LINX Extreme AVX bench

poruka: 90
|
čitano: 22.132
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
protjeran
offline
Re: LINX Extreme AVX bench
dreadmoore kaže...

Mogao si i ti misloc baciti ovaj bench sa svojim 8350k bas bi bilo dobro da vidimo te rezultate kad dabar to ljepo azurira lave ajde i ti nije primarno da moras imati 170W ali eto nek se nadje test

 Ja cekam ryzen 6 na am4, 1000Gflopsa na stocku, ima da vam oderem guzove 

Bas gledam malo vase temp, ovo nema sanse vrtiti 8700k nedelidan osim stock.

Dobro da ga nemam vise pa da ne moram u linksa po ac freezer da mogu klokati proc za ovaj bench 

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.12.2018 21:58 (lav1000).
7 godina
protjeran
offline
Re: LINX Extreme AVX bench
ansha kaže...
lav1000 kaže...
ansha kaže...

Uf, bilo je vruce ali je proslo 

 

Zanimljivo, vidljivog throttleanja nije bilo (min. takt u hwinfo), temperature su vise, max potrosnja niza i rezultat malo nizi nego na 4.9ghz. Teorije?

 Pa nije nizi nego najveci koji vidim, 261 gflopsa.

Ovo ke ista shema ko IBT sto veci size vrtis to vise raste skor 

 

Jok, pogledaj prvu stranicu, 273gflopsa imam u istom testu kad je na 4.9ghz

 Da vidim ondje si na avx-1...nemam pojma isto tako se ponasa ibt, iz nekog razloga znaju varirati rezultati i po 10-20flopsa za isti klok, sa 5.0 dobijes 210gflopsa, a drugi run nece preci 195gflopsa...povecas na 5.1 pa dobijes 205gflopsa max.... 

Nije bas precizan bench, vise je za izdrzljivost i stabilnost

7 godina
protjeran
offline
Re: LINX Extreme AVX bench
izgubljeni kaže...

Evo i moje kante :

 

STRESS | INTEL | X5670 | 4200MHz | 80.5689GFlops/355s | 170W | ASUS P6TDeluxe v1 | izgubljeni

 

 Xeonče maleno uopće nema AVX set instrukcija, sandy 2600k bi ga oderao u ovom testu 

7 godina
protjeran
offline
Re: LINX Extreme AVX bench

Dupli

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.12.2018 7:19 (lav1000).
14 godina
offline
Re: LINX Extreme AVX bench
Dabre nitko se vise ne želi upuštati u ovaj bench sigurno zbog nestabilnih klokova neznam kako se tvoj amd ponaša sa temperaturama ali intel je u pravim govnima.
AMD AntiBoy
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: LINX Extreme AVX bench
dreadmoore kaže...
Dabre nitko se vise ne želi upuštati u ovaj bench sigurno zbog nestabilnih klokova neznam kako se tvoj amd ponaša sa temperaturama ali intel je u pravim govnima.

Bitno je da je Stjepko, samoprozvani veliki clocker, pokazao da je mali mis 

 

Inace, jedna zanimljivost, stavim jucer novi bios i stavim llc na 4 racunajuci da ce to otprilike biti na nuli sta se under/overvolta tice. Namjestim adaptivni napon tako da bude oko 1.30-1.31V pod loadom. Pokrenem prime 29.4 small fft kad ono 1.4V i potrosnja 145W, temperature po jezgrama od 95°-99°C. 

Ovaj test na 5ghz sa 1.31V je vukao oko 116W sa vrlo slicnim temperaturama, nevjerojatno...

12 godina
offline
Re: LINX Extreme AVX bench
lav1000 kaže...
izgubljeni kaže...

Evo i moje kante :

 

STRESS | INTEL | X5670 | 4200MHz | 80.5689GFlops/355s | 170W | ASUS P6TDeluxe v1 | izgubljeni

 

 Xeonče maleno uopće nema AVX set instrukcija, sandy 2600k bi ga oderao u ovom testu 

 Molim vas da koristite kodno ime.

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.12.2018 9:54 (mislioc).
14 godina
offline
Re: LINX Extreme AVX bench

Ma oni testovi sto sam ja radio jucer uopce se nisam igrao sa postvkaama u biosu samo dvije stvari uradio llc stavio lvl 7 i 140% cpu svid mi je enebled napon digao na 1.405v preko adaptive +0.005 nalozio ventilatore na full i pukao test kako u videu izgleda.

AMD AntiBoy
7 godina
protjeran
offline
Re: LINX Extreme AVX bench
mislioc kaže...
lav1000 kaže...
izgubljeni kaže...

Evo i moje kante :

 

STRESS | INTEL | X5670 | 4200MHz | 80.5689GFlops/355s | 170W | ASUS P6TDeluxe v1 | izgubljeni

 

 Xeonče maleno uopće nema AVX set instrukcija, sandy 2600k bi ga oderao u ovom testu 

 Molim vas da koristite kodno ime.

 Modovi su me zamolili da ga ne koristim, jer svaki put kad spomenem code-name za taj slavni procesor, dedicated server za gumb prijavi se crasha 

16 godina
odjavljen
offline
Re: LINX Extreme AVX bench
dreadmoore kaže...

Ma oni testovi sto sam ja radio jucer uopce se nisam igrao sa postvkaama u biosu samo dvije stvari uradio llc stavio lvl 7 i 140% cpu svid mi je enebled napon digao na 1.405v preko adaptive +0.005 nalozio ventilatore na full i pukao test kako u videu izgleda.

 

Tebe je definitivno zapao najusraniji primjerak 6700k u galaksiji...

Freak Show Inc.
14 godina
offline
Re: LINX Extreme AVX bench
Friday kaže...
dreadmoore kaže...

Ma oni testovi sto sam ja radio jucer uopce se nisam igrao sa postvkaama u biosu samo dvije stvari uradio llc stavio lvl 7 i 140% cpu svid mi je enebled napon digao na 1.405v preko adaptive +0.005 nalozio ventilatore na full i pukao test kako u videu izgleda.

 

Tebe je definitivno zapao najusraniji primjerak 6700k u galaksiji...

 Da jbg sta sad radit ce dok ne crkne.Nego de ti svog nalozi malo sa 1.26V pa odradi test 

AMD AntiBoy
16 godina
odjavljen
offline
Re: LINX Extreme AVX bench
dreadmoore kaže...
Friday kaže...
dreadmoore kaže...

Ma oni testovi sto sam ja radio jucer uopce se nisam igrao sa postvkaama u biosu samo dvije stvari uradio llc stavio lvl 7 i 140% cpu svid mi je enebled napon digao na 1.405v preko adaptive +0.005 nalozio ventilatore na full i pukao test kako u videu izgleda.

 

Tebe je definitivno zapao najusraniji primjerak 6700k u galaksiji...

 Da jbg sta sad radit ce dok ne crkne.Nego de ti svog nalozi malo sa 1.26V pa odradi test 

 

Ne znam jel to taj isti test ali na 4.6 mi je isao do nekih 83 stupnja ako se ne varam. Bas jebeni uzas za procesore. Kad dodjem kuci onda cu ga izvrtiti.

Freak Show Inc.
14 godina
protjeran
offline
Re: LINX Extreme AVX bench
dreadmoore kaže...

 Da jbg sta sad radit ce dok ne crkne.Nego de ti svog nalozi malo sa 1.26V pa odradi test 

Sad mi je sve jasno, ti si se jucer zapravo ponadao da je crko 

7 godina
protjeran
offline
Re: LINX Extreme AVX bench
ansha kaže...
dreadmoore kaže...

 Da jbg sta sad radit ce dok ne crkne.Nego de ti svog nalozi malo sa 1.26V pa odradi test 

Sad mi je sve jasno, ti si se jucer zapravo ponadao da je crko 

 ponadao se da od danas sjedi s desne Chaselolu, ali nećeš razbojniče mijenjati taj potpis samo tako 

14 godina
offline
LINX Extreme AVX bench

evo laptop

AMD AntiBoy
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
LINX Extreme AVX bench

Bench mi je prosao sa 200 gflops i nekih 117W ako se ne varam. Stress test prosao jedan - 251 gflops i 134 W i onda se stopirao jer je ocitao neku nestabilnost. Temperature do 87

Freak Show Inc.
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: LINX Extreme AVX bench
Friday kaže...

Bench mi je prosao sa 200 gflops i nekih 117W ako se ne varam. Stress test prosao jedan - 251 gflops i 134 W i onda se stopirao jer je ocitao neku nestabilnost. Temperature do 87

 znaci nestabilan ti je na 1.26 a malo mu digni napon 

 

AMD AntiBoy
7 godina
offline
Re: LINX Extreme AVX bench
Friday kaže...

Bench mi je prosao sa 200 gflops i nekih 117W ako se ne varam...

 pics or it didnt happen xD

11 godina
offline
LINX Extreme AVX bench

AMD | 2700X | 4300MHz | 203GFlops/140s | 161W | Asus Crosshair VI Extreme | Fanu

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.12.2018 21:25 (Fanu).
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: LINX Extreme AVX bench
dreadmoore kaže...
Friday kaže...

Bench mi je prosao sa 200 gflops i nekih 117W ako se ne varam. Stress test prosao jedan - 251 gflops i 134 W i onda se stopirao jer je ocitao neku nestabilnost. Temperature do 87

 znaci nestabilan ti je na 1.26 a malo mu digni napon 

 

 

Digao sam trun bio jer je prvi puta izbacio BSOD. I sad sa dignutim prodje jedan krug i onda u drugom stane. A s obzirom na 87 stupnjeva ne znam bas da jos dizem

 

dabar_solta_V2 kaže...
Friday kaže...

Bench mi je prosao sa 200 gflops i nekih 117W ako se ne varam...

 pics or it didnt happen xD

 

https://imgur.com/a/eUZ4trz

Freak Show Inc.
12 godina
offline
Re: LINX Extreme AVX bench
Friday ako ne odradiš taj bench do kraja počinjem sumnjat u Noctua hladnjake. Pa nećeš valjda i ti na Freezera 120. Naloži to na 1.30v i obrani čast najboljih zračnih hlađenja, to je za Noctua hladnjake kamilica
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.12.2018 21:45 (mislioc).
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
LINX Extreme AVX bench

Gle sad ovo 10GB samo sa smanjio klok za 100mhz podigao memoriju na 3000mhz bolje rezultate dobio nego na 4.6ghz temperature nize za 18°C 

AMD AntiBoy
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: LINX Extreme AVX bench
mislioc kaže...
Friday ako ne odradiš taj bench do kraja počinjem sumnjat u Noctua hladnjake. Pa nećeš valjda i ti na Freezera 120. Naloži to na 1.30v i obrani čast najboljih zračnih hlađenja, to je za Noctua hladnjake kamilica

 

Evo ga

 

https://imgur.com/a/CHFN37G

 

Grozota covjece. Doduse, u sobi mi je bas poprilicno toplo ali svejedno su te temperature sulude...

 

Dakle:

 

bench              INTEL| 6700K | 4.6 | 204 gflpos/26s | 117W | Asus Z 170K | Friday

stress             INTEL | 6700K | 4.6 | 250 gflops/114s| 141W | ASUS Z 170K | Friday

Freak Show Inc.
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.12.2018 22:14 (Friday).
14 godina
offline
Re: LINX Extreme AVX bench
Friday kaže...
mislioc kaže...
Friday ako ne odradiš taj bench do kraja počinjem sumnjat u Noctua hladnjake. Pa nećeš valjda i ti na Freezera 120. Naloži to na 1.30v i obrani čast najboljih zračnih hlađenja, to je za Noctua hladnjake kamilica

 

Evo ga

 

https://imgur.com/a/CHFN37G

 

Grozota covjece. Doduse, u sobi mi je bas poprilicno toplo ali svejedno su te temperature sulude...

 Dobro je to znaci 4.6ghz koji si mu napon morao stavit da prodje test s obzirom da je ne delidani prijerak sigurno preko 1.30-1.35V je islo da bi odradio test

AMD AntiBoy
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.12.2018 22:11 (dreadmoore).
12 godina
offline
Re: LINX Extreme AVX bench
To je ipak najbolji zračnjak na kugli zemaljskoj.
 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: LINX Extreme AVX bench
dreadmoore kaže...
Friday kaže...
mislioc kaže...
Friday ako ne odradiš taj bench do kraja počinjem sumnjat u Noctua hladnjake. Pa nećeš valjda i ti na Freezera 120. Naloži to na 1.30v i obrani čast najboljih zračnih hlađenja, to je za Noctua hladnjake kamilica

 

Evo ga

 

https://imgur.com/a/CHFN37G

 

Grozota covjece. Doduse, u sobi mi je bas poprilicno toplo ali svejedno su te temperature sulude...

 Dobro je to znaci 4.6ghz koji si mu napon morao stavit da prodje test s obzirom da je ne delidani prijerak sigurno preko 1.30-1.35V je islo da bi odradio test

 

Evo postavke iz biosa:

 

 

LLC je bio na 6

Freak Show Inc.
7 godina
protjeran
offline
Re: LINX Extreme AVX bench
mislioc kaže...
To je ipak najbolji zračnjak na kugli zemaljskoj.

 Do 150w nedelidani intel moze obuzdati...8700k nedelidani nebi mogla, meni je u IBT islo do 95°C sa onim 360mm alpahacool teletom od radijatora, OC 5.0 i 1.35V, 170w ocitavalo

delid je to spustio u zonu mid 70°C

16 godina
odjavljen
offline
LINX Extreme AVX bench

Mozda je vrijeme i za pastu promjeniti. Proslo je 2 godine i 4 mjeseca...

Freak Show Inc.
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: LINX Extreme AVX bench
Friday kaže...

Mozda je vrijeme i za pastu promjeniti. Proslo je 2 godine i 4 mjeseca...

 A ako ti je udario u 90°C mozda bi trebao  jer si je vec malo zeznuo i ja bi trebao ali mrsko mi jer dok se igram max ide do 70°C sto je sasvim ok.

AMD AntiBoy
7 godina
offline
LINX Extreme AVX bench

 bench 3gb -  AMD | 1600X | 4314MHz | 172GFlops/30s | 280W | ASRock - AB350M | dabar_solta_V2

malo zimski oc

Moj PC  
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice