ne prelazite u BonBon (MONSTRUMI)

poruka: 100
|
čitano: 85.777
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Re: ne prelazite u BonBon (MONSTRUMI)

Ma razumijem te da... ti razmišljaš glavom pa znaš izbjeći te marketinške trikove, žao mi je ovih drugi ljudi što starijih što mlađih naivnih i tupastih, ali što ćeš.

 

Nije to krivo oglašavanje jer oni navedu sve cijene, to su marketinški trikovi koji su dozvoljeni i kao takvi, agencije za zaštitu potrošača tu ne mogu ništa na žalost 

14 godina
neaktivan
offline
Re: ne prelazite u BonBon (MONSTRUMI)
Kopsi1304 kaže...

Ma razumijem te da... ti razmišljaš glavom pa znaš izbjeći te marketinške trikove, žao mi je ovih drugi ljudi što starijih što mlađih naivnih i tupastih, ali što ćeš.

 

Nije to krivo oglašavanje jer oni navedu sve cijene, to su marketinški trikovi koji su dozvoljeni i kao takvi, agencije za zaštitu potrošača tu ne mogu ništa na žalost 

 Pa da. Nije meni problem to proučiti i uzeti si najbolju opciju, ali svakih cca pola godine me zovu roditelji i kažu da su ih zvali iz T-Coma, ponudili neku uslugu/opciju kao bit će jeftinije ovo, bit će jeftinije ono i onda im na kraju ispadne 50 kn veći račun, što za mobitel, što za kućni/TV/internet. I onda ja moram ići proučavati sve te gluposti zbog ove lažljive gamadi jer su im prodali neko sranje. A di će moja jadna mater shvatiti šta joj ovaj napriča na telefon o paketima ovakvim onakvim?

 

Moglo bi se lako to zabraniti, samo što nema ni država muda da se suprotstavi toj gamadi.

15 godina
offline
ne prelazite u BonBon (MONSTRUMI)

Istina je što Mirko kaže, kad uzmeš mob na pretplatu i vidiš koliko si ga na kraju zapravo platio, cijena često bude veća od cijene samog uređaja u dućanu. Jedino što ti omoguće da ga kupiš na milijun rata (kroz pretplatu) pa ti se čini da ga nisi puno platio, a zapravo su te oderali ko jarca. Vani je situacija drugačija, uz pretplatu zbilja možeš uzet aparat za smiješnu cijenu.

Rvat katolik!
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: ne prelazite u BonBon (MONSTRUMI)
tnakir kaže...

Istina je što Mirko kaže, kad uzmeš mob na pretplatu i vidiš koliko si ga na kraju zapravo platio, cijena često bude veća od cijene samog uređaja u dućanu. Jedino što ti omoguće da ga kupiš na milijun rata (kroz pretplatu) pa ti se čini da ga nisi puno platio, a zapravo su te oderali ko jarca. Vani je situacija drugačija, uz pretplatu zbilja možeš uzet aparat za smiješnu cijenu.

 OK, ali si i dvije godine imao tarifu u kojoj imaš X minuta, SMS-ova i GB-a interneta. Da si kupio sami uređaj u dućanu još bi dvije godine trebao kupovati bonove ili bi trebao uzeti neku drugu tarifu.

10 godina
protjeran
offline
Re: ne prelazite u BonBon (MONSTRUMI)

@mirko

Tema je o bonbonu.
Ja i cjela moja obitelj smo od samih pocetaka te mreze na bonbonu i nemam krupnijih primjedbi.

Osobno ti preporucam da si na tvojim najcescim lokacijama i rutama testiras koji operater ti pruza najbolji signal.

Bonbon je jeftin, no uzalud ako na nekoj tvojoj mikrolokaciji nemas 4g, tako da prvo provjeri. Pod prednosti bonbona bih naveo kaj je to mreza od hr telekoma pa su ti dostupni svi uredjaji iz njihove ponude. Ako si malo strpljiv pa hvatas akcije i onaj njihov supertjedan onda mozes i uredjaj povoljno kupiti. Mi smo svi na bonove, stari smo korisnici pa je free unutaar mreze ( uvjet je da taj mjesec kupim bon 44 kn a onda te pare potrosimo na pakete interneta ili razgovora, kome kaj vise treba ) . Npr nova lumija 550 je takp kostala 550 kn, bez ikakve obveze ugovorne. Uredjaj je zakljucan ali tako i tako koristim njihovu mrezu. Kada je i bilo kvarova uredjaja, odnesem ih u najblizi ht ccentar, dobim zamjenski mob, i za otprilike desetak dana su zvali da si dodjem po popravljeni uredjaj u tu poslovnicu.

Vidim da si odmjeren i racionalan pa prije potpisa odvagni sve faktore koji te mogu strefiti u te dve tri godine koliko bu taj mob trajao...
 
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: ne prelazite u BonBon (MONSTRUMI)
emerik kaže...
tnakir kaže...

Istina je što Mirko kaže, kad uzmeš mob na pretplatu i vidiš koliko si ga na kraju zapravo platio, cijena često bude veća od cijene samog uređaja u dućanu. Jedino što ti omoguće da ga kupiš na milijun rata (kroz pretplatu) pa ti se čini da ga nisi puno platio, a zapravo su te oderali ko jarca. Vani je situacija drugačija, uz pretplatu zbilja možeš uzet aparat za smiješnu cijenu.

 OK, ali si i dvije godine imao tarifu u kojoj imaš X minuta, SMS-ova i GB-a interneta. Da si kupio sami uređaj u dućanu još bi dvije godine trebao kupovati bonove ili bi trebao uzeti neku drugu tarifu.

Kad pogledaš koliko drugi provideri naplaćuju istu uslugu, onda vidiš da si debelo pretplatio taj uređaj.

Rvat katolik!
14 godina
neaktivan
offline
Re: ne prelazite u BonBon (MONSTRUMI)
bunkermax kaže...

 Netko drugi je prvi bio spomenuo vipnet i pretplatu pa sam njemu odgovarao i onda se pretvorilo u rant, nisam se naspavao danas pa valjda zato

 

Kao što rekoh negdje tokom ranta koji ako si razuman vjerojatno nisi pročitao skroz , imam novi mobitel pa mi to ne treba. Tražim samo tarifu. Stari mob nije imao LTE pa zato nisam ni skužio da ga Vipnet na Tomatu uopće ne da

Iako, sad kad si rekao, mogao bih pogledati da nešto uzmem majci da joj ne moram više slike slati u MMS-u 2016. godine :D Još kad bi postojali mobiteli kao što su bile jedno vrijeme one dumb Nokie s običnim tipkama ali da imaju Whatsapp, no čini mi se da toga više nema.

 

Bilo kako bilo, hvala.

14 godina
neaktivan
offline
ne prelazite u BonBon (MONSTRUMI)

Nikad problema sa bonbonom u ovih zadnuih 3-4 godine. Lte radi odlicno u Zagrebu. 

 

 
1 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Re: ne prelazite u BonBon (MONSTRUMI)
evo kod mene max brzina a nisam u velikom gradu
sgs4 mini lte
Iron Maiden
 
0 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
ne prelazite u BonBon (MONSTRUMI)

ja sam sve probo i bonbon daleko najbolji i najjeftiniji

dajac
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
ne prelazite u BonBon (MONSTRUMI)

prije par dana bonašima podigli brzinu na 75Mbps za sve opcije

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: ne prelazite u BonBon (MONSTRUMI)
DDavorin kaže...

prije par dana bonašima podigli brzinu na 75Mbps za sve opcije

 

Koji su to monstrumi! (referiram se na originalni naslov teme)

12 godina
offline
ne prelazite u BonBon (MONSTRUMI)

Sva sreća da nisu podigli na brzinu u prilogu dolje, a ko zna možda podignu u ovoj godini...

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
ne prelazite u BonBon (MONSTRUMI)

Ja neznam di vi lovite te brzine proso sam cijeli zagreb uzduz i poprek i najvise kaj sam imao download je 39mbps, ni blizu tih 75 koje neki spominju. Znaci tih 39 sam samo jednom valjda slucajno dobio dok je prosjek 13-22 download 

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.1.2018 6:10 (minarelli).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: ne prelazite u BonBon (MONSTRUMI)
minarelli kaže...

Ja neznam di vi lovite te brzine proso sam cijeli zagreb uzduz i poprek i najvise kaj sam imao download je 39mbps, ni blizu tih 75 koje neki spominju. Znaci tih 39 sam samo jednom valjda slucajno dobio dok je prosjek 13-22 download 

 U Zg moraš krenuti u 3h noću na lov brzina. Ja u Vž u bilo koje doba dana i noći imam od 55 do 75Mbps. 

14 godina
offline
Re: ne prelazite u BonBon (MONSTRUMI)
Ako ste u centru zga i ne trebate toliko zvati i smsati, predlažem da jednostavno ne kupujete bonove uopće niti imate pretplatu.
Skoro cijeli centar je pokriven sa Zagreb WiFijem i ja samo njega koristim + još neke druge kao Erste na zrinjevcu.
WhatsApp + Messenger kombinacija.
Usteda i na živcima i parama (i bateriji, jer ne koristite pod.vezu) samo takva.
HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-Nokia 6120-Nokia 5310-N5-iP4S-iP5S
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: ne prelazite u BonBon (MONSTRUMI)

Ja svima preporučam bonbon. Ja ga ne koristim samo zato što mi firma plaća mobitel pa nemam potrebe, ali starci, djed, baka, prijatelji svi koji su na bonbonu su se oduševili nakon prelaska iz VIP-a, TELE2 i T-Coma.

12 godina
offline
ne prelazite u BonBon (MONSTRUMI)

U Bonbonu od kad su nastali. Nikad problema sa njima, internet uvijek na maksimalnoj brzini... a koliko su im jeftinije opcije to se ne treba niti pricat.

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?p=3105649#post3105649
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
ne prelazite u BonBon (MONSTRUMI)

Tomato ima bolju ponudu od tomata kako god okreneš. Oni u paketima imaju "jedinice" što je dosta fleksibilno po pitanju trošenja, dok bonbon još uvijek iima sve razdvojeno pa ako si potrošio sve mb/min/sms moraš kupit novi paket.

 

Usporedbe radi: 3000 jedinica (bez uspostave) =  tomato 60kn (jedinica = 1 sms ili 60 sec poziva ili 1 mb, vidi sliku)

            300 min+1.6 GB+1000sms = bonbon 90kn

 

pero_HR
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: ne prelazite u BonBon (MONSTRUMI)
peroko kaže...

Tomato ima bolju ponudu od tomata kako god okreneš. Oni u paketima imaju "jedinice" što je dosta fleksibilno po pitanju trošenja, dok bonbon još uvijek iima sve razdvojeno pa ako si potrošio sve mb/min/sms moraš kupit novi paket.

 

Usporedbe radi: 3000 jedinica (bez uspostave) =  tomato 60kn (jedinica = 1 sms ili 60 sec poziva ili 1 mb, vidi sliku)

            300 min+1.6 GB+1000sms = bonbon 90kn

 

 1000 smsa ? Uz silne messengere, vibere, whapp, email za nesto formalnije. Ja imam 6gb neta, 150min i 300 poruka. Koje ako se ne potrose, a ne potrosim, prenose u drugi mjesec. Dakle, sljedeci mjesec, 6gb interneta, 280min i oko 590 poruka... za 100kn. 

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?p=3105649#post3105649
15 godina
offline
ne prelazite u BonBon (MONSTRUMI)

Naslov teme je takav da sam mislio da su te silovali i spalili ti obitelj na lomaci ili nesto slicno..

Moj PC  
4 0 hvala 1
12 godina
offline
ne prelazite u BonBon (MONSTRUMI)

Jeli netko prešao brzine na bonbonu bilo pretplata ili bon od 100Mbps?

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
ne prelazite u BonBon (MONSTRUMI)

Ja koristim Bon bon internet stick opciju od 6Gb za 55kn mjesečno i prezadovoljan sam nakon dugogodišnjeg korištenja vip-a i t-com-a

Jedina primjedba u zadnje vrijeme je ta što usred sve više reklama po stranicama polako ovih 6gb bude premalo pa ako uskoro ne povećaju tarifu prelazima na

papirnate novine ;)

Ala napredujemo - 2000-tih sam koristio flat, danas internet stick 6gb a sutra papirnatu štampu ;)

Svim našim operaterima još nije došlo iz guz...e u glavu (ili je pa se rade glupi) da više slobodnog korištenja interneta povećava i mogućnost više pregleda i veću prodaju i njima samima...kako da si

kupim novi mobitel kad pregledavanjem stranica onoga preko koga imam internet ostanem bez impulsa?!? Pa bar bi svojim korisnicima trebali dati free pregled vlastitih stranica

 

E gdje smo mi još od Sjeverne Koreje a o zapadu da ne pričamo ;)

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.12.2018 9:19 (Margo-I).
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: ne prelazite u BonBon (MONSTRUMI)

Pa stavi si neki adblock (ublock origin npr.) pa ne budeš imao takvih problema.

I pogledaj jel drugi operateri imaju bolje pakete za tu cijenu, a ako ti je ugovor za stick izašao odkodiraj stick i stavi karticu nekog drugog operatera koji ima bolje pakete (na bonove), mislim da sad imaju pakete po 10 gb za malo više love.

 

 

Kruha i igala...
6 godina
protjeran
offline
Re: ne prelazite u BonBon (MONSTRUMI)
DDavorin kaže...

Jeli netko prešao brzine na bonbonu bilo pretplata ili bon od 100Mbps?

 Da. Bonovi. Ali tek nedavno. Do tada je max bio 60-70 megabita, a dnevni prosjek 20-40 megabita.

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.12.2018 16:51 (ridealong).
6 godina
protjeran
offline
Re: ne prelazite u BonBon (MONSTRUMI)
Margo-I kaže...

Svim našim operaterima još nije došlo iz guz...e u glavu (ili je pa se rade glupi) da više slobodnog korištenja interneta povećava i mogućnost više pregleda i veću prodaju i njima samima...kako da si

 Znaju oni jako dobro što rade. Nikada ti neće dati više nego što smatraju da ti trebaju dati po određenoj cijeni. Znači, mogli bi, ali zašto, kada raja i ovako plaća izdašno sve što joj se ponudi.

12 godina
offline
Re: ne prelazite u BonBon (MONSTRUMI)
ridealong kaže...
DDavorin kaže...

Jeli netko prešao brzine na bonbonu bilo pretplata ili bon od 100Mbps?

 Da. Bonovi. Ali tek nedavno. Do tada je max bio 60-70 megabita, a dnevni prosjek 20-40 megabita.

 pitam jer jedan forumaš tvrdi da ima brzinu preko 200Mbps na bonbonu a meni max 80DL ajd kad uloviš veću brzinu od 100Mbps stavi Prtsc

6 godina
protjeran
offline
Re: ne prelazite u BonBon (MONSTRUMI)
DDavorin kaže...
ridealong kaže...
DDavorin kaže...

Jeli netko prešao brzine na bonbonu bilo pretplata ili bon od 100Mbps?

 Da. Bonovi. Ali tek nedavno. Do tada je max bio 60-70 megabita, a dnevni prosjek 20-40 megabita.

 pitam jer jedan forumaš tvrdi da ima brzinu preko 200Mbps na bonbonu a meni max 80DL ajd kad uloviš veću brzinu od 100Mbps stavi Prtsc

 Možda je čovjek na dobrom položaju u odnosu na nešto noviju infrastrukturu HT-a (Tomašković u jučerašnjem Jutarnjem listu tvrdi kako će obnoviti mobilnu mrežu ove i sljedeće godine u svhu priprema za 5G) i ima nešto manje korisnika oko sebe.

 

Evo ti screenshot od prije tjedan dana:

16 godina
neaktivan
offline
ne prelazite u BonBon (MONSTRUMI)

ne bi smjelo prelazit down 75 i up 25.  toliko navode u uvjetima korištenja.  ja sam jedan tjedan isprobao flat za 80kn i ta je brzina.  napravio cca 250gb.  ujednačeno je radilo zbog blizine bazne...ali na 75 je zavezano.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
ne prelazite u BonBon (MONSTRUMI)

Majstore ja sam u bonbonu 4 godine od toga 1.5 godina u inozemstvu nikad ni jedan jedini problem na bonovima sam cijelo vrijeme i nema teorije da se maknem.

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice