Linkanje na tablicu access baze na serveru

poruka: 5
|
čitano: 2.966
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Linkanje na tablicu access baze na serveru

Poštovani!
Imam problem koji moje skromne moždane vijuge nisu u stanju riješiti, a vrijeme mi je kritican faktor jer ga baš nemam previše.
Ukoliko znate rješenje mog problema bio bih vam jako zahvalan.

Problem je sljedeci:
Imam bazu u accessu 2003 koja se nalazi na serveru i koja služi za pohranu podataka koje korisnici upisuju na forme na web stranici.
Podaci koji se nalaze u toj bazi bitni su mi za obradu, analizu i izradu razlicitih dokumenata.
Na svom lokalnom racunalu imam takoder bazu u accessu koja mi služi za obradu navedenih podataka pa me interesira kako mogu
linkati tablicu iz baze na serveru s bazom na lokalnom racunalu tako da veza bude naravno dvosmjerna.
Do sada sam morao preko ftp-a prvo bazu skinuti sa servera i onda obradivati podatke što bi naravno volio promjeniti jer to moram raditi
previše cesto i moglo bi se reci, nije to to! Probao sam otvoriti bazu na lokalnom racunalu i onda linkati tablicu iz baze kao što to radim
kad je na lokalnom racunalu, samo preko ftp-a medutim nemože. Preko administratorskog panela mojih web stranica mogu postaviti
ODBC drivere, ako vam to šta znaci.
Nisam baš neki informaticar, pa ako može odgovor s tim u skladu.
Hvala unaprijed.

 
1 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
RE: Linkanje na tablicu access baze na serveru

Ako se sjećam dobro, to se radi sinhronizacijom. Otprillike; napraviš repliku baze i zatim je po potrebi sinhroniziraš s orig bazom. Za internet ti treba Replikator Manager. A ovi odbc driveri se odnose na drivere za bazu i ako imaš acces bazu, tade ćeš imati Microsoft Acces driver i zapravo nemaju veze s tvojom problematikom.

15 godina
offline
Linkanje na tablicu access baze na serveru

-ili mapiraj kao normalan mrežni disk, nakon tog možeš linkati. Problemi povezani s brzinom i sl. pa je replikacija-sinkronizacija, optimalnija pošto vjerojatno netrebaš konstantno praiti svježe podatke.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Linkanje na tablicu access baze na serveru

Mapirao sam kao mrežni disk ali kad hoću linkati javi mi sljedeće:

 

Cannot connect to the FTP server on the computer

 

uz obrazloženje:

 

Ovu pogrešku obično uzrokuje pokušaj pristupa FTP (File Transfer Protocol) web-odredištu preko vatrozida/proxy-poslužitelja, a postavke proxy-poslužitelja nisu točno postavljene da omoguće pristup.
Da biste izbjegli ovu poruku o pogrešci, promijenite postavke FTP proxyja i tako dopustite pristup mjestu.

 

 

Hm...!

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Linkanje na tablicu access baze na serveru

Hvala na odgovorima.

 

Mapirao sam kao mrežni disk s NetDrive-om, ne radi baš super brzo ali je definitivno upotrebljivo, dobro je!

 

Pozdrav

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice