Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.108
|
čitano: 13.228.666
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Isli jucer u Modenu po novi 488 spyder. U salonu nam nisu ponudili nista ni za pit. Zmazana gamad koja jedva nabada engleski.
p.s. Crtano je jer je slika samo za vas

#fsb
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Kolega s foruma, hvala ti puno kaj si odgovorio vezano za moje pitanje za mazdu 3, kolko sam skužio to je tvoja sa linka koji si stavio, tj kupio???

Ljepšu sa takvom opremom nisam još vidio, svaka čast.

Inače stric ima mazdu 3 2007 god. 1.vlasnik ( starija linija od ove tvoje šta ja gledam) 1.6 90ks diesel i nikad problema s autom, ima oko 120 000 km, redovni servis, toci i vozi.

 

Samo neznam jel bi mu naškodile te moje zaista kratke relacije, žena do posla ima 8 km u jednom smjeru, do dučana imamo 2 km, ( Sesvete, znači zaista mi je sve mi blizu) a ja inače imam službeni kombi tako da svoj auto zaista malo koristim, al bez obzira treba mi neki normalan, pouzdan i siguran auto.

Ako ču i uzimat diesela gledam savakako taj motor sa 85 kw....

Martin
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.6.2019 18:30 (Marti).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ljudi imam jedno pitanje pošto idem raditi i zakonom sam obvezan proći lječnićki regled radi zapošljavanja,mene zanim dali sa istim mogu unutar valjanosti od 6mj polagati i A kategoriju za motocikl-?
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Yup, to je moja.

A ja skoro ni ne vozim auto preko tjedna, imam par minuta pjehe od posla. Eventualno jednom-dvaput tjedno do trgovine. A vikendom napravim 200-250km na otvorenoj cesti, tako da je meni diesel bio bolja opcija.

 

Da, taj od 85kW bi trebao biti bolja opcija. To je novija izvedba tog motora, smanjen je broj ventila s 16 na 8, ne znam što su još radili. Uglanom, ima malo nemirniji rad u leru od starije verzije, ali je pojednostavljen i trebao bi biti pouzdaniji.

HTC 10 | (HTC 8X :) no more)
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sveupitni kaže...

Isli jucer u Modenu po novi 488 spyder. U salonu nam nisu ponudili nista ni za pit. Zmazana gamad koja jedva nabada engleski.
p.s. Crtano je jer je slika samo za vas

 Zar sam ja jedini koji zeli znat vise o ovome? Zasto 488? Koliko je uvoz ispao? Vise slika auta i pogotovo zvuk? 

 

 

 

btw. problem u Italiji je sto ni njihova djeca ne znaju engleski,a bome to ih ni ne muci jer im je sve prevedeno na talijanski, engleski preziru kao jezik. 

Di2 & EPS FTW!
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

samo su hrvateki sluge mentalni i sve im mora biti na engleskom...

 

NITKO ne pretpostavlja svoj jezik engleskom, osim malih zamusanih kmetskih nacija s Balkana...

 

ne govorim talijanski, ali ga dovoljno dobro nabadam (opća kultura + malo latinskog u srednjoj) da se mogu sporazumijeti... tu i tamo ubacim nešto na engleskom...

Ju je je? Je ju je!
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Naravno da mora, ipak sam u 21st i dobu globalizma. 

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

kmeeee kmeeeee.

 

napravi jebenu prevoditeljsku napravi, kad si tak pametan...

 

Ju je je? Je ju je!
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ne razmem

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

gade mi se talijani, a sam sam talijan

toliko je to zatucan narod, toliko retardiran, neznaju se sluziti nicime osim svojim jezikom...gdje god sretnem nekog talijana kako pokusavas objasniti nekome na engleski nesto, ubacim se i prevodim jer mi zao sugovornika koji nemoze shvatiti cigana sta zeli pitat, jer zna rec samo pizza, spaghetti, ferrari, inter, roma, lasagne...

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

I ne znaju voziti, koristiti zmigavce, i uglavnom se voze po dvije trake na autoputu i stvaraju guzve.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kolega mi je talijan i ok je, engleski i svabski mu ne idu nesto ali ajde moze se sporazumiti i nije picka od covjeka. Drugima nije nesto omiljen posto ne zna bas jezike pa misle da je bahat zbog kratkih odgovora.

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Fascinantno da ste od Ferrarija dosli do rasprave kakvi su talijani...u temi automobila

Di2 & EPS FTW!
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

gade mi se talijani

 E al kaj ne zvuči bolje talijanski V6 od francuskog V6 motora?

Vidi pile:

Oglas1

Oglas2

Čitatelj kaže...

I ne znaju voziti, koristiti zmigavce, i uglavnom se voze po dvije trake na autoputu i stvaraju guzve.

 I balavci jure sa autima, muče ih, pa to još stave na you tube...strašno kako divlji narod, u snu stišće pedale...



13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

utjecaj talijana na autoindustriju :P

 

btw. update: galsko smece V6 dolazi iduci vikend

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

utjecaj talijana na autoindustriju :P

 

btw. update: galsko smece V6 dolazi iduci vikend

 Jel crveni iz Zagreba, sad sam vidio jednog?

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Stric_Jura kaže...

samo su hrvateki sluge mentalni i sve im mora biti na engleskom...

 

NITKO ne pretpostavlja svoj jezik engleskom, osim malih zamusanih kmetskih nacija s Balkana...

 

ne govorim talijanski, ali ga dovoljno dobro nabadam (opća kultura + malo latinskog u srednjoj) da se mogu sporazumijeti... tu i tamo ubacim nešto na engleskom...

 

 

 

Na ovaj post se nikakav drugi komentar ne moze stavit.

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

gade mi se talijani, a sam sam talijan

toliko je to zatucan narod, toliko retardiran, neznaju se sluziti nicime osim svojim jezikom...gdje god sretnem nekog talijana kako pokusavas objasniti nekome na engleski nesto, ubacim se i prevodim jer mi zao sugovornika koji nemoze shvatiti cigana sta zeli pitat, jer zna rec samo pizza, spaghetti, ferrari, inter, roma, lasagne...

 Tko tko spominje Inter? 

 

 

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sveupitni kaže...

Isli jucer u Modenu po novi 488 spyder. U salonu nam nisu ponudili nista ni za pit. Zmazana gamad koja jedva nabada engleski.
p.s. Crtano je jer je slika samo za vas

 Majstrovićevo? Možeš i u pm.

6 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kakvi su CDTI motori na novijim Corsama (1.3,2015, 70kw)?

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.6.2019 17:20 (love2ml86).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

1.3 CDTI? Nemaju nekih problema, DMF eventualno na vecim kilometrazama, imaju dvije verzije motora, a jedna je bez DMF-a koja je najbolja. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.6.2019 17:33 (ivanzu).
6 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

1.3 CDTI? Nemaju nekih problema, DMF eventualno na vecim kilometrazama, imaju dvije verzije motora, a jedna je bez DMF-a koja je najbolja. 

Može pomoć kako da saznam ako ima DMF ili ne?

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Mislim da slabija verzija nema DMF ili ona sa S/S ali nisam siguran.

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.6.2019 17:57 (ivanzu).
12 godina
online
Auti - ultimativna tema

Može li netko meni objasniti, to skupo održavanje, bmwa petice 530d, ili audia a6 3.0, auto slične klase.

Kako se priča, što će ti to, tko će održavat skupo, etc.

Što, zar passatu ili golfu, mazdu 6 ili kajaznam što već bili jeftiniji dijelovi? Auto klasu niže al par godina novije, idalje neće bit jeftinija dizna, eger, set kvačila?

Je da u jednog ide 5 a u drugog 9 litara ulja. Al idalje, jel to toliko drastično skuplje održavanje? Da se kupuje egzotično auto, pa se priča o skupim dijelovima, al inače, sve je to više manje same shit?

Ne pitam o osiguranju, striktno mehanika(i elektronika).

 

Ubi bene, ibi patria.
Poruka je uređivana zadnji put pet 7.6.2019 20:24 (Et_Tu_Brute?).
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Nije sve to isti shit i dijelovi zasigurno nisu istih cijena neovisno o klasi. Bogu hvala danas imas sve na internetu pa usporedi malo cijene dijelova na raznima stranicama.

A da ne govorim da je vise klasa obicno napucana tehnologijom koja cesto voli otic.

12 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
gamer34 kaže...

Nije sve to isti shit i dijelovi zasigurno nisu istih cijena neovisno o klasi. Bogu hvala danas imas sve na internetu pa usporedi malo cijene dijelova na raznima stranicama.

A da ne govorim da je vise klasa obicno napucana tehnologijom koja cesto voli otic.

 Kad bi tražio, neznan bili dalje ošao od siluxa, a tam je isti kurac ko sto su mi za lagunu 2, nije neko mjerilo, zanimala me iskustva ljudi koji su vozili i održavali slične aute.

Guglaš idalje nemoš ništa konkretno naći, tu i tamo neko uleti skupo je, što je skupo? A da na novijem dizelu sa manje cc nije skupo?

Sto ima vise elektronike, auto vise klase iz 2005, ili auto srednje klase iz 2009?

Ubi bene, ibi patria.
Poruka je uređivana zadnji put pet 7.6.2019 20:36 (Et_Tu_Brute?).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Et_Tu_Brute? kaže...

 Kad bi tražio, neznan bili dalje ošao od siluxa, a tam je isti kurac ko sto su mi za lagunu 2, nije neko mjerilo, zanimala me iskustva ljudi koji su vozili i održavali slične aute.

Guglaš idalje nemoš ništa konkretno naći, tu i tamo neko uleti skupo je, što je skupo? A da na novijem dizelu sa manje cc nije skupo?

Sto ima vise elektronike, auto vise klase iz 2005, ili auto srednje klase iz 2009?

 

Postoji skupo i skuplje. Npr. dizne, dmf i slicno nigdje nije jeftino. A sto se tice stranica za gledat cijene, imas autodoc s ogromnom ponudom.

A ovisi od modela do modela, al napucani auto vise klase ce gotovo sigurno imati vise tehnologije od srednje ako je samo 4 godine razlike.

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Et_Tu_Brute? kaže...
 tu i tamo neko uleti skupo je, što je skupo? 

 

 Nije uopće problem skupoće, problem je što takvi premalo zarađuju

 

 

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Namontirao sam si 2 DIN masku za swifta i prebacio 1DIN pioneer radio iz punta u swifta, tu i tamo mi gubi kontakt i resetira se usred vibracija, već sam bio lud, danas sam izvadio radio, otvorio, prelemio kontakte od konektora, "napnuo" pinove unutar konektora (jer su "opružni"), istu stvar sam i sa stražnje strane napravio, te usput zamjenio dva elektrolitska kondića, jedan 100uF 16V 85°C proizvođača CapXon za koje sam također pročitao da su teško sranje... (INFO), zamjenjen je sa 100uF 25V 105°C rubyconom, te drugi koji je filterski kondić na +12V, neki no name 2200uF 16V 85°C zamjenjen sa 4700uF 25V 105°C Jamicon-om koji je srednja klasa, na žalost problem prekida kontakta je i dalje ostao, ali puno puno manje izraženo (nije više učestalo), tak da sam svejedno zadovoljan i nisam zabadava radio posao

 
 
 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice