Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.111
|
čitano: 13.246.239
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

AllSeasonContact je po meni najbolja testirana AllYear guma u 2018.

No kao i sve gume tog tipa, nisu najbolje za suhe podloge.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
dmanz kaže...

Ekipa, trebaju mi gume za cijelu godinu. Nekako mi je izbor pao na ove pa glasajte, a slobodno i napišete nešto ako imate neke od ovih  (185/65/R15)

 Mastersteel allseason :D
Sali se. Evo ti testovi. 

http://www.tyrereviews.co.uk/Article/2018-Auto-Bild-SUV-All-Season-Tyre-Test.htm
Uzmi si goodyearke. Jeftinije su od Micheline i Conti.

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Ja bih isao na michelin cc+

Ili pogledaj mozda jos nexen blue,to su njihove ubiverzalne ak se ne varam

https://www.youtube.com/channel/UCOonno4oe7nEsXvrT2FNrrg
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sstrmi kaže...

Ja bih isao na michelin cc+

Ili pogledaj mozda jos nexen blue,to su njihove ubiverzalne ak se ne varam

 Vidim Nexen N Blue 4Seasons, čak su povoljne, 350kn.

 

Samo me brine kolika je razlika između C potrošnje goriva (kod guma od oko 500kn gore navedenih) i ove koja ima E? Mislim, nemam previše štedljiv auto pa da ne ispadne da cu za benzin uskoro potrositi tih 4x150kn razlike

16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
dmanz kaže...
sstrmi kaže...

Ja bih isao na michelin cc+

Ili pogledaj mozda jos nexen blue,to su njihove ubiverzalne ak se ne varam

 Vidim Nexen N Blue 4Seasons, čak su povoljne, 350kn.

 

Samo me brine kolika je razlika između C potrošnje goriva (kod guma od oko 500kn gore navedenih) i ove koja ima E? Mislim, nemam previše štedljiv auto pa da ne ispadne da cu za benzin uskoro potrositi tih 4x150kn razlike

 Nexen najbolji izbor :D
https://www.tyrereviews.co.uk/Article/2018-ADAC-All-Season-Tyre-Test.htm
Btw ta slova to ti je razlika samo u 5 posto znaci svako slovo dalje ti je losije za 5 posto.

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Mislim da nije vise od deci-dva

Ja samsebi za zimske sveo izbor na Nokian ili Nexen

S tim da vise naginjem na nexen

S obziromna ulozeno/dobiveno 

https://www.youtube.com/channel/UCOonno4oe7nEsXvrT2FNrrg
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

dobre ti to neke frendove imas koji ti to sve poklonili :D

koje marke su zvucnici? djeluju mi neki no name, sta bi bilo tek da stavis neke jos bolje :) al vjerujem da je sve bolje od stock-a :)

 

i personaliziraj si ekran na torqu, ova orkugla urica boosta me bode u oci :D

7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
unknown kaže...

 Nexen najbolji izbor :D
https://www.tyrereviews.co.uk/Article/2018-ADAC-All-Season-Tyre-Test.htm
Btw ta slova to ti je razlika samo u 5 posto znaci svako slovo dalje ti je losije za 5 posto.

 Majstor je sam sebe pomnozio sa nulom - Conti imaju ukupno 56.6 bodova, Nexen 55.2, i kak onda Nexen moze biti broj 1?

 

Bezveze matematika al nema veze. Nadam se da je primio dobru paru, i da ga nisu zayebali za koju nulu, jer mu matematika nejde.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Glupo pitanje, ali ima tko za preporuku usisivač prijenosni za auto?

everyday i'm shuffling...
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Imao sam ti mali Kirby na bateriju, koji se punio preko upaljaca, al to je drek na sibici jer ne moze izvuci ni pola

smeca kao pravi usisavac. Znam da je glupo da potrosis gomilu novca na usisavanje na praonicama,

al pogledaj si, sigurno imas negdje i automatsku praonicu, ili rucnu, gdje je u sklopu i besplatno usisavanje.

 

Tako da ako zelim auto temeljno usisat, jednom mjesecno na auto praonicu, najpovljniji program,

i poslije braco usisavas do mile volje. Mos i tepihe natrpat u gepek i usisavat 3 sata, nitko ti nece ni "A" rec.

 

Inace, ak ti nije puno, ovaj je navodno jedan od boljih:

https://edigital.hr/autostaubsauger/black-decker-dustbuster-pd1200av-autostaubsauger-p408358

https://geizhals.at/black-decker-pd1200av-dustbuster-flexi-a1852249.html?hloc=at&hloc=de&hloc=eu&hloc=pl&hloc=uk#offerlist

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Jednostavno se kupi posten usisavac, samo ne Phillips. 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...
unknown kaže...

 Nexen najbolji izbor :D
https://www.tyrereviews.co.uk/Article/2018-ADAC-All-Season-Tyre-Test.htm
Btw ta slova to ti je razlika samo u 5 posto znaci svako slovo dalje ti je losije za 5 posto.

 Majstor je sam sebe pomnozio sa nulom - Conti imaju ukupno 56.6 bodova, Nexen 55.2, i kak onda Nexen moze biti broj 1?

 

Bezveze matematika al nema veze. Nadam se da je primio dobru paru, i da ga nisu zayebali za koju nulu, jer mu matematika nejde.

 ne znam odkud mu brojevi ali to je prekopirao od ADAC Njemacke stranice.

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Ma kakvu gomilu novca na samoposlužnim autopraonama za usisavanje, pa možeš usisati cijeli auto za 5kn. Da je ne znam koliko smeća unutra ne možeš potrošiti 10kn

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Da, 10kn, i tako 4x mjesecno, i tako 12 mjeseci, skupi se 480kn. A za taj novac mozes kupit usisavac pa sisaj koliko te srce trazi.

 

Na Yarisu moram bar jednom mjesecno dobro usisati auto, zbog filtra zraka na hladnjaku baterije. Al obicno petkom poslije posla,

ako ne pada kisa, operem auto i usisam ga kak spada.

10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

10kn za usisavanje je potrebno samo onima koji svaki dan voze po prašnjavom gradilištu i auto tovare sa svakakvim predmetima. U Rijeci ima jedna autopraona gdje možeš i staviti jednu kunu i imaš minutu usisavanja. Meni je pretežno dovoljno 2 kune da unutra nemam ni jedne mrvice. Na zadnja sjedala pretežno nitko ne sjedi. Ponekad bude suvozačica i za to mi je dovoljno istresti tepih. U prtljažniku vozim torbu za teretanu ili par vrečica iz dučana. Ostaje samo moj tepih koji svaki dan istresem kada parkiram doma. Stavim 2 kune i još mi bude višak vremena 

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Usisam auto dva-tri puta godisnje ne znam sta bi morao raditi unutra da usisavam svaki tjedan. 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
unknown kaže...
dmanz kaže...
sstrmi kaže...

Ja bih isao na michelin cc+

Ili pogledaj mozda jos nexen blue,to su njihove ubiverzalne ak se ne varam

 Vidim Nexen N Blue 4Seasons, čak su povoljne, 350kn.

 

Samo me brine kolika je razlika između C potrošnje goriva (kod guma od oko 500kn gore navedenih) i ove koja ima E? Mislim, nemam previše štedljiv auto pa da ne ispadne da cu za benzin uskoro potrositi tih 4x150kn razlike

 Nexen najbolji izbor :D
https://www.tyrereviews.co.uk/Article/2018-ADAC-All-Season-Tyre-Test.htm
Btw ta slova to ti je razlika samo u 5 posto znaci svako slovo dalje ti je losije za 5 posto.

 Sta onda kazete da uzmem te nexen cjelogodisnje kad su tak dobre umjesto zimskih nokian wr-d4? eto 8000 km napravljeno u godinu dana tako da mi se ne isplati imat 2 seta, a ne bih derao zimske po ljeti, kolko se uopce i mogu poderat u tih 5 km do posla i vikendom 30 km lagane voznje po otvorenoj cesti.. za snijeg mi uopce nije bitno kakve su jer zivim u centru pa je uvijek ocisceno 

16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

a plastična govna na vrhovima usisavača prljaju sjedala..

 

 

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
domac5 kaže...

 Sta onda kazete da uzmem te nexen cjelogodisnje kad su tak dobre umjesto zimskih nokian wr-d4? eto 8000 km napravljeno u godinu dana tako da mi se ne isplati imat 2 seta, a ne bih derao zimske po ljeti, kolko se uopce i mogu poderat u tih 5 km do posla i vikendom 30 km lagane voznje po otvorenoj cesti.. za snijeg mi uopce nije bitno kakve su jer zivim u centru pa je uvijek ocisceno 

 Za takvu opisanu voznju kakvu spominjes nema smisla kupovati dva razlicita seta felgi i guma.
Samo kupi te all season,drzi razmak i gledaj dopustenu brzinu. :)
Prije sam vozio obiteljski auto od staraca i imali su samo Zimske gume 10 godina na kotacima kroz ljeto i zimu, apsolutno se nikada nista nije dogodilo a vozili su potpuno normalno, bez driftanja i nekih tu kerefeka.

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.9.2018 21:45 (unknown).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
unknown kaže...
Čitatelj kaže...
unknown kaže...

 Nexen najbolji izbor :D
https://www.tyrereviews.co.uk/Article/2018-ADAC-All-Season-Tyre-Test.htm
Btw ta slova to ti je razlika samo u 5 posto znaci svako slovo dalje ti je losije za 5 posto.

 Majstor je sam sebe pomnozio sa nulom - Conti imaju ukupno 56.6 bodova, Nexen 55.2, i kak onda Nexen moze biti broj 1?

 

Bezveze matematika al nema veze. Nadam se da je primio dobru paru, i da ga nisu zayebali za koju nulu, jer mu matematika nejde.

 ne znam odkud mu brojevi ali to je prekopirao od ADAC Njemacke stranice.

 Kolko vidim poredani su po Overall a ne Score, svejedno ne kužim 

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

jel itko kupovao gume iz mall.hr? zanima me jel daju stari dot pa su zato medu jeftinijim trgovinama

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
domac5 kaže...

jel itko kupovao gume iz mall.hr? zanima me jel daju stari dot pa su zato medu jeftinijim trgovinama

 može biti stara šest godina i prodana kao nova (ako su ispravno skladištene)

 

ja gume kupujem samo fizički, pogledam DOT na sve četiri i pravac na vulkanizaciju..

 

 

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
domac5 kaže...

jel itko kupovao gume iz mall.hr? zanima me jel daju stari dot pa su zato medu jeftinijim trgovinama

 Kupovao sam ja i jos par kolega sve su unutar 6mj. starosti od datuma kupovine bile.

16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Baš gledam u Lašiču

 

4 gume Michelin Crossclimate 225/45/17 + 4 aluminijske felge 5x108 17 = 817 Eura

(isto to u Furlanu 844 Eura)

 

i kod nas.. 

 

iste 4 gume u Molydonu + ekvivalente felge (najjeftinije koje imaju)  = 938 Eura okruglo

 

isplati se zbog 919 kn razlike otić u deželu

 

 

 

 

 

 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...
domac5 kaže...

jel itko kupovao gume iz mall.hr? zanima me jel daju stari dot pa su zato medu jeftinijim trgovinama

 Kupovao sam ja i jos par kolega sve su unutar 6mj. starosti od datuma kupovine bile.

 super, onda je odluka pala na nexen 4season iz mall.hr.. mislim da je dobro pogodena za moju voznju a i cijenom od 350 kn po komadu mi odgovara.

jel bi trebao radit ponovo spur kad stavim nove gume? prije 6 mjeseci kad sam primjetio da mi se dosta trose gume s vanjske strane zamjenio sam obje lose kugle i odradio spur 

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.9.2018 23:06 (domac5).
15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ziga pa uzmi polovne felge, hvala bogu izbor je velik i evo ti ustede

#fsb
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

dobre ti to neke frendove imas koji ti to sve poklonili :D

koje marke su zvucnici? djeluju mi neki no name, sta bi bilo tek da stavis neke jos bolje :) al vjerujem da je sve bolje od stock-a :)

 

i personaliziraj si ekran na torqu, ova orkugla urica boosta me bode u oci :D

 zvucnici su nemam pojma neki xyz. nebitno. sviraju. uopce me to ne dira. to nam je preporucil lik u trgovini da nema smisla na radio stavljat nkj jace jer bi trebal pojacalo a to mi se trenutno neda drkat po autu. 

u svakom slucaju je sad bolje kad sviraju 6 komada umjesto 3... 

 

moram kupiti torq jer koristim free verziju...

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.9.2018 22:11 (hahhaajaads).
9 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Baš sam sad gledao maloprije izbacilo na pretplati haha dobar auto za obitelj i prevest koju vrecu cementa

Još jednu pa idemo ili dve pa ostajemo
16 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Vidim ovim Amerima je dosadno kada nema rata. 

 

https://www.youtube.com/watch?time_continue=36&v=NCoqgEeFeTo

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice