Koji motor/skuter vozite? izdvojena tema

poruka: 671
|
čitano: 355.338
|
moderatori: XXX-Man, pirat, vincimus, Lazarus Long, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
online
Re: Koji motor/skuter vozite?
Dex.pwn kaže...

 

I kolika je razlika između 81kW i 35kW

 Poprilična, ako pitas ozbiljno.

Ubi bene, ibi patria.
12 godina
odjavljen
offline
Re: Koji motor/skuter vozite?
Mislio sam u smislu koliko može povući jako..
14 godina
offline
Koji motor/skuter vozite?

Pa u smislu nije me ni zaustavila. Između 35kw i 81kw ti je razlika ogromna ako mene pitaš. pogotovo ako si početnik.  35kw ti je sasvim dovoljno za nomalno prometovanje. ovih 81kw na 10000 okretaja ćeš rijetko koristiti. Više je stvar u lakoći s kojom ti jači strojevi ubrzaju pri nižim okretajima. Iako ja ti moram priznati meni je puno zabavnije tjerati neki slabiji motor do kraja nego neki jaki na 60% i punit gaće usput. Ako nisi točan u glaci odvezi godinu dana nešto slabije. Nemoj se zavaravati i govoriti si budem lagano, ne budeš!

 

35kw fino ide, 81kw ispaljuje ko strela.

 

I nemoj biti lud i otići kupiti bike ako se ne kužiš solo. Ako baš ne znaš nikoga nađi nekog lokalnog motomehaničara i daj mu 100eura da ide s tobom, isplatit će ti se višestruko. Slike su jedno, bike treba pregledati prije kupnje.

Dirty dosen
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.1.2019 9:36 (Pislje).
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Koji motor/skuter vozite?
Pa zbog toga sam više htio ić na MT03 ili XT600
11 godina
protjeran
offline
Koji motor/skuter vozite?

Frend ima mt03 i ide stvarno dobro s obzirom na tu "malu" kubikažu,a na motoru od 81kw se moraš fest držat za volan kad odvališ pun gas,ko zna dobro kretat tu si ispod 4 sekunde na 100,čisto informativno

 
1 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Koji motor/skuter vozite?
Gledam na Njušci Mt03
Malo ga ima.
Mislim da je mt03 600cc,jedan cilindar 35kW.
Vjv ću ić na Z750 ili Mt07
11 godina
protjeran
offline
Re: Koji motor/skuter vozite?
Extra protection kaže...

Zanima me koliko je po vama motor isplativo prometalo, pogotovo za mlađu ekipu (20 - 25 god). Vec duze vrijeme sam u svijetu skutera i mopeda i skuter mi ima iznimnu isplativost - 400 kn registracija i 600 kn gorivo na godinu, pali iz prve, parkiras di zelis, a sve popravke zbog kojih me je rusio na tehnickom do sad popravio sam kod kuce, ali mi pomalo dosađuje drndati 50 km/h i biti smetnja za druge, a opasnost za sebe. K tome, ponekad si zazelim otici na neki duzi put od primjerice 100 km koji je na skuteru 50 ccm nemoguc

 Znam da je malo stariji post al svejedno

 

Put od 100km na skuteru od 50ccm nemoguć?

 

Meni i ekipi je to kvartovski đir, da ne pričam koliko je bilo đireva do mora i jednodnevnih đireva od 500-700km, sve na 50ccm, normalno dotični skuteri su odblokirani, svi imaju rezo auspuhe i dobro složen prijenos i idu po ravnom 85-90 po gpsu bez problema, uz Kapelu i Velebit nikakvih problema, non stop ful gas, pauze samo za točenje, pišanje i klopu, znam da većini to zvući nemoguće, al ima nas koji smo na 50ccm(odblokiranim) sveukupno do sada napravili i preko 100 000km, neki i puno više, 50ccm skutera sa 60-70kkm na satu itd.

16 godina
offline
Re: Koji motor/skuter vozite?
Dex.pwn kaže...
Vjv ću ić na Z750 ili Mt07

 Vozio par puta frendovog Z750, motor je BRUTALAN, imao sam osjećaj kao da ga vozim već 10 godina koliko je nježan, siguran, bacaš ga dolje a on drži fenomenalno. P.S. ima S21 gume i ići će na S22 kao i ja idući mjesec.

LOL: Crobrother
14 godina
offline
Re: Koji motor/skuter vozite?
Aprilia Scarabeo 300S
Super motorcic
Pozz
Huawei Mate 20 Pro
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Koji motor/skuter vozite?
A vidit ću dal ima neki do 40k na Njušci kad budem uzimo.
Ostatak(cca 10k) ide na regu i Icon kacigu, jaknu i rukavice 😁
14 godina
offline
Koji motor/skuter vozite?

Vidi ovog sv 650, Praktički nov s dosta opreme za 40k, prdat ces ga za godinu dvije za isto para.

 

https://www.njuskalo.hr/cestovni-motori/suzuki-sv-650-645-cm3-oglas-28352694

 

Mt07 sam vozio i zgodan motorin, lagan vrlo upravljiv. agregat je prekul, ko neki dizel vuče svuda u powerbandu, samo baš traži neki aftermarket aufspuf

 

Kupi si i čizme neke i hlače. Ima toga hrpa na njuški po normalnim cijenama.

 

 

Dirty dosen
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji motor/skuter vozite?

Pozdrav,

totalni sam početnik s motorima (dakle čak ni tomosa nisam vozio kao dijete), a sada krećem s polaganjem i planiram kupiti svoj prvi motor. Imam 23 godine. Ne zanima me nikakvo utrkivanje i nabrijane vožnje, već lagana vožnja u toplije vrijeme uz poneko malo duže putovanje (san mi je ići na duža putovanja s motorom) i odlazak do faksa.

Budući da sam totalni početnik i ne znam gotovo ništa o motorima mogu reći samo sljedeće: volio bih da je motor relativno jeftin za održavanje, pouzdan i da ne troši previše (student sam još). Drugo, da je lagan za upravljanje za jednog početnika. Treće, izgledom mi se jako sviđa Yamaha SR250, Honda CB250 i motori takvog stila. I četvrto naravno, što jeftiniji to bolje. Da je nekakav omjer svega idealan za jednog početnika. Pa molim vas ako imate nekakav savjet i prijedloge? Jel bi jedna Yamaha SR250 bila dobra za početnika? Hvala unaprijed!

ps. Visok sam 178 cm, težina 75 kila

Battlelog:cro1911
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Koji motor/skuter vozite?
Kakav je Z750 za duže rute? Ili je on namijenjen za po gradu i kraće rute?
16 godina
offline
Re: Koji motor/skuter vozite?
CoKsA kaže...

volio bih da je motor relativno jeftin za održavanje, pouzdan i da ne troši previše (student sam još). Drugo, da je lagan za upravljanje za jednog početnika. Treće, izgledom mi se jako sviđa Yamaha SR250, Honda CB250 i motori takvog stila. I četvrto naravno, što jeftiniji to bolje. Da je nekakav omjer svega idealan za jednog početnika.

 Kawasaki Ninja 250R? Mislim da se oko €2-3k nađe

Dex.pwn kaže...
Kakav je Z750 za duže rute? Ili je on namijenjen za po gradu i kraće rute?

 Puno ugodniji naspram sportive.

LOL: Crobrother
Poruka je uređivana zadnji put ned 5.5.2019 10:55 (Najbrži).
12 godina
odjavljen
offline
Re: Koji motor/skuter vozite?

Nadam se da se za putnika iza mogu ugraditi ručke da se drži tokom vožnje 😂

16 godina
offline
Re: Koji motor/skuter vozite?
Dex.pwn kaže...

Nadam se da se za putnika iza mogu ugraditi ručke da se drži tokom vožnje 😂

 

LOL: Crobrother
12 godina
odjavljen
offline
Re: Koji motor/skuter vozite?
Najbrži kaže...
Dex.pwn kaže...

Nadam se da se za putnika iza mogu ugraditi ručke da se drži tokom vožnje 😂

 

 https://www.gaadi.com/bikes/yamaha/fazer

 

Buraz ima Fazera koji ima takve ručke tako da se ne moraš držati za vozača(što je u mome slučaju bilo totalno nezgodno)

 

14 godina
offline
Re: Koji motor/skuter vozite?
Dex.pwn kaže...
Kakav je Z750 za duže rute? Ili je on namijenjen za po gradu i kraće rute?

Zavisi. Ovaj noviji je OK. Ali stari oni, ja sam jos polaga na njemu, spicasti onaj, ergonomski 0. Znači nakon 10-20 minuta šake otpadaju, nemogu kuplung stisnit, užas.

Inače Z750, jedino što je dobro je mašina, ostalo sve srednje do žalosno, od kočnica, ovjesa... I novi, a stari pogotovo.

7 godina
offline
Koji motor/skuter vozite?

 

Bok ekipa.

 

Trebao bih preporuku iskusnih oko odabira skutera. Svakodnevna relacija bi bila 7,5 km tamo i natrag ( ukupno 15 km dnevno ) , ravnica, zgb istok. Volio bih novi jer nemam nikakvih iskustava oko odrzavanja i popravljanja. Cifra cca 12000 kn i unutar tog budgeta pronalazim sym, kymco i peugeot, svi su 50 ccm 4T. Netrebaju mi nikakve brzine nego jeftinjak prevoz u toplijim mjesecima od točke a do točke b. Podijelite samnom iskustva oko ova tri motorčeka ,može i druge marke ali nisam ih našao unutar budgeta... Pojma nemam kaj me sve čeka, periode servisa, servisna mreža, dostupnost dijelova, plastika, poznate boljke i kvarovi, pa sam unaprijed zahvalan za vaša iskustva i preporuke. Imam 90 kg i visok sam 183 ako je bitno zbog podnice, visine sica i sl...

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.5.2019 16:29 (bunker).
 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Koji motor/skuter vozite?

Ciljam negdje 2009. do 2011. godište.

Svi su špicasti po meni haha :D

Tražim tak neki koji je kao sportska limuzina u auto svijetu.

 

7 godina
online
Re: Koji motor/skuter vozite?
bunker kaže...

 

Bok ekipa.

 

Trebao bih preporuku iskusnih oko odabira skutera. Svakodnevna relacija bi bila 7,5 km tamo i natrag ( ukupno 15 km dnevno ) , ravnica, zgb istok. Volio bih novi jer nemam nikakvih iskustava oko odrzavanja i popravljanja. Cifra cca 12000 kn i unutar tog budgeta pronalazim sym, kymco i peugeot, svi su 50 ccm 4T. Netrebaju mi nikakve brzine nego jeftinjak prevoz u toplijim mjesecima od točke a do točke b. Podijelite samnom iskustva oko ova tri motorčeka ,može i druge marke ali nisam ih našao unutar budgeta... Pojma nemam kaj me sve čeka, periode servisa, servisna mreža, dostupnost dijelova, plastika, poznate boljke i kvarovi, pa sam unaprijed zahvalan za vaša iskustva i preporuke. Imam 90 kg i visok sam 183 ako je bitno zbog podnice, visine sica i sl...

 

 

 Dosta dugo sam se vozao na Kymco spaceru (prastari model) i to čudo je bilo nepoderivo, ali budući je to bio stari mdoel, ne mora biti relevantno za današnje modele, premda vidim da i danas dosta hvale taj brand.

Peugeota sam vozio speedfighta, koji je bio puno agilniji od spacera (očekivano, i upola je manji, bar tak dojam ostavlja).

Uglavnom, speedfight je isto bio ok, a syma nisam  nikad vozio.

 Ali, ne bih ti mogao preporučiti ništa, jer fakat ne znam kak sad stvari stoje (niti vozam skutere više), ali pogledaj si na ggogleu kaj ekipa veli za neki specifični model koji ti je interesantan, jer ovak na pamet teško da ti netko išta može reći.

A kaj se tiče servisne mreže, to ne bi trebalo biti problem ni kod jedne marke, s tim da je kymco još uvijek "narodna" marka i vidiš poslovnice s njihovim logom svakih par metara, a i sym isto skoro, peugeot malo manje (bar mi se čini).

 

 

Kruha i igala...
7 godina
offline
Koji motor/skuter vozite?

 

@fer-de-lance

 

Zahvaljujem na info.

 

 

 
1 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Koji motor/skuter vozite?
bunker kaže...

 

Bok ekipa.

 

Trebao bih preporuku iskusnih oko odabira skutera. Svakodnevna relacija bi bila 7,5 km tamo i natrag ( ukupno 15 km dnevno ) , ravnica, zgb istok. Volio bih novi jer nemam nikakvih iskustava oko odrzavanja i popravljanja. Cifra cca 12000 kn i unutar tog budgeta pronalazim sym, kymco i peugeot, svi su 50 ccm 4T. Netrebaju mi nikakve brzine nego jeftinjak prevoz u toplijim mjesecima od točke a do točke b. Podijelite samnom iskustva oko ova tri motorčeka ,može i druge marke ali nisam ih našao unutar budgeta... Pojma nemam kaj me sve čeka, periode servisa, servisna mreža, dostupnost dijelova, plastika, poznate boljke i kvarovi, pa sam unaprijed zahvalan za vaša iskustva i preporuke. Imam 90 kg i visok sam 183 ako je bitno zbog podnice, visine sica i sl...

 

 

Prvo, 50ccm 4t nejde zmesta, al doslovno, sahranit će te neki kamion ili bus, jedino kaj malo troše al džaba ti to ak izgineš putem, drugo, kaj se tiče novog vezan si za ovlašteni servis zbog garancije, a ovlašteni servisi i servisi za skutere općenito su katastrofa(čast par iznimaka), pogotovo za kymco, cijene dijelova su umobolne, da navedem neke stavke rekli bi da sam lud

 

Ja bi na tvom mjestu gledao nekaj polovno, a novije, od piaggio grupacije, gilera runner, piaggio nrg power, aprilia sr... jer dijelova ima i dostupni su, dosta ljudi ih šarafi u fušu i zna ih šarafit

 

Uz to dosta su živahni za 50ccm, ko serijala idu 80 po gpsu, uz zamjenu auspuha i variomata su još startniji i malo brži i možeš s njima di god, a ne da strepiš kad izađeš npr. na slavonsku, jedino kaj dosta troše, serijala oko 4 litre po zagrebu, mada meni osobno to nije puno jer mi runner sa rezo auspuhom popije 5 litara po gradu, al i ide za 50ccm klasu, to ti govorim sve iz iskustva, do sada sam prešao 100 000km sa skuterima od 50ccm(sve privatno nisam dostavljač ni poštar)

7 godina
offline
Koji motor/skuter vozite?

 

@minarelli

 

Zahvaljujem kolega.

 

Gledao sam ja i polovne po oglasima, no cijene su katastrofa: par godina stari skuter a cijena skoro kao za novi. Desetak godina stari skuter isro papreno cijene za te marke koje si nabrojao...

 

Svjestan sam da 4t nije baš startan, no onih tvorničkih 45 km/h mi je ok. Tu di se ja vozim su tak i tak stalne gužve u to doba, bila to slavonska ili servisna ili čulinečka i sl...

 

Nemam nikakva znanja i iskustva sa time, a u mom kvartu to šarafi par klinaca i nekako mi se nesvidja ideja da mi oni šarafe po motorčeku... Pričao sam na fon sa gsn iz sym hrvatska koji me uvjerava da mi na 300 km promjeni ulje i da sam onda miran do 3000 km a kako bi bila riječ o novom onda valjda nebi trebalo biti kvarova ( osim ako postoje neke poznate boljke za koje ja zasada neznam...).

 

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Koji motor/skuter vozite?

I sa novim skuterom bude problema, na žalost i to znam iz iskustva, onda bude sve i svakaj...

 

Pošto veliš da si sa istoka ima u brestju firma i servis skuter dijelovi, korektni su pa se možeš njima obratit za servis i dijelove

 

Kaj se tiče ovih 45kmh, probaj posudit od nekoga blokiranu 50ku pa idi odradi tu svoju rutu, kladim se da ćeš skidat sve svece sa neba nakon par minuta, pokušavaju da te ubiju i u sporednim ulicama, a kamoli po glavnima, jer tih 40-50kmh po satu ti je 40ak po gpsu i to je nemoguće za ić nekam, bolje sjest na bicikl, ja sa svojim runnerom ak se malo skvrčim idem 90+ po gpsu, svaki dan peglam po slavonskoj, od ovih u autima koji štede gorivo i slijepo se drže ograničenja sam i brži, masu puta ak sam prvi na semaforu nitko me ni ne prestiže do drugog semafora, u prijevodu mogu se normalno vozit da nikom ne smetam, a kad me pukne zapičim s njim di god, čak i do mora

 

A da su cijene polovnih bolesne i nerealne - jesu

Treba skidat cijenu

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.5.2019 14:02 (minarelli).
7 godina
offline
Koji motor/skuter vozite?

 

@minarelli

 

Misliš na markušića ?

 
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Koji motor/skuter vozite?

Nemam pojma ko je taj, napisao sam Skuter dijelovi, to je naziv firme

14 godina
offline
Koji motor/skuter vozite?

ma polovno nešto tipa aerox, gore kit 70cc,

 

Moj buraz ima i motor je čudo, po gradu te ne može ni sam vrag uhvatiti.

Dirty dosen
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Koji motor/skuter vozite?

Da ne otvaram novu temu, ovdje ima najviše korisnika.

Neka gruba procjena motora Tomos BT 50, ne radi mu 3. brzina, treba ispjeskariti rezervoar, maska je čitava i solidno očuvana, sjedalo nanovo presvučeno, ima papire.

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.5.2019 9:20 (Paolo Maldini).
 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Koji motor/skuter vozite?
Paolo Maldini kaže...

Da ne otvaram novu temu, ovdje ima najviše korisnika.

Neka grupa procjena motora Tomos BT 50, ne radi mu 3. brzina, treba ispjeskariti rezervoar, maska je čitava i solidno očuvana, sjedalo nanovo presvučeno, ima papire.

 Između 300 i 400€.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice