Spajanje kucnog kina i plazme

poruka: 14
|
čitano: 6.598
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Spajanje kucnog kina i plazme

pozdrav svima

vec u par navrata pokusavam spojiti kucno kino pionier DCS-222K i samsung plazmu PS42C450B1 pa nikako neide

 

znaci spojio sam ja to hdmi kablom i slika i zvuk radi,ali bi htio imati i zvuk sa plazme na kucnom kinu

(npr na tv-u upalim you tube i htio bih da se muzika cuje i na kucnom kinu tj.njegovim zvucnicima)

 

na kucnom kinu postoji samo aux ulaz zvuka (chinc) i ja to lijepo spojim chincevima sa tv-a na aux ulaz ali zvuka nema

 

molim za pomoc,dosta mi je hitno i vazno da to proradi..

 

robi
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Spajanje kucnog kina i plazme

Imas postavke na televiziji pa pogledaj. U mene ima postavka: Tv speakers ili audio system. Spoji chinch u televiziju tamo gdje oznacen audio out(pogledaj manual) i u kucno kino gdje je aux ili audio in. Moras na kucnom kinu isto tako postaviti da se reproducira zvuk sa aux-a

Never let a computer know you're in a hurry.
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Spajanje kucnog kina i plazme

na tv-u imam u postavkama tv zvucnici i vanjski ali gdje god da stavim opet nece

a na kucnom kinu stavim na aux

 

probao sam cak i scart sa tv-a u cinch kucnog kina

 

neznam sta jos vise mogu probati

 

ima li jos koja solucija?

robi
13 godina
offline
Spajanje kucnog kina i plazme

Pogledaj na tv-u gdje si ukopcao chinch. Ima vise istih utora vrlo vjerovatno, onih crveni i bijeli utor. Pogledaj na internetu ili u manualu od tv-a gdje je audio izlaz 

Never let a computer know you're in a hurry.
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Spajanje kucnog kina i plazme

hmm,sad gledam i cini mi se da uopce tv nema audio izlaz kroz cinceve nego samo sa optickim kablom i onim utorom za slusalice

robi
13 godina
offline
Re: Spajanje kucnog kina i plazme
robif kaže...

hmm,sad gledam i cini mi se da uopce tv nema audio izlaz kroz cinceve nego samo sa optickim kablom i onim utorom za slusalice

Imas adapter 3,5mm audio na chinch. Imas li na kucnom kinu opticki ulaz?

Never let a computer know you're in a hurry.
11 godina
neaktivan
offline
Spajanje kucnog kina i plazme

zvuk sa TVa ide samo sa njegovog tunera a HDMI na TVu nema ARC funkciju ...bez obzira koji AV ulaz odabereš. kraj priče.

 

jedino preko priključka za slušalice al to nije to... i na kraju nečeš dobit zvuk preko svih zvučnika nego samo 2 fronta a to onda zvuči očajno na takvim zvučnicima,.

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.7.2014 16:36 (zlatkor).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Spajanje kucnog kina i plazme

istina,spojio sam preko izlaza za slusalice iz tv-a i radi ali je zvuk jadan

kucno kino mi nema opticki ulaz (nazalost)

robi
13 godina
neaktivan
offline
Spajanje kucnog kina i plazme

Slična stvar i kod mene. Spojio sam HDMI kabelom KK na TV i kad reproducira film preko USB-a/mreže zvuk je odličan, ali kad reproducira nešto s TV-a onda je očajno jer je spojeno preko izlaza za slušalice. Nažalost TV nema ARC.

Pitanje dali bi dobio pravi 5.1 ako bi spojio TV s KK preko optičkog kabela? Tj. dali bi se osjetila razlika kad KK reproducira zvuk iz filma preko USB-a/mreže ili preko TV-a?

Jer KK ne želi učitati sve filmove preko DLNA servera, dok TV hoće.

Nadam se da nisam previše zakomplicirao pitanje. {#}

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Spajanje kucnog kina i plazme
Skums kaže...

Slična stvar i kod mene. Spojio sam HDMI kabelom KK na TV i kad reproducira film preko USB-a/mreže zvuk je odličan, ali kad reproducira nešto s TV-a onda je očajno jer je spojeno preko izlaza za slušalice. Nažalost TV nema ARC.

Pitanje dali bi dobio pravi 5.1 ako bi spojio TV s KK preko optičkog kabela? Tj. dali bi se osjetila razlika kad KK reproducira zvuk iz filma preko USB-a/mreže ili preko TV-a?

Jer KK ne želi učitati sve filmove preko DLNA servera, dok TV hoće.

Nadam se da nisam previše zakomplicirao pitanje. {#}

Možda: neki 5.1 formati mogu ići kroz optiku, neki ne mogu, neki ne mogu ali možda ih TV može pretvoriti u jedan od onih koji mogu...

 

12 godina
offline
Spajanje kucnog kina i plazme

Koliko znam , kroz optiku idu i DTS i Dolby Digital koji su 5.1.

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.10.2014 2:26 (error_666).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
online
Spajanje kucnog kina i plazme

LP

evo da ne otvaram novu temu, slicnan problem imam kao i svi gore...

 

Imam kucno kino (Vigor 5.1 Surround Speaker System for pc - brown) i TV (Sony Bravia KDL-48W705C)

 

Zvučnici su svi povezani na glavni (woofer) preko 5x RCA izlaza

Ulazi na woofer su samo 3x 3.5mm jack.

 

TV ima izlaze:

optički izlaz

i kompozit

 

Jel postoji nacin da se izravno poveze TV i kucno kino???

Postoji li kakav pretvarac u koji ulazi opticki audio kabel, a izlaze 3x 3.5mm aux-a?

 

edit: i naravno da na zvucnicima ide 5.1 zvuk, a ne stereo...

 

Hvala

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.11.2018 17:04 (nix111).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Spajanje kucnog kina i plazme

Evo da i ja postavim pitanje.

Spajam Sony bravia xe9005 (android tv), sa zvucnicima koji tek trebaju stici (logitech z906).

Skinem na pc video file koji podržava visoku kvalitetu zvuka , prilagođenu za 5.1 sustave.

Prebacim ga na eksterni hdd i nakon toga spojim ga s tv-om preko usb 3.0

Pitanje je sljedeće

Hoću li imati pravi i čisti 5.1 zvuk, mogu li ga uopće dobiti na taj način, može li ga tv emitirati na zvučnike na taj način (preko usb-a)?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Spajanje kucnog kina i plazme

Imati ces preko svega , ne samo preko USB-a ( naravno sadrzaji koji i jesu u 5.1 sa  DD/DTS audiom  ).Samo povezi TV i njih optickim kabelom i to je to .  ja ih gledam preko lokalne mreze , jer su svakako na  harddisku .  Lijen sam da ih kopiram na USB svaki put :D

TV program ce isto raditi na svim zvucnicima , ali to  nije 5.1  nego emulirani surround  Dolby ProLogic.  

 

@nix

Postoji aktivni D/A  pretvarac ,  ali opet je pitanje hoce  radit kako treba a nije bas jeftino . Nisam koristio tako da  ne znam. najbolje ako neko je nek iz prve ruke opise iskustva .

Nazalost ,koliko znam  to ti je jedina  opcija  u toj kombinaciji za 5.1.  Sve bi bilo puno jednostavnije da i kk ima  optiku , al jbg sto je tu je . 

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.11.2018 18:41 (error_666).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice