Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.053
|
čitano: 13.182.444
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

ajmo topraaaaaaaaaaaaaaaaaan, joj kako volim vidjeti te plavo crvene kutije svaki dan :)

 

svi ih kupuju, pitam se zasto...pod svi mislim fuseri, jel

 

i od kad je cijena mjerilo kvalitete? mogu ja izmisliti marku RSK car parts, raditi sa najvecim fus materijalima i staviti cijene kao ate, brembo i sl. pa ce ljudi misliti da sam kvalitetan, mozeeeeeeeeeeeeeeee

 

ali dobro, tvoj auto...

15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

I moj brat uzeo za golfa 6 te zimerman tq, sumnjam da to bude valjalo.

Opet cu reci, jeftino je najskuplje.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. | R.I.P. What.CD 11/2016
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

mozete li mi objasniti koja je razlika izmedu zimmermanna tq i zimmermanna?

 

ja sam na cupru stavio zimmermanne i osim sta su prednji diskovi dosli neofarbani, pa su sad hrdavi, nijednog drugog problema nemam, ni ne bruje, ni ne tresu, ni ne trose se (ate obicne non-ceramic plocice), ni neznam sta sve nabrajate...

 

ili je netko rebrandirao uz losiju kvalitetu odlicne inace diskove ili neznam sta i gdje kod kakvih fusera kupujete...

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ekipa, jel ovo zrelo za poliranje ili bolje jos ne dirati? Mazda 3, 2012.
I jel stave oni nakon poliranja nego zastitu? Tj. postoji li takvo nesto?
HTC 10 | (HTC 8X :) no more)
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Ne vidim ja tu ništa šta bi trebalo polirat

***********
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Originalne farove najbolje ne dirati dok ne požute skroz i smanjuju osvjetljenje baš zbog toga što imaju UV zaštitu na sebi...

Ako bi ih sad ispolirao i ostavio bez zaštite za 6mj bi bili još gori... Znam da malo bolji detaileri stavljaju one nano/ceramic i slične premaze pa to bude malo dulje potraje, ne znam stavlja li itko prozirni UV zaštitni lak koji bi bio najbolje riješenje nakon poliranja

Živim luksuzno! Jedem luk i lijem suze... :)
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

UV zaštitu moze sam staviti, nije to neka znanost. Ti farovi imaju jos 2-3 godine dok ne krenu zutiti. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.4.2019 15:06 (ivanzu).
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Prejako

 

15 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Preporuka dobrog poliranja po mogučnosti u Velikoj Gorici?

Imaju li one četke sa pjenom na samoposluznim praonama stetan utjecaj na lak automobila?

┌∩┐(◣_◢)┌∩┐
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.4.2019 0:36 (big_guy).
12 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Uposli ženu/e 😂
15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Nikako na cetke!

To je smrt za lak auta (pogotovo crni).

Njih svi bacaju po podu, pune su smeca koje ce ti zguliti lak, odnosno napravit ces swirlove.

Rjesenje za swirlove je poliranje koje je skupo ako se radi kako treba.

 

 

Inace, Sretan Uskrs svim forumasima :)

 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. | R.I.P. What.CD 11/2016
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.4.2019 9:35 (BORG).
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
big_guy kaže...

Preporuka dobrog poliranja po mogučnosti u Velikoj Gorici?

Imaju li one četke sa pjenom na samoposluznim praonama stetan utjecaj na lak automobila?

Cetke nikako, barem tamo kod Konzuma di ja inace perem... Ljudi ih stavljaju na pod kad idu stavit neku kunu u aparat a po podu ima svacega. Bolje ga samo pospricat i "nasapunat" i onda sa mokrom krpom prec cijeli auto, poslije naravno to sve pobrises sa drugom krpom. Druga alternativa ti je otic u zg u nekakvu autopraonu di ima "snow foam", uzet si par sati i ima da se sjaji 

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.4.2019 9:44 (hahhaajaads).
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

ja s cetkom uvijek pokupim s poda pjene koja je pala s auta dok sam ga pjenirao, trazim onu ciscu, pokupim, razmazem po karoseriji i peglam dalje, i tako ponovim dok s poda ne nestane sva bijela pjena...s 4-5kn operem cijeli auto

 

nemoj prat danas auto, jer utorak nam stize pjesak iz sahare, htio sam danas ic potrosit tih 4kn na cupru, ali necu jer ce mi pjesak opet zasrat, pa mi se nece vidjeti swirlovi :( 

15 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

A ona poliranja tipa na kuponima od crnog jajeta i slično sto se mogu iskoristiti u praonama za nekih 300 400 kn;ima li  kruha od toga?

┌∩┐(◣_◢)┌∩┐
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Otišao mi jedan prednji zvučnik( 16.5/17 cm) u G4 i sad gledam ove  ili netko ima neki drugi prijedlog? Trenutno imam kenwood kdc w3037 HU i samo 2 tweetera i 2 mid/bass drivera.

10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

 

Zamisli, svaki redovni servis mjenjas i set kvacila (koje inace kosta 7000€  )

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Spremni za ljeto, Uniroyal rainexpert 3, duboki branici svjeze ofarbani, opran i ulickan

Sjedimo stari i ja u birtiji i svatko tko hoda se okrene za dvicom

 

 

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
14 godina
moderator
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Jedino još da je neka dobra felga...

Kuponi s popustima na Gearbest-u, svaki dan novi kuponi: http://bit.ly/gbcouponscro
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.4.2019 20:16 (XXX-Man).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
XXX-Man kaže...

Jedino još da je neka dobra felga...

 Jedino sto mi se svida je bbs rs 16... to ce jedina alu biti na duji. Do tad ova celicna plastificirana 

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
14 godina
moderator
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Dodao sam sliku iznad, meni se baš sviđa Ronal Turbo :)

Kuponi s popustima na Gearbest-u, svaki dan novi kuponi: http://bit.ly/gbcouponscro
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fake_Alert kaže...

Spremni za ljeto, Uniroyal rainexpert 3, duboki branici svjeze ofarbani, opran i ulickan

Sjedimo stari i ja u birtiji i svatko tko hoda se okrene za dvicom

 

 

 Zgleda ko nov, odličan je

Predložio bi da ovaj tas znak skineš i staviš umjesto njega vw motorsport, imitaciju g60-ke limitane verzije, to niko nema u hrv, fora bi bilo

 
Ebay znakić, samo ovaj je origigi iz njemačke, skuplji od jednog spremnika goriva...
Da se nađe sličan takav, pa se ovako nešto pripaše izgledalo bi odlično:
 

E i vw znak prednji, vidi ovaj vw wolfsburg, kako bi mu sjeo
 

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.4.2019 22:11 (1BIT).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...
Fake_Alert kaže...

Spremni za ljeto, Uniroyal rainexpert 3, duboki branici svjeze ofarbani, opran i ulickan

Sjedimo stari i ja u birtiji i svatko tko hoda se okrene za dvicom

 

 

 Zgleda ko nov, odličan je

Predložio bi da ovaj tas znak skineš i staviš umjesto njega vw motorsport, imitaciju g60-ke limitane verzije, to niko nema u hrv, fora bi bilo
 
Ebay znakić, samo ovaj je origigi iz njemačke, skuplji od jednog spremnika goriva...
Da se nađe sličan takav, pa se ovako nešto pripaše izgledalo bi odlično:
 

E i vw znak prednji, vidi ovaj vw wolfsburg, kako bi mu sjeo
 

 Fora mi je tas jer podsjeca na neka stara vremena kada se to proizvodilo. Gti nije pa to ne zelim stavljati, a gtd nije radi motora tako da tas ostaje iako je original svabo. Sebi na svoju duju cu staviti gtd :)

Problem sa rare oznakama je sto cigani skidaju sa auta jer je skupo za nabaviti pa kradu ako se parkiras negdje u gradu ili di je frekventno. Kolegu gtd znak netko skinuo. A drugi kolega kao oci u glavi pazi wolfsburg edition znakice posto ih nema a kostaju kao da su od zlata...tako da me ta prica sa rare sitnicama i detaljima previse ne zanima jer mi ne vrijedi ulagati u tako neke stvari. Primjerice patit na OEM prednji branik, jebiga ovaj ne pase idealno kao original ali je super....novog nema za kupiti ili je vrlo skup a rabljeni nemas nigdje original. Zajebano sa starim autima.

 

 

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ne mogu naći u temi, prošle godine sam pisao kako sam vidio mazdu 323p kako šlepa za sobom mazdu rx-8 tamne boje, još sam komentirao, engine swap ready

Evo je u oglasniku
LINK

čovjek je baš mazda fan, prodaje rx-8 i mx-5, a velim, vidio sam kako mu 323p vleće rx-8

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

decki...5x112 felge na 5x114,3 glavcinu? centralna rupa na felgi manja nego na glavcini. sta se da napraviti? jel idu tu plivajuci? a tokarenje rupe, preporucivo?

koji su nedostaci takvih srafa i tokarenja centralne?

 

radim si planove za dalje, pa da ne bi bilo kasnije nisam znao...

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Jos su ti opcije promjena glavcine sto je skupo(ako uopce postoje za model auta s tim patternom) i stavljanje adaptera(spacera),a to je ilegalno.

Ja bi rade prodao felge i kupio nove.

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.4.2019 21:37 (CroNk3r).
11 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Da ne otvaram novu temu, ukratko ću jedno kratko pitanje.

Kakve su šanse da nakon skidanja oznaka vozila na zadnjim vratima, na njihovom mjestu ostane jasno vidljiva razlika u boji, da je potrebno do nekog strucnjaka otici da ispolira/ujednaca taj dio. Razmisljam o skidanju oznake motora, pa i samog modela auta, dakle da budu cista zadnja vrata.

 

Hvala unaprijed.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

decki...5x112 felge na 5x114,3 glavcinu? centralna rupa na felgi manja nego na glavcini. sta se da napraviti? jel idu tu plivajuci? a tokarenje rupe, preporucivo?

koji su nedostaci takvih srafa i tokarenja centralne?

 

radim si planove za dalje, pa da ne bi bilo kasnije nisam znao...

 hm, od svih parametra, baš ni jedni ti ne pašu

A kako je kolega već rekao, najjednostavnije bi bilo adaptere koji su ujedno i distance stavit na glavčine i na te adaptere prišrafat felgu, samo tu imamo problem što je centralna rupa felgi manja od glavčine, hm, tokarit, ja na tvom mjestu nebi, pogotovo ako se bude ta felga kotrljala 100+km/h po autoputu...
PRIMJER

Upitno dali plivajući vijci mogu navuć razliku od 1.3mm, 1.0mm bi vjerojatno mogli, ja imam 4x100 flege na 4x98 glavčini sa plivajućim vijcima po diagonali lijevi donji i desni gornji vijak navuku svaki po 1mm i to je to(2mm+98mm=100mm), e sad kod 5 vijka je malo priča drugačija + što ti fali više od 1mm... diagonala kod felgi sa 5 vijka je malo manja nego kod felgi sa 4 vijka, isto kao što je diagonala felgi sa 3 vijka manja od diagonale felgi sa 4 vijka, tj ono šta hoću reći, kod felgi sa 5 vijka je još teže "navući" potrebnu razliku zbog manje diagonale nasuprotnih vijka...(neprani broj vijaka će uvijek imati manju diagonalu nasuprotnih vijaka, od parnog broja, jer im diagonala ne prolazi kroz središte centralne rupe...)

Evo našao sam nekakvu sliku na net-u, nema felge sa tri vijka, već sa 4, 5, 6 i 8:

 
Uglavnom diagonala je ista za felgu sa 4, 6 i 8 vijka, za felgu sa 5 vijka je manja i manje se može "navuć" razlike razmak rupa felgi sa razmakom rupa glavčine...

Ja bi ti predložio da ne planiraš felge tih paramentra, najveći problem ti je centralna rupa, manje nikako nejde na veće, al veće se sa centralnim prstenovima pripaše na manje, tak da ti je najveći problem ta manja centralna rupa, razmak vijka bi se dao riješit adapterima koje sam stavio gore kao primjer i to bez potrebe za plivajućim

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kaj bi preporučili za staviti kao zaštitu od krađe u auto? Jel ima kaj bolje od Zedera? 

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ništa, ako ce netko krasti ne pomaze nista. 

8 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav ekipa, 

 

Koliko mogu traziti za "GOOD YEAR 205/55 R16 EFFICIENTGRIP PERFORMANCE 91H" gume? Stare 2.5 godine (prema DOT oznaci), vozene cca 10.000km na novom Meganeu izmedju 4/2018 i 11/2018. Ako i toliko. 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice