Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.111
|
čitano: 13.247.322
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Jarvan kaže...
maxy0 kaže...

Izgleda da mi je mis usao pod auto i da gricka izolaciju.. sad kad sam krenuo sa mjesta sam vidio da na podu ima toga.. jel se kome desilo to, kak da ga se rjesim

 Mišolovku preko noći u auto (pod sic, vole zavučena mjesta).

 

Imaš za par kuna u poljoapotekama "suhe mišolovke".

Ima mamac s nekakvim feromonom, neodoljiv im je, mišolovka ga stisne, nemože pobjeć, al ga ne ubije, tak da nema krvi i masakra po podu auta.

 

Imao sam goste u svom prvom autu davnih dana, napravili mi gnijezdo u pretincu za rukavice, znači izvještaj tehničkog, polica osiguranja, neki papiri, rola WC papira ... sve ko da je prošlo kroz mašinu za faširanje.

 E sad neznam jel u unutrasnjosti bio i jel bi bilo dobro bas tamo staviti, nekako mislim da se pod haubu sinoc uvukao kad sam dosao s posla zbog topline motora.. budem tu misolovku probao nac za kupiti, zasad imam otrov za stakore i kupit cu i lijepak za miseve pa probat tako da se ulovi

 

Edit: otvorio haubu i imam sta vidit, svu je onu spuzbu ispod poklopca haube izgricko, milijun komadica je rasuto po motoru auta.. nemos vjerovat

http://trakt.tv/user/MjezZza
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.11.2018 16:53 (maxy0).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

pazi da ti nije neke žice pregrizao... provjeri sve detaljno.

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Batista kaže...
Ziga kaže...

 imao isti problem na bivšem autu :)

 

na točno 120.000km prdnula je turbina, razletila se krilca i napravila sranje..naravno auto redovito servisiran u ovlašenom..nikad nisu se sjetili skinuti sito i očistiti ga..

(začepljeno bilo skroz)

a i drugi su imali istih problema..problem je samo u 16V motoru s dvije bregaste i to 90KS verzija..

 

Dao sam repairati  turbinu u Puriću, auto riješen u ovlaštenom (čišćenje sistema, novo ulje i sve uz naplatu) ...da bi opet prdnula turbina nakon 2 tjedna

provukao turbinu kroz reklamaciju jedva...auto složen u ovlaštenom ponovno (opet čišćenje sistema, novo ulje uz naplatu..)..da bi opet prdnula nakon 1 mj

kupio drugu repairanu turbinu (ne svoju) i crkla i ta...

 

prodao neispravan auto i je*ao mater svima jer sam potrošio novca pun ku*ac

 

otišao u salon i kupio novi auto koji vozim i dan danas 

 

 

 Os rec da si promjenio 4 turbine na tom autu ? To 308-ica ? :-O

bivša 307ica 1.6HDi 66kW PH2

 

3 turbine sam promijenio 

 

 

 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Koliko uopće košta reparacija turbine?

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ziga kaže...
Batista kaže...
Ziga kaže...

 imao isti problem na bivšem autu :)

 

na točno 120.000km prdnula je turbina, razletila se krilca i napravila sranje..naravno auto redovito servisiran u ovlašenom..nikad nisu se sjetili skinuti sito i očistiti ga..

(začepljeno bilo skroz)

a i drugi su imali istih problema..problem je samo u 16V motoru s dvije bregaste i to 90KS verzija..

 

Dao sam repairati  turbinu u Puriću, auto riješen u ovlaštenom (čišćenje sistema, novo ulje i sve uz naplatu) ...da bi opet prdnula turbina nakon 2 tjedna

provukao turbinu kroz reklamaciju jedva...auto složen u ovlaštenom ponovno (opet čišćenje sistema, novo ulje uz naplatu..)..da bi opet prdnula nakon 1 mj

kupio drugu repairanu turbinu (ne svoju) i crkla i ta...

 

prodao neispravan auto i je*ao mater svima jer sam potrošio novca pun ku*ac

 

otišao u salon i kupio novi auto koji vozim i dan danas 

 

 

 Os rec da si promjenio 4 turbine na tom autu ? To 308-ica ? :-O

bivša 307ica 1.6HDi 66kW PH2

 

3 turbine sam promijenio 

 

 

 

 1.6 85kw, prije 10ak mjeseci napravljen veliki servis (na 167tkm + cisceno sito za dpf filter), do tada niti jedan jedini problem, taman prije 2 tjedna napravljen mali servis i deri  edit: da kucnem od drvo, da se nebi kaj desilo 

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.11.2018 19:34 (hahhaajaads).
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže...

 

 1.6 85kw, prije 10ak mjeseci napravljen veliki servis (na 167tkm + cisceno sito za dpf filter), do tada niti jedan jedini problem, taman prije 2 tjedna napravljen mali servis i deri  edit: da kucnem od drvo, da se nebi kaj desilo 

 Nema se što desit, koliko znam samo PSA 66kW verzija ima problema 85 i 100kW nemaju.. naravno koje su uklonili novom generacijom automobila

 

bruno11 kaže...

Koliko uopće košta reparacija turbine?

 ovisno o vrsti turbine od 2200Kn na više s garancijom. 

turbina na polu TDi je zasigurno jeftinija za reparaciju nego na Imprezi ili Porscheu

15 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Koliko se po vama isplati odnostno ne iplati kasko osiguranje. Npr na novi outo od 250k kuna i kasko 6k kuna godišnje. Nekako mi se čini da je sve poslije treće godine neisplativo pogotovo ako nema nekakvih značajnih popusta. Još ako auto spada u rizičnu skupinu. Sportski itd.

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
zeroname kaže...

Koliko se po vama isplati odnostno ne iplati kasko osiguranje. Npr na novi outo od 250k kuna i kasko 6k kuna godišnje. Nekako mi se čini da je sve poslije treće godine neisplativo pogotovo ako nema nekakvih značajnih popusta. Još ako auto spada u rizičnu skupinu. Sportski itd.

Kasko se nikad ne isplati do trenutka kad oni tebi ne moraju nešto ozbiljnije isplatiti. A onda se uvijek isplati.

To je osobna odluka - ja ga na privatnom vozilu uvijek imam. Ono što je do sada isplatio je već pokriveno za dugi niz godina.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kasko imam koliko i traje garancija. 

7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
zeroname kaže...

Koliko se po vama isplati odnostno ne iplati kasko osiguranje. Npr na novi outo od 250k kuna i kasko 6k kuna godišnje. Nekako mi se čini da je sve poslije treće godine neisplativo pogotovo ako nema nekakvih značajnih popusta. Još ako auto spada u rizičnu skupinu. Sportski itd.

 

Novi auto se UVJEK isplati puno Kasko. Netko te lupi sa truljom, on ima 5.000kn stete, ti imas 55.000kn stete. 

 

ivanzu kaže...

Kasko imam koliko i traje garancija. 

 

Upravo to. Puni Kasko dok traje garancija, djelomicni Kasko nakon jamstva, nakon 5 godina bez Kaska i to je to.

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
zeroname kaže...

Koliko se po vama isplati odnostno ne iplati kasko osiguranje. Npr na novi outo od 250k kuna i kasko 6k kuna godišnje. Nekako mi se čini da je sve poslije treće godine neisplativo pogotovo ako nema nekakvih značajnih popusta. Još ako auto spada u rizičnu skupinu. Sportski itd.

 Kupio novi auto i isti dan otišao u Croatia osiguranje napraviti policu kaska na puni iznos koja pokriva svu štetu (ne priznaje se alkohol, prolazak na crveno i droga)

Uz tu policu dobio sam i za simboličnu doplatu osiguranje stana u iznosu 50.000 kn za 126kn/godišnje i jeftiniju policu obaveznog osiguranja

 

Drugu godinu dobio sam jeftiniji kasko, jeftiniju nešto policu redovnog osiguranja


Treću godinu dobio sam dvostruki bonus (dvije štete u jednoj godini) bez skidanja bonusa

 

I sad istječe garancija i kasko više ne namjeravam uplaćivati.

 

 

No dobro su ti rekli... kupiš nov auto, ne uplatiš kasko..netko ti uzme prednost ili sletiš s ceste,..slupaš i napraviš 30-40-50.000kn štete

 

čime ćeš platit?

 

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema
https://www.youtube.com/channel/UCOonno4oe7nEsXvrT2FNrrg
12 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Dex.pwn kaže...

 

Jednostavno, 140km/h ce biti novo ogranicenje, 10km/h se odbija od izmjerene brzine i tolerancija je 10%, tj. 14km/h. Znaci 140+10+14=164km/h.

Samo meni sad nije jasno, prema tome da izvan naselja nije propisana kazna za prekoracenje manje od 10km/h, tj. prva kategrija prekrsaja je prekoracenje 10-30km/h, znaci li to da zapravo mozemo vozit 173km/h? 

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Dex.pwn kaže...

 10% na brzinu (14km/h) + 10km/h uređaj za mjerenje(mislim da ovo vrijedi samo za presretače?!) = 164km/h

 

EDIT: pretekao me kolega...

 

Živim luksuzno! Jedem luk i lijem suze... :)
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.11.2018 19:41 (INCOGNITO99).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

BF se bliži,a Autokrešo ništa ne objavljuje.Izgleda da ove godine ništa od akcije kod njih

https://www.youtube.com/channel/UCOonno4oe7nEsXvrT2FNrrg
9 godina
offline
Auti - ultimativna tema

pozz..da probam ode .. ugl. imam clia 2 2000 god.  trenutno na 60/40mm oprugama.. sad bi ja od naprid kad se gleda da je auto što niže.. koliko sam upučen za clia bumper splitteri imaju ali ne onoliko niski koliko bi ja da bude... sad je moje pitanje jel se može upasati lip splitter za prednji branik od nekog drugog auta na clia? za oko su mi upali ovi od golfa 2 i 3... 

1 1
RAMPAGE
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ziga kaže...
zeroname kaže...

Koliko se po vama isplati odnostno ne iplati kasko osiguranje. Npr na novi outo od 250k kuna i kasko 6k kuna godišnje. Nekako mi se čini da je sve poslije treće godine neisplativo pogotovo ako nema nekakvih značajnih popusta. Još ako auto spada u rizičnu skupinu. Sportski itd.

 Kupio novi auto i isti dan otišao u Croatia osiguranje napraviti policu kaska na puni iznos koja pokriva svu štetu (ne priznaje se alkohol, prolazak na crveno i droga)

Uz tu policu dobio sam i za simboličnu doplatu osiguranje stana u iznosu 50.000 kn za 126kn/godišnje i jeftiniju policu obaveznog osiguranja

 

Drugu godinu dobio sam jeftiniji kasko, jeftiniju nešto policu redovnog osiguranja


Treću godinu dobio sam dvostruki bonus (dvije štete u jednoj godini) bez skidanja bonusa

 

I sad istječe garancija i kasko više ne namjeravam uplaćivati.

 

 

No dobro su ti rekli... kupiš nov auto, ne uplatiš kasko..netko ti uzme prednost ili sletiš s ceste,..slupaš i napraviš 30-40-50.000kn štete

 

čime ćeš platit?

 

Pa ako ti uzme prednost kaj ne bi trebalo platiti njegovo osiguranje?

Ili i to ima do odredenog iznosa?

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
CroNk3r kaže...

 

Pa ako ti uzme prednost kaj ne bi trebalo platiti njegovo osiguranje?

Ili i to ima do odredenog iznosa?

 Baš sam i ja htio pitati.

Do sad sam imao slučaj gdi me lik tresnuo (bočno, limarija i farbanje), otišli u njegovo osiguranje i dobio sam 5000kn.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
CroNk3r kaže...

 

Ili i to ima do odredenog iznosa?

 Osiguranja imaju svoje kataloge.

Šteta da je 20 tisuća, a ako auto po tom katalogu vrijedi 19950, imaš totalku i isplaćuju 19950.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
CroNk3r kaže...

 

Pa ako ti uzme prednost kaj ne bi trebalo platiti njegovo osiguranje?

Ili i to ima do odredenog iznosa?

 Ti rješavaš popravak s kaska ODMAH i onda se naplatiš s njegove police kad se sve riješi...

dok ti bez kaska se naplatiš s njegove police zna proći vremena... popravak auta plaćaš iz svog džepa (ako ti se žuri)

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Izgleda da ce biti nesto....
Steam: krvavasisa, Origin: krvavasisa, Rockstar: valentino4
12 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Zar se ne računa 1.1*1.1*140 jer realno gledano 10% imamo na dopuštenu brzinu. I sad na nju imamo još 10% zbog nepreciznosti uređaja?

To je onda 1.1*1.1*140

 

 

 

Kako bi ostala tolerancija od 10 posto na izmjerenu brzinu i još 10 na mjerni uređaj, tako bi se bez kazne najbrže moglo vozili 164 km/h na autocesti.

 

 

10 čega? Logika kaže da je mislio 10%

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.11.2018 0:39 (Dex.pwn).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
VWalentino kaže...
Izgleda da ce biti nesto....

 cek onda bi me set za veliki servis stvarno tako jeftino izasao?

ima ko iskustva sa febi diskovima? 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
domac5 kaže...

 cek onda bi me set za veliki servis stvarno tako jeftino izasao?

ima ko iskustva sa febi diskovima? 

 

Za febi nisam bas dobrih stvari procitao, ali nemam osobnog iskustva.

A sto ce tice seta za v.servis, samo provjeri prvo u katalogu INE da je to bas za tvoj auto jer AK nekad ne baci tocne dijelove.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Nesto fino se kuha. 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
VWalentino kaže...
Izgleda da ce biti nesto....

 Hm.. Sad su brisači na 40%.. Da čekam onda sutra? Prošle godine sve ok prošlo za BF?

HTC 10 | (HTC 8X :) no more)
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Dex.pwn kaže...

Zar se ne računa 1.1*1.1*140 jer realno gledano 10% imamo na dopuštenu brzinu. I sad na nju imamo još 10% zbog nepreciznosti uređaja?

Računa se brzina -10%. Znači, 166 km/h - 16 (da zaokružimo na manje) je 150, nekažnjivo.

Ne znam kako se došlo do 164.

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Stavio Goodyear UltraGrip 9 175 70 14 na vw lupo 1.0mpi....tako ste preporucili ovdje...Naspram save s3 koje su bile gore ovo je guma za 5. Lupo drzi zavoje kao lud. Jedino imam osjecaj da kocenje po mokrom mi nije nesto kao na duji uniroyal rainexpert 3. Hoce proklizat kod naglog kocenja, dok rainexpert 3 drzi pf...

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.11.2018 11:29 (Fake_Alert).
8 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav, prije nekoliko dana mi je prestalo raditi grijanje na autu samo od sebe i odjednom, vozao sam se ujutru radilo je normalno grijalo kako treba međutim siđem poslepodne u auto upalim i odem se voziti vidim ja zima u kabini, pogledam temperaturu 90 stepeni stavim ruku na ventilaciju kad hladno puše. Prva sumnja je bila da je termostat otišao, zamijenim ga jučer nikakve razlike nemam, i da kad ugasim klimu totalno stisnem gumb off i čekam nekih 5 minuta odprilike i vozam se normalno kad je ponovo uključim duva mi vruć zrak neku minutu i gotovo onda opet ide hladan imam osječaj da kada ga vozim da mi zrak brže ohladi i onda prije puše hladan zrak dok u mjestu stojim puše mi malo duže vruć zrak, inače imaju neke dvije greške na klimi koje se nedaju obrisati brisao sam ih ali se odmah vraćaju. Audi A6 2012 je u pitanju.

Nije siromah onaj koji nema, nego onaj ko želi previše!
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.11.2018 12:01 (NisamNormalan12).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice