Cinebench R20

poruka: 190
|
čitano: 58.807
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Cinebench R20

Eto i mog

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Cinebench R20
ansha kaže...

 

A monoblok je kompromis, jezgra je uvijek toplija nego sa cpu blokom al imas puno hladnije vrm-ove, ja sa 4ghz i 1.31v ne mogu ohladit vrm u primeu ni sa full ventom...

 Kak to misliš? Imam sad monoblock,prije cpu block i ne vidim nikakvu razliku. Rastavio obadva,voda ide prvo preko cpu jezgre a tek onda preko vrm-ova. Dizajn i monoblocka i cpu blocka su potpuno isti, tak da bi temperatura trebala biti ista.

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.3.2019 13:49 (ipetrovs).
11 godina
offline
Re: Cinebench R20

Više komponenti (cpu+vrm) u istom loopu rezultira višim temperaturama u usporedbi sa hlađenjem samo proca jer pričamo o zatvorenom sustavu.

14 godina
offline
Re: Cinebench R20
Najbolje bi bilo kad bi imao zasebna vodena na svakoj komponenti ali onda to puno vise kosta.
AMD AntiBoy
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.3.2019 7:49 (dreadmoore).
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Cinebench R20
dreadmoore kaže...
Najbolje bi bilo kad bi imao zasebna vodena na svakoj komponenti ali onda to puno vise kosta.

Zasto kad mozes dodavat vise radijatora u loop?

14 godina
protjeran
offline
Re: Cinebench R20
_mark0_69 kaže...

Više komponenti (cpu+vrm) u istom loopu rezultira višim temperaturama u usporedbi sa hlađenjem samo proca jer pričamo o zatvorenom sustavu.

I to, al jos vise utjece cinjenica sta je puno teze/nemoguce dobit jednako kvalitetan mount jer monoblok mora lezat i pritiskat na vise povrsina istodobno.

To je pogotovo problem kod Threadrippera gdje je zajebano dobit dobar mount vec i s obicnim blokovima zbog ogromne povrsine cpu-a.

A i loop ce imat malo vise otpora s monoblokom u odnosu na cpu blok...

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.3.2019 8:53 (ansha).
14 godina
offline
Re: Cinebench R20
Pa da zasto zar nebi bile nize temperature svake zasebne komponente kad npr imao posebna hladjenja za svaku.Zato i jesam rekao veci trosak
AMD AntiBoy
14 godina
protjeran
offline
Re: Cinebench R20
dreadmoore kaže...
Pa da zasto zar nebi bile nize temperature svake zasebne komponente kad npr imao posebna hladjenja za svaku.Zato i jesam rekao veci trosak

Pa ne bas, radijator hladi vodu, u jednom loop-u ih mozes imat koliko hoces, puno bolje je npr. jedan veliki loop sa 2 pumpe, neusporedivo pouzdanije nego odvajat loopove a svaki s po jednom pumpom.

13 godina
neaktivan
offline
Cinebench R20

Opet se ne slažem sa navedenim,threadripper je čak tu u prednosti radi veće površine heatsinka tak da ga je lakše ohladiti zapravo. Isto tako,jedan blok ne zagrijava automatski drugi blok. Bitna je temperatura tekućine,a ona pak ovisi o površini radijatora,brzini ventilatora i brzini protoka vode(voda toliko brzo protječe da jedan vrući blok ne stigne zagrijati drugi blok ako je površina radijatora takva da hladi adekvatno tu tekućinu,isto tako količina vode u radijatoru je puno veća nego ona koja je u "vrućem" bloku). 1 pumpa je više nego dovoljna za sli sustav i proc.

Mjere socketa,monoblocka,cpu blocka itd. su prilično precizne tako da prijanjanje također ne bi trebalo biti problem.

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.3.2019 17:46 (ipetrovs).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Cinebench R20
ipetrovs kaže...

Opet se ne slažem sa navedenim,threadripper je čak tu u prednosti radi veće površine heatsinka tak da ga je lakše ohladiti zapravo. Isto tako,jedan blok ne zagrijava automatski drugi blok. Bitna je temperatura tekućine,a ona pak ovisi o površini radijatora,brzini ventilatora i brzini protoka vode(voda toliko brzo protječe da jedan vrući blok ne stigne zagrijati drugi blok ako je površina radijatora takva da hladi adekvatno tu tekućinu,isto tako količina vode u radijatoru je puno veća nego ona koja je u "vrućem" bloku). 1 pumpa je više nego dovoljna za sli sustav i proc.

Mjere socketa,monoblocka,cpu blocka itd. su prilično precizne tako da prijanjanje također ne bi trebalo biti problem.

Da, TR-a je lakse hladit zbog velike povrsine, ali je teze dobro stavit pastu.

 

VRM dodatno zagrijava vodu i identican loop sa monoblokom ce imat minimalno topliju vodu od istog s cpu blokom.

 

1 pumpa je dovoljna ako je dovoljno jaka, besmislena izjava...

 

Cesto i nisu bas precizne pa je ekwb i povlacio i mijenjao neke full cover blokove a neki njihovi monoblokovi su toliko lose hladili vrm da je bilo bolje sa stock vrm coolerom...

13 godina
neaktivan
offline
Cinebench R20

Ne utječe na temperaturu vode ako se voda adekvatno hladi. Ja ne vidim razlika sa monoblockom ili sa cpu blokom.

NE vidim što je besmisleno. Pumpa namjenski kupljena je više nego dovoljno jaka,EKWB nudi 2 pumpe.

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.3.2019 23:10 (ipetrovs).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Cinebench R20

Ako imaš overkill od radijatora, razlike možda neće biti mjerljive u tom specifičnom slučaju, ali to ne znači da su pravila fizike netočna.

8 godina
odjavljen
offline
Cinebench R20

i7 3770 @stock speed

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.4.2019 19:51 (Glavas_ZG).
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Cinebench R20

Daily driver Ryzen 5 2600x @ 4075MhZ sa 1.435V 

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Cinebench R20

Malo da se uključim u benchmarking - i5-3210M, 6GB RAM, Win 10 x64 1903 Release Preview.

 

Score me iznenadio, nakon 493 odrađenog 4.4 uz nekoliko appsa upaljenih još sam u šoku da je ova krama od CPU bolja od i5-5300U koji je noviji te ima bolji IPC te ima vjerojatno 8GB RAM.

 

Kad na Core2Duo računalo instaliram na poseban hard Win 7 x64 testiram i njega uz overclock na 3.0 ili 3.1GHz (zračni cooler, Intel stock s bakrenom podlogom, nova termalna pasta stavljena prije par dana) jer pali se i na 3.3GHz. Sve preko toga, čak i za 0.1GHz odlazi u bootloop s Linux Mint.

 

Edit: dodan Single Core test.

Posljednji+test Posljednji+test
Latest Single Core Latest Single Core
Test+4.4.2019. Test+4.4.2019.
My website: https://idzan.eu | https://maskice.hr | https://najam-vozila.hr
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.4.2019 20:58 (midzan21).
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Cinebench R20

Dupli post, modovi spojite ako možete jer dijelim čudo od C2D E4500 @3.2GHz Stabilan ko kuća, a ne kao na 3.3GHz kako je bilo planirano testiranje. Temperature su između 65-75°C prilikom benchanja pri Intel stock air coolerom s bakrenom podlogom dolje dakle OG s775 cooler).

 

Prilažem i sa stock 2.2GHz rezultat.

My website: https://idzan.eu | https://maskice.hr | https://najam-vozila.hr
8 godina
neaktivan
offline
Cinebench R20

došlo vodeno kraken pa se malo zaigra da uđem u top10 

OC sam r5 na 4,3GHz na 1.435v , ram sam OC na 3600MHz cl18 na 1,35v

 

NixaFX - AMD Ryzen R5 - 2600X - @4.3GHz - 3209cb

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.5.2019 18:54 (NixaFX).
Moj PC  
9 0 hvala 0
10 godina
offline
Cinebench R20

nicky.sl - i9 9900k - 5GHz - multi 5261

                     single 521

***********
Moj PC  
7 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Cinebench R20
Vcrs kad budem kuci azurirat cu listu
AMD AntiBoy
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Cinebench R20
NixaFX kaže...

došlo vodeno kraken pa se malo zaigra da uđem u top10 

OC sam r5 na 4,3GHz na 1.435v , ram sam OC na 3600MHz cl18 na 1,35v

 

NixaFX - AMD Ryzen R5 - 2600X - @4.3GHz - 3209cb

 Malo tu nešto nisi dobro poštimao jer imaš CPU na 4.3GHz naspram moga 4.12GHz a imam malo bolji skor od tebe.

http://hwbot.org/signature/u135800.png
8 godina
neaktivan
offline
Cinebench R20

Hvala mirzet1976 za savjet . .smanjia sam cl .podesia oc ram po onom programu ...

Ryzen 5  .temp u testu do 75c .kraken 

ovo je bilo podešavanje samo za score.  vratia sam ga sad na hladnije postavke 

 

Update score:

NixaFX - AMD Ryzen R5 - 2600X - @4.3GHz - 3231cb

 

Moj PC  
3 0 hvala 0
10 godina
offline
Cinebench R20

Dual xeon 5650

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.7.2019 10:33 (Chico12).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
Cinebench R20

AMD Ryzen R5-2600 - @4.1GHz - 3089cb 

Moj PC  
2 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Cinebench R20
MasterOfDisaster kaže...

AMD Ryzen R5-2600 - @4.1GHz - 3089cb 

 Opa imas bome dobar primjerak..meni za 4.1 treba 1.4375 V da radi stabilno.

14 godina
online
Re: Cinebench R20
HCgamingCRO kaže...
MasterOfDisaster kaže...

AMD Ryzen R5-2600 - @4.1GHz - 3089cb 

 Opa imas bome dobar primjerak..meni za 4.1 treba 1.4375 V da radi stabilno.

Ma to mi jedino radi kako treba preko AMD Ryzen Master-a, tamo mi lagano radi na 4,1 GHz na 1,375V, bez problema u svim situacijama 24h na dan, a preko biosa ne mogu izvući ni stabilno na 3,9 GHz, katastrofa, da ne kažem da ram ne mogu aktivirat XMP profil rama na 3.200 MHz nego mi je na jadnih 2133 MHz, za upucat se. Ta moja ploča je čisto sranje, teški zajeb.

7 godina
offline
Re: Cinebench R20

da ne budem off
dabar_solta V2 - AMD athlon x4 - 620 - @2.6GHz - 450cb

 

imam pitanje za maks voltaže za 2600 na aio vodenom, ima mi prijatelj tu iz sela isti al nisan mu kloka s preko 1.35v i na taj napon ide do 3.9 stabilno. koliko je po tebi sigurna maks voltaža za 2600? hvala

5 godina
protjeran
offline
Re: Cinebench R20
dabar_solta_V2 kaže...

da ne budem off
dabar_solta V2 - AMD athlon x4 - 620 - @2.6GHz - 450cb

 

imam pitanje za maks voltaže za 2600 na aio vodenom, ima mi prijatelj tu iz sela isti al nisan mu kloka s preko 1.35v i na taj napon ide do 3.9 stabilno. koliko je po tebi sigurna maks voltaža za 2600? hvala

 AMD kaze sve do 1.425 je safe nakon 1.45 life degrade over time

14 godina
protjeran
offline
Re: Cinebench R20
HCgamingCRO kaže...
dabar_solta_V2 kaže...

da ne budem off
dabar_solta V2 - AMD athlon x4 - 620 - @2.6GHz - 450cb

 

imam pitanje za maks voltaže za 2600 na aio vodenom, ima mi prijatelj tu iz sela isti al nisan mu kloka s preko 1.35v i na taj napon ide do 3.9 stabilno. koliko je po tebi sigurna maks voltaža za 2600? hvala

 AMD kaze sve do 1.425 je safe nakon 1.45 life degrade over time

Ne dezinformiraj ljude, nije to AMD rekao. Preko 1.4V je degradacija sigurna, ako puno koristits cpu na 100% onda prilicno brzo.

1.35V je max za 24/7 trajno OC, prva generacija moze do 1.4V...

5 godina
protjeran
offline
Re: Cinebench R20
ansha kaže...
HCgamingCRO kaže...
dabar_solta_V2 kaže...

da ne budem off
dabar_solta V2 - AMD athlon x4 - 620 - @2.6GHz - 450cb

 

imam pitanje za maks voltaže za 2600 na aio vodenom, ima mi prijatelj tu iz sela isti al nisan mu kloka s preko 1.35v i na taj napon ide do 3.9 stabilno. koliko je po tebi sigurna maks voltaža za 2600? hvala

 AMD kaze sve do 1.425 je safe nakon 1.45 life degrade over time

Ne dezinformiraj ljude, nije to AMD rekao. Preko 1.4V je degradacija sigurna, ako puno koristits cpu na 100% onda prilicno brzo.

1.35V je max za 24/7 trajno OC, prva generacija moze do 1.4V...

 da mogu naci sada post na njihovom forumu postacu ti. ako imas crappy maticnu onda nezam ovako imas sam naziv kaze voltage regulador module.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.7.2019 22:07 (HCgamingCRO).
14 godina
protjeran
offline
Re: Cinebench R20
HCgamingCRO kaže...

 da mogu naci sada post na njihovom forumu postacu ti. ako imas crappy maticnu onda nezam ovako imas sam naziv kaze voltage regulador module.

 

Procitao sam par puta ovo boldano... fascinantno...

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice