Acces rješenje

poruka: 3
|
čitano: 6.974
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Acces rješenje

Nakon dugo duzgo vremena sam odlucio napraviti jednu bazu podataka u accesu i sad me zanima postoji li ova mogućnost

Primjera radi unosim ime i prezime radnika - PRVA KOLONA, datum rođenja - DRUGA KOLONA, mjesto dolaska - TREĆA KOLONA .. E sad me zanima npr mjesto odakle dolazi da li se moze kako napraviti padajuća lista pa da kad kliknem na mjesto dolaska da mi ponudi moguća mjesta i da onda izaberem jedan od ponuđenih..

nadam se da ste razumjeli moje pitanje

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Acces rješenje

-da, moguće je.. ali moraš naučiti osnve baza, tj relacije.

-to je tad nova tablica (mjesto dolaska) koje će se linkati i po kriteriju ispisivati (omogućiti unos novog podatka itd.).

osnovna shema je tablica A --relacija-- tablica B (relacija IDom), otvori neku iz primjera npr northwind.. i pogledaj tablice-relacije. Ako ti nije jasno, tad moraš naučiti od početka, nema preskakanja..

-drugi način, kreiraš wizardom i vidiš gotovo rješenje, ali u pravilu tako manje naučiš (ovisno dali razumiješ ili je smao bitno da radi.. jer kad moraš novu izmjenu tad moraš znati..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
neaktivan
offline
Acces rješenje

Nisu tu potrebne nikakve relacije. Tek obična šifrarnik tabela s popisom lokacija, a zatim taj šifrarnik definirati kao lookup tabelu za kolonu lokacija.

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice