P7131 Hybrid, HITACH
Poruka je uređivana zadnji put sub 29.1.2022 10:03 (elvis again).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Soundbar-preporuka

Osvrt na Samsung HW-Q900A nakon par dana korištenja

 

Dizajn dobar. Dosta je velik. Pazite da vam TV nije premali za njega.

Spajanje s LG Oledom radi dobro. Odlučio sam se za HDMI arc da iskoristim sve prednosti.

Spajanje s mobitelom (S21 Ultra) "udarcem" u soundbar radi također dobro.

 

Zvuk je dosta jaki. Iskreno nisam još ni probao koje su granice već ga držim na do 20 od 100 glasnoće.

Osijeti se kino doživljaj. Pogotovo oni zvukovi tipa grmljavina itd.

Pojačavanje govora također dobro radi i osjeti se razlika. Budući da su mi vrlo često govori pretihi ovo mi je koristan feature.

Glazba također je kvalitetnija nego kroz TV ili Google home npr.

Ima ugrađenu Alexu koja mi je beskorisna budući da je sve geolimited (deezer, spotify...)

 

Malo još moram eksperimentirati da vidim gdje staviti subwofer. Po uputama ide kraj TV-a, a nekako mi se čini da mi je bilo bolje dok mi je bio bočno u ravnini kauča na kojem sjedim.

 

 
1 0 hvala 4
11 godina
offline
Soundbar-preporuka

koji sound bar uzeti a da ima i iza 2 satelita ako se osjeti "razlika" sa ta dva, bezicno da budu spojeni jer mi se ne da kablove provlaciti kroz buzire ako postoji. da se moze spojiti sa alexom za muziku.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka

Ovak na prvu 

sa punjivim satelitima preko osnove jedinice

Intel Core 2 Duo E6300 @3500Mhz - 1.4000V, CoolerMaster Hyper-TX, ASUS P5B deluxe, Crucial Ballistix DDR 677 2x1024MB 1000Mhz 4-4-4-8 - 2.45V, Gainward 8800GT 512MB, TV tuner ASUS P7131 Hybrid, HITACH
14 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
Ili q950a kojeg sam imam 😊
Moj PC  
0 0 hvala 1
2 godine
neaktivan
offline
Soundbar-preporuka

Ekipa, odnedavno sam vlasnik Sony HT-S40R bežičnog 5.1 soundbara. Iznimno sam zadovoljan, zvuk od 600W za moje potrebe fino udara. Međutim imam pitanje za vas, vlasnike bežičnih soundbara. Naime, kada je soundbar uključen, totalno mi ubije WiFi 2,4G vezu. Nema je, nestane. Naravno, workaround je prelazak na 5G, ali radije bih ostao na 2,4G radi pokrivenosti unutar kuće. Ovako uz 5G koristim još 2 dodatna wireless repeatera (dodatni trošak) da bih imao zadovoljavajući signal na prizemlju i na katu.

Došao sam u fazu da ga prodam i uzmem full žičani, ali ne nalazim u tom cjenovnom rangu (cca. 3000kn) pristojnu zamjenu. Ovaj Sony je savršen za tu lovu, samo je zamjerka da mi ubija WiFi. Ima li neki lijek te imate li i vi iskustva da vam ubije 2,4G mrežu? Naravno, promjena kanala nije riješila problem. Bez obzira na WiFi kanal, veza rokne.

Hvala…

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
Warrior_35 kaže...

Ekipa, odnedavno sam vlasnik Sony HT-S40R bežičnog 5.1 soundbara. Iznimno sam zadovoljan, zvuk od 600W za moje potrebe fino udara. Međutim imam pitanje za vas, vlasnike bežičnih soundbara. Naime, kada je soundbar uključen, totalno mi ubije WiFi 2,4G vezu. Nema je, nestane. Naravno, workaround je prelazak na 5G, ali radije bih ostao na 2,4G radi pokrivenosti unutar kuće. Ovako uz 5G koristim još 2 dodatna wireless repeatera (dodatni trošak) da bih imao zadovoljavajući signal na prizemlju i na katu.

Došao sam u fazu da ga prodam i uzmem full žičani, ali ne nalazim u tom cjenovnom rangu (cca. 3000kn) pristojnu zamjenu. Ovaj Sony je savršen za tu lovu, samo je zamjerka da mi ubija WiFi. Ima li neki lijek te imate li i vi iskustva da vam ubije 2,4G mrežu? Naravno, promjena kanala nije riješila problem. Bez obzira na WiFi kanal, veza rokne.

Hvala…

 Ovako na prvu nekompatibilnost izmedju soundbara i routera..... Probaj drugi router ili ukljuci hotspot na mobitelu pa se pokusaj spajati na njega da vidis desava li se isto....

2 godine
neaktivan
offline
Re: Soundbar-preporuka
Posmatrač kaže...
Warrior_35 kaže...

Ekipa, odnedavno sam vlasnik Sony HT-S40R bežičnog 5.1 soundbara. Iznimno sam zadovoljan, zvuk od 600W za moje potrebe fino udara. Međutim imam pitanje za vas, vlasnike bežičnih soundbara. Naime, kada je soundbar uključen, totalno mi ubije WiFi 2,4G vezu. Nema je, nestane. Naravno, workaround je prelazak na 5G, ali radije bih ostao na 2,4G radi pokrivenosti unutar kuće. Ovako uz 5G koristim još 2 dodatna wireless repeatera (dodatni trošak) da bih imao zadovoljavajući signal na prizemlju i na katu.

Došao sam u fazu da ga prodam i uzmem full žičani, ali ne nalazim u tom cjenovnom rangu (cca. 3000kn) pristojnu zamjenu. Ovaj Sony je savršen za tu lovu, samo je zamjerka da mi ubija WiFi. Ima li neki lijek te imate li i vi iskustva da vam ubije 2,4G mrežu? Naravno, promjena kanala nije riješila problem. Bez obzira na WiFi kanal, veza rokne.

Hvala…

 Ovako na prvu nekompatibilnost izmedju soundbara i routera..... Probaj drugi router ili ukljuci hotspot na mobitelu pa se pokusaj spajati na njega da vidis desava li se isto....

 

Nema tu šta biti kompatibilno. Ruter i soundbar nemaju nikakve veze jedan s drugim niti su spojeni zajedno. Totalno neovisni jedan o drugome osim što modem emitira WiFi na 2,4GHz za sve uređaje, laptope i mobitele u kući, a soundbar bass zvučnik emitira na 2,4GHz signal prema bežičnim stražnjim zvučnicima. I kada uključim soundbar, nestane mi WiFi konekcije i na mobu i na laptopu i na PS5, odnosno brzina padne na 1Mbps :)

12 godina
neaktivan
offline
Re: Soundbar-preporuka
Warrior_35 kaže...
Posmatrač kaže...
Warrior_35 kaže...

Ekipa, odnedavno sam vlasnik Sony HT-S40R bežičnog 5.1 soundbara. Iznimno sam zadovoljan, zvuk od 600W za moje potrebe fino udara. Međutim imam pitanje za vas, vlasnike bežičnih soundbara. Naime, kada je soundbar uključen, totalno mi ubije WiFi 2,4G vezu. Nema je, nestane. Naravno, workaround je prelazak na 5G, ali radije bih ostao na 2,4G radi pokrivenosti unutar kuće. Ovako uz 5G koristim još 2 dodatna wireless repeatera (dodatni trošak) da bih imao zadovoljavajući signal na prizemlju i na katu.

Došao sam u fazu da ga prodam i uzmem full žičani, ali ne nalazim u tom cjenovnom rangu (cca. 3000kn) pristojnu zamjenu. Ovaj Sony je savršen za tu lovu, samo je zamjerka da mi ubija WiFi. Ima li neki lijek te imate li i vi iskustva da vam ubije 2,4G mrežu? Naravno, promjena kanala nije riješila problem. Bez obzira na WiFi kanal, veza rokne.

Hvala…

 Ovako na prvu nekompatibilnost izmedju soundbara i routera..... Probaj drugi router ili ukljuci hotspot na mobitelu pa se pokusaj spajati na njega da vidis desava li se isto....

 

Nema tu šta biti kompatibilno. Ruter i soundbar nemaju nikakve veze jedan s drugim niti su spojeni zajedno. Totalno neovisni jedan o drugome osim što modem emitira WiFi na 2,4GHz za sve uređaje, laptope i mobitele u kući, a soundbar bass zvučnik emitira na 2,4GHz signal prema bežičnim stražnjim zvučnicima. I kada uključim soundbar, nestane mi WiFi konekcije i na mobu i na laptopu i na PS5, odnosno brzina padne na 1Mbps :)

 Probaj skinuti wifi analyzer aplikaciju ili nešto slično tome pa je upali, poskeniraj mrežu i dobiti ćeš podatke o svim vidljivim wifi mrežama, zauzeću kanala i slično. To bi ti trebalo reći gdje je problem.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice