Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.053
|
čitano: 13.180.948
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Neka seljacina mi je izgrebala haubu na e90 i to u dvoristu od stana na prkirnom jestu. Gledao sam i nema sanse da je neka grana, jer oko njega su bile samo grancice sitne. Ovo je bas od ključa. Stoga, jel imate preporuku za  neku dashboard kameru koja snima i po noci te se pali na pokret ? 
edit: Nasao sam pored auta ovaj komadic lima koji odgovara debljini ogrebotine. Jel moguće da je pao negdje sa zgrade pošto ogrebotina pri kraju se stanjuje, odnosno slabi ?

#fsb
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.5.2019 20:41 (sveupitni).
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

preporuka za stavljanje folije na auto (krov i kromirane lajsne) u zagrebu?

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fake_Alert kaže...
1BIT kaže...
gamer34 kaže...

 Kako si zadovoljan s KYB amortizerima? Ja ih gledam za svoj auto, ali cujem da su nesto tvrdi od serijskih sto mi osobno ne pase pa se dvoumim izmedu njih i Sachsa.

 A rekao bi da je malo udobniji auto, mada to više ovisi o oprugama, origigi na puntu su jeftini uljni amortizeri, kyb koje sam ugradio su plinski, pa finije rade, al nisam primjetio da je tvrđi...
Ma obavezno plinske uzmi (jer ima i uljnih u ponudi), a što se tiće proizvođača, nemožeš fulat sa sachs-om, kyb-om, bilstein-om i nebi trebalo biti neke značajnije razlike ako se uzimaju obični oem amortizeri, kyb za excel-g modele navodi: "restore oem quality", kakti vraćaju tvorničku kvalitetu, pa bi po tome trebali biti najsličniji onim koji su došli na autu

Ma od ova tri proizvođača, šta nađeš jeftinije uzimaj, nema neke razlike kod običnih amortizera, samo nemoj nekog lijevog proizvođača uzet tipa starline...itd

 Stvar kod promjene opruga i amortizera je ta da im dugo treba da riknu, a opruge se od starosti lagano spuste. I onda ljudi stave sve novo, auto se digne i bude kruci jer su stari amortizeri dali s vremenom svoje i postali mekani. Pricam jer znam osjecaj kada sam promjenio 30 godina stare amortizere i opruge i stavio novo. Preporod u zavojima, auto se podigao za 2 cm....

 kakvi su monroe amortizeri? 

big_guy kaže...

Jebena Petrinja i Sisak i neandertalci.Vozim se kuci iz siska i seljacina sa c4 me prestize a u lijevoj traci nekakva rupetina puna kamenja.Naravno kako je baja prestizao tako su se kamenja odbila meni od karoseriju i šajbu.Opalim po gasu i blicam mu da stane.Stane prokleta seljačina i ja mu objasnim u čemu je problem.Kaže on "sta bi ja bio kriv,nisam ja kriv sto je cesta takva".Pa maj*u ti glupu j,zar nisi vidio rupetinu od cca 6-7 m,na kraju kako ti nije zao proci autom kroz rupetinu 80 na sat.Vidio sam par udubljenja na haubi da je ostalo,vjerovatno ima i jos poneko ali ne vidim jel je prljav od ķiše.Nije to nekakva materijalna šteta,ali imate kakav savjet mogu li to prijaviti policiji,čisto radi stava navedenog debila?Zapisao sam mu tablice.

 ti bas imas srece s tim autom.. prvo sajba dobije od kamencica a sad ovo

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
big_guy kaže...

 Nemres faking vjerovat.Dodje mi da sjednem i plačem.Ja ne bi nista rekao da nije rupa vidljiva ili da je covjek barem bio pristojan pa priznao krivicu.

 

Pere tebe sindwom novog auta, al proci ce i to. Sjecam se kad sam ja uzeo "novi" pa me svaka tockica i ogrebotina mucila, al nakon nekog vremena shvatis da je to nemoguce izbjeci. Auto ces ili vozit i takve stvari ce se desavat ili ces ga drzat doma u zatvorenoj garazi, gledat i lickat svaki dan.

 

1BIT kaže...

 Ima, u dimenziji 195/45R17 i ta mi je upisana, a svi vulkanizeri imaju iste 4 gume u ponudi za tu dimenziju
Ma ići ću na hankookice

a malo šire gume 205/40R17 su i jeftinije i duplo veći izbog guma nude, al bez homologacije ništa...
mada prijašnji vlasnik se na toj dimenziji vozio, istrošene toyo proxes koje su trenutno gore su u toj dimenziji

 

Ma upisi drugu dimenziju ako fizicki pase i mir. Ako se ne varam, mali atest potreban za gume je cca 300kn i vjerujem da ces vec na prvoj promjeni biti na nuli ako je ta druga dimenzija jeftinija, a imas veci izbor guma te sire gume. Samo kazem, treba vidjet jel zaista fizicki pasu, malo pogledat po forumima sto ljudi voze da ne bi strugalo ili slicno.

 

1BIT kaže...

 A rekao bi da je malo udobniji auto, mada to više ovisi o oprugama, origigi na puntu su jeftini uljni amortizeri, kyb koje sam ugradio su plinski, pa finije rade, al nisam primjetio da je tvrđi...
Ma obavezno plinske uzmi (jer ima i uljnih u ponudi), a što se tiće proizvođača, nemožeš fulat sa sachs-om, kyb-om, bilstein-om i nebi trebalo biti neke značajnije razlike ako se uzimaju obični oem amortizeri, kyb za excel-g modele navodi: "restore oem quality", kakti vraćaju tvorničku kvalitetu, pa bi po tome trebali biti najsličniji onim koji su došli na autu

Ma od ova tri proizvođača, šta nađeš jeftinije uzimaj, nema neke razlike kod običnih amortizera, samo nemoj nekog lijevog proizvođača uzet tipa starline...itd

 

Sto je najbolje cak sam i o uljnim amortizerima razmisljao jer mi je na ovom autu stvarno vaznija udobnost jer nije neki vozacki auto niti ce ikad biti pa barem onda nek je udoban preko rupa. Al kad vidim cijene, ne placam mi se vise za "inferiorniju" tehnologiju tako da ce biti plinski, samo je pitanje koji, Starline i slicne nisam ni gledao.

 

Fake_Alert kaže...

 Stvar kod promjene opruga i amortizera je ta da im dugo treba da riknu, a opruge se od starosti lagano spuste. I onda ljudi stave sve novo, auto se digne i bude kruci jer su stari amortizeri dali s vremenom svoje i postali mekani. Pricam jer znam osjecaj kada sam promjenio 30 godina stare amortizere i opruge i stavio novo. Preporod u zavojima, auto se podigao za 2 cm....

 

Ma kod mene opruge sigurno nisu propale, auto je bas kao koza. Da se ista digne prolazio bi pod terenac bez problema. 

I svugdje vidam to da kad amrotizeri daju svoje postanu mekani i slicno, al kod mene je druga prica. Imam osjecaj da je auto postao ful tvrd i neudoban i jednostavno ne upija neravnine kako bi trebao. Da je mekan, vjerojatno ne bih nista ni dirao, al ovo me pomalo zivcira jer sam stalno u gradu i jasem po rupama.

 

 

big_guy kaže...

Jebena Petrinja i Sisak i neandertalci.Vozim se kuci iz siska i seljacina sa c4 me prestize a u lijevoj traci nekakva rupetina puna kamenja.Naravno kako je baja prestizao tako su se kamenja odbila meni od karoseriju i šajbu.Opalim po gasu i blicam mu da stane.Stane prokleta seljačina i ja mu objasnim u čemu je problem.Kaže on "sta bi ja bio kriv,nisam ja kriv sto je cesta takva".Pa maj*u ti glupu j,zar nisi vidio rupetinu od cca 6-7 m,na kraju kako ti nije zao proci autom kroz rupetinu 80 na sat.Vidio sam par udubljenja na haubi da je ostalo,vjerovatno ima i jos poneko ali ne vidim jel je prljav od ķiše.Nije to nekakva materijalna šteta,ali imate kakav savjet mogu li to prijaviti policiji,čisto radi stava navedenog debila?Zapisao sam mu tablice.

 

A koji je tocno problem sto te prestize ako to radi gdje smije? I ne kuzim po cemu je seljacina, po tome sto ne vodi brigu o svom autu? Realno, preko 90% vozaca na cesti je takvo, tj. auto im je prijevozno sredstvo od A do B. To sto smo mi petrol headsi druga prica nije realno stanje stvari. Ne znam sto si ti ocekivao da ti kaze kad si ga zaustavio, kad on stvarno nije kriv za stanje ceste. I za sto bi ga ti tocno prijavio policiji?

15 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Seljacina je zbog svoga ponasanja kad sam ga pitao jel zna zasto sam ga zaustavio.No nebitno,ne isplati mi se natezati s nikim jer znam da od stete nece biti nista sto se tice mog saniranja stete.Ja to gledam ovako;kakav odnos prema autu covjeka takav je i on,jer da je normalan ponudio bi barem pogledati da li ima kakve stete na vozilu

┌∩┐(◣_◢)┌∩┐
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
big_guy kaže...

Seljacina je zbog svoga ponasanja kad sam ga pitao jel zna zasto sam ga zaustavio.No nebitno,ne isplati mi se natezati s nikim jer znam da od stete nece biti nista sto se tice mog saniranja stete.Ja to gledam ovako;kakav odnos prema autu covjeka takav je i on,jer da je normalan ponudio bi barem pogledati da li ima kakve stete na vozilu

 

Malo imas krivo postavljene vrijednosti, ali dobro, tvoja stvar. 

Suditi covjeka prema njegovom odnosu prema faking automobilu...

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sveupitni kaže...

Neka seljacina mi je izgrebala haubu na e90 i to u dvoristu od stana na prkirnom jestu. Gledao sam i nema sanse da je neka grana, jer oko njega su bile samo grancice sitne. Ovo je bas od ključa. Stoga, jel imate preporuku za  neku dashboard kameru koja snima i po noci te se pali na pokret ? 
edit: Nasao sam pored auta ovaj komadic lima koji odgovara debljini ogrebotine. Jel moguće da je pao negdje sa zgrade pošto ogrebotina pri kraju se stanjuje, odnosno slabi ?

 Vjerovatno zbog danasnjeg nevremena. Iako je ogrebotina malo cudnjikava...

 

Ugl. danas sam skoro i ja dozivio stetu na autu, kod spara (preko puta doma zdravlja) u vg skoro pala grana posred auta, sva sreca pa nije bio nitko pored niti ispred mene 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
gamer34 kaže...
big_guy kaže...

Seljacina je zbog svoga ponasanja kad sam ga pitao jel zna zasto sam ga zaustavio.No nebitno,ne isplati mi se natezati s nikim jer znam da od stete nece biti nista sto se tice mog saniranja stete.Ja to gledam ovako;kakav odnos prema autu covjeka takav je i on,jer da je normalan ponudio bi barem pogledati da li ima kakve stete na vozilu

 

Malo imas krivo postavljene vrijednosti, ali dobro, tvoja stvar. 

Suditi covjeka prema njegovom odnosu prema faking automobilu...

 Pa dovoljno ti je vidjeti neciji auto da vidis dali je covjek uredan, drzi do sebe.

A zapravo i to je dvosjekli mac. Koliko ih znam di vrijedi, vani dama a u stanu krama...

Ali generalno pravilo bi cca otprilike tako izgledalo.

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.5.2019 23:07 (Fake_Alert).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fake_Alert kaže...

 Pa dovoljno ti je vidjeti neciji auto da vidis dali je covjek uredan, drzi do sebe.

A zapravo i to je dvosjekli mac. Koliko ih znam di vrijedi, vani dama a u stanu krama...

Ali generalno pravilo bi cca otprilike tako izgledalo.

Ne mora znaciti, kod mene je auto 90% vremena cist i uredan, a inace sam kako ja to preferiram reci kreativno neuredan

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

kaj velite na ovo.. šteta kaj na toj generaciji T5 nije više 5 cilindara.

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nine kaže...

kaj velite na ovo.. šteta kaj na toj generaciji T5 nije više 5 cilindara.

 +

ide kao raketa

udoban

siguran

 

-

skup uvoz

skupo održavanje

 

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ziga kaže...
nine kaže...

kaj velite na ovo.. šteta kaj na toj generaciji T5 nije više 5 cilindara.

 +

ide kao raketa

udoban

siguran

 

-

skup uvoz

skupo održavanje

 

 

 stvarno leti

udoban ali ne kao prijašnja  s60

city safety radi svoj posao

uvoz nebi znao

250€ redni servis na volvo servisu

http://community.coolermaster.com/topic/17672-scratch-build-rebreather-by-exe/
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
exe kaže...

250€ redni servis na volvo servisu

 auto nije samo redovni servis :)

 

skupo je održavanje ono kad se loviš za glavu jer nemaš para jer si ciljao "previsoko" za svoj budžet 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ziga kaže...
exe kaže...

250€ redni servis na volvo servisu

 auto nije samo redovni servis :)

 

skupo je održavanje ono kad se loviš za glavu jer nemaš para jer si ciljao "previsoko" za svoj budžet 

 onda ga nekupuješ jelda, ja samo dodajem svoja iskustva, pošto imam već 200 000km, veliki servis 650€, svi diskovi i pakne 600€.

http://community.coolermaster.com/topic/17672-scratch-build-rebreather-by-exe/
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

uvoz me ne dira jer živim u Njem. 

gledam karavane u zadnje vrijeme, potreban mi je praktičan auto, a opet volim da ima nešto pod haubom  još bi najradije kupio accorda, ali su hebeno rijetki 2,4 type-s karavani sa manualnom getribom i uz to novijeg godišta sa malo km .

oglasi su puni bmw-a, mercova i audija, ali jednostavno nisu moj stil (pogotovo potonji)..

 

ne kupujem iznad svojih mogućnosti, čitaj na kredit, mogu si priuštiti i skuplji, samo sam malo cigan iskeširati više od 14-15k..

iako mislim da bum drljal krntiju još jedno godinu dana.. ne žuri mi se kupiti auto, ali razmatram opcije..

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema

imao sam na testnoj v60 polestar štrumf plavi, e to je već neka druga zvijer, ženu sam gledao iz auta sa pasjim pogledom samo je rekla NEEEEEEEEEEEEEE :)

http://community.coolermaster.com/topic/17672-scratch-build-rebreather-by-exe/
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nine kaže...

uvoz me ne dira jer živim u Njem. 

gledam karavane u zadnje vrijeme, potreban mi je praktičan auto, a opet volim da ima nešto pod haubom  još bi najradije kupio accorda, ali su hebeno rijetki 2,4 type-s karavani sa manualnom getribom i uz to novijeg godišta sa malo km .

oglasi su puni bmw-a, mercova i audija, ali jednostavno nisu moj stil (pogotovo potonji)..

 

ne kupujem iznad svojih mogućnosti, čitaj na kredit, mogu si priuštiti i skuplji, samo sam malo cigan iskeširati više od 14-15k..

iako mislim da bum drljal krntiju još jedno godinu dana.. ne žuri mi se kupiti auto, ali razmatram opcije..

ak kupujes prakticni auto, tj s puno mjesta onda preskoci taj karavan, nebi vjeroval kak ima mali prtljaznik :) imam doma v60 d3 2011 i v60 d4 2014 pa znam 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
kicmabrajker kaže...
nine kaže...

uvoz me ne dira jer živim u Njem. 

gledam karavane u zadnje vrijeme, potreban mi je praktičan auto, a opet volim da ima nešto pod haubom  još bi najradije kupio accorda, ali su hebeno rijetki 2,4 type-s karavani sa manualnom getribom i uz to novijeg godišta sa malo km .

oglasi su puni bmw-a, mercova i audija, ali jednostavno nisu moj stil (pogotovo potonji)..

 

ne kupujem iznad svojih mogućnosti, čitaj na kredit, mogu si priuštiti i skuplji, samo sam malo cigan iskeširati više od 14-15k..

iako mislim da bum drljal krntiju još jedno godinu dana.. ne žuri mi se kupiti auto, ali razmatram opcije..

ak kupujes prakticni auto, tj s puno mjesta onda preskoci taj karavan, nebi vjeroval kak ima mali prtljaznik :) imam doma v60 d3 2011 i v60 d4 2014 pa znam 

 evo tu se slažem, moj frend na golf variantu ima veći i višlji gepek, ako baš mora biti šved onda v90 ali to je €€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€ :)

http://community.coolermaster.com/topic/17672-scratch-build-rebreather-by-exe/
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nine kaže...

kaj velite na ovo.. šteta kaj na toj generaciji T5 nije više 5 cilindara.

 9, mondeo predzadnje generacije ti ima 5 cilindra motor isti kao u volvu!

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nine kaže...

uvoz me ne dira jer živim u Njem. 

gledam karavane u zadnje vrijeme, potreban mi je praktičan auto, a opet volim da ima nešto pod haubom  još bi najradije kupio accorda, ali su hebeno rijetki 2,4 type-s karavani sa manualnom getribom i uz to novijeg godišta sa malo km .

oglasi su puni bmw-a, mercova i audija, ali jednostavno nisu moj stil (pogotovo potonji)..

 

ne kupujem iznad svojih mogućnosti, čitaj na kredit, mogu si priuštiti i skuplji, samo sam malo cigan iskeširati više od 14-15k..

iako mislim da bum drljal krntiju još jedno godinu dana.. ne žuri mi se kupiti auto, ali razmatram opcije..

 jel postoji ruzniji karavan od accorda? 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
domac5 kaže...

 jel postoji ruzniji karavan od accorda? 

 

definitivno..

ovaj mi dobro izgleda, onaj prije nije neko remek djelo..

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.5.2019 12:19 (nine).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
domac5 kaže...

 jel postoji ruzniji karavan od accorda? 

E klasa, slicna Accordu, ali bome ima jos veci "mrtvacka kola" faktor, a i cijenu. Ili CLA, taj je u svojoj kategoriji ruznoce.

Di2 & EPS FTW!
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.5.2019 14:32 (ivanoile).
13 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
ivanoile kaže...
domac5 kaže...

 jel postoji ruzniji karavan od accorda? 

E klasa, slicna Accordu, ali bome ima jos veci "mrtvacka kola" faktor, a i cijenu. Ili CLA, taj je u svojoj kategoriji ruznoce.

 

 

https://www.autozeitung.de/assets/styles/article_image/public/gallery_images/2015/06/mercedes-cla-45-amg-shooting-brake-kompaktklasse-sportler-test-1.JPG?itok=SS0I-uwp

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.5.2019 16:47 (zeryx).
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

bit: pa dodi sa gumama 205 40 na tehnicki i neka ti upisu, mozda prodes bez atesta, ako ne te kosta mozda 200-300kn...

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
zeryx kaže...
ivanoile kaže...
domac5 kaže...

 jel postoji ruzniji karavan od accorda? 

E klasa, slicna Accordu, ali bome ima jos veci "mrtvacka kola" faktor, a i cijenu. Ili CLA, taj je u svojoj kategoriji ruznoce.

 

 

https://www.autozeitung.de/assets/styles/article_image/public/gallery_images/2015/06/mercedes-cla-45-amg-shooting-brake-kompaktklasse-sportler-test-1.JPG?itok=SS0I-uwp

ako je nekaj AMG i ima ofarbane felge ne znaci da nije grdo.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
zeryx kaže...

E klasa, slicna Accordu, ali bome ima jos veci "mrtvacka kola" faktor, a i cijenu. Ili CLA, taj je u svojoj kategoriji ruznoce.

 

 

https://www.autozeitung.de/assets/styles/article_image/public/gallery_images/2015/06/mercedes-cla-45-amg-shooting-brake-kompaktklasse-sportler-test-1.JPG?itok=SS0I-uwp

 Felge i branici ne mogu popravit dojam da je staklo izrezano grozno (prema bunkeru sve gore i gore), zadnji dio auta promasen u potpunosti. Sve u svemu dokaz da se ne treba od svega raditi "karavan" verziju modela. (ili AMG)

Di2 & EPS FTW!
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nine kaže...
domac5 kaže...

 jel postoji ruzniji karavan od accorda? 

 

definitivno..

ovaj mi dobro izgleda, onaj prije nije neko remek djelo..

 Na taj prije sam i mislio.. limuzina prekrasna al karavan katastrofa 

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Pa vidite novu Corollu - Hatch mi je odvratan straga, Kombi je super, a Limo perfektna.

 

I sta se desi? U Austriji nece distribuirati Limo. Al bar se moze dobiti Kombi sa 2.0l novim hibridom koji je startan,

0-100 oko 7.6s, sto je super za tu klasu, osobito sto je atmosferac.

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

https://www.njuskalo.hr/auti/audi-a3-2.0-tdi-oglas-28507514

 

Nije mi jasno kako je lik ( bar je tako napisao ) upisao i atestiro 20" na audi a3?????????? 

Ja na corsu c 2004. god. htio 195/50/15 i nemože ( orginal upisano 185/55/15) još sam išo i pitat na Radničku u opel baš za homologaciju i veli lik "nema šanse kao dobro poznata priča ovo ono" mislim si ma gonite se u k, baš moram uzet orginal mutave dimenzije koje su skuplje cca 20%.

 

Nedugo sam imo registraciju i lik mi pregledo doslovno cjeli auto kaj mi niko nije nikad gledo na tehničkom ( a auto 2004. god, stara krama) i veli mi da imam gume koje mi nisu dozvoljene, znači imam na autu 185/60/15 a u prometnoj mi stoji 185/55/15. A tak idem eto več 4. put na regu s tim gumama i niko nikad nije prigovorio na to.

Nisam stavio 100  200 kn pa mu očito nije bilo po volji, več sam ga htio bacit tam u grabu i zašutat, idiot šmrkljavi nadobudni, baš neki antipatičan lik.

 

Kužim ja to da moraš imat gume koje ti pišu u prometnoj, al samo me zanimaju vaša iskustva vezano s tim.

Martin
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kako koji radnik radi, najvise me zivcira bacanje haube sa 10 metara i neoprezno baratanje oko kocione tekucine koja lako osteti boju ako ne obrise, te ubacivanje preko veze. Davno su me zezali oko zarulje jer sam je ukoso zategnuo pa su me rusili i slasli iz pocetka. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.5.2019 22:03 (ivanzu).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice