Benchmark - razlike u GPU performansama

poruka: 36
|
čitano: 6.146
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
odjavljen
offline
Benchmark - razlike u GPU performansama

Edit: Nakon kratkog testiranja "metodom SS sa određene pozicije" evidentno je da se framerate dosta mjenja na zahtjevnim mjestima u igri i najmanjom promjenom pozicije a vrlo je mala vjerovatnost da svi koji ce radit SS mogu stati u identicnu poziciju u igri i nakon savjeta kolege Checola da bi trebalo iskljucivo korostit ugrađene benchmarke u igrama jasno je da je to najbolji nacin za usporedbu performansi GPU-a.

Ove SS koje sam odradio cu ostavit a dodati cu rezultate ugrađenih benchmarka u igrama i preporuka je da se za usporedbe rabe iskljucivo ugrađeni benchmarci u igrama.

Igre sa ugrađenim benchnarcima su:

 

GTA 5

Tomb Raider 2013

Batnan Arkham City

Hitman Absolution

Metro Last Light, itd

 

Za ove benchmakre vec postoje teme no ovdje ćemo testirati na način da svatko odradi barem 3 od navedenih igara da bi rezultati GPU-a bili sto vise reprezentativni.

 

Mij CPU je Intel Core i5 3570 na 4.2Ghz, RAM 1600Mhz.
Za testiranje, potrebno je da CPU bude na određenoj frekvecniji i da grafička kartica ne bude klokana, tako je najlakse napravit usporedbe.

 

Ja cu stavit rezultate barem od 3 navedene igre kad ulovim vremena.

 

Postavljam nekoliko SS

battlefield 4 - operation locker mapa - desno od B zastavice je najzahtjevnija pozicija, stati na točno istu poziciju - prazna mapa, settings i slika:

 
 

battlefield 3 - operation metro zahtjevna pozicija, prazna mapa - settings i slika: -

 

 

 The Witcher 3: početni dio - setting i pozicija

 
 
 
 

 

Znam da nije najsavrsenije ali jako brzinski napravljeno  

 

Ako treba mogu stavit jos koju sliku po potrebi iz bilo koje igre

Battlelog: Glavas_ZG
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.3.2016 10:14 (Glavas_ZG).
 
9 0 hvala 5
15 godina
online
Benchmark - razlike u GPU performansama

Nemam BF4 niti BF3,budem skinuo trojku,Witcher 3 imam,samo ne mogu tocno namjestiti 1080p preko DSR,ali imam nesto priblizno :D

 

EDIT : identicne postavke,skoro pa identicna pozicija samo rezolucija je kod mene 1840x1150,ne znam kako se to odrazava na perfomanse,tvoja GTX 670 trpi 10 piksela vise :D

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.3.2016 22:36 (doky01akablava).
Moj PC  
0 0 hvala 1
8 godina
odjavljen
offline
Re: Benchmark - razlike u GPU performansama
doky01akablava kaže...

Nemam BF4 niti BF3,budem skinuo trojku,Witcher 3 imam,samo ne mogu tocno namjestiti 1080p preko DSR,ali imam nesto priblizno :D

 Stavit cu još SS-ova iz drugih relevantnih igara, sad nisam baš iamo previše vremena pa nek na istim pozicijama i drugi okinu SS.

Ili ako netko stavi SS iz neke pozicije iz igre, pa ćemo sa tog mjesta i mi ostali stavljati.

Battlelog: Glavas_ZG
15 godina
online
Re: Benchmark - razlike u GPU performansama
Glavas_ZG kaže...
doky01akablava kaže...

Nemam BF4 niti BF3,budem skinuo trojku,Witcher 3 imam,samo ne mogu tocno namjestiti 1080p preko DSR,ali imam nesto priblizno :D

 Stavit cu još SS-ova iz drugih relevantnih igara, sad nisam baš iamo previše vremena pa nek na istim pozicijama i drugi okinu SS.

Ili ako netko stavi SS iz neke pozicije iz igre, pa ćemo sa tog mjesta i mi ostali stavljati.

 Moze,trenutno na kompu imam AC Unity,Dying Light i GTA V pa budem danas ili sutra "opalio" ss-ove i stavio

8 godina
odjavljen
offline
Benchmark - razlike u GPU performansama

Ok, svakao stavi koji je postav grafike i koji je klok cpu- a pa cemo i mi drugi na tim pozicijama opalit SS 

Battlelog: Glavas_ZG
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Benchmark - razlike u GPU performansama

ajde di je ta kanta od gtx950/960?

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Benchmark - razlike u GPU performansama
Delam nocnu smenu... Ne brini.
8 godina
odjavljen
offline
Re: Benchmark - razlike u GPU performansama
ukay1000 kaže...
Delam nocnu smenu... Ne brini.

Stavi iz GTA 5 sliku iz neke pozicije, po mogucnosti sa pocetka ako hoces i graficki postav.

Također možemo stavit i Ingame Benchmarke iz igara kao sto su Hitman Absolution, Tomb Raider, Batman Arkham City itd, to bi također bilo dosta mjerodavno.

Battlelog: Glavas_ZG
12 godina
offline
Benchmark - razlike u GPU performansama

treba se držat ugrađenih benchmarka, kao shadow of mordor, tomb raider, dirt i sl., gta 5 je malo zeznut jer nije promet/populacija uvijek isti a to udari dosta na performanse...

Moj PC  
2 0 hvala 1
8 godina
odjavljen
offline
Re: Benchmark - razlike u GPU performansama
Checola kaže...

treba se držat ugrađenih benchmarka, kao shadow of mordor, tomb raider, dirt i sl., gta 5 je malo zeznut jer nije promet/populacija uvijek isti a to udari dosta na performanse...

 Taman sam ovo htio napisati jer sam zamjetio da i najmanje preomjene pozicije rezultiraju promjenom frameratea u tim zahtjevnim pozicijama tako da cu editirati pocetni post:

Hvala kolega

Battlelog: Glavas_ZG
12 godina
offline
Benchmark - razlike u GPU performansama

i kad malo opet promislim i dirt može otpasti jer mjenja scene u benchu, također ako je riječ o  može jako varirat ovisno o verziji/patchu, u biti sve u svemu teško je ovo izvest a da bude po ps-u

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Benchmark - razlike u GPU performansama

Evo moji rezultati Witchera. Kako ce mi se igre instalirat, tako cu stavljati ostatak screenova u ovaj post. Sam da velim da ove filtere i mogucnosti poput Nvidia hairworks nebi trebali ukljucivati jer, realno, graficke od 1000 (rabljene) do 1500kn (nove) i nisu namjenjene koristenju tih fancy tehnologija sexy kose koja se vijori na vjetru i ima "realna" fizicka svojstva koja ubiju preformanse GPUa.

 

Full format SSevi na http://imgur.com/a/y0nnM

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.3.2016 20:04 (ukay1000).
Moj PC  
0 0 hvala 1
8 godina
odjavljen
offline
Benchmark - razlike u GPU performansama

Ok, evo benchmarka:

Hitman Absolution postav i rezultat:

Tomb raider postav i rezultat:

Batman Arkham Citiy postav i rezultat:

Nek netko sa 960, ili tko god želi odvrti ta 3 bechmarka sa postavima koje sam stavio, mislim da nije problem skinuti igre.

Battlelog: Glavas_ZG
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.3.2016 14:15 (Glavas_ZG).
 
4 0 hvala 2
16 godina
offline
Re: Benchmark - razlike u GPU performansama
Nije problem, samo ce potrajati.
11 godina
neaktivan
offline
Benchmark - razlike u GPU performansama

Glavas_ZG

 

Ako već radiš bencheve onda isključi vsync jer će ti davat gore rezultate ako nemožeš postići 60 fps-a, isključi i onda vrti

Chill Now And Forever
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Benchmark - razlike u GPU performansama
keky911 kaže...

Glavas_ZG

 

Ako već radiš bencheve onda isključi vsync jer će ti davat gore rezultate ako nemožeš postići 60 fps-a, isključi i onda vrti

 Slažem se, no tu postavku nisam dirao jer sam stavio ultra postav i ništa osim toga mjenjao.

Battlelog: Glavas_ZG
13 godina
offline
Benchmark - razlike u GPU performansama

Jel treba kakav bench s 650kom? i5 na 3.3ghz

sup bro?
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Benchmark - razlike u GPU performansama
Strm kaže...

Jel treba kakav bench s 650kom? i5 na 3.3ghz

 Naravno, svi benchmarci sa i5 su dobrodosli da vidimo razliku.

 

Ja cu za koji dan testirati i5 sa 980ti (nije moja) pa cu trebati nekoga od od ekipe (toxic, darth markus ? ) da testiraju svoje 980ti sa i7, tako cemo konacno vidjeti ovdje relano dal je i5 bootlneck za 980ti.

Battlelog: Glavas_ZG
13 godina
offline
Benchmark - razlike u GPU performansama

Mislim da nista od mojih bencheva s gtx950, evo 2 pokusaja valley i rezultati, s time da je komp samo restartiran u medjuvremenu..

sup bro?
Moj PC  
1 0 hvala 2
8 godina
odjavljen
offline
Re: Benchmark - razlike u GPU performansama
Strm kaže...

Mislim da nista od mojih bencheva s gtx950, evo 2 pokusaja valley i rezultati, s time da je komp samo restartiran u medjuvremenu..

 Ima za valley tema

Bilo bi dobro da odvrtis neku od ovih igara benchmark 
 

Battlelog: Glavas_ZG
13 godina
offline
Re: Benchmark - razlike u GPU performansama
Glavas_ZG kaže...
Strm kaže...

Mislim da nista od mojih bencheva s gtx950, evo 2 pokusaja valley i rezultati, s time da je komp samo restartiran u medjuvremenu..

 Ima za valley tema

Bilo bi dobro da odvrtis neku od ovih igara benchmark 
 

 Vrtio sam sada Gta V, prosjek 20fpsa s ovim postavkama. Nekaj mi ne stima, sad stavljam starije drivere

Naravno, kolega Valentin17 pripomaze koliko moze

sup bro?
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.3.2016 19:53 (Strm).
8 godina
odjavljen
offline
Benchmark - razlike u GPU performansama

Ok, svakao stavi ss od postava i od rezultata, ja cu gta 5 odvrtit za koji dan kad ulovim vremena.

Battlelog: Glavas_ZG
 
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Benchmark - razlike u GPU performansama

GTA V, sve high i sve zivo i nezivo upaljeno(mssa x2, AFx8)/1080p

 Kasnije budu ostali benchevi

sup bro?
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.3.2016 0:03 (Strm).
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Benchmark - razlike u GPU performansama
Imam dosta ovih igara sa benchmarcima, pa kad ulovim vremena stavim sa i5 2500k i gtx 970 Strix ;)
Eh, još da mi je brža memorija, jerbo ona na 2500k doda još nekih 10-20 fps-a, ovisno o igri…

8 godina
odjavljen
offline
Re: Benchmark - razlike u GPU performansama
Arabarran kaže...
Imam dosta ovih igara sa benchmarcima, pa kad ulovim vremena stavim sa i5 2500k i gtx 970 Strix ;)
Eh, još da mi je brža memorija, jerbo ona na 2500k doda još nekih 10-20 fps-a, ovisno o igri…

 Ne trebas brzu memoriju, (ako si se referirao na one benchmarkre sa Digital Foundriya) gdje se dobije 10 fps izmedju 1600 i 2400mhz ram brzine.

Ti benchmarci su vrlo upitni i samo su kod njih takvi rezultati a ta upitnost je raspravljena na nekoliko stranih i nasem forumu.

Battlelog: Glavas_ZG
15 godina
offline
Benchmark - razlike u GPU performansama

i5 2500K na 4.5, grafa na stock.

Tomb Raider

 
 
 

Hitman Absolution

 
 

Rainbow Six Siege

MP igra, pa su postavke optimizirane

 
 
 
Na žalost, deinstalirao sam Metro, pa ga nemam trenutno na disku. Updejtam kad instaliram još koju igru!

 

Metro Last Light Redux

 
 

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.3.2016 21:14 (Arabarran).
Moj PC  
3 0 hvala 2
8 godina
odjavljen
offline
Benchmark - razlike u GPU performansama

Batman Arkham Knight

 

Battlelog: Glavas_ZG
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Benchmark - razlike u GPU performansama

Hm gledam Tomb Raider testove i svi benchaju razlicito, ajde sve ovako stavite da ovo bude standard i onda odvrtite bench

 

CPU @4.2ghz

GPU @1100/1500

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.4.2016 21:42 (chaselol).
 
1 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Benchmark - razlike u GPU performansama
chaselol kaže...

Hm gledam Tomb Raider testove i svi benchaju razlicito, ajde sve ovako stavite da ovo bude standard i onda odvrtite bench

 

CPU @4.2ghz

GPU @1100/1500

 Ispada da je 670 AMP na stock jaca od 380x na 1100 - ajd odvrti moj postav (imas ga gore u mom postu) - jer vidim da imas 2xsmaa za razliku od mojeg fxaa

Moja privatnost je bitnija od tvog života.
11 godina
offline
Re: Benchmark - razlike u GPU performansama
Glavas_ZG kaže...

 Ispada da je 670 AMP na stock jaca od 380x na 1100 - ajd odvrti moj postav (imas ga gore u mom postu) - jer vidim da imas 2xsmaa za razliku od mojeg fxaa

I shadows si isto tako stavio normal.

Evo po tvojim podesavanjima
Zato sam i rekao, zakucajte sve na max, AA 2x i to je to.

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice