Korisnički GUI za mySQL bazu

poruka: 7
|
čitano: 5.695
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Korisnički GUI za mySQL bazu

Trebao bih pomoć oko kreiranja korisničkog sučelja za jednostavnu SQL bazu. Što mi je najbolje koristiti, PHP ili nešto drugo?

Kako napraviti gumb koji bi otvorio prikaz baze; recimo da otvorim u browseru i da mi ono pokazuje gumb na kojem piše recimo "Baza" i kada se klikne na njega da mi otvori/prikaže bazu?

Twitter: @191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Korisnički GUI za mySQL bazu
191x7 kaže...

Trebao bih pomoć oko kreiranja korisničkog sučelja za jednostavnu SQL bazu. Što mi je najbolje koristiti, PHP ili nešto drugo?

Kako napraviti gumb koji bi otvorio prikaz baze; recimo da otvorim u browseru i da mi ono pokazuje gumb na kojem piše recimo "Baza" i kada se klikne na njega da mi otvori/prikaže bazu?

 Evo:

 

https://dev.mysql.com/downloads/workbench/

Samomrzeći hrvat
16 godina
offline
Re: Korisnički GUI za mySQL bazu
Entry Point kaže...
191x7 kaže...

Trebao bih pomoć oko kreiranja korisničkog sučelja za jednostavnu SQL bazu. Što mi je najbolje koristiti, PHP ili nešto drugo?

Kako napraviti gumb koji bi otvorio prikaz baze; recimo da otvorim u browseru i da mi ono pokazuje gumb na kojem piše recimo "Baza" i kada se klikne na njega da mi otvori/prikaže bazu?

 Evo:

 

https://dev.mysql.com/downloads/workbench/

 Mislio sam da je to nešto kao PHPmyAdmin, a ako je NE TREBAM TO.

Twitter: @191x7
15 godina
neaktivan
offline
Korisnički GUI za mySQL bazu

Ako sam te dobro razumio zelis sam napraviti svoj "browser" za bazu?

Trebas sloziti da se na klik gumba izvrsava Ajax request u kojem ces napraviti SQL upit (npr. SELECT * FROM users). Taj request ti treba set rezultata vratiti kao response kojeg ti prikazujes u sucelju.

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Korisnički GUI za mySQL bazu
Lion King kaže...

Ako sam te dobro razumio zelis sam napraviti svoj "browser" za bazu?

Trebas sloziti da se na klik gumba izvrsava Ajax request u kojem ces napraviti SQL upit (npr. SELECT * FROM users). Taj request ti treba set rezultata vratiti kao response kojeg ti prikazujes u sucelju.

 

 Tako nekako.

Trebam imati izbor A ili B (dakle 2 gumba ili čak dvije kućice, ni ne moraju biti gumbi), ako odaberem A da mi nudi dodavanje stavke u bazu ili vađenje stavke iz baze ili pregled što sam sve stavio, a ako odaberem B da mi nudi pregled što je sve A stavio.

 

U biti, evo primjer baze i tablica, čisto ovako da se dobije neki dojam što tražim...

 

Baza ima tri tablice; kupci (recimo neki broj osoba, npr 20, svaka ima broj, ime, dob), predmeti (recimo 5 različitih predmeta; svaki predmet ima id broj, ime, cijenu) i kupovina (kupac koji je kupio može kupiti do svih 5 predmeta ali samo po jedan komad).

GUI treba nuditi izbor Kupac ili Trgovac; dio za kupca treba nuditi kupovinu (izbor predmeta), otkaz kupovine (izborom od izabranih da se poništi) ili pregled kupovine (što je sve odabrano) dok dio za trgovca treba nuditi pregled kupovina (tablica s imenom kupca i predmetima koje je kupio).

 

Zadatak koji trebam obaviti je naravno puno kompleksniji, pa sam ovo što više pojednostavnio.

 

Točno je ovo što si naveo; trebam slati upite (query) i vraćati podatke te ih prikazivati.

 

Nemam ni trunka iskustva s Ajaxom, mislio sam možda u PHP-u napraviti...

Twitter: @191x7
15 godina
neaktivan
offline
Korisnički GUI za mySQL bazu

Ajax nije neki bauk i preporucio bih ti da ga pogledas. On sluzi za izvodenje http zahtjeva u pozadini (background) kao sinkroni ili asinkroni zadatak (async task).

Zahtjev u tvojem slucaj treba pozivati PHP skriptu koja ce izvrsiti neku zadacu (SQL query) i vratiti ti rezultat u nekom tebi poznatom formatu (npr. JSON).

 

Ovo je u najkracim crtama i vjerujem da je malo zbunjujuce za pocetnika ali detaljnije se ne mogu raspisati jer sam trenutno na poslu.

Mozda bi ti bilo najbolje da pokusas napraviti PHP skriptu koja ce radit SQL upit na bazu i ispisati rezultat kao JSON.

Kada taj korak napravis imas PHP skrpitu koju mozes lagano koristiti putem ajaxa.

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Korisnički GUI za mySQL bazu

Uspio sam neku šemu kombinirajuci php, html forme i sql.

Twitter: @191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice