Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.053
|
čitano: 13.193.443
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
odjavljen
offline
Auti - ultimativna tema

Jel postoje (još) auti čiji ispuh ide ispod pragova, a ne ispod gepeka?

Ili je to samo u video igrama

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Dodge Viper

https://www.youtube.com/channel/UCOonno4oe7nEsXvrT2FNrrg
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Mercedes G63. 

 

Inace Viper se vise ne proizvodi.

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Haha, zanimljivo i meni se danas dogodila slična situacija.

Ženska prestiže kolonu, šleper bez problema skroz me iznenadilo kad sam vidio da ženska onako ''muški' vozi.

Koliko vidim većina ženski ne jebe grabe, ležeće policajce, visoke rubnjake ni 2 posto, to se vozi sa punim gasom :D

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. | R.I.P. What.CD 11/2016
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
gamer34 kaže...

Mercedes G63. 

 

Inace Viper se vise ne proizvodi.

 Nisam znao da je ugašen 

https://www.youtube.com/channel/UCOonno4oe7nEsXvrT2FNrrg
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sstrmi kaže...

 Nisam znao da je ugašen 

 

Da da, ugasena proizvodnja 2017. godine.

15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Evo vam potrošnje jednog sepeta - moj backup auto, budući da je quattro kihnuo na 400.000km, dok ga ne popravim, backup je primarni, tj. dok me ne stera u bankrot s potrošnjom

Merc, A150, 2006.

Inače grad 8L, otvorena cesta 7L, ali autoput ga ubija doslovno (i malo moja inače od pamtivijeka teška noga).

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.2.2019 22:17 (jopis).
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Zna li netko smije li se sa B kategorijom voziti auto prikolica?

Dakle auto je 1300 kg, teret 500, masa prikolice 500 kg... Pise da do 3500 ukupne mase ne treba ali je dvosmisleno jer prikolica moze daleko vise podnijeti tereta, dali se to tako gleda ili koliki je trenutni teret na njoj?

Zna li netko sa 100% sigurnoscu?

 

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fake_Alert kaže...

Zna li netko smije li se sa B kategorijom voziti auto prikolica?

Dakle auto je 1300 kg, teret 500, masa prikolice 500 kg... Pise da do 3500 ukupne mase ne treba ali je dvosmisleno jer prikolica moze daleko vise podnijeti tereta, dali se to tako gleda ili koliki je trenutni teret na njoj?

Zna li netko sa 100% sigurnoscu?

 

 Nije dvosmisleno, vrlo je jednostavno - 750kg NDM je dozvoljena prikolica za b kat - znači teoretski 500 prikolica+250kg tereta, ili po drugom dijelu istog zakona, možeš vuć i veću prikolicu dok god je auto+prikolica+teret manje od 3500t, uz uvjet da je prikolica+teret manje kilaže od auta.

10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Sto mislite o ovom oglasu? Djeluje mi kao predobra ponuda..

 

https://www.njuskalo.hr/auti/bmw-serija-3-318d-oglas-25350317

 

Cini se da je auto u dobrom stanju, no trebalo bi otici i provjeriti.

Sometimes the best gift is the gift of never seeing you again.[121119962015]
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
res03pem kaže...

Sto mislite o ovom oglasu? Djeluje mi kao predobra ponuda..

 

https://www.njuskalo.hr/auti/bmw-serija-3-318d-oglas-25350317

 

Cini se da je auto u dobrom stanju, no trebalo bi otici i provjeriti.

 Daj mi jedno popodne i ja ti bilokoji auto da nije stariji od 2007 zglancam da se sjaji kao pasja jajca, može izgledati kao iz salona...

Al da ne izgleda loše, netko je odličan posao pri pranju i čišćenju napravio, motor nije slikan, niti si ga vidio, niti čuo kako radi, niti probao, niti provjerio, tak da je samo preko slika teško utvrditi stanje vozila...
btw: zanimljivo da nema tablica, tj da nije regan, ak nije?

13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
res03pem kaže...

Sto mislite o ovom oglasu? Djeluje mi kao predobra ponuda..

 

https://www.njuskalo.hr/auti/bmw-serija-3-318d-oglas-25350317

 

Cini se da je auto u dobrom stanju, no trebalo bi otici i provjeriti.

Ponuda je ustvari prilično realna, pošto je oprema jedna od skromnijih (ajde barem je aut.dvoz.klima, sport volan i kakve takve felge), i 318 je. Ako su kilometri pravi i svi servisi uredni kako je navedeno, isplati se pogledati definitivno.

 

Šteta šta nema sportske siceve i navi, kao i xenon, ali onda vjerojatno ni cijena ne bi bila takva. Ne bi vjerovao kakva je razlika sa takvih klupa siceva sjesti u ona čuda na napuhavanje i produljivanje. Kod mene je kombinacija štof-koža na E92.

 

Pohvaljujem zadnje park.senzore jer stvarno dobro dođu pogotovo u gradu, i piano black finiš na armaturi, također ga imam i osobno mi je naj od ponuđenih.

 

 

 

 

In the name of tragedy...
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.3.2019 8:14 (thedream).
6 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
res03pem kaže...

Sto mislite o ovom oglasu? Djeluje mi kao predobra ponuda..

 

https://www.njuskalo.hr/auti/bmw-serija-3-318d-oglas-25350317

 

Cini se da je auto u dobrom stanju, no trebalo bi otici i provjeriti.

 

BMW dizel, uvoz iz Njemacke, 2010g, 150000 km, how yes no, tako nesto ne postoji u Njemackoj 

 

taj je odradio 300k+ da ga jebes

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Proizvodim gorivo pa ga sipam u TDI-a da imam za kada idem u Njemacku.  Isao odvest frenda do Pozege, 80km ruta lagano na 2000-3000 okretaja i brzina po propisima, skoro razbio auto dva puta zbog budala koji tamo po selima voze, izgleda pijani ili sta vec. Rezultat je bio nekih 3-3.5L prosjecna.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.3.2019 18:03 (ivanzu).
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

I kakav je taj 1.4T od opela? To je 125ks verzija? Kakav mu je zvuk na malo visljim okretajima? Koji paket opreme imas? Imas matrix svijetla?

PSN:Tomislav025
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Enjoy sa nadoplatom paketa zime, paket udobnosti, sigurnosti(prepoznavanje znakova, kocenje itd..) i jos par nekih gluposti . Motor je 125ks, performansama sam zadovoljan posto ide bolje nego sto pise na papiru, meduubrzanje i jos par stvari kojih sam mjerio racelogic-om su bolja za sekundu. Motor tih do nekih 3500-4000 okr. preko toga postaje glasniji, zvuk po meni na svim tim manjim DI motorima nije nesto na visokim okretajima, svi se cuju isto zbog integriranih ispusnih grana, nesto slicno bzzzz. Matrix nemam jer nedam 20k kn kada jedan odapne, a mislim da nije bio dostupan u moj razini opreme. 

15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

ivanzu dok nisam imao matrix svjetla mislio sam da je to porez na budale, ai ipak ima nesta u njima hh

#fsb
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Obavio danas tehnički, puntać i 19 godinu za redom prolazi bez 100Kn u prometnoj, zanmljiv je ovaj novi sustav pregleda tehničkog, pregled kao i do sada, sve isto, dođe na red kontrola svjetla, ispalo je da su mi malo previsoka (mada su meni izgledala ok, jer kada stojim u koloni, moja svjetla ne tuku vozilu ispred mene u kabinu, kao što je to slučaj na svim vozilima sa reflektorima u farovima, što mene osobno iritira kad vozilo iza mene tako tuće, a ja na plafonu gledam sjenu svoje glave..., te sam baš obratio pažnju, pješacima sa moje desne strane tuće do prsa, znači ne zasljepljuje ih nikako...)anyway sruše me zbog nepodešenih svjetla, podese mi svjetla i puste me, dobim dva plava papira na jednom piše vozilo tehnički neispravno, napomena: nepodešena dnevna/kratka svjetla, na drugom u vremenskom razmaku od 2min piše obavljen ponovljeni tehnički pregled i vozilo je tehnički ispravno, nekada toga nije bilo, nekada si došao i ako nije štimala visina svjetla, podesili su i nastavljaš sa tehničkim pregledom, ne kužim im tu foru da sad pišu pad, podese i onda prolaz, tj prvo padneš, pa prođeš na istom teničkom...?

BTW: vidio sam obd uređaj za testiranje, al na mome ga nisu koristili...

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.3.2019 22:24 (1BIT).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Koriste valjda samo na euro5+ autima. 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

Obavio danas tehnički, puntać i 19 godinu za redom prolazi bez 100Kn u prometnoj, zanmljiv je ovaj novi sustav pregleda tehničkog, pregled kao i do sada, sve isto, dođe na red kontrola svjetla, ispalo je da su mi malo previsoka (mada su meni izgledala ok, jer kada stojim u koloni, moja svjetla ne tuku vozilu ispred mene u kabinu, kao što je to slučaj na svim vozilima sa reflektorima u farovima, što mene osobno iritira kad vozilo iza mene tako tuće, a ja na plafonu gledam sjenu svoje glave..., te sam baš obratio pažnju, pješacima sa moje desne strane tuće do prsa, znači ne zasljepljuje ih nikako...)anyway sruše me zbog nepodešenih svjetla, podese mi svjetla i puste me, dobim dva plava papira na jednom piše vozilo tehnički neispravno, napomena: nepodešena dnevna/kratka svjetla, na drugom u vremenskom razmaku od 2min piše obavljen ponovljeni tehnički pregled i vozilo je tehnički ispravno, nekada toga nije bilo, nekada si došao i ako nije štimala visina svjetla, podesili su i nastavljaš sa tehničkim pregledom, ne kužim im tu foru da sad pišu pad, podese i onda prolaz, tj prvo padneš, pa prođeš na istom teničkom...?

BTW: vidio sam obd uređaj za testiranje, al na mome ga nisu koristili...

 

Ako ti je tuklo do prsa pješaka,onda ti je definitivno previsoko bilo. 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1987veki kaže...

 

Ako ti je tuklo do prsa pješaka,onda ti je definitivno previsoko bilo. 

 A ne znam, imam feeling da mi je sad pre nisko, jer je po ps-u dozvoljeno da dnevna/kratka svjetla bacaju snop 40 do 80metara, meni sigurno nisu bacala preko 80 metara i noću na neosvjetjenoj cesti je bilo odlično, rekao bi cca 50m da su bacala u daljinu i baš si imao vremena reagirati ako npr uočiš biciklista obučenog u crno bez svjetla na biciklu ili pješaka tako u mraku, sad kako su mi spustili snop, baca kraće i kad osvjetlim tako nekog biciklista/pješaka, već je gotovo, moraš reagirat kao da ti je divljač izletila pred auto, jer si kasno uočio biciklista/pješaka, jer sad bi rekao da mi baca cca 30m (tolko maglenke bacaju svjetlost...), ovo cijelo vrijeme govorim za desni far, taj mi je bitan, lijevi mi je ok...

 
 
Evo danas su refresh-ali stranicu sa ovogodišnjim podacima:

I opet ne kužim razlog rušenja za svjetla, kad su uvijek podesili i podešavat će visinu ako ne valja...velim, nekada to nije bio pad


EDIT:

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.3.2019 10:13 (1BIT).
15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Malo su se 'gospoda' na stp-ima počela rogoborit previše. Nisam bio dugo na stpu jer sam izišao iz tog posla, ali godinama (15g) sam vozio u prosjeku auto dnevno. 

Lani kad me srušio iz razloga jer je motor na autu starom 21 godinu 'zamašćen' (ne curi ulje nigdje, što je inače mogući razlog pada, ovo nije), i kad smo se u krv posvađali zbog toga, onda mi je puko film. Kakav će bit motor na autu od pol milje km? Suh ko na novom, aha, kak ne... Možda jedan od milijun ima neku puku sreću da za 21 godinu i 500.000km ne probije niti jedan dihtung ili semering... Pa onda s drugim autom, kaže lik (ima dioptriju btw), prebijeli su ti žmigavci. ALO, PREBIJELI!?!?! Pa kakvi će bit BIJELI žmigavci na autu iz 99e? Kaže on, ne ne ne, žarulje ti ne svijetle DOVOLJNO žuto. Reko, ok, ajd šta sad? Odi kupit nove. Reko da bacam ISPRAVNE žatrulje jer tebi ove ne svijetle DOVOLJNO ŽUTO? Kaže on ladno, da. Ja odem nazad kući u radionu, popijem sok i vratim se nazad za 15min, frajer izađe, kaže jel vidiš sad kako se vidi da lijepo bacaju žuto kad su nove.

 

A ovo gore za svjetla, no comment. Volio bih vidjet auto od dotičnog i njegovih frendova kakvi su i da li ih (naravno da ne jer je svud ista priča) ruši zbog neispravnog snopa svjetala, koji je otkad postoji tehnički pregled NJIHOVA DUŽNOST da ga podese, a ne da ruše zbog toga. Nebuloza na n-tu potenciju.

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.3.2019 12:15 (jopis).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Rusilu su i prije, stari nije dobro stavio zarulju tako da je malo vise ciljala od druge i srusio ga, morao je tamo popraviti pa je onda prosao ali je pad osta zapisan. 

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Rusilu su i prije, stari nije dobro stavio zarulju tako da je malo vise ciljala od druge i srusio ga, morao je tamo popraviti pa je onda prosao ali je pad osta zapisan. 

 Neispravno postavljena žarulja i samo visok snop nisu ista stvar. Jedno je kvar tj nepravilno otklonjen kvar, a visok snop nije kvar, nego neadekvatno podešavanje. Sad sam se sjetio da je to i mene burgijao sa corsom od staraca svojedobno. Znači NOVI auto kupljen u rudmanu, nakon 2 godine na prvom tehničkom (tada je još važio propis nultog tehničkog pa tek nakon 2godine opet), auto u tih 2 godine vožen 3x u ovlašteni na servis i baš na zadnjem servisu obavljena priprema za tehnički, s tim i provjera i podešavanje visine snopa svjetala (stajao sam kraj auta), da bih nakon par dana došao kod nas na tehnički i frajer (inače sam dobar s ekipom na lokalnom stp-u, al ima jedan gospodin koji zna nekad stvarno cijepit u pm) kaže šta je ovo, previsoko ti baca desno svjetlo. Reko ne pili, namjestili ga u servisu prije par dana, kaže on, ne valja njima stroj. Reko ajd ti meni reci otkud ja znam da tvoj stroj valja, koji je star 20 godina i svaki dan se 100x pomakne lijevo desno, gore dolje?!? Kaže ne znaš, al ja znam -.-

A da ne pričam za ovo za tvog starog - imaš masu auta danas gdje se bez servisa ne može zamijenit žarulja, a imaš i masu vozača koji i na normalnim autima gdje se može zamijenit, ne znaju zamijenit istu. Koliko ja znam, a stvarno sam se navozao auta na tehnički, razlog za pad može biti neispravna žarulja - ona koja NE SVIJETLI, a visina snopa kako rekoh je samo neadekvatno podešavanje, a ne neispravnost jer SVIJETLI.

A to što oni ruše ekipu zbog takvih stvari, to je prvenstveno jer ekipa šuti i neće se pobunit (a da se pobuni, malo bi drukčije razmišljali jer ako niste znali oni su plaćeni po prometu, pa da im ko ovdje kod nas zbog jednog kontrolora u godini dana ode 20% klijentele pa  je plač jer je plaća manja za preko 1000kn, onda bi se drukčije ponašali prema ljudima), a drugi razlog tih idiotskih rušenja bez ikakvog temelja je statistika - on mora imat određeni broj padova na količinu vozila koju pregleda svaki dan/tjedan/mjesec, ako nema, kontrole su češće, jer jednostavno je nemoguće da su svi auti ispravni, pa onda kad se i zalome dani da su svi auti ok, mora srušit par komada pa makar i iz idiotskih razloga.

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Kilava drzava i kilavi zakoni. Jednostavno kakva statistika srusenih vozila, kome to sluzi osim statistici da u HR ima XYZ neispravnih vozila.

 

U DE/AT imas TÜV, vozilo se provjeri i mora bit OK, sto nije OK, popravi se. Al obicno ides na servis prije TÜV-a,

dolazis sa servisnim nalogom da se vidi sta je radjeno, i to je to.

 

Opel Meriva, 13g stara, 175.000km, prije TÜV-a promjenjeni diskovi i kocnice, izmjereno kocenje,

razlika 3%, izmjerena svjetla, lampe, sve, nadjen kvar u savijenoj ruci brisaca,

brisac narucen.

 

Na TÜV-u sve provjerili i po radnom nalogu su vidjeli da je narucena ruka za brisac,

te da ce biti montirana kroz par dana u servisu, potpisali da je sve OK i to je to.

 

Nema rusenja bezveze. To samo u ExYu, doslovno izvlace pare od kud mogu.

A to sto se svi voze bez DPF-a i smrde svima pred nosom, to jos nisu sredili.

 

I u HR postoji TÜV, ja bi tamo odvezao auto na provjeru, i ako te onda u tehnickoj stanici sruse, das im nalog

da je tamo sve OK, pa nek onda oni dokazu TÜV-u da nije.

 

https://www.tuv.at/hr/home/

9 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pa i tu ako si iole normalan, odeš na servis prije tehničkog i ne vidim kak bi trebal pasti, ako meh. ne zasere posao. Lijepo kažeš da sve provjeri, ak padneš, odeš k njemu i žališ mu se da nije napravil kak spada, nek izvoli srediti. ne vidim di je tu problem.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Karlek_19 kaže...

Pa i tu ako si iole normalan, odeš na servis prije tehničkog i ne vidim kak bi trebal pasti, ako meh. ne zasere posao. Lijepo kažeš da sve provjeri, ak padneš, odeš k njemu i žališ mu se da nije napravil kak spada, nek izvoli srediti. ne vidim di je tu problem.

 Jesi ikad čuo da sa istim autom koji ima problem, odeš kod tri različita mehaničara i svaki će ti dati drugačiju diagnozu kvara, pa si ti misli šta je

Budimo realni, mehaničara boli briga u kakvom je stanju tvoj auto, ak mu dođeš i veliš prekontroliraj, savršeno, znači da ti može promijenit i naplatit više dijelova nego šta je potrebno, nakupit će si sate u servisu i zaradit na dijelovima, a ako mu dođeš sa popisom nepravilnosti od stp-a, onda on tu nema šta dodatno provjeravati i mijenjati ispravne stvari da si poveća satnicu, kvar je diagnosticiran i on je tu da ga ukloni...

Mehaničari će različito postupati prema kupcima koji se opće ne razumiju u automobile i mehaniku, od onih koji se razumiju i traže točno određene dijelove da se zamijene, jer je tako navedeno po servisnom intervalu...

Mehaničaru nema ništa bolje kad mu dođe žena na servis i kaže nešto mi lupa na prednjem desnom dijelu auta, možete li pogledati, ma kako ne, diagnosticiraju (npr) neispravan ležaj/kapu amortizera i zamijene, te usput naprave mali servis koji možda opće nije bio potreban, zamijene antifiz, remen alternatora, remen kompresora klime, zovnu vlasnicu auta da je problem riješen i da može doć po auto, trošak koji košta npr 200Kn (ležaj/kapa amortizera) se pretvori u trošak od 1000Kn, žena presretna, jer nema više lupanja, mehaničar također oduševljen jer je fino zaradio, sve piše na računu šta je rađeno, al šta to jednoj ženi znači? Problem je riješen i to je njoj bitno...

Nek se ne uvrijede vlasnice svojih limenih ljubimaca koje ovo čitaju, ima vas sa većim znanjem od mehaničara (ja znam par), ali većina na žalost nema toliko znanje.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.3.2019 19:58 (1BIT).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Gledao video za Focusa, pogledao komentare kada covjek napisao da Fiesta ST dode 220000kn. Nisam bas vjerovao pa sam pogledao cjenik i neugodno se iznenadio kada je ispalo istina. Izgleda u Fordu hr neke teske droge koriste.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Nažalost, takva je cijena. I nije sve do Forda, koliko god su se i oni najeli gljiva. Najviše ti ode na trošarine i ostale filozofije naše lijepe države.
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.3.2019 17:56 (WackyZG).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
WackyZG kaže...
Nažalost, takva je cijena. I nije sve do Forda, koliko god su se i oni najeli gljiva. Najviše ti ode na trošarine i ostale filozofije naše lijepe države.

 

A kak npr. Polo GTI s DSG-om moze startat na 170tkn?? I to s vecim motorom.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice