Soundbar-preporuka

poruka: 840
|
čitano: 511.944
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
simontemp kaže...
Zaporožac kaže...
zvonac kaže...

 

 

Gledam soundbarove da su isključivo bez woofera, a namjena je sveopća, muzika, filmovi i gejmanje, pa je više prioritet kvaliteta zvuka.. 

Bacio sam oko na Harman Kardon Citation MultiBeam 700, Bose soundbar 600, Denon home sound bar 550 i Sonos Beam Gen 2..

 

 Imao sam Denon DHT-S217 soundbar bez subba,i prodao ga, te kupio jeftiniji LG Sn4 https://www.sancta-domenica.hr/soundbar-lg-sn4.html?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Preporod u odnosu na pseudo bass s Denona.

Možeš podesiti volumen subba do -5 (od -5 do +5) da ne tutnji...

 

Savršen stroj za male novce.

 

"Nema Bass zvuka do sanduka"

 Denon je tata za lg po pitanju zvuka. Tako da ti je usporedba smiješna. Ja imam Denon dht s416 i pojede tog tvog LG-a za doručak u svakom pogledu. Al nek si ti kupio jeftino. Mogao si koristiti i zvučnike od tv-a još bi jeftinije prošao za neznatnu razliku u kvaliteti.

 

Kad spominjes denon. Danas sam poslusao malo stariji soundbar, denon s516h.. Samo cu reci jedno, da je bio blind test kod slusanja muzike, rekao bih da su u pitanju stereo zvucnici.. Koji taj soundbar daje zvuk, auuuu, odlican, lagano zamjeni hifi zvucnike, kakav je za filmove, ne znam. Nema atmos i nije zadnji krik tehnike, ali ovaj soundbar za muziku je 5/5, bar prema onom sto sam ja cuo, sub je taman, fino se uklapa u zvucnu sliku, ma milina.

 

Jedino me zanima kako se ponasa u filmovima kod glasnijeg gledanja i dal je woofer dovoljno jak.

 

A trazim soundbar koji ce bit odlican za filmove i muziku, jedino eto, nije nakrcan zvucnicima, nema atmos, e sad...

Bio sam impresioniran tim soundbarom prije dvije godina i dan danas sam, bar sto se tice muzike..

 

 

2 godine
offline
Re: Soundbar-preporuka
simontemp kaže...
 Denon je tata za lg po pitanju zvuka. Tako da ti je usporedba smiješna. Ja imam Denon dht s416 i pojede tog tvog LG-a za doručak u svakom pogledu. Al nek si ti kupio jeftino. Mogao si koristiti i zvučnike od tv-a još bi jeftinije prošao za neznatnu razliku u kvaliteti.

Nemoj mi pisati o audiu jer sam dugogodišnji audiofil.

Denon je kvalitet, no ovaj je kao što napisah imao samo prednju jedinicu bez suba. Bas mu je bio plastičan, jednostavno iz ta dva mala 3" bass zvučnika ne možeš izvući niske frekvencije solidne kvalitete.

Probao sam i sony, isto jedinica bez suba, isto govance, eto bar ima srednje solidne i čiste, kao i Denon.

 

Nemoj mi pisati tako ironično o zvučnicima televizora.

Imam LG B2 OLED tv koji ima zvučnički sistem pazi, Dolby Atmos 2x10 ?!, Pazi, da se nasmije čovjek, da iz groba izađe.  

Kad prištekam ovaj Soundbar sa subom, to je nebo i zemlja, jebo ih Dolby Atmos.

 

Kad budem htio (imao novaca) kupit ću si kućno kino,s normalnim sistemom 5.1 zvučnika pravilno raspoređenih, no tu ako hoćeš iole solidan sistem moraš istresti bar 1400 €, a više nisam kao mladić trošiti toliko novaca na te preskupe stvarčice.

Nisam vezan pupčanom vrpcom za ovaj LG Soundbar.. nakupovao sam se i naprodao zvučnih sistema u životu, za nečija tri života.

 

Kad nemam keša kupim jeftinije, ne znam u čemu je problem..

Ovaj Denon što sam prodao je bio nov preskup za ono što je pružio kao jedinica bez sub-a.

 

Stara narodna kaže; "Nema zvuka do sanduka"

合氣道 Konačni cilj svih živih bića je neprestana potraga za srećom. Znanstveno dokazano na miševima.
16 godina
offline
Soundbar-preporuka

Jučer sam slušao denon s516h, ovo je definitivno jedan od najboljih soundbarova za muziku, ne bih puno fulao dok bih rekao da može zamijenit hifi sistem.

 

Danas sam slušao Harman Kardon citation 1100 soundbar, što se tiče muzike, ok zvuči, ne znam kakav je u filmovima, slušao sam i sonos beam 2, zvuk je dobar kao i bass, to je što se tiče muzike. Slušao sam i bose soundbar 900+bose bass module 700, odličan zvuk, bio je prikopčan na telku, pa je pušten promo materijal dolby atmos, što se tiče potonjeg, nisam ostao bez daha, izgleda da ništa bez fizičkih prisutnih zvučnika koji daju stvarni dolby atmos zvuk, ove simulacije su tak tak, al sveukupni dojam bose900+bose sub 700, fenomenalno zvuči a i cijena je malo izdašnija..

 

I dalje je denon s516h odličan za muziku, dam se kladit, da se napravi blind test, čovjek bi se iznenadio dok bi čuo na svoje uši Ovo lagano graniči s audiofilijom, a to su mi potvrdili i trgovci kao i recenzenti a i čuo na svoje uši, jedino sad ne znam kak se drži u filmovima..

 

Ovaj sonos beam 2, niš posebno, uopće ne znam čemu galama oko naoko "vrhunskog" soundbara, dam se kladit da ima i boljih od njega u tom cijenvonom rangu, a da ne pričam da škrtare na priključcima, ne znam jel im što apple u rodu

 

Jedino me sad zanima bose 600+bose sub 500, to bi bila dobra kombinacija, al to bih morao nać negdje i poslušat..

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Soundbar-preporuka

Samsung q800b je li vrijedi i sada uzeti,gledam cijene su oko 400e.

Kako ste zadovoljni vi koji ga imate?

Plus kod mene je sony tv valjda to nije problem.

Origin_Steam: hrka11
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Soundbar-preporuka
hrka11 kaže...

Plus kod mene je sony tv valjda to nije problem.

 Nije problem ako ti ne smeta kontrolirati sa 2 daljinca (1 od TV i 1 od soundbara)...

 

Ako ti je to problem, bolje potraži neki Sonyev soundbar, s njim će HDMI-CEC (iliti Bravia Sync) raditi 100% 

 

Evo, pogledaj ovaj (u Elipsa ti je najjeftiniji - 500€): https://www.elipso.hr/audio__video/soundbarovi/SONY-HTA3000.CEL/

 

Javi koji si uzeo i napiši utiske 

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
10 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
Vavoom kaže...
hrka11 kaže...

Plus kod mene je sony tv valjda to nije problem.

 Nije problem ako ti ne smeta kontrolirati sa 2 daljinca (1 od TV i 1 od soundbara)...

 

Ako ti je to problem, bolje potraži neki Sonyev soundbar, s njim će HDMI-CEC (iliti Bravia Sync) raditi 100% 

 

Evo, pogledaj ovaj (u Elipsa ti je najjeftiniji - 500€): https://www.elipso.hr/audio__video/soundbarovi/SONY-HTA3000.CEL/

 

Javi koji si uzeo i napiši utiske 

 Plan mi je bio do nekih 300-350€ pa sam rekao ajde do 400€ da uzmem ovaj samsungov jer vidim da je ok,a sad ovaj je vec 500€ premasuje planirano,mislim da bi me zena zadavila hvala ti svakako.

Origin_Steam: hrka11
2 godine
offline
Re: Soundbar-preporuka
hrka11 kaže...
 Plan mi je bio do nekih 300-350€ pa sam rekao ajde do 400€ da uzmem ovaj samsungov jer vidim da je ok,a sad ovaj je vec 500€ premasuje planirano,mislim da bi me zena zadavila hvala ti svakako.

 https://www.elipso.hr/audio__video/soundbarovi/SONY-HTG700.CEL/

 

Pristojna cijena

合氣道 Konačni cilj svih živih bića je neprestana potraga za srećom. Znanstveno dokazano na miševima.
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.3.2023 22:36 (Zaporožac).
10 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
Zaporožac kaže...
hrka11 kaže...
 Plan mi je bio do nekih 300-350€ pa sam rekao ajde do 400€ da uzmem ovaj samsungov jer vidim da je ok,a sad ovaj je vec 500€ premasuje planirano,mislim da bi me zena zadavila hvala ti svakako.

 https://www.elipso.hr/audio__video/soundbarovi/SONY-HTG700.CEL/

 

Pristojna cijena

Cijena je ok,a dali on pristojan za tu lovu to je pitanje.

iskreno gledao sam ga bio,dolazi i on u obzir.Jos cu malo pogledat.

hvala ti.

Origin_Steam: hrka11
16 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
Ja uzeo tog sonija jer mi dimenzijama pase uz xf 9005

Nisam neki audofil i ne nabijam muziku jace od 30 i za moje potrebe je super zvuk.
Koristim samo za tv+igre, bez muzike. Za muziku su mi jeftiniji edifieri bolji
Moj PC  
1 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Soundbar-preporuka
Gemmy kaže...
Ja uzeo tog sonija jer mi dimenzijama pase uz xf 9005

Nisam neki audofil i ne nabijam muziku jace od 30 i za moje potrebe je super zvuk.
Koristim samo za tv+igre, bez muzike. Za muziku su mi jeftiniji edifieri bolji

Čestitam.

Nije ni jedan SB stvoren za slušanje glazbe, za to služe Hi- Fi "linije"..

U suštini, nije ni jedan soundbar stvoren za slušanje zvuka s filmova, osim ako ne kupiš 5.1 sistem odn. "kućno kino" (nekada zvan sistem KVADROFONIJA) za najmanje 1000 €

Nije me se dojmio ni jedan DOLBYatmos bez dodatna dva zvučnika koja se postavljaju iza leđa gledatelja pravilno raspoređena (koji je samo loša kopija kućnog kina).

Ovi 2.1 soundbari s centralnom jedinicom i subom pokušavaju proizvesti efekt kućnog kina, no neuspješno.

Tko god je poslušao sobar sustav s bar dvije zvučne jedinice raspoređene sa strane, subom i centralna dva zvučnika, taj nije doživo efekt da ti zvukovi dolaze s više strana.

Kao što se glazba za slušanje snima u stereu gdje se u mixu radi panorama, ovaj instrument malo desno, bas bubanj u sredini prelazi bubnja sa strane podijeljeni, bass gitara maalo deso, sve je to stvar kako hoćeš napraviti završni mix,  gitare ponekad u centru pa malo sa strane itd...tako se zvuk filmova snima u panorami 5.1 ili 7.1, tako da cvrkut ptica, atomobilske gume, govor, eksplozije.... prelijevaju se sa svih strana oko tebe da poludiš od užitka.

 

btw;

 

I te bajke o npr 400w sounbara su već prošlost..

Sad lažu i sa RMS specifikacijama, što ne bi smjeli.

Moj privremeni soundbar ima kao 200W, a realno 2x20w "prave snage".. (bez suba zvuk je smiješan, srednji katastrofa, no to je za iskusne slušače koji to raspoznaju)

To što sub počne glasno tutnjati ne računam pod zvuk.

 

Imam jednu sony mini liniju sony iz 1998 i ima 2x 50W..  Pa to ne smiješ pojaačati do 70% u sobi od 20 kvadrata bez da ti razvali uši...

Da ne pričam o mojoj Pioneer liniji iz 2012 god...  s pojačalom 2x100 W i dva zvučnika svaki od 200W.. to ne smiješ pojačati više od 20%, jer "komšije će da me biju zbog preglasnog rock n rolla" , (ipak si to ponekad priuštim) a kvalitet zvuka da se ukakiš od sreće.

合氣道 Konačni cilj svih živih bića je neprestana potraga za srećom. Znanstveno dokazano na miševima.
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.3.2023 5:37 (Zaporožac).
16 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka

Meni je Q800b odlican. Ima i solidan saround prikaz koliko to moze izac iz bar + sub kombinacije.

Sve uredno radi na LG C1 ali bilo je malo zajebancije sa namjestanjem.

Drzim ga oko 10 za normalnu upotrebu, sve preko 40 nije za stanove. Sub ruši slike po zidovima.

AMD Ryzen™ 5 3600X Arctic Freezer A35 Kingston FURY DIMM 32 GB DDR4-3200 Kit Gigabyte B550M AORUS PRO-P Gigabyte 1TB, M.2 2280, NVMe 1.3 PCI-Express 3.0 x4 INNO3D GeForce RTX 3080 X3 OC LHR, 1024
10 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
Zaporožac kaže...

Čestitam.

Nije ni jedan SB stvoren za slušanje glazbe, za to služe Hi- Fi "linije"..

U suštini, nije ni jedan soundbar stvoren za slušanje zvuka s filmova, osim ako ne kupiš 5.1 sistem odn. "kućno kino" (nekada zvan sistem KVADROFONIJA) za najmanje 1000 €

Nije me se dojmio ni jedan DOLBYatmos bez dodatna dva zvučnika koja se postavljaju iza leđa gledatelja pravilno raspoređena (koji je samo loša kopija kućnog kina).

Ovi 2.1 soundbari s centralnom jedinicom i subom pokušavaju proizvesti efekt kućnog kina, no neuspješno.

Tko god je poslušao sobar sustav s bar dvije zvučne jedinice raspoređene sa strane, subom i centralna dva zvučnika, taj nije doživo efekt da ti zvukovi dolaze s više strana.

Kao što se glazba za slušanje snima u stereu gdje se u mixu radi panorama, ovaj instrument malo desno, bas bubanj u sredini prelazi bubnja sa strane podijeljeni, bass gitara maalo deso, sve je to stvar kako hoćeš napraviti završni mix,  gitare ponekad u centru pa malo sa strane itd...tako se zvuk filmova snima u panorami 5.1 ili 7.1, tako da cvrkut ptica, atomobilske gume, govor, eksplozije.... prelijevaju se sa svih strana oko tebe da poludiš od užitka.

 

btw;

 

I te bajke o npr 400w sounbara su već prošlost..

Sad lažu i sa RMS specifikacijama, što ne bi smjeli.

Moj privremeni soundbar ima kao 200W, a realno 2x20w "prave snage".. (bez suba zvuk je smiješan, srednji katastrofa, no to je za iskusne slušače koji to raspoznaju)

To što sub počne glasno tutnjati ne računam pod zvuk.

 

Imam jednu sony mini liniju sony iz 1998 i ima 2x 50W..  Pa to ne smiješ pojaačati do 70% u sobi od 20 kvadrata bez da ti razvali uši...

Da ne pričam o mojoj Pioneer liniji iz 2012 god...  s pojačalom 2x100 W i dva zvučnika svaki od 200W.. to ne smiješ pojačati više od 20%, jer "komšije će da me biju zbog preglasnog rock n rolla" , (ipak si to ponekad priuštim) a kvalitet zvuka da se ukakiš od sreće.

Ma iskreno slazem se ja s tim...sto se tice filmova bez pravog 5.1 nema sta gledat.Davno sam kacio zvucnike po zidom,razvlacio zice dok sam bio sam bez zene i djece itd...sad je druga prica,to nekad ako imadnem opet sobu za sebe.

Znam da necu dobit ni zvuk kakav sam imao s ovim krk rokit monitorima sto se tice glazbe,ali jbga i oni su samo stali u stanu ih nisam mogao ni pojacat previse nisam htio bit supak jer znam da susjed ispod ima malo dijete,a i zena je pocela kenjat da ih sklonim "ruzni" su joj,ali nea veze nebitno.

Zato gledam sad neki soundbar s basom jer imam taman u cosi rupu za njega,a on nece smetat ispod tva na zidu.

I mislim se izmedju q800b i ovog sonija sto si sam stavio,a najvise se filmovi i gledaju,sto se tice glazbe slabo skroz u zadnje vrijeme.

Origin_Steam: hrka11
9 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
hrka11 kaže...

Samsung q800b je li vrijedi i sada uzeti,gledam cijene su oko 400e.

Kako ste zadovoljni vi koji ga imate?

Plus kod mene je sony tv valjda to nije problem.

 imam lg + q800b i sve radi out of the box preko hdmi arc, zvuk pojačavam i smanjujem daljinskim od tv-a. Imaš negdje ranije komentar, prešli sa sony ht-rt3 soundbara (5.1 sa stražnjim zvučnicima) i q800 ima bolji/jači zvuk

 

dennocro kaže...

meni je na zidnom nosacu la sam ga uglavio nekako izmedju zida i SB. malo se vidi, jedino da nabavim duzi kabel pa bi ga mogao sakriti skro iza

 nisam sigurna da li smo se razumjeli, meni firestick 4k (obični, ne max) ne stane u prostor na soundbaru u koji je predviđeno da se ukopča. Znači, trebala bih kupiti neki hdmi-hdmi kabel (mislim da sam ga čak dobila s FS-om) da ga ukopčam? I onda u hdmi earc/arc ubodem kabel koji ide u tv?

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.3.2023 14:06 (Korisnik1251).
11 godina
offline
Soundbar-preporuka

pa ja sam dobio kabel od 10cm koji sam spojio bas iz tog razloga jer isto ne bi stao direkt. njega u obican HDMI a u TV sam ARC spojio

Moj PC  
1 0 hvala 1
6 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
zvonac kaže...
simontemp kaže...
Zaporožac kaže...
zvonac kaže...

 

 

Gledam soundbarove da su isključivo bez woofera, a namjena je sveopća, muzika, filmovi i gejmanje, pa je više prioritet kvaliteta zvuka.. 

Bacio sam oko na Harman Kardon Citation MultiBeam 700, Bose soundbar 600, Denon home sound bar 550 i Sonos Beam Gen 2..

 

 Imao sam Denon DHT-S217 soundbar bez subba,i prodao ga, te kupio jeftiniji LG Sn4 https://www.sancta-domenica.hr/soundbar-lg-sn4.html?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Preporod u odnosu na pseudo bass s Denona.

Možeš podesiti volumen subba do -5 (od -5 do +5) da ne tutnji...

 

Savršen stroj za male novce.

 

"Nema Bass zvuka do sanduka"

 Denon je tata za lg po pitanju zvuka. Tako da ti je usporedba smiješna. Ja imam Denon dht s416 i pojede tog tvog LG-a za doručak u svakom pogledu. Al nek si ti kupio jeftino. Mogao si koristiti i zvučnike od tv-a još bi jeftinije prošao za neznatnu razliku u kvaliteti.

 

Kad spominjes denon. Danas sam poslusao malo stariji soundbar, denon s516h.. Samo cu reci jedno, da je bio blind test kod slusanja muzike, rekao bih da su u pitanju stereo zvucnici.. Koji taj soundbar daje zvuk, auuuu, odlican, lagano zamjeni hifi zvucnike, kakav je za filmove, ne znam. Nema atmos i nije zadnji krik tehnike, ali ovaj soundbar za muziku je 5/5, bar prema onom sto sam ja cuo, sub je taman, fino se uklapa u zvucnu sliku, ma milina.

 

Jedino me zanima kako se ponasa u filmovima kod glasnijeg gledanja i dal je woofer dovoljno jak.

 

A trazim soundbar koji ce bit odlican za filmove i muziku, jedino eto, nije nakrcan zvucnicima, nema atmos, e sad...

Bio sam impresioniran tim soundbarom prije dvije godina i dan danas sam, bar sto se tice muzike..

 

 

 Ja koristim preprogramirane opcije uglavnom, znači imaš opciju za muziku, za film, za noć (tad je bass smanjen skoro skroz), i pure opcija gdje je zvuk onakav kakav je proizveden bez modifikacija. Bass se naravno može i manualno pojačavati i smanjivati i kad kažem pojačavati to je baš baš pojačavanje. Tako da tu nema zime. Ovaj moj ima i chromecast ugrađen tako da preko moba ili tableta mogu preko njega piuštati online radio, youtube ili bilo koji drugi izvor zvuka, bez paljenja tv-a. Odlična kupovina, bar za mene. Naravno, ovaj Denon ima posebnu bass jedinicu neovisnu od centralne jedinice soundbara.

16 godina
offline
Soundbar-preporuka

Danas slusao bose soundbar 700+bose bass module 700, e ovo je kao da sam se nalazio u cinestaru

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Soundbar-preporuka

Ljudi, da li tko od vas jos ima denon soundbar?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Soundbar-preporuka

Napisao sam već da sam imao , ali samo prednju jedinicu bez suba, ništa posebno..

Uvijek imaj na umu dva zlatna pravila; "koliko novaca, toliko kvalitetne glazbe" i "nema zvuka do sanduka"

合氣道 Konačni cilj svih živih bića je neprestana potraga za srećom. Znanstveno dokazano na miševima.
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.3.2023 6:04 (Zaporožac).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
Zaporožac kaže...

Napisao sam već da sam imao , ali samo prednju jedinicu bez suba, ništa posebno..

Uvijek imaj na umu dva zlatna pravila; "koliko novaca, toliko kvalitetne glazbe" i "nema zvuka do sanduka"

 Ma izgleda da ću se složit s tobom

 

Plan mi je bio nabavka soundbara bez subwoofera, ali, ak mislim gledat filmove (a mislim) onda to baš nije dobra ideja, ipak tražim doživljaj gledanja filmova, kak bi rekli "kao u kinu"

 

Imam u planu još poslušat bose 600 soundbar i bose bass module 500, za potonji subwoofer vele da nije baš nešto i većina njih sugerira bass module 700, osobon sam ga čuo na moje uši i to se čuje vrhunski 

 

Samo što taj sistem dost košta.. Alternativno rješenje je a i jeftnije a za koje mogu reć da je u rangu hifi sistema, to je denon s516h, taj soundbar svira kao dva stereo zvučnika, jedino eto, ne znam kakav je u filmovima, kolko sam vidio, sub ima 2x 5.25" drivera a i nije baš nešto jak (sub ima 80tak w, nek me neko ispravi) mada unatoč speckama ( a ne bih htio da mi fali zvuka za prostor od 16m2) a koje ne pucaju od snage, čitajući iskustva, taj soundbar bi trebao lijepo ispunit sobu, pa čak i na većim glasnoćama a recenzije vele da čak ni onda ne dolazi do distorzije zvuka, to je čak jedini soundbar a koji sam čuo, stvoren za slušanje muzike..

 

 

Čitam dost za samsung soundbare, slove kao jako dobri, ak se ne varam, gornja klasa soundbara ima veze s harman kardonom, što je veliki plus, samo moram provjerit koji konkretno modeli.. Mada mi se njihovi soundbarovi i ne sviđaju baš, glomazni su, a to sve radi dolby atmosa (Q930-Q990).. 

 

Inače nisam fan soundbara koji tutnji bezveze i gdje se prozori tresu i padaju slike sa zida, a vidim da se to dost prodaje, čim više watta i čim više da subwoofer grmi..

 

 

@simontemp, imaš denon, aj baci koju riječ o soundbaru.

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.3.2023 8:35 (zvonac).
2 godine
offline
Re: Soundbar-preporuka
zvonac kaže...
Zaporožac kaže...

Napisao sam već da sam imao , ali samo prednju jedinicu bez suba, ništa posebno..

Uvijek imaj na umu dva zlatna pravila; "koliko novaca, toliko kvalitetne glazbe" i "nema zvuka do sanduka"

 Ma izgleda da ću se složit s tobom

 

Plan mi je bio nabavka soundbara bez subwoofera, ali, ak mislim gledat filmove (a mislim) onda to baš nije dobra ideja, ipak tražim doživljaj gledanja filmova, kak bi rekli "kao u kinu"

 

Imam u planu još poslušat bose 600 soundbar i bose bass module 500, za potonji subwoofer vele da nije baš nešto i većina njih sugerira bass module 700, osobon sam ga čuo na moje uši i to se čuje vrhunski 

 

Samo što taj sistem dost košta.. Alternativno rješenje je a i jeftnije a za koje mogu reć da je u rangu hifi sistema, to je denon s516h, taj soundbar svira kao dva stereo zvučnika, jedino eto, ne znam kakav je u filmovima, kolko sam vidio, sub ima 2x 5.25" drivera a i nije baš nešto jak (sub ima 80tak w, nek me neko ispravi) mada unatoč speckama a koje ne pucaju od snage, čitajući iskustva, taj soundbar bi trebao lijepo ispunit sobu, pa čak i na većim glasnoćama a recenzije vele da čak ni onda ne dolazi do distorzije zvuka, to je čak jedini soundbar a koji sam čuo, stvoren za slušanje muzike..

 

 

Čitam dost za samsung soundbare, slove kao jako dobri, ak se ne varam, gornja klasa soundbara ima veze s harman kardonom, što je veliki plus, samo moram provjerit koji konkretno modeli.. Mada mi se njihovi soundbarovi i ne sviđaju baš, glomazni su, a to sve radi dolby atmosa (Q930-Q990).. 

 

Inače nisam fan soundbara koji tutnji bezveze i gdje se prozori tresu i padaju slike sa zida, a vidim da se to dost prodaje, čim više watta i čim više da subwoofer grmi..

Brate, čuj me....

 

Želiši li "pravi kino" doživljaj kupi sitem 5.1, znači, ima Sub, prednju jedinicu, i dva zvučnika koja montiraš iza "leđa", pravilno raspoređena...

 

Ovi što bauljaju, misle da imaju tzv. Dolby Atmos 2.1...........!!!!!  možeš si misliti.

Iz prednje jedinice imaju dva, tri, četiri zvučnika, i SUB, misle da su uhvatili vraga za muda...

 

Nisu.

 

To što udaraju subwooferi zajebi...

Proizvođači namjerno narokaju tih npr 200w u sub, a poslušaj prednju jedinicu bez suba...katastrofa, nema srednjih, ako "pustiš" Sub ....bass tutnji i razbija prozore bez ikakve kvalitete bass zvučnika., trebaš biti jako spretan uskladiti Sub, visoke i srednje... Za filmove pišem..

 

Za glazbu te baš briga, pustiš sub i "udri kučku po tučku" što reče moj prika.....

 

 

To je samo pokvarena igra proizvođača koji žele potiriti govno pod pitu...

 

Nema zvuka do kvadrofonije, a to, ugođaj kina,..... možeš dobiti samo uz dvije zvučne jedinice+

Ovi što pišu da su poludili, odvalili oduševljenjem od Suba+ 2.1 Dolby Atmos ?! Ljudi su jednostavno nasjeli na pokvarenu reklamu.

 

Može biti Soundbar s prednjom jedinicom, Subom, i dva zvučnika koja se stave iza leđa, no bbrate ti sistemi koštaju oko 1000 € početne cijene..

 

Zato sam napisao. Sve ima svoju cijenu..

 

Iskeširao sam 1000 € za OLEd tv, i ne pada mi na pamet dati još 1000 € za "pravo kućno kino", kupio sam prije pola godine LG SN4 i solidno..

 

Tko ima puno love, poštujem, normalno, neka si ljudi kupe najbolje.

合氣道 Konačni cilj svih živih bića je neprestana potraga za srećom. Znanstveno dokazano na miševima.
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.3.2023 9:33 (Zaporožac).
16 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
Zaporožac kaže...

Brate, čuj me....

 

Želiši li "pravi kino" doživljaj kupi sitem 5.1, znači, ima Sub, prednju jedinicu, i dva zvučnika koja montiraš iza "leđa", pravilno raspoređena...

 

Ovi što bauljaju, misle da imaju tzv. Dolby Atmos 2.1...........!!!!!  možeš si misliti.

Iz prednje jedinice imaju dva, tri, četiri zvučnika, i SUB, misle da su uhvatili vraga za muda...

 

Nisu.

 

To što udaraju subwooferi zajebi...

Proizvođači namjerno narokaju tih npr 200w u sub, a poslušaj prednju jedinicu bez suba...katastrofa, nema srednjih, ako "pustiš" Sub ....bass tutnji i razbija prozore bez ikakve kvalitete bass zvučnika., trebaš biti jako spretan uskladiti Sub, visoke i srednje... Za filmove pišem..

 

Za glazbu te baš briga, pustiš sub i "udri kučku po tučku" što reče moj prika.....

 

 

To je samo pokvarena igra proizvođača koji žele potiriti govno pod pitu...

 

Nema zvuka do kvadrofonije, a to, ugođaj kina,..... možeš dobiti samo uz dvije zvučne jedinice+

Ovi što pišu da su poludili, odvalili oduševljenjem od Suba+ 2.1 Dolby Atmos ?! Ljudi su jednostavno nasjeli na pokvarenu reklamu.

 

Može biti Soundbar s prednjom jedinicom, Subom, i dva zvučnika koja se stave iza leđa, no bbrate ti sistemi koštaju oko 1000 € početne cijene..

 

Zato sam napisao. Sve ima svoju cijenu..

 

Iskeširao sam 1000 € za OLEd tv, i ne pada mi na pamet dati još 1000 € za "pravo kućno kino", kupio sam prije pola godine LG SN4 i solidno..

 

Tko ima puno love, poštujem, normalno, neka si ljudi kupe najbolje.

 Slažem se.. Čuo sam dolby atmos, u pitanju je bio bose 900, jednostavno nisam bio nešto impresioniran tim dolby atmos sistemom, naravno, u pitanju je bio samo soundbar s dva gornja zvučnika koja pucaju prema plafonu i sub bose 700 koji je vrh i koji daje upečatljiv zvuk tom soundbaru i mogao bih reći, to je to, za kućno kino još stavit dva stražnja i udri.. Pošto kod mene baš nema mjesta u sobi za dva stražnja, onda gledam obično rješenje, a sub koji nepovezano grmi i tutnji mi ne treba, a pogotovo ne u smislu, tek tolko da imam, da se čuje za male novce.

 

 

9 godina
offline
Soundbar-preporuka

Kupi si Nakamichi Dragon soundbar, pa da čuješ zvuka 

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.3.2023 15:19 (Tascam).
 
2 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Soundbar-preporuka
Tascam kaže...

Kupi si Nakamichi Dragon soundbar, pa da vidiš zvuka 

 Jebi se (pa da čuješ zvuka) ... 

合氣道 Konačni cilj svih živih bića je neprestana potraga za srećom. Znanstveno dokazano na miševima.
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.3.2023 14:56 (Zaporožac).
14 godina
offline
Soundbar-preporuka

trebam preporuku nekog soundbara do 200 eura cca, imam ovaj TV (https://www.lg.com/uk/tvs/lg-50UM7450PLA) pa bi htio nesto bolji zvuk nego samo TV zvucnici, imao sam dosad Samsung Soundbar i osao u k....

puno hvala!

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Soundbar-preporuka
JuXo kaže...

trebam preporuku nekog soundbara do 200 eura cca, imam ovaj TV (https://www.lg.com/uk/tvs/lg-50UM7450PLA) pa bi htio nesto bolji zvuk nego samo TV zvucnici, imao sam dosad Samsung Soundbar i osao u k....

puno hvala!

Evo, pogledaj ovog Phillipsa, ali on ti je malo van budžeta (300€): https://www.mall.hr/soundbar-zvucnici/philips-tab6405-10-2756337

 

E sada, nijedan drugi soundbar nisam našao a da ima high-end specifikacije (ovaj Phićo nema ni Atmos ni eARC, moraš paziti ako gledaš npr. Netflix, tamo većina filmova ima Atmos zvuk i možda će ti biti mrsko svaki put prebacivati na DD)....

 

Javi koji si uzeo te napiši utiske 

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.4.2023 21:17 (Vavoom).
14 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
elvis again kaže...

Meni je Q800b odlican. Ima i solidan saround prikaz koliko to moze izac iz bar + sub kombinacije.

Sve uredno radi na LG C1 ali bilo je malo zajebancije sa namjestanjem.

Drzim ga oko 10 za normalnu upotrebu, sve preko 40 nije za stanove. Sub ruši slike po zidovima.

 Potpis, isto C1 + q800b

Iznad 14 ne ide za stan.

Obično mi je na 8-12% snage, ovisno o dobu dana.

Stvarno je sub da prozori pucaju.

 

Čitam za fs da ga gurate direktno u sb? Zašto?

Meni je u C1 HDMI ustekan fs, au eARC SB? Koja je razlika?

Svime upravljam preko magic remote.

 

14 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
Vavoom kaže...
JuXo kaže...

trebam preporuku nekog soundbara do 200 eura cca, imam ovaj TV (https://www.lg.com/uk/tvs/lg-50UM7450PLA) pa bi htio nesto bolji zvuk nego samo TV zvucnici, imao sam dosad Samsung Soundbar i osao u k....

puno hvala!

Evo, pogledaj ovog Phillipsa, ali on ti je malo van budžeta (300€): https://www.mall.hr/soundbar-zvucnici/philips-tab6405-10-2756337

 

E sada, nijedan drugi soundbar nisam našao a da ima high-end specifikacije (ovaj Phićo nema ni Atmos ni eARC, moraš paziti ako gledaš npr. Netflix, tamo većina filmova ima Atmos zvuk i možda će ti biti mrsko svaki put prebacivati na DD)....

 

Javi koji si uzeo te napiši utiske 

 mislim da sam nasao taj isti tu na amazonu, samo je drugacija boja, crna, sto mi i odgovara

 

https://www.amazon.co.uk/dp/B08KQFBL8Y/ref=emc_b_5_t?th=1

 

vidim po netu da ni ovaj Denon DHT-S216 nije los, iskreno ne znam koji bi, gledao sam i par LG soundbarova u tom cijenovnom rangu, i sve vise manje isto

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.4.2023 22:52 (JuXo).
2 godine
offline
Soundbar-preporuka

Nemoj to kupiti.

Za tjedan dana nećeš biti zadovoljan.. Kod tih sistema nećeš dobiti Surround zvuk.. Bass zvučnici tutnje, razbijaju prozore i to je sve.. (ako ih utišaš onda opet ne valja.)

Nemaš kvalitetnu usklađenost dubokih, srednjih, visokih... nije smisao gledanja filmova da dvoje ljudi pričaju, a onda projuri kamion i srce ti iskoči od iznenadne buke decibela...

 

Dovoljno je 100W za normalnu sobu, ali da su zvučnici kvalitetno raspoređeni tako da čuješ svaki detalj koji krasi surround zvuk...

Ako već ideš na Soundbar gledaj obavezno s dva zvučnika koji idu iza..

 

Bitan je balans i kvalitet zvuka, a ne gledati ima li 400 w RMS, a 80% te snage razvija SUB koji ubija žohare po sobi...

 

Inače, za gledanje filmova najbolje je kupiti klasično kućno kino 5.1 sustave.

Soundbarovi su zamišljeni da ne zauzimaju puno mjesta, a da daju "sve", (ne može to tako) umjesto Home Theater sad su izislili naziv Dolby Atmos...

 

Oni su samo nužan kompromis za ljude koji nemaju gdje postaviti 5.1 zvučni sistem.

合氣道 Leptiri su najsposobnija vrsta na planetu, a nemaju mozak ...možda baš zato...
 
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Soundbar-preporuka

Pošto već radiš vani kupi si top nagrađeni budget proizvod This product has been selected as one of The Best Home Theater Systems of 2023. Our Gear Guides are highly-curated selections which represent the best of the best in their category. From televisions and Bluetooth speakers, to marine audio and outdoor speakers—-start (or finish) your shopping journey with our Gear Guides.

 

https://www.worldwidestereo.com/products/polk-audio-react-home-theater-system-with-react-sound-bar-wireless-subwoofer-and-wireless-surround-speakers-wwsreachts

合氣道 Leptiri poput Monaha su najsposobnija vrsta na planetu, a nemaju mozak ...možda baš zato...
 
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Soundbar-preporuka
Vavoom kaže...
Evo, pogledaj ovog Phillipsa, ali on ti je malo van budžeta (300€): https://www.mall.hr/soundbar-zvucnici/philips-tab6405-10-2756337

 E sada, nijedan drugi soundbar nisam našao a da ima high-end specifikacije (ovaj Phićo nema ni Atmos ni eARC, moraš paziti ako gledaš npr. Netflix, tamo većina filmova ima Atmos zvuk i možda će ti biti mrsko svaki put prebacivati na DD)....

 Javi koji si uzeo te napiši utiske 

Primjetio sam da si počeo laganini poput Garfielda poturati Philips kao neki strašan model i na temi o televizorima pa sad i ovdje.

Nisi bezobrazan poput Garfielda, pa ti toliko ne zamjeram.. 

 

Ja sam kupio LG SN4 za 170 € i nema review-a gdje ga ne hvale (svi pišu da daje puno više po toj cijeni)..

Nema problem s tim da kad naleti na Dolby Atmos i ne prepozna zvuk ...soundbar automatski prebaci na zvučni format koji može obraditi.

 

Zašto bi bacao višak novaca za tog Philija kad nije ni k**** bolji od ovog LG-a...

 

Prodao sam ga za 120 € (tri mjeseca star) jer nisam bio zadovoljan s onim, što sam gore/iznad objasnio.

Naručio sam si OVO  

合氣道 Leptiri poput Monaha su najsposobnija vrsta na planetu, a nemaju mozak ...možda baš zato...
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.4.2023 6:29 (Zaporožac).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice