Auto do 5000 eura

poruka: 72
|
čitano: 29.087
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Auto do 5000 eura
Joes kaže...

Pozdrav

Kupujem auto do 5000 eura

Savjet 

Ponuda

  Kompakt Ford Focus, a ako ćeš manji onda gledaj Polo, Fiesta, Fabia, što mlađe i s što manje kilometara.

bumbumzvonko kaže...
Ma lako je za mene kad je lijepo vrijeme, pa mogu na posao, cca 4km imam do posla. Djeca i zena koja nema vozacku su tlaka, pogotovo po kisi snijegu, kad nemogu nigdje biciklima, dnevno po 6-7 puta, skola, treninzi, posao. Sad vozim matiza, motor 0.8, 2000g, milina za po gradu, ali vec je star i volio bih nesto novije. Novo si ne mogu priustiti a potreban mi je auto zbog djece i njihovih obveza

  Ako ne ideš na kompakt klasu, onda je za te novce najzahvalniji i fer s cijenom Škoda Fabia. Provjereno dobar i rubosno kvalitetan mali auto od kojeg ne možeš naći bolje po omjeru uloženo/dobiveno. Pogledaj što se nudi do te cifre i traži najbolji deal (mlađe/manje kilometara). Ako sad imaš Matiza, Fabia će ti bit upgrade u svakom pogledu .

7 godina
protjeran
offline
Auto do 5000 eura

Iskreno, ako imas dvoje klinaca, B-Max sa kliznim vratima ti je zakon - nije prevelik, ali ta vrata cine cuda,

ovako nesto, sigurno mozes naci 1-2g stariji do 5000€:

https://www.njuskalo.hr/auti/ford-b-max-1.6-oglas-26775181

 

Makar se i ovaj moze pregovorit za 600-700e dolje, auto je beba. Nisam vozio dizelasa,

nego samo benzinca, 4 godine mi je bio super.

13 godina
offline
Re: Auto do 5000 eura
bumbumzvonko kaže...
Pozdrav, i ja kupujem auto do 5000 eura, voznja gradska, dnevno po 6-7 puta pravim od 3-5 km, grad nije velik, nema nekih semafora, znaci manje mjesto, ne racunam ga pod pravi grad. Nekako mi VW Polo najvise naginje tome. Dali dizela ili benzinca, 1.9 tdi ili 1.2?

 ak ne radis puno km godisnje onda bolje na benzinca, s dizelom imas skuplje kvarove, bucan i trese kad je hladan i zagusit ces ga takvom voznjom i nikad ti nebu toplo u njemu prek zime na takvim relacijama osim ak nema elektricni grijac.. najgore po pitanju komfora sto si mozes kupit je polo sdi, a benzinac 1.2 opet slabo vuce ak patis na to i trosi vise no barem mirno i tiho radi i manje mu treba da pocne grijat..

 

fabia 1.4 mpi jedan od najgorih auta, ogroman potrosac a performanse nikakve.. sta mislis o kompakt klasi znaci velicina golfa/focusa ? takvi s 1.6 motorom u tvojem mjestu s malo semafora bi oko 7-8l trosili, imam doslovno iste uvjete ko ti.. nije to neka razlika u potrosnji naspram dizela a takve aute mozes koristit i na neka veca putovanja s klincima za razliku od matiza.. npr bas focusa mk2 1.6 hvale jer nije izvikana marka kao golf a dobar je auto, pogledaj pa razmisli

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.1.2019 17:45 (domac5).
5 godina
offline
Re: Auto do 5000 eura
Ma gledam i focusa, svidja mi se, i isao bih na benzinca, 1.6, ali oko mene frendovi samo štuju vw, seat, skoda, audi, a iskreno meni srce za alfu kuca, ali odrekli bi me se svi, da je uzmem, i prijatelji i familija. Neku 159 npr 😍
Za Focus kazu(prijatelji, niko ga nije imao, "i oni su culi", skuplji dijelovi. A najbitnije mi je a i vecini da je motor ok, a potrosni dijelovi da su pristupacni
7 godina
protjeran
offline
Auto do 5000 eura

Nisi dovoljno siromasan da bi vozio Alfu.

5 godina
offline
Re: Auto do 5000 eura
Bas tako. Prijatelj, koji mi inace popravlja auto savjetuje vw koncern zbog jednostavne izmjene dijelova. Alfa ni u ludilu kaze, nema zivaca za to a servis pravi nemam u blizini
13 godina
offline
Re: Auto do 5000 eura

 A to sad što kao svi štuju VW, Audi i slično je već tema za sebe . Alfa je special i dobro tu naravno kažu da ne kupuješ rabljenu ako ti je budget na umu, jel. Nije to bez razloga . A sad, da su nešto skuplji djelovi za Focusa, ne znam sad baš. Kako koji dio je skuplji ili jeftiniji, ali generlano održavanje sumjnam da je skuplje od ostatka klase.

13 godina
offline
Auto do 5000 eura

sve ti se to svede na isti k uglavnom, neki dio skuplji neki jeftiniji.. kad uzmes u obzir da neka druga manje izvikana marka nije toliko precijenjena kao vw koncern dobis jednako dobar auto za manje para.. a dijelovi tu negdje s cijenom 

5 godina
offline
Re: Auto do 5000 eura
Sta uzeti za 5000? Focus, golf 5, ili hyundai i30? Treba mi compact zbog familije
13 godina
offline
Re: Auto do 5000 eura

Focus ili Hyundai i30, ako možeš nać za te pare dobar. Focusa sigurno možeš i provjereno dobar auto za malo para.

5 godina
offline
Re: Auto do 5000 eura
Godisnje pravim oko 12 000, vjerojatno bi isao na benzinca jer zivim u malom gradu. Jednom godisnje na more. 1.6 benzinca?
12 godina
offline
Re: Auto do 5000 eura
bumbumzvonko kaže...
Sta uzeti za 5000? Focus, golf 5, ili hyundai i30? Treba mi compact zbog familije

 Htio sam ti reći da pogledaš i Škodu Rapid, ali sam provjerio, puno su skuplji od ovih 5000Eur :(

 

Jer prema mom iskustvu (Škoda, VW i Hyundai) - Škoda ima najjeftinije dijelove i servise, VW najskuplje, a Hyundai negdje između. Istina, ova usporedba nije baš fer, Golf kojeg sam vozio je bio dizel, ostali benzinci.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice