Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.111
|
čitano: 13.244.953
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
gamer34 kaže...

S jedne strane, čudno mi je da ljudi odlučuju na moddanje Rova, iako s druge strane mi je opet sasvim razumljivo. Što se tiče motora u kompaktima, tu je meni jedino zanimljiv I5 iz RS3. 2.0TFSI nije loš motor i ima jako puno potencijala za aftermarket doradu, nije mi to to. 

 

 

Nije ni B58 los motor u M140i kad su kompakti u pitanju. Bez previse modifikacija, snaga ide solidno gore.

 Nije los.. inace jedan od najboljih motora na trzistu trenutno u ponudi...

Di2 & EPS FTW!
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Vjecito pitanje...zasto se svi pale na BMW, sta su napravili da se mlade generacije na BMW pale? Mene taj brend nikako ne fascinira iznad drugih. Sta...radije bi skyline vozio ili kakvu hondu ludu iz 90ih... i oprao ove balonje sa bmw...a sam si mozes sarafati po autu...sta mozes na bmwu...samo kockicu sarafat a za ostalo trebas fakultet zavrsit da bi znao bilosto drugo napraviti. 

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

BMW su ti popularizirali krimalci i krimi filmovi, a kako na balkanu nisi baja dok ne vozis BMW,

imas pol kile zeljeza oko vrata, smrces koku s kurvi i opijas se po jeftinim diskacima,

te na kraju krajeva, upucas par pjesaka i izbodes par kurvi nozem, do tad nisi balija.

 

Eto, to je to. Kurve se pale na lose momke, losi momci voze BMW.

 

A sto je najsmijesnije, okrecu se za 15+ godina starim BWM-ima, Audiima, Mercedesima itd,

kojima je trzisna vrijednost 3000€ u najboljoj mogucoj situaciji, dok kad kraj njih prodje 2JZ,

ni ne okrenu se, jer nemaju pojma sto je to proletilo kraj njih.

 

Ono sto mene trenutno brine je Subaru - u ponudi u AT vise nemaju niti jedan model sa manualnim mjenjacem,

svi su automatici sa AWD-om, i ni jedan ne moze slepat teret, bas zbog automatskog mjenjaca.

 

Na pitanje zasto je to tako, odgovor je "NoVA porez". Ako NoVA nastavi rasti, zbog "ekologije" ce pol proizvodjaca

prestati distribuirati manualce u AT. A uvoz iz DE se ne isplati bas zbog NoVA-e.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Paljenje na BMW, Audi i sl. je krenulo prije nekih 10 godina kada su u spotovima cajki poceli koristiti gore navedene automobile, a balavci to najvise slusaju i gledaju.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ShadoW kaže...
Haker_x kaže...

 Na player preko RCA konektora(činčeva).

 nemam :)

u svakom slucaju, hvala na pomoci! :))

 

https://www.tehnomagazin.com/images/Mercedes%20W204%20comand%20stereo%20wiring.jpg

 U tom slučaju pojačalo ti mora imati hi-input ulaze, koji služe za spajanje na fabrički player koji nema RCA izlaze na sebi, ili da kupiš high level na rca adapter. Napiši koji model pojačala imaš pa da vidim.

high+level+na+rca+adapter high+level+na+rca+adapter
http://www.speedtest.net/result/3853013387.png Dobre hakere svi znaju, najbolje hakere niko ne zna
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.1.2019 17:02 (Haker_x).
15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Bmw Audi i Merc nemaju konkurencije od strane toyote,honde, mazde i ostalih u segmentu srednje klase(2005 pa nadalje) dalje sta se tice motorizacije (govorim na 170-250 ks). Premium brendove tipa lexus i infinity ne gledam jer ko ce to dalje kupit. A tu je kod Bmw-a i zadnji pogon i vozne osobine. Realno a4 i e90 lci izgledaju puno bolje neko azijati makar je sve to subjektivno.

#fsb
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fake_Alert kaže...

Vjecito pitanje...zasto se svi pale na BMW, sta su napravili da se mlade generacije na BMW pale? Mene taj brend nikako ne fascinira iznad drugih. Sta...radije bi skyline vozio ili kakvu hondu ludu iz 90ih... i oprao ove balonje sa bmw...a sam si mozes sarafati po autu...sta mozes na bmwu...samo kockicu sarafat a za ostalo trebas fakultet zavrsit da bi znao bilosto drugo napraviti. 

 

 

 

 

 

(svakih 30 000km treba lanac mijenjat)


Najveći BMW trol na internetu šta sam vidio

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.1.2019 17:59 (1BIT).
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Evo ti iskren odgovor

Da imam financije vozio bi mustanga ili r32-34 gtt bar

Ali posto je to nemoguce sljedece najbolje je Bmw,bar za mene.

Eto i par razloga : sportski izgled,zadnji pogon i šestak

Meni vise ne treba od toga,zato sam i uzeo 630i E63

Kad dode vrijeme za obitelj i ozbiljnije aute,onda i moze neki drugi auto ali dok sam mlad i imam volje za to bit ce vjerojatno BMW zbog gore razloga

https://www.youtube.com/channel/UCOonno4oe7nEsXvrT2FNrrg
12 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

BMW su ti popularizirali krimalci i krimi filmovi, a kako na balkanu nisi baja dok ne vozis BMW,

imas pol kile zeljeza oko vrata, smrces koku s kurvi i opijas se po jeftinim diskacima,

te na kraju krajeva, upucas par pjesaka i izbodes par kurvi nozem, do tad nisi balija.

 

Eto, to je to. Kurve se pale na lose momke, losi momci voze BMW.

 

A sto je najsmijesnije, okrecu se za 15+ godina starim BWM-ima, Audiima, Mercedesima itd,

kojima je trzisna vrijednost 3000€ u najboljoj mogucoj situaciji, dok kad kraj njih prodje 2JZ,

ni ne okrenu se, jer nemaju pojma sto je to proletilo kraj njih.

 

Ne razumijem, cura te prevarila sa frajerom koji vozi BMWa ili? Kakve sve gluposti neću ovdje pročitat

7 Times World Champion - 155 Podiums - 68 Pole Positions - 91 Wins | Goodbye and thank you for everything Michael
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Varala ga je sa svima osim sa vozačima japanskih auta ;)

11 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Bosansko motorno vozilo...

https://www.youtube.com/user/ddokmanic
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Šta je je, bmw ima ono nešto...

Posebno serija 3 coupe, za nekog mlađeg ili ko je sam.

Vozio sam par njih i ja bar imam osjecaj kad sjednem ( to je to ) vidi se tu sigurnost, kvaliteta, osječaj za volanom...ali uvjek mi je tu neko poštovanje ( da ne velim strah) opčenito prema zadnjem pogonu, nemreš baš znat kad če te okrenut.

Iako sam danas naletio (Zg) na baš dva pacijenta na cesti i to u bmw-u, hm baš čudno 😁

Al jbg moram i dalje vozit svoju corsu c 2004. god. , i malo se natiskat unutra s obitelji dok se ne kupi nešto normalno - bolje, veče i mlađe...

A kakvo je stanje u državi opčenito mislim da bolje od polovnog golfa 7 si nikad ni neču moč priuštit.

Martin
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

BMW su ti popularizirali krimalci i krimi filmovi,

 Eh koliko je bmw-a stradalo u tim krimićima

 
 
Najgori je onaj cobra 11, u tom krimiću švabo vlastite aute drobi, strava i užas

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.1.2019 23:53 (1BIT).
7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Tomek.Klc kaže...

Ne razumijem, cura te prevarila sa frajerom koji vozi BMWa ili? Kakve sve gluposti neću ovdje pročitat

 Jos gore...

bruno11 kaže...

Varala ga je sa svima osim sa vozačima japanskih auta ;)

 Jos gore... Bayrishe Mist Wagen je u novoj Supri, moze li gore od toga?

Jarvan kaže...

Bosansko motorno vozilo...

 Bas to...

1BIT kaže...
Čitatelj kaže...

BMW su ti popularizirali krimalci i krimi filmovi,

 Eh koliko je bmw-a stradalo u tim krimićima

Najgori je onaj cobra 11, u tom krimiću švabo vlastite aute drobi, strava i užas

 

Na to sam i ciljao. A ako i pogledas filmove iz 80ih i 90ih, kriminalci uvjek imaju BMW. Takodjer Bond ima BMW.

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ovo su za mene "baje", voze ilegalne autiće, prave pile, guštaju i zajebavaju se to si moram kupit pa da i ja budem "baja"

 

EDIT: ne mogu namjestit startanje videa na 1.40sec, a to je fun part

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.1.2019 0:24 (1BIT).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Marti kaže...

Šta je je, bmw ima ono nešto...

Posebno serija 3 coupe, za nekog mlađeg ili ko je sam.

Vozio sam par njih i ja bar imam osjecaj kad sjednem ( to je to ) vidi se tu sigurnost, kvaliteta, osječaj za volanom...ali uvjek mi je tu neko poštovanje ( da ne velim strah) opčenito prema zadnjem pogonu, nemreš baš znat kad če te okrenut.

Iako sam danas naletio (Zg) na baš dva pacijenta na cesti i to u bmw-u, hm baš čudno 😁

Al jbg moram i dalje vozit svoju corsu c 2004. god. , i malo se natiskat unutra s obitelji dok se ne kupi nešto normalno - bolje, veče i mlađe...

A kakvo je stanje u državi opčenito mislim da bolje od polovnog golfa 7 si nikad ni neču moč priuštit.

 Istina, pogledaj samo e46.. prije 20 godina izasao a dizajn unutra jos uvijek moderan.. ta mirnoca dok prelazis preko neravnina, nista ne skripucka a osjecaj na volanu drukciji nego kod ostalih auta koje sam vozio.. i onda to usporedi s njegovom konkurencijom iz tog vremena.. steta sto je postao toliko jeftin da ga svako moze priustit i na kraju unistit neodrzavanjem i idiotskom voznjom.. msm da bi mi bilo draze imat dobar e46 redizajn 2.0d 110 kw nego neki prosjecan par god mladi golf 5 u kojem plastike cvrce u leru i voznji na nizim obrtajima kad je vani hladnije.. vozio sam i e90 redizajn 318d ali mi je ostavio onaj dojam kad se pitam kaj ima u njemu da tolko kosta.. 

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Haker_x kaže...

 U tom slučaju pojačalo ti mora imati hi-input ulaze, koji služe za spajanje na fabrički player koji nema RCA izlaze na sebi, ili da kupiš high level na rca adapter. Napiši koji model pojačala imaš pa da vidim.

ok, nije meni problem gdje cu na pojacalo spojiti, nego na koji cu izlaz na radiu njega spojiti. Lako nabavim/napravim kabl koji mi treba :)

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ShadoW kaže...

ok, nije meni problem gdje cu na pojacalo spojiti, nego na koji cu izlaz na radiu njega spojiti. Lako nabavim/napravim kabl koji mi treba :)

 Zato daj napiši model pojačala i model subwoofera i ja ću ti objasniti kako ćeš sve spojiti. Veoma je jednostavno.

http://www.speedtest.net/result/3853013387.png Dobre hakere svi znaju, najbolje hakere niko ne zna
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Može li se na cvh.hr provjeriti rezultati ranijih tehničkih pregleda (ne samo zadnjeg)?

11 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Pa jel zbilja plastike cvrče u toliko automobila? Vozim Audi 80 b4 i ne ispušta nikakve zvukove, mada je večina plastike više gumena nego plastična.

Btw jel zbilja toliko loš taj BMW N47 motor, E90 facelift mi se sviđa i dosta su jefiniji na njuškalu od Audija A4 B8.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kako te potrefi. 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Mate15SLC kaže...

Pa jel zbilja plastike cvrče u toliko automobila? Vozim Audi 80 b4 i ne ispušta nikakve zvukove, mada je večina plastike više gumena nego plastična.

Btw jel zbilja toliko loš taj BMW N47 motor, E90 facelift mi se sviđa i dosta su jefiniji na njuškalu od Audija A4 B8.

 crvce jbg.. motor ima los lanac i to sa zadnje strane motora tako da se mora cupat van cijeli motor da bi to promijenio.. samo pogledaj na youtubu video N47 porez na budale

11 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Kad se lanac promijeni bi valjda sve trebalo biti manje više u redu, pa ima ih pun k na cestama.

pogledao sam video još prije, audi a4 2.0 tdi Cr bi trebao biti bolji izbor onda, njih je malo manje na njuškalu

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.1.2019 17:14 (Mate15SLC).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Vecina tih kupuje BMW za zadnje pare pa im je problem. Popravak je oko 5000kn sto nije pretjerano skupo. 

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

po meni nije uopce tuzno sta supra ima bmw motore...nego mi PRETUZNO sta postoji uopce verzija 2,0T I4 197ks AT8...mogli su ju upariti na prednji pogon, da bude totalni fijasko...

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Haker_x kaže...
ShadoW kaže...

ok, nije meni problem gdje cu na pojacalo spojiti, nego na koji cu izlaz na radiu njega spojiti. Lako nabavim/napravim kabl koji mi treba :)

 Zato daj napiši model pojačala i model subwoofera i ja ću ti objasniti kako ćeš sve spojiti. Veoma je jednostavno.

 sinuslive 1502 je pojacalo

 

https://www.tehnomagazin.com/images/Mercedes%20W204%20comand%20stereo%20wiring.jpg jos jednom link za izlaze sa radia.

 

Znaci htio bih spojiti 4 zvucnika i (2 spojena + jos 2 iza) i to pojacalo (tj. subwoofe preko njega)

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

po meni nije uopce tuzno sta supra ima bmw motore...nego mi PRETUZNO sta postoji uopce verzija 2,0T I4 197ks AT8...mogli su ju upariti na prednji pogon, da bude totalni fijasko...

 mazda 3 veća pila od supre

Oglas

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
domac5 kaže...
Marti kaže...

Šta je je, bmw ima ono nešto...

Posebno serija 3 coupe, za nekog mlađeg ili ko je sam.

Vozio sam par njih i ja bar imam osjecaj kad sjednem ( to je to ) vidi se tu sigurnost, kvaliteta, osječaj za volanom...ali uvjek mi je tu neko poštovanje ( da ne velim strah) opčenito prema zadnjem pogonu, nemreš baš znat kad če te okrenut.

Iako sam danas naletio (Zg) na baš dva pacijenta na cesti i to u bmw-u, hm baš čudno 😁

Al jbg moram i dalje vozit svoju corsu c 2004. god. , i malo se natiskat unutra s obitelji dok se ne kupi nešto normalno - bolje, veče i mlađe...

A kakvo je stanje u državi opčenito mislim da bolje od polovnog golfa 7 si nikad ni neču moč priuštit.

 Istina, pogledaj samo e46.. prije 20 godina izasao a dizajn unutra jos uvijek moderan.. ta mirnoca dok prelazis preko neravnina, nista ne skripucka a osjecaj na volanu drukciji nego kod ostalih auta koje sam vozio.. i onda to usporedi s njegovom konkurencijom iz tog vremena.. steta sto je postao toliko jeftin da ga svako moze priustit i na kraju unistit neodrzavanjem i idiotskom voznjom.. msm da bi mi bilo draze imat dobar e46 redizajn 2.0d 110 kw nego neki prosjecan par god mladi golf 5 u kojem plastike cvrce u leru i voznji na nizim obrtajima kad je vani hladnije.. vozio sam i e90 redizajn 318d ali mi je ostavio onaj dojam kad se pitam kaj ima u njemu da tolko kosta.. 

Imao sam e46  320d 110kw 2004/05 i sta se tice voznih osobina i dozivljaja ceste bio mi je zanimljiviji nego e90. Ali sta se tice komfora voznje, elektronike i snage motora e90 ga sije jako. Nakon e46 i prije e90 sam imao golfa 5 2009. godinu i ipak se je bilo ljepse voziti u njemu(normalna voznja, nikako jurcanje). 
Inace n47 ima problema sa visokotlacnom pumpom goriva. Nju nitko ne spominje. Stvara se spena u njoji kad udje u dizne onda je veselje. A da se zamjeni potrebno je ispirati Sve od rezervara do dizna. MEne je najvise strah toga. Lanac sam promjenio, provjerio tu pumpu (nije nova) i sad se samo vozim hh

#fsb
10 godina
offline
Auti - ultimativna tema
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ShadoW kaže...

 sinuslive 1502 je pojacalo

 

https://www.tehnomagazin.com/images/Mercedes%20W204%20comand%20stereo%20wiring.jpg jos jednom link za izlaze sa radia.

 

Znaci htio bih spojiti 4 zvucnika i (2 spojena + jos 2 iza) i to pojacalo (tj. subwoofe preko njega)

 E ovako. Spajaš + i - sa nekog od dva zadnja izlaza(lijevi ili desni, svejedno je) na + i - na high input konektoru(probaj naći neki džek koji paše, ne mora biti orginal od njeg, samo da odgovara, bitna su ti ta dva kontakta tako da može biti džek sa dva kontakta). Slobodno možeš skopčati zvučnik na taj isti izlaz jer pojačalo uzima sasvim malo snage, samo za audio signal tako da neće predstavljati opterećenje izlazu.

high level input high level input
 

 

Što se tiče spajanja subwoofera na pojačalo zavisi koliko ti je jak subwoofer. Ako je 250W RMS-a ili više spajaš ga u bridge mod na dva krajnja konektora, a ako je manje onda ga spajaš u obični mod, plus i minus jedno do drugog.

izlazi izlazi
 
Naravno trebaš deblje kablove za napajanje pojačala, + da ide direktno sa akumulatora(odmah tu blizu treba biti i osigurač), a - možeš bilo gdje na šasiju gdje imaš dobru masu, ja sam npr. spojio na šeraf od sigurnosnog pojasa i masa je odlična. Također trebaš jedan remote + koji ćeš spojiti na prekidač da možeš gasiti pojačalo da ti ne vuče bezveze struju(ta žica za remote ne mora biti debela, može biti tanja kao u običnih zvučnika).

 

Osigurač Osigurač
http://www.speedtest.net/result/3853013387.png Dobre hakere svi znaju, najbolje hakere niko ne zna
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice