Auto radio -stalna struja

poruka: 5
|
čitano: 3.693
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Radio problem

Pre neki mesec sam kupio radio preko alija ugradio ga povezivanjem preko  euro dzeka.Sve radi kako treba, ali prilikom ugradnje primetio da kada je kljuc izvadjen iz brave radio se ugasi . Meni ovo i ne predstavlja problem, ali mi je problem to sto kad izvadim kljuc iz brave obrise se i memorija radija, tj. izgubim sve omiljene radio stanice koje sam sacuvao. Pa me zanima kako da ga namestim odnosno prespojim na stalnu stuju?

 

 

Hvala na odgovoru.

12 godina
offline
Auto radio -stalna struja

na radiju imaš dvije žice za plus, jedna crvena druga žuta. isto tako iz auta idu dvije žice. u njima je razlika ta da jedna ima stalno struje druga samo kad je ključ u bravi. žuta ide na tu koja ima stalno struje. crvena na onu koja ima struju samo sa ključem.

 

1. Zamjeni žutu i crvenu.

2. Ako ne radi tako spoji žutu i crvenu zajedno.

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.10.2018 8:42 (g3arv8).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Auto radio -stalna struja
g3arv8 kaže...

na radiju imaš dvije žice za plus, jedna crvena druga žuta. isto tako iz auta idu dvije žice. u njima je razlika ta da jedna ima stalno struje druga samo kad je ključ u bravi. žuta ide na tu koja ima stalno struje. crvena na onu koja ima struju samo sa ključem.

 

1. Zamjeni žutu i crvenu.

2. Ako ne radi tako spoji žutu i crvenu zajedno.

 Dali moze da mi se nesto  zapali ako pogresno povezem?

15 godina
offline
Auto radio -stalna struja

Ma ne. Eventualno auto. Parkiraj daleko od svega pa nemaš brige.

 

Ako mijenjaš žice koje kolega spominje ništa se neće desiti. Ako diraš sotalo svašta se može desiti. 

Rađe otiđi električaru pa neka ti on sredi ako nisi siguran što radiš. 

12 godina
offline
Auto radio -stalna struja

Ne vidim odakle si ali autoelektricar ti za to nebi trebao uzeti vise od 50 kn ~ 7€

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice