Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.109
|
čitano: 13.236.295
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
CroNk3r kaže...
I onda bude on van drzave bez osobne....

 

Ako ima EU vozacku, u AT se moze identificirati sa EU vozackom. Jedino granicu sa HR ne moze preci.

A stignes mu osobnu poslati preporucenom postom natrag.

 

Inace, u AT je dovoljno napisati rukom i potpisati, sa kopijom originalnog dokumenta,

nesto tipa:

"Ja, Pero Peric, dajem punomoc svoje sinu Djuri Peric, da na moje ime obavi tehnicki pregled i registraciju vozila.

Datum/Mjesto i potpis"

 

Isto tako, eGradjanstvo si mozes isprintat dokumente koji bi ti mogli ubrzati stvari.

16 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
Ziga kaže...

 Da bi punomoć bila legitimna treba ići i javnom bilježniku zar ne?

 

 

jopis kaže...

 Tako je, i to davatelj punomoći.

U ovom slučaju čovjek koji nije tu.

 Ako se radi kod javnog bilježnika, da. Iako se to i može odraditi bez toga, samo ih treba obići par, jedan će sigurno napraviti bez druge strane, ipak se punomoć daje isključivo za registraciju auta i ništa drugo, kao da je koga briga za to.

 

Međutim, ove punomoći koje se nalaze po stanicama za tehnički pregled nisu takve, to je običan papir, obrazac koji su oni isprintali, popuniš podatke obojica se potpišete i registriraš auto bez problema.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." -Colin McRae
13 godina
online
Auti - ultimativna tema

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

https://www.index.hr/vijesti/clanak/video-pogledajte-trenutak-sudara-audija-i-bmwa-u-zagrebackoj-dubravi/2069202.aspx

 

 

https://www.jutarnji.hr/vijesti/crna-kronika/video-foto-totalni-krs-i-lom-u-zagrebackoj-dubravi-dva-luksuzna-automobila-potpuno-razbijena-nakon-silovitog-udara-tri-osobe-zavrsile-u-bolnici/8460449/

 

Sto reci... koju posluku porati? Kome, cemu? Takvi ubijaju ljude na cesti i kraj ceste. Ova djevojcica da je napravila jos jedan koran naprijed,

bio bi joj i poslijednji korak u zivotu, ni kriva ni duzna. A supak ce izaci za par tjedana iz bolnice, platiti kaznu,

i kao da se nista nije desilo. Vozacku mu nitko nece oduzeti, jer ima lovu za podmititi nadlezne.

 

Po meni 5 godina zatvora za takvu brzinu u naseljenom (3x veca od dozvoljene), vozacku trajno oduzeti.

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.3.2019 15:59 (Čitatelj).
13 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Janjevci. Dobro da nisu nikoga ubili, mrtva sreća.

In the name of tragedy...
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.3.2019 16:05 (thedream).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Da bar ima IQ koliko konja pod haubom, nikada necu shvatiti te sto jurickaju po gradu 

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." -Colin McRae
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
thedream kaže...

Janjevci. Dobro da nisu nikoga ubili, mrtva sreća.

Tesko da ga je itko od njih posteno zaradio... Tako da, kako oslo - tako proslo...

Truth in engineering.
12 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Odvratan je
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Batista kaže...
thedream kaže...

Janjevci. Dobro da nisu nikoga ubili, mrtva sreća.

Tesko da ga je itko od njih posteno zaradio... Tako da, kako oslo - tako proslo...

 Valjda kako došlo tako ošlo auto

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
13 godina
online
Auti - ultimativna tema

citam malo ovaj oglas iz dosade, majko mila kolko je ulozeno.. to stvarno moras voljeti auto 

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.3.2019 22:03 (domac5).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
domac5 kaže...

citam malo ovaj oglas iz dosade, majko mila kolko je ulozeno.. to stvarno moras voljeti auto 

Na kraju oglasa:

"To je nešto ukratko o autu , za više inf. inbox ili broj naveden gore. 
Hvala !"

12 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Samo me zanima koje su mogućnosti ako netko želi prijaviti dotičnog zbog ugašenog DPFa?
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

auto ima STVARNIH 220.000 ... a koliko ima NESTVARNIH? 

 

7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
domac5 kaže...

citam malo ovaj oglas iz dosade, majko mila kolko je ulozeno.. to stvarno moras voljeti auto 

 

Dex.pwn kaže...
Samo me zanima koje su mogućnosti ako netko želi prijaviti dotičnog zbog ugašenog DPFa?

 

Modifikacije:
DPF izvađen, ugašena regeneracija u softveru
EGR blindiran, ugašen u softveru

 

Proci ce tehnicki...NOT!

13 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

Proci ce tehnicki...NOT!

 

u Hr. na žalost bude.

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Od 1.4. ce se to striktno kontrolirati, propisi iz EU-a.

 

Naravno da ce netko podmazivati sa 100kn da prodje.

Ako su mehanicari imalo pametni, nece se upustati u to,

jer u slucaju prometne nesrece, automobil nije tehnicki ispravan,

osiguranje nece namiriti statu, onda vlasnik moze tuziti tehnicku

stanicu jer nisu obavili provjeru kako spada (primjerice netko tko se ne kuzi,

kupi rabljeno vozilo koje je kao takvo proslo tehnicki).

 

Isto je i sa gumama, zakon kaze do 15.4. su obavezne zimske gume,

nakon toga ako su zimski uvjeti i dalje, treba ih imati i dalje.

Takodjer na odredjenim dionicama je zimi obavezno imati lance u gepeku,

osim za 4WD/AWD pogone. U hr je to dosta blaze, gdje nije potrebno

imati zimske gume, nego ljetne sa minimum 4mm profila i lance u gepeku.

 

Ali svejedno treba pratiti to - jer u slucaju da se desi neko sranje,

i da nisi kriv, nemas zimske gume, a vani +20°, osiguranje ne placa nista.

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
domac5 kaže...

citam malo ovaj oglas iz dosade, majko mila kolko je ulozeno.. to stvarno moras voljeti auto 

 Tip je na alfa forumu isto objavio oglas. Zgodan auto. Što se tiče spiska, cijene su malo napuhane. Isto tako felge TI 19 nema smisla uvrstiti kao ni zvučnike. Svaki redovno održavani auto bi morao imati takav spisak.

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
domac5 kaže...

citam malo ovaj oglas iz dosade, majko mila kolko je ulozeno.. to stvarno moras voljeti auto 

 Lik je htio imat auto u ''mint'' stanju pa eto, to je  čist normalno za nekog ko hoće imati održavani auto i da auto bude u top formi cijelo vrijeme.

 Osobno isto tako radim...zato sam i prodao auto prvom kupcu koji je došao vidjeti auto  i svu dokumentaciju dok sam stavio pred njega.

 

 

Edit. to što je ugasi EGR i izvadio DPF( cijena je paprena ovisno o modelu auta )  je nažalost normala kod nas.  ja sam valjda jedan od rijetkih   ''idiota'' koji je kupio novi egr, a ne ugasio stari za vijeke vijekova.

 

 

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.3.2019 10:18 (kostolomac).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

 

Modifikacije:
DPF izvađen, ugašena regeneracija u softveru
EGR blindiran, ugašen u softveru

 

Proci ce tehnicki...NOT!

 

Bas me zanima koliko bi kostalo da se to tvoje vrati pa dasi legalan i kak se spada. Inace ful lijep i odrzavan autic, da trazim auto tog tipa, bio bi mi u uzem izboru.

10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Danas mi se nakon gasenja auta ventilator (od kilera) vrtio jos 5 minuta. Sad malo gledam na googlu i citam da moze bit zbog prekida regeneracije DPFa, zbog neispravnog termostata a neki kazu da je normalno. Auto se vozi 70% u gradu, motor je bio na svojoj radnoj temperaturi i bilo je ukljuceno grijanje. Vise me vuce da je bio prekid regeneracije DPFa, jer se auto koristi za kratke relacije.  Imate kakve prijedloge sta probat, pregledat ? A regeneracija DPFa se radi na otvorenoj cesti pri 4 brzini i 2-2500 okretaja jel tako ?

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže...

Danas mi se nakon gasenja auta ventilator (od kilera) vrtio jos 5 minuta. Sad malo gledam na googlu i citam da moze bit zbog prekida regeneracije DPFa, zbog neispravnog termostata a neki kazu da je normalno. Auto se vozi 70% u gradu, motor je bio na svojoj radnoj temperaturi i bilo je ukljuceno grijanje. Vise me vuce da je bio prekid regeneracije DPFa, jer se auto koristi za kratke relacije.  Imate kakve prijedloge sta probat, pregledat ? A regeneracija DPFa se radi na otvorenoj cesti pri 4 brzini i 2-2500 okretaja jel tako ?

 Koji auto?

Regeneracija se radi kad god to racunalo odluci. A ako je filter pun, onda je najbolje cuvati iznat 2000 rpma konstantno dok on ne odluci da ce pocet s regeneracijom, nije bitno u kojoj si brzini.

Ako vec nema lampica, onda mozes na boardu vidjet kad trenutna potrosnja naglo skoci da je krenuo s regeneracijom.

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
passat kaže...
hahhaajaads kaže...

Danas mi se nakon gasenja auta ventilator (od kilera) vrtio jos 5 minuta. Sad malo gledam na googlu i citam da moze bit zbog prekida regeneracije DPFa, zbog neispravnog termostata a neki kazu da je normalno. Auto se vozi 70% u gradu, motor je bio na svojoj radnoj temperaturi i bilo je ukljuceno grijanje. Vise me vuce da je bio prekid regeneracije DPFa, jer se auto koristi za kratke relacije.  Imate kakve prijedloge sta probat, pregledat ? A regeneracija DPFa se radi na otvorenoj cesti pri 4 brzini i 2-2500 okretaja jel tako ?

 Koji auto?

Regeneracija se radi kad god to racunalo odluci. A ako je filter pun, onda je najbolje cuvati iznat 2000 rpma konstantno dok on ne odluci da ce pocet s regeneracijom, nije bitno u kojoj si brzini.

Ako vec nema lampica, onda mozes na boardu vidjet kad trenutna potrosnja naglo skoci da je krenuo s regeneracijom.

 ford cmax 1.6 tdci 85kw (2011). Koliko sam gledao po netu, nema lampice za regeneraciju DPFa. Na potrosnju nisam obracao paznju, znam da je prosjecna oko 7 po gradu, kad stavim tempomat na 130 (6 brzina sto je nekih 2100 obrtaja) onda drzi na ~4.5-5. Tak i tak sutra idem na jedan duzi trip tak da cu ga ispuhat... hvala u svakom slucaju^^

13 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Neka preporuka AGM akumulatora za E92 320i (2009), bez da se onesvijestim od cijene? Može i link na trgovinu.

In the name of tragedy...
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Gdje se mogu vidjet podaci o polovnim vozilima u RH? Npr. koji je najprodavaniji itd.

Di2 & EPS FTW!
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanoile kaže...

Gdje se mogu vidjet podaci o polovnim vozilima u RH? Npr. koji je najprodavaniji itd.

 https://www.24sata.hr/tech/prodali-su-hondu-49-minuta-nakon-objave-oglasa-za-auto-575486

Malo potraži 24 sata i novine ostale,obične oni donesu jednu-dvije analize godišnje u suradnji s njuškalom

Najprodavaniji ti je većinom Wv,model Golf

 

https://www.vecernji.hr/auti/ovo-je-5-najtrazenijih-marki-rabljenih-auta-u-hrvatskoj-1285720

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." -Colin McRae
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.3.2019 16:11 (sstrmi).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
thedream kaže...

Neka preporuka AGM akumulatora za E92 320i (2009), bez da se onesvijestim od cijene? Može i link na trgovinu.

 

Sto taj BMW ima start stop??

Ako hoces top klasu gledaj Yuasu, Exide, eventualno Fiamm. Al jbga ti bome i kostaju, ispod 1000kn nema sanse da prodes.

A od ostalih ja imam dobra iskustva s TQ, u radnom kombiju dizlu trajao cca 4god. uz puno paljenja i nikad nije nadopunjavan ili ista. Bas jucer riknuo, mada je ono dijagnosticko oko jos bilo zeleno pa ga se mozda i mogao spasti jos neko vrijeme.  Al nema smisla zahebavat se kad treba za posao pa sam ga zamijenio s CIAK starterom, bas me zanima kakv ce on bit.

A u svom autu isto trenutno imam TQ, zasad drzi preko 2 i pol godine s tim da ga se isto ne stedi, puno kratkih relacija, startanja i nikad nije na punjacu.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Varta silver ti je OEM vecinom tako da bi trebao bitj dobar. 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže...
passat kaže...
hahhaajaads kaže...

Danas mi se nakon gasenja auta ventilator (od kilera) vrtio jos 5 minuta. Sad malo gledam na googlu i citam da moze bit zbog prekida regeneracije DPFa, zbog neispravnog termostata a neki kazu da je normalno. Auto se vozi 70% u gradu, motor je bio na svojoj radnoj temperaturi i bilo je ukljuceno grijanje. Vise me vuce da je bio prekid regeneracije DPFa, jer se auto koristi za kratke relacije.  Imate kakve prijedloge sta probat, pregledat ? A regeneracija DPFa se radi na otvorenoj cesti pri 4 brzini i 2-2500 okretaja jel tako ?

 Koji auto?

Regeneracija se radi kad god to racunalo odluci. A ako je filter pun, onda je najbolje cuvati iznat 2000 rpma konstantno dok on ne odluci da ce pocet s regeneracijom, nije bitno u kojoj si brzini.

Ako vec nema lampica, onda mozes na boardu vidjet kad trenutna potrosnja naglo skoci da je krenuo s regeneracijom.

 ford cmax 1.6 tdci 85kw (2011). Koliko sam gledao po netu, nema lampice za regeneraciju DPFa. Na potrosnju nisam obracao paznju, znam da je prosjecna oko 7 po gradu, kad stavim tempomat na 130 (6 brzina sto je nekih 2100 obrtaja) onda drzi na ~4.5-5. Tak i tak sutra idem na jedan duzi trip tak da cu ga ispuhat... hvala u svakom slucaju^^

 moj poslovni auto ford transit connect isti motor 2017 godiste,znaci dusu mu svaki dan vadim na A6 170 do 180km/h i ne upali se tako vent kad stanem,a nekad malo idem kroz grad od naloga do naloga i parkiram,ugasim auto a on huci jos uvijek sav ko da umire,to mozda kod forda normala,kako mu ćefne

BiH__Snowflake BF4,CS:GO
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice