Preporuka polovnog auta do 3000€ max

poruka: 78
|
čitano: 26.916
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Preporuka polovnog auta do 3000€ max
Luka123 kaže...

 Jeli trebam quote sam sebe napisao sam "samo treba imati poznanstva" (vezu).

Kupio ga stari od mog frenda passata. Vozio ga doktor u mirovini ima 4 auta, i dao mu za 20k kn ;)

 Cordoba 2008 1,9 tdi 180k 4,5k eura + 5k kn V. servis, brenze i sve ostalo... tražena 6 mjeseci... kupljena samo zbog motora. Jel preplačena? Jest. Jel od prvog vlasnika jest.

Susjed kupio Octaviu 2005 od prvaog vlasnika 300k vožena samo autoput ,4000E. Ja neznam odkud vam te cijene.

Ako nije prvi vlasnik i kupljen u HR, sanse da ima 200k su nikakve.

 

Da nadodam, tražio sam Astru H 1.7 ili 1.9 CDTI, pola godine do 40k-42k kn, nije bilo jedne ispod 200k. Našao sam jednu u ZG za 33k kn 2006 - 150000 bilo je potrebno komplet lakiranje...

 

Naravno govorimo o normalnim autima s 4-5 vrata, nelakiranim i nerazbijanim..

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.7.2018 8:23 (Zver).
15 godina
neaktivan
offline
Preporuka polovnog auta do 3000€ max

Pozdrav !

 

Evo tražim sličan auto kao u temi..

 

Ono što tražim konkretno:

 

Srednji ili mali auto,

potrošnja mala

benzinac obavezno (premale relacije radim za dizel)

 

3k-4k eura MAX 

 

 

Za sada sam našao Renault Twingo 1,2 2008.g. za 3,3k eura i ispod 100k km

 

Imate druge preporuke / bolje ?

10 godina
neaktivan
offline
Re: Preporuka polovnog auta do 3000€ max
Ja sam pred 3 godine uzeo skodu fabiu 2001 1,9sdi, napravio veliki servis koji me kostao 300e, auto platio 2000e, iskreno auto je super, malo spor (pogotov kad klima radi) ali motor izdrzljiv a dijelovi jeftini
10 godina
neaktivan
offline
Re: Preporuka polovnog auta do 3000€ max
Zaboravio rec da zivim u Rijeci, sa 330kn prevagnem oko 600-650km, stim da ga ne stedim :)
14 godina
offline
Re: Preporuka polovnog auta do 3000€ max
Udes kaže...

Pozdrav svima,

 

Vrijeme je došlo za kupovinu auta no buđet nije prevelik (3000€ max) .

Trenutno živim u gradu no kroz jednu godinu je planirano osnivanje obitelji i ulazak u kredit kako bi se riješilo stambeno pitanje (jbg. nismo svi u stanju uštediti velike novce ili da imamo bogate roditelje pa to riješiti na bolji način) al bitno da se volimo a za sve ostalo ćemo se već nekako snaći. 

Privlačni su mi auti u stilu Ford Focusa II i Mazde 6 ali sam realan. Kako planiram riješiti pitanje prijevoza prije stambenog, bitno mi je da me auto bude služio bez previše poteškoća, pogotovo s time da prvih godinu dana neće biti velika kilometraža no sa selidbom se ide u predgrađe pa i samim time će se dnevna kilometraža popeti. 

 

Prijedlozi su dobrodošli i hvala unaprijed :)

 

 kod rabljenog je to vrlo optimistično za očekivat

8 godina
offline
Preporuka polovnog auta do 3000€ max

Kao što sam i obećao, evo stanja nakon skoro 6 mjeseci vlasništva mazde 3:

 

Dobio sam ga ispod cijene (taman u mom cjenovnom rangu) zato što je bilo par sitnica na limariji za srediti i bilo je potrebno zamijeniti crijevo turbine.

Sve to me koštalo 1500kn (uključujući i "ruke") kod lokalnih servisera + doma sam promijenio ulje i filtere standard što se mijenja nakon kupovine.

Auto je registrirano skoro godinu dana (do 5 mjeseca) i sa njime sam prošao 8000km do sada bez ikakvih poteškoća.

Dijelovi jesu malo skuplji (cca 20% više od Golf IV - cijene uspoređene u Tokiću) al mi je to prihvatljivije nego da sam uzimao G IV sa milijun kilometara i bez pola opreme koje ovdje imam.

 

Sve u svemu, ja sam zadovoljan i kada gledam cijene na oglasima, Mazda 3, 1.6, 80kw, 176 000km sa crvenim specijalnim efektom na suncu kao moje su između 4200-4800€ pa i da ga idem prodavati, jedino vidim profit - samo ne znam koliko je balkansko tržište 

zainteresirano za Mazde (ipak nisu VW grupacija).

 

Još jednom, hvala svima na savjetima.

14 godina
offline
Re: Preporuka polovnog auta do 3000€ max
Može savjet za auto do nekih 2000€, da je mali, vozio bih se malo ali da imam što manje troškova za njega?
Peugeot 607 kojeg sad imam ima hrpu problema jer je star (2001.god).
HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-Nokia 6120-Nokia 5310-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8
7 godina
protjeran
offline
Preporuka polovnog auta do 3000€ max

A gle, ne ocekuj puno, osim ako ces kopat po Polo/Golf odronima, pa ih doma sam krpat koliko ide.

 

Idealno bi ti bilo da nadjes Yarisa 1.33 izmedju 2001-2004 godiste sa 100.000km,

s njim nemas puno ulaganja, mijenjas ulje i filtre i vozis jos 100.000km.

 

Nasao sam jednog, ali je 1.0l, dakle gradske performanse, nije za duga putovanja,

ali do mora ces stici:

https://www.njuskalo.hr/auti/toyota-yaris-1.0-vvt-oglas-27460738

11 godina
offline
Re: Preporuka polovnog auta do 3000€ max
Čitatelj kaže...

A gle, ne ocekuj puno, osim ako ces kopat po Polo/Golf odronima, pa ih doma sam krpat koliko ide.

 

Idealno bi ti bilo da nadjes Yarisa 1.33 izmedju 2001-2004 godiste sa 100.000km,

s njim nemas puno ulaganja, mijenjas ulje i filtre i vozis jos 100.000km.

 

Nasao sam jednog, ali je 1.0l, dakle gradske performanse, nije za duga putovanja,

ali do mora ces stici:

https://www.njuskalo.hr/auti/toyota-yaris-1.0-vvt-oglas-27460738

 

Krletka ili ti ga sepet od auta.

Golf je isto govno, ali npr. golf 2004. to jest pet je formula u odnosu na yaris 2004. god.

Pa i dobra četvorka 2003. il 2004. god.

Tek sad vidim da je bilo pitanje do 2000e.

Al dao sam usporedbu jer si reko golf odron heh

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.1.2019 15:50 (Silent horror1992).
7 godina
protjeran
offline
Preporuka polovnog auta do 3000€ max

Pa vidis da trazi mali auto sa sto manje troskova i ulaganja. Onda Toyotu i nista drugo,

benzinac, nikakav dizel. I naravno da je golf iz 2000-2004 sa 200.000+km odron i ulaganje svakodnevno bez dna.

Svaki auto nakon 200.000km je odron i ulaganje. Kod Japanca ajde masina i izdrzi 300.000 sa malo ulaganja, al zato cijeli prohrdja.

Zato sto manje Km i sto noviji Yaris, masine su im nepoderive, osobito 1.33 ak nadje.

11 godina
offline
Re: Preporuka polovnog auta do 3000€ max
Čitatelj kaže...

Pa vidis da trazi mali auto sa sto manje troskova i ulaganja. Onda Toyotu i nista drugo,

benzinac, nikakav dizel. I naravno da je golf iz 2000-2004 sa 200.000+km odron i ulaganje svakodnevno bez dna.

Svaki auto nakon 200.000km je odron i ulaganje. Kod Japanca ajde masina i izdrzi 300.000 sa malo ulaganja, al zato cijeli prohrdja.

Zato sto manje Km i sto noviji Yaris, masine su im nepoderive, osobito 1.33 ak nadje.

 

Daj ne lupetaj, pogle tu tojotu što si linko, pa taj drlog ne vrijedi 2200kn, a ne 2200e.

Golf od 200k odron, ti si lud, pa tdi motori mogu prec 500k bez kvara ako uredno radiš servise, jebo me pas da je i golf dvica bolje auto od te tojote što si linko, daj pogledaj još jednom kako to auto izgleda. Druga stvar ako će neko dnevno radit 10 kilometara, to može i biciklom, za to može poslužit, ali daj zamisli putovanje tom tojotom autocestom od zagreZa fo bubam Rijeke haha

2008. Sam kupio golf 4 2003. 101 konj pd motor sa 150k kilometara u Njemačkoj i ja sam sa njim napravio 300k i sve što sam uložio u njega je jedan veliki servis, samo mijenjaj ulje i vozi.

Kao što rekoh, golf je nikakvo auto ako ćemo u globalu gledat, ali za te japance je spejs šatl apsolutno po svemu.

2200e za tojotu jaris iz 2004. God hahah Smehhh

14 godina
offline
Preporuka polovnog auta do 3000€ max

Ha, šta onda uzeti do cca tog iznosa?

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-Nokia 6120-Nokia 5310-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8
7 godina
protjeran
offline
Preporuka polovnog auta do 3000€ max

Nesto sto se ne kvari, i ciji su popravci mali i povoljni. Dizlo VAG to sigurno nije.

14 godina
offline
Preporuka polovnog auta do 3000€ max

Ovo auto dizlo. Jbt dobit ću moždani

10 godina
offline
Preporuka polovnog auta do 3000€ max

Majko mila Golf 4 kao dobar auto... ROFL, da bio je ok kad je bio aktualan danas je kramp kao i svaki stari auto.

11 godina
offline
Re: Preporuka polovnog auta do 3000€ max
Syke kaže...

Majko mila Golf 4 kao dobar auto... ROFL, da bio je ok kad je bio aktualan danas je kramp kao i svaki stari auto.

  

Sjedi u tojotu 2004. god i provožaj se, a nakon tog sjedi u golfa 2004. godište pa reci opet isto.

Ova Toyota gore linkana nije auto nego igračka, kao da se neko zajebavo kad ju radio, pogledaj na šta to liči, a lik traži 2200e.

Ja nisam u nijednom postu rekao da je golf dobro auto, čitaj sa razumijevanjem.

 

10 godina
offline
Preporuka polovnog auta do 3000€ max

Jesam. Samo bi za fer usporedbu trebao sjest u Corollu/Auris, Yaris je klasa Pola. I dalje stojim pri svojem upisu. Yaris je genijalan mali auto, ne po mom ukusu i ne bi ga kupio ali to ne umanjuje njegove kvalitete.

13 godina
offline
Re: Preporuka polovnog auta do 3000€ max
Silent horror1992 kaže...
Čitatelj kaže...

Pa vidis da trazi mali auto sa sto manje troskova i ulaganja. Onda Toyotu i nista drugo,

benzinac, nikakav dizel. I naravno da je golf iz 2000-2004 sa 200.000+km odron i ulaganje svakodnevno bez dna.

Svaki auto nakon 200.000km je odron i ulaganje. Kod Japanca ajde masina i izdrzi 300.000 sa malo ulaganja, al zato cijeli prohrdja.

Zato sto manje Km i sto noviji Yaris, masine su im nepoderive, osobito 1.33 ak nadje.

 

Daj ne lupetaj, pogle tu tojotu što si linko, pa taj drlog ne vrijedi 2200kn, a ne 2200e.

Golf od 200k odron, ti si lud, pa tdi motori mogu prec 500k bez kvara ako uredno radiš servise, jebo me pas da je i golf dvica bolje auto od te tojote što si linko, daj pogledaj još jednom kako to auto izgleda. Druga stvar ako će neko dnevno radit 10 kilometara, to može i biciklom, za to može poslužit, ali daj zamisli putovanje tom tojotom autocestom od zagreZa fo bubam Rijeke haha

2008. Sam kupio golf 4 2003. 101 konj pd motor sa 150k kilometara u Njemačkoj i ja sam sa njim napravio 300k i sve što sam uložio u njega je jedan veliki servis, samo mijenjaj ulje i vozi.

Kao što rekoh, golf je nikakvo auto ako ćemo u globalu gledat, ali za te japance je spejs šatl apsolutno po svemu.

2200e za tojotu jaris iz 2004. God hahah Smehhh

 Imas srecu sto ti je zasad tako s golfom.. moras bit svjestan da ce kad tad taj auto dotrajat kao i svaki drugi a onda kad pocne turbina, dizne, dvomaseni, crijeva oko turbine, maf senzor, egr ventil bude jako veselo.. a obicno ljudi pogode bas takav auto kad ga se neko samo zeli rijesit za 2000 eura, zato jako treba pazit kad se kupuje jeftin dizel, a cilj ti je auto sa sto manje ulaganja.. s benzincem si miran sa svime sto sam gore nabrojao, da i pogodis govno dosta manje para treba da bi ga popravio nego da s dizelasem pogodis govno..

Po meni je za privatnu osobu ta mala toyota glupost, jedan od meni najruznijih, interijer ne zelim ni komentirat, motor slab a japanska limarija na tom godistu, nije dobro nikako.. ne bi nikad dao tolke novce za tu igracku s 1.0 motorom

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice