Unigine Superposition 1.0

poruka: 1.327
|
čitano: 380.472
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
protjeran
offline
Re: Unigine Superposition 1.0
Lucidius kaže...
ansha kaže...

 

Za cpu je bitno jedino da nemas ryzena, a nismo ludi pa nemamo taj problem. 

 Sa ryzenom kad testiras kao da testiras sa rang slabijom grafom nego sta imas, dokazano KLIK

 

Vidis da tamo na leaderboardu niti ne postoje ryzeni 

 ali budu sad kad dođu ryzen 2 na 6ghz stock 

Lucidius kaže...
lav1000 kaže...

ima tu sigurno 100-200 bodova razlike na procesoru, a i kuća ti je hladnija od moje, živiš u hardware-enthusiast friendly okruženju 

svaka čast na skoru

 Stavi i5 8600k na 5.3GHz i odvrti test, tu uglavnom svoju ulogu imaju taktovi i IPC, od jezgrara nemas vajde ili su one mikrovidljive za mozda šaku bodova, nista bitno...

 

EDIT:

 

I skini stranice sa kucista i razluftaj sobu prije testa 

 

EDIT 2:

 

Odvrti par puta test na max overkloku sistema jer svaki puta dobijes drugaciji skor pa te mozda prosere neki UBER rezultat ;)

probao, nisam dobio ništa

ovdje sva mudrost dobiti što hladnije okruženje da grafa što duže zadrži veći klok i to je to, najbolje preko noći ostaviti prozor otvoren i ugasiti grijanje, bubnuti odmah ujutro test i to je to...

jbg ja ne mogu razhladiti sobu brzo, eno jutros skoro 45 min otvoren prozor ni stupnja da se spusti termostat

8 godina
protjeran
offline
Re: Unigine Superposition 1.0
eywa33 kaže...

Ma jesi lud, nema šanse da je 8600k razlog manjem skoru. Ovaj test pogoni jedva dva threada. HT može samo smanjit skor u ovakvom testu, ne bi bio prvi put. Cpu držim na "samo" 5Ghz. Core mu je slabiji i radi temperatura brzo padne.

 Jesi ti procitao moj post ako se meni obracas uopce...?

 

Ja sam osobno sa overklokom procesora vidio razlike, dok na istom taktu 8700k i 7700k su bile mikro razlike.

11 godina
odjavljen
offline
Re: Unigine Superposition 1.0

Ma e... Skor će bit manji SAMO ako gpu load radi procesora ne stoji na 99%. A zašto ono govorim? Zato što sam 400% uvjeren da i5 8600k na gpu bound testu MOŽE držat max load na grafi.

 

Evo još podebljano, ali još uvijek 9ti :/

 

 

24273, mema samo na +25

 

Inače 2100mhz drži do 45C, nakon 45c se ruši. A memorija preko 6100 nejde. Dokle ti ode memorija na testu sa +1000? (pitanje za lav1000 )  Što ti piše tamo u telemetriji dok benčaš? Jer to je brutalan oc na memi.

 

edit: pogrešan je profil ovdje na slici od msi ab. Išlo je +60 na core i +475 na memu. Ostalo isto.

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.12.2017 16:42 (eywa33).
7 godina
protjeran
offline
Re: Unigine Superposition 1.0

očitava 6616mhz, tako nešto, nemoj me 100% hvatati za ove zadnje dvije znamenke, uglavnom to je preko 13200mhz effective

vidiš da meni load ispada 98% tako je i većini uglavnom, vidim tebi je 99%, kažem 8700k da još zadnji touch ovdje na ovom testu...

11 godina
odjavljen
offline
Re: Unigine Superposition 1.0

I meni stoji na 98%. Ne sekiraj se oko toga. Proc taj na 5ghz NI U KOJEM SVEMIRU neće bottleneckat 1080ti na gpu bound testu. Da govorimo o multithreaded gpu engine-u tu bi se dalo pričat o prednosti i7ice, ovdje jednostavno NE.

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
14 godina
protjeran
offline
Unigine Superposition 1.0

Ma nema cpu nikakve veze u ovom testu, osim ako Ryzena imas :-P

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Unigine Superposition 1.0

Ma prosao bi i ja 24k da imam volje malo jace ohladiti komp... eto ja i eywa smo vam pruzili zanimljivu benchmark nedjelju, da ljudi vide snagu high-end hardwarea, pravi smo high-end high- class entuzijasti , a ne onaj ryzen polusvijet koji samo znaju trubiti kako ce r2 imati 6ghz na istom chipsetu 

Uglavnom njegova izgleda ima 26hz jaci core clock, moja jacu memoriju obje odlicni primjerci

Moj PC  
3 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Unigine Superposition 1.0
Stjepanj kaže...

lave eywa je stavljao konfu do prozora ti ces izgleda morati kroz prozor ajde stisni to jos malo, ohladi grafu na najnize kaj ide pa onda odvrti test. Kad zavrsite budem i ja.lp

 evo Stjepane mi smo gotovi, sad je na tebi red da nas razoružaš sa jednim 25k scoreom 

8 godina
protjeran
offline
Re: Unigine Superposition 1.0
lav1000 kaže...

 evo Stjepane mi smo gotovi, sad je na tebi red da nas razoružaš sa jednim 25k scoreom 

 Nemoze gtx 970 tolko 

11 godina
odjavljen
offline
Re: Unigine Superposition 1.0
Lucidius kaže...

 Nemoze gtx 970 tolko 

Damn...  

 

No, mozda mogu 4 u sli :)

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
7 godina
protjeran
offline
Re: Unigine Superposition 1.0

Luci me razocarao, ocekivao sam postapalicu u roku 5 minuta, a ono njemu sat vremena treba.

A Stjepko mudro suti i ceka da se lightning z dobro ohladi u skrinji 

7 godina
protjeran
offline
Unigine Superposition 1.0

ajmo Stjepane, jel se ohladila ta munjica dovoljno za benčanje? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Unigine Superposition 1.0

Vani 18°C, ne može se benchat u takvim uvjetima!

Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
offline
Unigine Superposition 1.0

Evo nešto na brzaka.

Moj PC  
2 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Unigine Superposition 1.0

Odlicne temps ima tu potencijala za skinuti eywu

12 godina
offline
Re: Unigine Superposition 1.0
lav1000 kaže...

Odlicne temps ima tu potencijala za skinuti eywu

 Ni blizu, ne ide dalje.

 

Edit: temperature nisu problem ali čip i memorija su ograničenje.

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.12.2017 20:13 (Tiby).
7 godina
protjeran
offline
Re: Unigine Superposition 1.0

Kad si je uzeo i gdje?

Mozda bolje da nisam poslusao Lucija, bolje mu ide hlađenje kucista  pa vidim da imas jos lufta pojacati fanove na 100% tako da bi mogao bench proci sa manje od 50°C

8 godina
protjeran
offline
Unigine Superposition 1.0

E moj lave, pa mozes ti imat grafu hlađenu sa 10 radijatora ako je ona los primjerak koji ne nije pogodan za OC, nije to samo tako kako ti mislis igra dosta faktora ovdje. Cinejnica je da je hlađenje na njoj vrh, i samim time da imas cipove identicne kvalitete na gaming x trio i na nekom drugom modleu tipa aorus XE, sa gaming x trio ces postici bolje taktove zbog jaceg hlađenja.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Unigine Superposition 1.0
lav1000 kaže...

Kad si je uzeo i gdje?

Mozda bolje da nisam poslusao Lucija, bolje mu ide hlađenje kucista  pa vidim da imas jos lufta pojacati fanove na 100% tako da bi mogao bench proci sa manje od 50°C

 Instar, jučer mi frajer javi: došla na skladište jeste zainteresirani i eto je kod mene.

8 godina
protjeran
offline
Unigine Superposition 1.0

Kod testiranja bencheva za rekorde ces morat vrtit sa grafom na visokim taktovima gdje je nestabilna tj pokazuje artifakte, e sad kolko ti se to da je do tebe, nađi najvise taktove na kojima mozes odvrtit a da test ne zasteka ili se srusi. Ovako kako si ti vrtio na max stabilnim taktovima je normalno da nebudes napravio rekord ili presisao eywu i ostalo drustvo.

 

Naravno, pozeljno je otvorit prozore i rashladit sobu i grafu upalit na 100% venta uz skinute stranice sa kucista i dust filtere 

Moj PC  
2 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Unigine Superposition 1.0
lav1000 kaže...

Kad si je uzeo i gdje?

Mozda bolje da nisam poslusao Lucija, bolje mu ide hlađenje kucista  pa vidim da imas jos lufta pojacati fanove na 100% tako da bi mogao bench proci sa manje od 50°C

 Stjepane, nemoj tu lurkati po forumu nego se uhvati posla i benchaj 

Lucidius kaže...

E moj lave, pa mozes ti imat grafu hlađenu sa 10 radijatora ako je ona los primjerak koji ne nije pogodan za OC, nije to samo tako kako ti mislis igra dosta faktora ovdje. Cinejnica je da je hlađenje na njoj vrh, i samim time da imas cipove identicne kvalitete na gaming x trio i na nekom drugom modleu tipa aorus XE, sa gaming x trio ces postici bolje taktove zbog jaceg hlađenja.

 

 

 ajde malo zezancije i na tvoj račun, grafa je vrh hlađenje i to si rekao, a kakav je čip tko to može znati bez da ju kupi i isproba....

Tiby kaže...
lav1000 kaže...

Kad si je uzeo i gdje?

Mozda bolje da nisam poslusao Lucija, bolje mu ide hlađenje kucista  pa vidim da imas jos lufta pojacati fanove na 100% tako da bi mogao bench proci sa manje od 50°C

 Instar, jučer mi frajer javi: došla na skladište jeste zainteresirani i eto je kod mene.

 lijepo od njih, uživaj u trio xici

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.12.2017 20:59 (lav1000).
12 godina
offline
Re: Unigine Superposition 1.0
Lucidius kaže...

Kod testiranja bencheva za rekorde ces morat vrtit sa grafom na visokim taktovima gdje je nestabilna tj pokazuje artifakte, e sad kolko ti se to da je do tebe, nađi najvise taktove na kojima mozes odvrtit a da test ne zasteka ili se srusi. Ovako kako si ti vrtio na max stabilnim taktovima je normalno da nebudes napravio rekord ili presisao eywu i ostalo drustvo.

 

Naravno, pozeljno je otvorit prozore i rashladit sobu i grafu upalit na 100% venta uz skinute stranice sa kucista i dust filtere 

 Eywa je stari lisac i ima objektivno kvalitetniji čip i memoriju na grafi i volju otvarati prozore samo šteta što je kod njega uvijek toplo.

Bdw i lav ima +1000 na memi očigledno su gige kvalitetnije po pitanju čipova od msi.

7 godina
protjeran
offline
Re: Unigine Superposition 1.0

eywini susjedi se žale na buku koju proizvodi kućište nakačeno na fasadu, govore eno opet onaj ludonja bencha 

8 godina
protjeran
offline
Unigine Superposition 1.0

Ma nema 1000 na memoriji, mislim  650...  Realno preko 600Mhz na memoriji nije ni potrebno stavljat (nit radi korist koja je opipljiva) jer moze narusit stabilnost takta jezgre koji je puno bitniji za test i sve ostalo.

 

Recimo ja nikad nisam stavljao za benchanje memoriju preko +500 (a imam jedne od najboljih rezultata u svijetu sa zracno hlađenom 1080kom u svim testovima) jer nisam prilikom testiranja ni dobio vise bodova naspram recimo +700, dok sa +700 samo gubis na kompletnoj stabilnosti i samim time dobijes manje taktove jezgre. Cak stovise +400 na memoriji mi je također davalo podjednake rezultate ili mrvicu manje.

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.12.2017 21:09 (Lucidius).
Moj PC  
2 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Unigine Superposition 1.0
lav1000 kaže...

eywini susjedi se žale na buku koju proizvodi kućište nakačeno na fasadu, govore eno opet onaj ludonja bencha 

 

 

Sad je i nekog vuka nabavio, sad budu ovce naje...

7 godina
protjeran
offline
Re: Unigine Superposition 1.0

Luci mi iz kluba top 10 sve to znamo, ti i Ansha imate klub 200+ za sebe 

To što ti nama sad pričaš, to jer kao da Franko Škugor ide Federeru pokazivati backhand 

8 godina
protjeran
offline
Unigine Superposition 1.0

Ma da, joj to si ti izvini nisam te prepoznao 

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.12.2017 21:28 (Lucidius).
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: Unigine Superposition 1.0
Tiby kaže...

 Eywa je stari lisac i ima objektivno kvalitetniji čip i memoriju na grafi i volju otvarati prozore samo šteta što je kod njega uvijek toplo.

Bdw i lav ima +1000 na memi očigledno su gige kvalitetnije po pitanju čipova od msi.

 Brate pa hlađenje na toj beštiji je top notch! Nema bolje. Odvrti fanove na max i probaj tako lupit veći core. Inače, nije moja nešto bolji kloker. Na zraku ide do 2063, padne na 2050 jer mi temp lupi oko 62-63C tamo gdje je grafa na full loadu konstantno. Al inače, grafa ta u tebe je bombica! Samo rokaj. I one ledice su mi vrh... na memi i grafi... style, nema šta.

Tiby kaže...
lav1000 kaže...

eywini susjedi se žale na buku koju proizvodi kućište nakačeno na fasadu, govore eno opet onaj ludonja bencha 

 

 

Sad je i nekog vuka nabavio, sad budu ovce naje...

 Hahahah laveee. Ne mogu ga okačit na fasadu trenutno jer kiši svako malo... bemti. Al nea veze, evo vuk stigao u državu iz švabije. Čekam ga sa par kila mesa...mislim gigahertza, koje mora prožvakat, odn. oladit :)

 

Možda stigne sutra, iako je vjerojatnije da će u ponediljak :( Nego, evo stigla mi i ddc pumpa, naručeni rezervar, fitinzi, fale još cijevi i jedan radijator. Ostavit ću za sad h110i gt na kavi, jer nema potrebe da ga dižem. Radi posao više nego dobro, a za grafu planiram odvojeni custom loop. Samo je pitanje hoću uspjet namontirat ovog h110i naprijed, jer u tom slučaju idu 360mm ili 280mm radijator top, i ovaj stock što je dolazi s Eiswolfom. Mislim da neće bit potrebe više za otvaranjem prozora 

 

Sad mi je kućište bottleneck... Stvarno su posrali s ovim ODD bayevima i radi njih, jedan tower ne može primit 280mm case out of the box. Možda budem morao nešto rezuckat... a nedamise šta ću ti govorit.

 

edit: Brutalno... Eisbaer i Eiswolf u tandemu sa 420 + 280 radom: 

 

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.12.2017 0:08 (eywa33).
7 godina
protjeran
offline
Re: Unigine Superposition 1.0

ništa eywa i ti uskoro si na temi modding kućište, eno imaš dva PRO uratka, doduše ništa iznutra moddano, ti ćeš probiti led na tom polju moddanja kućišta 

 

ovaj test što si stavio, ta EXOCica u njemu, stock hlađenje teški šroteks, tko to ima, nema druge opcije osim eiswolfa i sl.

14 godina
protjeran
offline
Re: Unigine Superposition 1.0
eywa33 kaže...

Taj u videu bi imao par stupnjeva vise gpu temperature da ne vrti prime, zbog prime-a mu jako varira gpu power jer procesor postaje bn za furmark. Pri kraju ugasi prime a temperatura gpu-a ostaje ista, da tako ostavi jos par minuta narasla bi na 48-49.

 

A i verzija prime-a je prastara i bez avx podrske tako da jako malo pridonosi grijanju vode...

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice