Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.060
|
čitano: 13.200.702
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Imali su auti EGR od 90-ih, mislim da je opel prvi masovno krenuo sa time na ecotec seriji motora. Veci problem je kada crkne hladnjak jer njega ne mozes ocistiti kao EGR pa rjesiti problem. Danasnji benzinci nemaju EGR nego koriste preklapanje ventila tako da nema brige oko EGR-a, ostaje ti samo briga hoce li ti klip izletit kroz haubu. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.3.2019 18:45 (ivanzu).
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kupio golfa za 3000 kn. Rega do 10 mj. 1.8 benzinac 90 ks

Ima 140 000 km motor, a šasija je izračunata cca 1,5 milijuna km da ima. Bio samo u puli tako da se nije po snijegu previse vozio osim na put kada se islo. 2 vlasnik.

Pali kao mina, ocuvan ful, a lakirer ga sebi sredio prije 2 godine i sad mu je otac poklonio gajnc novi auto pa se morao dvojke rjesit jer jos golfa 4 ima... pa ga nije htio dati ciganima u dijelove.

Promjenjen zupcasti, kvacilo....Dobio pun auto novih dijelova ( maske, vezni lim, farovi, homokineticki zglobovi, lezajevi, bobina ).

Diš bolje, eto i mene u benzin klub nine 

 

Servo...

klima komplet novo spremno za ugradnju ( neda mi se sad )

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.3.2019 20:30 (Fake_Alert).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

 Tebe teski kompleksi rokaju, a 2.0TSI se vise ne moze kupiti. 

 

Mene kompleksi rokaju a ti na svaki spomen nečeg iz VAGa s*reš o "dosadnosti" i kak je plastika sranje. 

To što su eto, trenutno makli iz konfiguratora 2.0TSI a do prije 5 dana je bio, također ne znači da se više ne može kupiti.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Gledam sve da cu prodati svoju pilu

Prije jedno 7-10 dana lik stavio kao mog E63 630i,samo godinu dana stariji 2004 i 20k+ km više 267k za 100k i evo već prodan

Sve si mislim da budem i ja svog stavio za 100-105k na njušku i po F10 520D ići ili F30 benzinca što mi se više sviđa

Evo trenutno najjeftiniji od E63,samo 645 a moj 630i

Pa ako je možda netko i odavde zainteresiran

E63 630i 2005 243k pa se dogovorimo za jedan rijedak auto na našim prostorima,u biti rijedak je općenito kad je ukupno 65k E63 od 2004-2011 proizvedeno za cijeli svijet

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pitanje.
Koji bi mogao biti uzrok rezonancije izmedju 1700 i 2000 okretaja na elantri 2.0 crdi? Kad je auto na mjestu normalno radi. Jel bi to moglo biti do ispuha ili ?

#fsb
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
mystik kaže...
ivanzu kaže...

 Tebe teski kompleksi rokaju, a 2.0TSI se vise ne moze kupiti. 

 

Mene kompleksi rokaju a ti na svaki spomen nečeg iz VAGa s*reš o "dosadnosti" i kak je plastika sranje. 

To što su eto, trenutno makli iz konfiguratora 2.0TSI a do prije 5 dana je bio, također ne znači da se više ne može kupiti.

Ovdje nitko nije nista srao, Octavia mi je dosidnjakava i ruzna, Golf mi je ljepsi. Tebi je pljuvanje kada netko iznese svoje misljenje, tipicno balkanski. Da, na Golfu 7 plastika je "sranje", imam ga i jako dobro znam kakva je jeb*na plastika u njemu (pogotovo ona ispod razine koljena), Golf 6 je premium naspram sedmice sto se tice interijera, a i za dosta drugih danasnjih auta.  Sto nisi reagirao kada se komentirao izgled Toyote ili bilo cega drugoga, to je dokaz kompleksa. Da ti ne dobijas neke notifikacije kada se aktivira neka kljucnja rijec, u tvom slucaju nesto vezano uz VAG?

 

 

U vezi rezonancija pogledaj nosac mjenjaca i flex cijev.

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.3.2019 21:08 (ivanzu).
15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Konacno mi je vise dopidzdilo i stavio ljetne gume.

Generalno sam zadovoljan sa zimskim Michelin alpin a5.

Jedino sam primjetio nekakvu buku (kao ''huktanje)'', nemam bolji opis.

Cuje se na brzinama izmedu 70-90km/h. Iznad i ispod se nije cuo nikakav zvuk.

Sad kad sam se vratio na PC6, nekako mi je auto tisi i nema vise nikakvih cudnih zvukova :)

Vidjet cemo sljedecu sezonu kad rotiram gume, mozda ce biti bolje.

 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. | R.I.P. What.CD 11/2016
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fake_Alert kaže...

Diš bolje, eto i mene u benzin klub nine 

 

sad još swappaj 1.8t  ili barem neki g60

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
BORG kaže...

Konacno mi je vise dopidzdilo i stavio ljetne gume.

Generalno sam zadovoljan sa zimskim Michelin alpin a5.

Jedino sam primjetio nekakvu buku (kao ''huktanje)'', nemam bolji opis.

Cuje se na brzinama izmedu 70-90km/h. Iznad i ispod se nije cuo nikakav zvuk.

Sad kad sam se vratio na PC6, nekako mi je auto tisi i nema vise nikakvih cudnih zvukova :)

Vidjet cemo sljedecu sezonu kad rotiram gume, mozda ce biti bolje.

 

 Pogledaj da nisu dobile zub.

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sveupitni kaže...

Pitanje.
Koji bi mogao biti uzrok rezonancije izmedju 1700 i 2000 okretaja na elantri 2.0 crdi? Kad je auto na mjestu normalno radi. Jel bi to moglo biti do ispuha ili ?

A meni je na A6 pri 70-85km/h sa gasom, dok se pusti gas rezonancija prestaje, to valjda negdje na spoju motora i auspuha il kod srednjeg lonca al prije mi se čini skroz naprijed, al ne vidi se niš da pušta ko god je gledo il su nubovi pa ne mogu skužit.

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.3.2019 21:17 (DiRT).
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Ako ti nije problem, da mi malo bolje objasnis na sto da obratim paznju?

Gume sam uzeo nove pred proslu sezonu.

Danas ih prao i vadio kamencice iz ripni.

Nisam nista cudno primjetio ni na jednoj gumi, niti je vulkanizer kada smo montirali.

 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. | R.I.P. What.CD 11/2016
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.3.2019 21:18 (BORG).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Zub ti dobe ako je recimo špur u banani pa se dijelovi gume neujedačeno troše. Ako ima zub osjetiti ćeš pod rukom valove kako prolaziš po cijeloj duljini gume, ako je dosta izraženo i na oko se vidi. Meni je jedna takva bila na autu i groznu buku stvarala od 60-90 kmh, već sam mislio da je ležaj u pitanju ali nije. 

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Hvala na objasnjenju, budem pogledao malo jos bolje gume.

Spur na autu mi je sigurno dobar.

Takodjer, na gumama koje sam imao prije tih zimskih (cijelogodisnje) nije nikakvih zvukova bilo, a bome niti neujednacenog trosenja guma.

Ako i je nekakva deformacija, koja urokuje taj zvuk sigurno je tvornicka greska na gumama.

Btw, i meni se prvo cinilo da je zvuk lezaja, ali sad sam siguran da je do samih guma.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. | R.I.P. What.CD 11/2016
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
BORG kaže...

Ako ti nije problem, da mi malo bolje objasnis na sto da obratim paznju?

Gume sam uzeo nove pred proslu sezonu.

Danas ih prao i vadio kamencice iz ripni.

Nisam nista cudno primjetio ni na jednoj gumi, niti je vulkanizer kada smo montirali.

 

 Ako to guma radi od pocetka onda je takva guma, usrana guma moze prenositi vibracije na karoseriju pa onda plastike i sl. stvara buku.

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav, danas sam naletio s 50-ak km/h na ležeće policajce, one  uske izbočene, cca 30 cm široke i 8-10 cm visoke...

 

nije bilo znaka, samo stupići za iste, oni žuto-crni mačjaki su skinut, pa nisma vidio dok nije bilo kasno - kočnicu nisam ni pipnuo...

 

jel može jedan takav nalet sježit amortizere/mulde?

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.3.2019 8:43 (Stric_Jura).
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

U principu da, ako nemas srece. U praksi vecinom ne, osim ako imas trulju od 30 godina

koju nisi odrzavao i vozis na tvornickim amortizerima...

 

Ako imas nizi auto, moze se desiti da sastruzes prednji bumper, odnosno plastiku

ispod, a ako imas vise vozilo vecinom kao da nisi nista ni napravio - jedino guzica osjeti malo stresa, nista strasno.

 

Provozaj se malo na otvorenoj cesti, isprobaj naglo skretati i vidi jel sve stima,

auto se mora ponasati kao i prije, ne smije tresti ili gubiti grip. Osobno sam

picajzla i vozim <20kmh preko lezecih, jer obicno ih postavljaju u 30kmh zoni.

 

Al ovdje nisu ti mali nego izbetoniraju preko cijele ceste, sirine skoro 2m,

pa ako nagazis, mozes doslovno poletit. Al te male mozes i sa 40 gazit,

makar ne savjetujem sa brze od 30.

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

ma auto je godinu dana star, lagan...

 

ne vidim da amortizeri sline...

Ju je je? Je ju je!
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

 Ako to guma radi od pocetka onda je takva guma, usrana guma moze prenositi vibracije na karoseriju pa onda plastike i sl. stvara buku.

 Kod mene nema nikakvih vibracija, samo taj zvuk kao da se lezaj cuje (na tim spomenutim brzinama).

Kod brata na golfu sestici (isto su na njemu alpinke) nema tih zvukova, barem ja ne cujem.

Uglavnom do gume je, vidjet cu ako mi dopizdi zamijenit cu ih.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. | R.I.P. What.CD 11/2016
7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Stric_Jura kaže...

ma auto je godinu dana star, lagan...

 

ne vidim da amortizeri sline...

 

Onda nebi trebalo bit frke.

Napravi 500km pa provjeri kako izgleda,

u 15km se tu ne vidi dali sline ili ne,

osobito sad dok je jos hladno.

 

Ako ti vrag neda mira, odi kod mehe da ga digne

i pogledaj ga kako izgleda kad visi, dali su kotaci

stabilni, ne smiju plesat kad ih pokusavas zakrenuti.

 

S obzirom da je novo vozilo, ne vjerujem da se ista ostetilo,

pa nisu od papira, moraju i sokove moci izdrzati bez da se raspadnu.

Mnogo gore je kad ti jedan kotac upadne u rupu na 60kmh.

Provozaj se kroz i oko Petrinje, pa ces vidjeti - rupa na rupi.

To unistava vozila.

15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ne spominji Petrinju, čisti primjer lopovske države.

Ono neće završiti jos 5 godina minimalno.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. | R.I.P. What.CD 11/2016
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
BORG kaže...
ivanzu kaže...

 Ako to guma radi od pocetka onda je takva guma, usrana guma moze prenositi vibracije na karoseriju pa onda plastike i sl. stvara buku.

 Kod mene nema nikakvih vibracija, samo taj zvuk kao da se lezaj cuje (na tim spomenutim brzinama).

Kod brata na golfu sestici (isto su na njemu alpinke) nema tih zvukova, barem ja ne cujem.

Uglavnom do gume je, vidjet cu ako mi dopizdi zamijenit cu ih.

 Losa guma ti moze lezaj ostetiti pa na kraju on crkne. 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Stric_Jura kaže...

ma auto je godinu dana star, lagan...

 

ne vidim da amortizeri sline...

 Ma ne mozes mu nista.

I da dodjes do "granicnika" ili kako se to vec sluzbeno zove, opet mu ne mozes nista. Izdrzljiviji su nego sto vecina vozaca misli.

+ sto je tvoje auto lagano tako da ce ti trajat koliko ce trajat, nacin voznje, ne bi vjerovao, ima jako malo utjecaja.

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Stric_Jura kaže...

Pozdrav, danas sam naletio s 50-ak km/h na ležeće policajce, one  uske izbočene, cca 30 cm široke i 8-10 cm visoke...

 

nije bilo znaka, samo stupići za iste, oni žuto-crni mačjaki su skinut, pa nisma vidio dok nije bilo kasno - kočnicu nisam ni pipnuo...

 

jel može jedan takav nalet sježit amortizere/mulde?

 Kad bi znao kakvu torturu auto prođe prije izlaska iz tvornice u fazi testiranja...iznenadio bi se 

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ovako nesto hahaha.

7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Sta cujes kad izadjes iz Golfa? - "Jace!"

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ne prolaze nikakvu torturu, lagano voze preko izbocina na stazi da sve ulegne kako treba i da se vidi je li ista lupa. Najveca tortura je tjekom transporta gdje retrovizori najcesce nastradaju. 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Stric_Jura kaže...

nije bilo znaka, samo stupići za iste, oni žuto-crni mačjaki su skinut, pa nisma vidio dok nije bilo kasno - kočnicu nisam ni pipnuo...

 

ako već udaraš u rizol ili ležeći, bolje ti je ne držati kočnicu, jer kočnicom povećavaš silu udarca..

udarac zvuči gadno, ali u glavnom ništa ne bude.

inače kod takvih udaraca će ti se prije felga popigati nego kaj ćeš imati posljedice na ovjesu.

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.3.2019 15:35 (nine).
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

1. octavia 1.5tsi je bila citavih 700kn jeftinija u odn. na 2.0tsi (kad usporedimo istu opremu style i dsg, posto ako se ne varam 2.0 nije bilo sa salterom)

2. ne vidim zasto se ne bi 2.0tsi 190 digo na 300+, kad je isti k kao i ostali 2.0tsi...pa evo primjer 2.0tdi 75ks u caddyu dignut na 180ks, jer je isti kao i 2.0tdi 150ks u golfu

3. ovaj vikend sam se bacio na poliranje farova na laguni...obzirom da je ulog bio visokih 30kn, da mi to 1. put da sam radio tako nesto + sta su farovi bili stvarno sjebani, smatram da je ispalo predobro...i sad napokon cool blue boost svjetli pravom bojom...

(voda 600, 800, 1200, 2000, kruzno pa pravocrtno svaka gradacija, pa 2 sloja laka i nakon 24h susenja poliranje plavom pastom za poliranje farova ABRO)

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.3.2019 16:30 (RuskeGTT).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Nije isti, koristi Miller ciklus, drugi turbo i dizne. 

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

wtf, miller u vau vau???????? ozbiljno? ovo mi prva vijest o tome...

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice