SQL update i select

poruka: 7
|
čitano: 2.382
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
SQL update količine

Ovak imam jedan problemčić

 

Definirao sam tablicu količine proizvoda u kojoj imam stupac raspoloživosti pojedinog artikla.

Stupac je tipa tinyint, i podešen na allow null...

Postavio sam i check between 0 and 15...

E sad kroz ADO.NET sam postavio update da se količina proizvoda umanji za jedan kad se on proda i to funkcionira...

Kad je raspoloživost 0 , a ja kliknem na kupovinu proizvoda u aplikaciji on meni i dalje u bazi ispisuje 0, ne baca mi grešku da nemre biti količina manja od 0!!

 

Kako da to riješim, da npr u aplikaciji klikom na proizvod kojeg ima 0 rasploživih dobijem grešku pa u labeli isišem neku poruku korisniku??

 

Hvala

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.12.2009 18:35 (sportiva).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: SQL update količine

Pa lijepo ,kad klikneš i taj događaj obradi tako da kad se pojavi da nema proizvoda tad stavi u label da ih nema ....probaj s readerom i HasRows ...
Uglavnom kroz kod obradiš taj izuzetak ili grešku i ispišeš u labelu...daj dio koda pa možda napišem obradu događaja kad klikneš.To u C#-u govorim i ADO.NET-u,ne dirajući upite .

Private
15 godina
neaktivan
offline
SQL update i select

Pa zasto to jednostavno ne napravis u samom programu, tako i tako biti ce dohvacas

kolicinu artikala ? Pa ti je valjda negdje spremljeno stanje, ako je kolicina 0 izbaci neku gresku....

All religions are the same: religion is basically guilt, with different holidays.
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
SQL update i select

Pa ja znam šta bi trebalo, ali ne znam kako to implementirati....!?

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: SQL update i select

Da li uopće imaš neki kod koji ti pokazuje količinu nakon update sql naredbe a da nije sql upit ili select ili delete,znači zanima me kod ili event handler ,imaš li koju obradu događaja...to me zanima .....ako nemaš onda ti ne preostaje nego da se spojiš na bazu kroz event npr. buttona za kupnju recimo i očitaš redove i ako su redovi prazni jednostavno javi da nema proizvoda .....sad nemam pojma da li to tražiš i ako da pa bar postaj dio koda  jer ću svakako znati više nakon toga .Neda mi se sad razvijati cijela mala aplikacija da ti pokažem što sam mislio.To u slučaju da baš ne možeš riješiti.

Private
14 godina
neaktivan
offline
SQL update i select

Nisam to rješavao kroz kod....

Nego na odabir artikla, i klik na gumb potvrdi u update sam postavio stanje = stanje -1....

što sad?

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: SQL update i select

Pogledaj ovdje jedan event obradu događaja kad se traži nešto ,da li tako trebaš ..pogledaj malo .Napravi samo obradu kad ti javi read.HasRows da više nema što čitati
i stavi poruku u label i to ti je to.

Private
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.12.2009 20:14 (Private).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice