Zvucnici preporuka

poruka: 17
|
čitano: 8.218
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Zvucnici preporuka

mozda sam malo glupo nazvo temu al ok.

znaci neki dan sam bio u elipsu i tamo su bili izlozeni zvucnici dali concept 1bl i spojeni su bili na receiver koji je bio spojen na cd player i zvuk je bio savrsen. zvucnici kostaju 659 kn pa mi se i cijena svidjela(uzeo bi jos i stalke pa neznam kolko bi onda ispalo). moje pitanje je sto vi mislite na sto bi bilo najbolje spojit te zvucnike. onaj receiver na kojem je bilo spojeno u ducanu je bio neki novi model yamahe koji kosta 2000 kn sto je meni preskupo i nezelim tolko dat. znam da bi ih mogo spojit na neki stereo receiver ali ja bi ipak spojio na neki koji podrzava bar 5,1. sto mislite dal bi uz te zvucnike trebo neki sub ili bi i ovako bilo dobro, naravno sluzili bi samo za glazbu i mozda pokoji film(1 na mjesec dana). glazbu bi pustu s komp-a. i da moze li mi netko objasnit svrhu cd player-a, nikad nisam razumio zasto to kosta tako puno a samo pusta cd-ove, koja je razlika kad se pusta cd s cd playera i kad se pusta s pc-a? to je to od pitanja za sad ako se sjetim jos neceg napisat cu. hvala unaprijed!!

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Zvucnici preporuka

ajde ljudi

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Zvucnici preporuka

Moga si pod broj jedan navesti koliko bi ti dao ukupno novaca za pojacalo i koliko bi eventualno dao za subwoofer tako da znamo di poceti.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Zvucnici preporuka

Nagađam da je ta cijena po komadu zvučnika,bio u elipsu debilanax2.Ne znam koji budžet imaš,uzeo sam nedavno harman kardon soundstick 3 izrazito jaki i sve naj naj,nisam mogao napisati recenziju zato što se nema šta reći na ovaj zvuk tj. nakon harman ili olufsena sve ostalo mi zvuči kao pjev sa dna bačve.

Harman Kardon:nemoguće je preći sa konja na magarca!

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.11.2011 21:04 (Igor_76).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Zvucnici preporuka

mislim da je to cijena za oba zvucnika. pa za pojacalo bi dao do nekih 1500 kn.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Zvucnici preporuka

Provjeri,meni je u elipsu rečeno da su cijene po komadu zvučnika,pojačalo za 1500kn ne znam koje bi preporučio,ali znam za tu cijenu +100Kn isplati uzeti soundstick3,kako sam prije napisao;snaga i jačina im je iznenađujuča plus kvaliteta.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Zvucnici preporuka

Nisam strucnjak za hi-fi, ali cini mi se da bi sa tom kombinacijom od 2159 ili 2818kn kupio nesto sto bi jako brzo pozalio. Po mojoj procjeni cisto bacanje novaca.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Zvucnici preporuka

zar nisu oni plasticni? i soundstick 3 su pc zvucnici koji se sigruno nebi mogli uspoređivat s dali conceptom i dobrim receiverom. bilo bi dobro da neki review napises, mnogi bi ti bili zahvalni.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Zvucnici preporuka
Sint1 kaže...

Nisam strucnjak za hi-fi, ali cini mi se da bi sa tom kombinacijom od 2159 ili 2818kn kupio nesto sto bi jako brzo pozalio. Po mojoj procjeni cisto bacanje novaca.

ne ti nekuzis, ja sam te zvucnike cuo i super zvuce, moje pitanje je bilo dal netko ima neku bolju preporuku za te pare i da mi preporucite neki receiver za njih.

15 godina
neaktivan
offline
Zvucnici preporuka

Soundstick 3 su čista fantazija,i ja sam mislio da se radi o plastikaneru,ali ne znam u koju vrstu plastike bi stavio ove soundstick,zvuk je jako kvalitetan,ako je težina mjerilo kvalitete svaki zvučnik ima oko 2kg,bass oko 3-4kg u kojem se nalazi digitalno pojačalo,kako sviram alt  saxofon i klarinet dajem si za pravo reći da u reprodukciji zvuka nema razlike "u živo" ili kada slušate preko ovih zvučnika.Uvijek ostanem     {#}

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.11.2011 21:28 (Igor_76).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Zvucnici preporuka

ma neznam, a i nije mi nesto lijep taj soundstick 3, bas mi se sviđa dali concept.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Zvucnici preporuka

kupio sam u elipsu prije 2 tjedna whaferdale diamond 9.3, i mogu rec da sam super zadovoljan, zvuk je topal fin, to su tamni zvucnici, ovisi kakav sound preferiras , svjetliji ili tamniji, take si zvucnike trazi

takoder velicina prostorije gdje ces ih slusati je bitna za odabir zvucnika

 

Sto se tice razlike kompa i cd-playera, ovako mam 2 cd-playera yamahin maratzov, ali slusam glazbu direktno s kompa jer imam zvucnu X-FI Extreme Music i razlika je ogromna, puno bolji je zvuk

cisci, bolji basovi, preporucam ti kupnju zvucne kartice, nemora uopce biti nesto extra skupo, extreme music ce ti odradit odlican zvuk, bjezi od integriranih zvucnih, one su smece.

Planiram kupovinu pojacala je koristim Kenwood-ov receiver koji ima brdo tih funkcija od dolby pro logic dts itd itd. Prodajem taj receiver za 1000 kn, placen je oko 2500 kn.

http://www.njuskalo.hr/hi-fi-komponente/kenwood-krf-v7070d-marantz-cd-5000-heco-spirit-200-oglas-3789103

U odlicnom stanju star par godina, savrsen za kucno kino, ovdje imas recenziju i ocjene

http://www.areadvd.de/hardware/kenwoodkrfv7070d.shtml

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Zvucnici preporuka
Igor_76 kaže...

Soundstick 3 su čista fantazija,i ja sam mislio da se radi o plastikaneru,ali ne znam u koju vrstu plastike bi stavio ove soundstick,zvuk je jako kvalitetan,ako je težina mjerilo kvalitete svaki zvučnik ima oko 2kg,bass oko 3-4kg u kojem se nalazi digitalno pojačalo,kako sviram alt  saxofon i klarinet dajem si za pravo reći da u reprodukciji zvuka nema razlike "u živo" ili kada slušate preko ovih zvučnika.Uvijek ostanem   {#}

 

Mislim da su to precijenjeni zvučnici definitvno.

Kakvo je to mjerilo , moj bas ima 12 kg(Z 2300) pa ne mora značiti da je kvalitetan.

Ne vjerujem da ti soundsticksi sviraju nešto posebno , za te pare postoji sigurno par sustava koji ga ispraše po zvuku.

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
12 godina
neaktivan
offline
Zvucnici preporuka
Nemojte molim vas raspravljat ovdje o pc zvucnicima. Trebam preporuku receivera i msljenje o dali concept zvucnicima, inace soba je oko 10 m2.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Zvucnici preporuka

poslusaj si jos ak mozes dali lektor 1 mal je skuplji, za tu kvadraturu bi odgovarali ti zvucnici iako bi ja uzo nesto mozda malo jace, zvucna kartica ti je jako bitna, cak creative sv live 5.1 , stara

ko biblija ali ima zvuk 5x bolji od integriranih, mos ih nabavit za max 50kn ak nemas para za nes skuplje

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Zvucnici preporuka

Ako ti integrirana zvučna (ako sa kompa misliš puštati) ima digitalni izlaz ne treba ti nova samo nabavi reciver koji ima digitalni ulaz. Reciveri za 1500kn (novi) su entry level i tu je sve manje više jednako, pogotovo ako ideš na 5.1 reciver. Ugl, imam jeftini Onkyo reciver i zvuči super i kažu ljudi da je njihov entry level jako dobar pa pogledaj malo njihove recivere. Ili nešto polovno ako uleti :)

 

Nek ti tamo u trgovini odmah spoje reciver na koji si bacio oko (ako ga ima tamo) na te zvučnike i poslušaj kako se čuje.

DIY projekti: http://vidosprojects.freei.me/
 
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Zvucnici preporuka
Igor_76 kaže...

Soundstick 3 su čista fantazija,i ja sam mislio da se radi o plastikaneru,ali ne znam u koju vrstu plastike bi stavio ove soundstick,zvuk je jako kvalitetan,ako je težina mjerilo kvalitete svaki zvučnik ima oko 2kg,bass oko 3-4kg u kojem se nalazi digitalno pojačalo,kako sviram alt  saxofon i klarinet dajem si za pravo reći da u reprodukciji zvuka nema razlike "u živo" ili kada slušate preko ovih zvučnika.Uvijek ostanem   {#}

Boze svasta na sta si ti bacio novce,hrpu plastike sa najobicnijim driverima

Strasno...

Nist ruznije nisam vidio dost dugo

 

Da nebude OFF

autor teme za te novce mozes uzet jedino novog sony-a ili neki pioneer al sve u svemu šrot,radije odi na c.i.c.e pod oglasnik i nadi nest polovno,kockaboy prodaje dost tog sigurno ces si nac nesto sto ti se svida

http://www.cice.com.hr/novo/index.php?board=104.0

http://www.soundstream.com/
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice