Android TV Box, molim preporuku izdvojena tema

poruka: 2.556
|
čitano: 1.508.226
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Koji media player kupiti?, Kodi Addonsi
8 godina
neaktivan
offline
Android TV Box, molim preporuku

Jedno laičko pitanje, ide li bilo koji Air Mouse na bilo koji Android ili moraju biti kompatibilni?

 

Imam Mecool M8S Pro W, box je dobar za tu cijenu, ali daljinac je kriminal. Pa, eto, gledam alternativne opcije. 

 

Vidim da se tu Rii spominje kao dobra opcija. Netko je preporučio ovoga. Našao sam i ovaj. Ima nešto bolje/isplativije do te cijene? Ne mora biti isključivo taj stil, može i ovako nešto (ovaj se isto spominjao ovdje). 

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.4.2019 8:04 (Buljko).
 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku

Obicno Air mouse ima vlastiti receiver u obliku USB key-a tako da bi trebao svaki raditi sa svakim androidom.

8 godina
neaktivan
offline
Android TV Box, molim preporuku

Tnx. U teoriji bi trebalo raditi, al nikad se ne zna. 

 

Imam doma univerzalni USB WiFi dongle koji na nekim uređajima radi, na nekima ne. Ovisno o tome da li je chipset podržan. Al to su satelitski receiveri, s Androidom je druga priča.

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.4.2019 10:48 (Buljko).
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Android TV Box, molim preporuku

Kupio.

 

Radi.

 

ALI ono što nisam znao je da se sa njim ne može ugasiti/upaliti Android box... Brzinski sam pobrstio internet, malo se raspitao i, koliko sam pohvatao, gašenje/paljenje može samo preko IR. Da li sam nešto propustio?? 

 

Dodatni problem je što, dok je USB WiFi receiver od Air Mousea bio uštekan u box, nisam mogao upaliti uređaj sa njegovim klasičnim daljinskim (samo ugasiti)... Tako da je otpala kombinacija da njegov daljinski koristim samo za gašenje/paljenje, a Air Mouse za kontrolu. 

 

Sad me zanima, da li bi onda ovo radilo?

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku

Meni nije radilo....Možeš ugasit ali za upalit moraš čupat kabel od napajanja iz box-a.....Iako ovaj MX3 ima IR learning funkciju nikako ga nisam mogao uparit sa daljincem od box-a....U mene je ovakav daljinac : Alfawise S95

8 godina
neaktivan
offline
Android TV Box, molim preporuku

Zbog te learning funkcije mi i je zanimljiv. Ispada da nekima to uparivanje radi, nekima ne... Imam ovaj box i daljinski.

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.4.2019 11:09 (Buljko).
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
ID2502 kaže...

Meni nije radilo....Možeš ugasit ali za upalit moraš čupat kabel od napajanja iz box-a.....Iako ovaj MX3 ima IR learning funkciju nikako ga nisam mogao uparit sa daljincem od box-a....U mene je ovakav daljinac : Alfawise S95

 

Jesi probao možda ovo (c/p sa Aliexpressa):

 

"Let's talk about IR learing, on the bottom of this keyboard have 4 IR learning keys. As some customer response to us it not works correctly. Kindly remind that if you have this problem, pls press TV + DEL key to reset the keyboard. And then follow the manual to use IR learning."

 

 

12 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
 
0 0 hvala 1
8 godina
neaktivan
offline
Android TV Box, molim preporuku

Djeluje ok, vidi se već na slikama da je kvalitetniji. Našao sam ga na Aliju za $23, al i to je duplo više para nego sam mislio izdvojiti.. :/

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Buljko kaže...

Djeluje ok, vidi se već na slikama da je kvalitetniji. Našao sam ga na Aliju za $23, al i to je duplo više para nego sam mislio izdvojiti.. :/

Kupi ovaj Mele F10.. i ja sam prvo kupio neko sranje za tipa 9.99, to je na kraju bačen novac, jer je bilo baš loše iskustvo sa samim zračnim dijelom (sam daljinac i tipkovnica ok)

a sa ovim Mele sam prezadovoljan, precizan i dugo traje baterija.

 

 

8 godina
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Havo kaže...
Buljko kaže...

Djeluje ok, vidi se već na slikama da je kvalitetniji. Našao sam ga na Aliju za $23, al i to je duplo više para nego sam mislio izdvojiti.. :/

Kupi ovaj Mele F10.. i ja sam prvo kupio neko sranje za tipa 9.99, to je na kraju bačen novac, jer je bilo baš loše iskustvo sa samim zračnim dijelom (sam daljinac i tipkovnica ok)

a sa ovim Mele sam prezadovoljan, precizan i dugo traje baterija.

 

 

 

Zračni dio mi i nije toliko bitan koliko to da normalno prihvaća tipke. Ovaj koji sam dobio uz Mecool je smeće. Nekad moraš 5 puta ko sivonja stisnuti gumb da prihvati.. 

 

Tak da nisam prezahtjevan. Al da, bilo bi lijepo da mogu normalno upaliti/ugasiti uređaj. :D

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.4.2019 15:10 (Buljko).
14 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Buljko kaže...

 

 

ALI ono što nisam znao je da se sa njim ne može ugasiti/upaliti Android box... 

 Jedno možda malo glupo pitanje. Jesi li probao pritisnuti i držati 5 sekundi power button?

 Mislim..tako je kod mene s air mouse.

5 godina
neaktivan
offline
Android TV Box, molim preporuku

Buljko znam o čemu pričaš...Mecool-ov daljinski je živa muka. 

Uzeo sam Rii X8+ i sad to sve ima smisla. Ali express 130 kn. Ne opterećujem se paljenjem  i gašenjem. Za to je dobar Mecool-ov koji stoji kraj boxa i samo tome služi.

Preporučam X8.

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Crojumper kaže...
Buljko kaže...

 

 

ALI ono što nisam znao je da se sa njim ne može ugasiti/upaliti Android box... 

 Jedno možda malo glupo pitanje. Jesi li probao pritisnuti i držati 5 sekundi power button?

 Mislim..tako je kod mene s air mouse.

 

U ovim situacijama nema glupih pitanja. :D Stvar je u tome da taj Air Mouse nema power button. Jedino što sam uspio je resetirati ga sa tipkom ctrl+alt+del.

U svakom slučaju, vratio jučer u Svijet Medija. Tražim nešto drugo.

 

TypeR8011 kaže...

Buljko znam o čemu pričaš...Mecool-ov daljinski je živa muka. 

Uzeo sam Rii X8+ i sad to sve ima smisla. Ali express 130 kn. Ne opterećujem se paljenjem  i gašenjem. Za to je dobar Mecool-ov koji stoji kraj boxa i samo tome služi.

Preporučam X8.

 

Hvala za preporuku, ali poslije ovog iskustva sa Rii Air Mouseom pušem na hladno. Ono malo što sam ga koristio je fino radio, tu nemam zamjerki, ali zbog tog glitcha s paljenjem mislim da ću probati drugu marku.

 

Sviđa mi se ovaj Mele F10. Može li mi samo netko od vlasnika, pro forme radi, potvrditi da se s njim može paliti/gasiti Android box?

12 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Moze se palit i gasit box na mele. IR funkciju mozes programirat za 2 uredjaja. Recimo ja ga koristim za Tv i box. Na boxu je naravno zgodnije koristit wireless nego IR. Ali recimo bas ovo paljenje gasenje moras prek IR. Takodjer one tipke crvena zelena itd koje su ponekad potrebne na mome box mozes samo prek IR odnosno barem ja neznam drugcije.
8 godina
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
bezimeni kaže...
Moze se palit i gasit box na mele. IR funkciju mozes programirat za 2 uredjaja. Recimo ja ga koristim za Tv i box. Na boxu je naravno zgodnije koristit wireless nego IR. Ali recimo bas ovo paljenje gasenje moras prek IR. Takodjer one tipke crvena zelena itd koje su ponekad potrebne na mome box mozes samo prek IR odnosno barem ja neznam drugcije.

 

Nije problem što se mora preko IR, bitno da radi. ;) Fala za info.

 

To je ovaj, jel?

12 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Da. To je to.
9 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
bezimeni kaže...
Moze se palit i gasit box na mele. IR funkciju mozes programirat za 2 uredjaja. Recimo ja ga koristim za Tv i box. Na boxu je naravno zgodnije koristit wireless nego IR. Ali recimo bas ovo paljenje gasenje moras prek IR. Takodjer one tipke crvena zelena itd koje su ponekad potrebne na mome box mozes samo prek IR odnosno barem ja neznam drugcije.

 Evo i ja potvrđujem, napravio istu stvar...

 

IR funkciju možeš iskopirati, tako sam i napravio sa orig. daljinca od boxa uprogramirao on/off funkciju u Mele F10. (dok recimo funkcije sa panasonic tv-a nisam uspio iskopirati neznam zašto)

 

baterija traje iznenađujuće dugo.. ono ne pamtim kad sam ga zadnji put punio...

 

 

8 godina
neaktivan
offline
Android TV Box, molim preporuku

Momci, hvala. 

 

Onda ću, ako se nešto ne promjeni, naručiti pa javim rezultate. 

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Mele-u ne radi lR learning za Panasonic plazme (bas moj slučaj), ima na mele forumu. Nisam znao dok nisam kupio, ali eto...🙄 Ispada da Panasonic se ne drži nekog općeg standarda za IR.
Što se tiče paljenja\gasenja, ne može se upaliti box sa daljincem koji je spojen na USB dongle, jer je USB isključen kad je box isključen i ne može signal sa daljinca doći do boxa. Ugasiti se može. :-)
IR je upaljen kad je box u standby i preko njega se onda može paliti...
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.4.2019 14:58 (Dan1234567890).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Dan1234567890 kaže...
Mele-u ne radi lR learning za Panasonic plazme (bas moj slučaj), ima na mele forumu. Nisam znao dok nisam kupio, ali eto...🙄 Ispada da Panasonic se ne drži nekog općeg standarda za IR.
Što se tiče paljenja\gasenja, ne može se upaliti box sa daljincem koji je spojen na USB dongle, jer je USB isključen kad je box isključen i ne može signal sa daljinca doći do boxa. Ugasiti se može. :-)
IR je upaljen kad je box u standby i preko njega se onda može paliti...

 

Meni, dok je USB dongle bio spojen, nije htio upaliti box ni sa original daljincem putem IR-a.. 

9 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Buljko kaže...
Dan1234567890 kaže...
Mele-u ne radi lR learning za Panasonic plazme (bas moj slučaj), ima na mele forumu. Nisam znao dok nisam kupio, ali eto...🙄 Ispada da Panasonic se ne drži nekog općeg standarda za IR.
Što se tiče paljenja\gasenja, ne može se upaliti box sa daljincem koji je spojen na USB dongle, jer je USB isključen kad je box isključen i ne može signal sa daljinca doći do boxa. Ugasiti se može. :-)
IR je upaljen kad je box u standby i preko njega se onda može paliti...

 

Meni, dok je USB dongle bio spojen, nije htio upaliti box ni sa original daljincem putem IR-a.. 

 Vidiš dobra logika Dan121323423423

 

Uopće nisam razmišljao o tome na taj način.. meni se baš tak ponaša.. palim preko IR funkcije i gasim bez beda, Neki stariji Beelink Mini MX...

 

I ovo za Panasonic je očito istina, isto imam plazmu stariju (X10)

14 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Fire TV 4K stick. Daljinac brz i može upalit tv, te upravljat sa njim. 

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Android TV Box, molim preporuku

Pozdrav

Trebo bi preporuku za box za hd-ready Panasonic plazmu (znači nemože do 1080p),

prvenstveno bi koristio za Netflix i Youtube, tv mi je na moru pa tam nemam ni volje ni vremena zezat se s nekim dodatnim aplikacijama, vidim ima neki Kodi ( ime ko ona debilna konzumova maskota hehe) i još mali milijun drugih, neznam, možda i pokušam s tak nečim.

 

Uglavnom vidio sam u preth.postovima da se dosta spominje Mi Box,

e sad, htio bih nešto jeftinije, al da je ok i stabilno, može i stariji model, jer neznam jel mi se xiaomi isplati ak je 4K i slične sheme, a nemogu to na tvu iskoristit (pa da ne ispadne da sam preplatio),

ak netko ima ideju thnx na preporuci.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
x18x05x kaže...

Fire TV 4K stick. Daljinac brz i može upalit tv, te upravljat sa njim. 

 I trenutno je na akciji 35€ na njemačkom amazonu... Koristim 2 mjeseca i zadovoljan sam!

14 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
cro_scouser kaže...
x18x05x kaže...

Fire TV 4K stick. Daljinac brz i može upalit tv, te upravljat sa njim. 

 I trenutno je na akciji 35€ na njemačkom amazonu... Koristim 2 mjeseca i zadovoljan sam!

 I ja također. Baš je brz. Još sam kupio onaj dodatak za ethernet. Nemam problema ni sa jednim streamom, bio to netflix, amazon prime video ili iptv.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.4.2019 17:40 (x18x05x).
10 godina
neaktivan
offline
Android TV Box, molim preporuku

Imam Mecool M8S PRO L sa Android TV OS-om. Ima netko možda ideju u čemu je problem. Doma na Android telefonu preko WIFI-a i Netflix i HBO Go rade savršeno. Na boxu kad instaliram aplikacije, pri pokušaju repodukcije dobijam neki network error kod netflixa i mislim neki 5.1 error kod HBO go. Znači logiranje prođe, pregled kataloga, sve ide ali kod reprodukcije je problem, kod oba servisa. Probao sam sa više rootera ali uvijek error? Probao i preko browsera, isto error. Očajan sam. Da li je problem u HW boxa, ili Andorid TV ili mreža?

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
graditelj kaže...

Imam Mecool M8S PRO L sa Android TV OS-om. Ima netko možda ideju u čemu je problem. Doma na Android telefonu preko WIFI-a i Netflix i HBO Go rade savršeno. Na boxu kad instaliram aplikacije, pri pokušaju repodukcije dobijam neki network error kod netflixa i mislim neki 5.1 error kod HBO go. Znači logiranje prođe, pregled kataloga, sve ide ali kod reprodukcije je problem, kod oba servisa. Probao sam sa više rootera ali uvijek error? Probao i preko browsera, isto error. Očajan sam. Da li je problem u HW boxa, ili Andorid TV ili mreža?

 

 Čisto da pokušaš pošto sam imao slični problem s drugim aplikacijama na drugom uređaju, ako si spojen preko žice probaj se spojiti preko Wi-fi

Steam: Dalthor85 Xfire: Dalthor85 Raptr: Dalthor
12 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
graditelj kaže...

Imam Mecool M8S PRO L sa Android TV OS-om. Ima netko možda ideju u čemu je problem. Doma na Android telefonu preko WIFI-a i Netflix i HBO Go rade savršeno. Na boxu kad instaliram aplikacije, pri pokušaju repodukcije dobijam neki network error kod netflixa i mislim neki 5.1 error kod HBO go. Znači logiranje prođe, pregled kataloga, sve ide ali kod reprodukcije je problem, kod oba servisa. Probao sam sa više rootera ali uvijek error? Probao i preko browsera, isto error. Očajan sam. Da li je problem u HW boxa, ili Andorid TV ili mreža?

 

 Taj box kao i vecina kineza jednostavno nema podrsku za te aplikacije. Mozes u najboljem slucaju instalirat mobilnu verziju aplikacije i gledat u SD-u te naravno koristit mis za upravljanje aplikacijom. Mislim da je Xiaomi MI box jedini kinez koji podrzava Netflix HD, nisam siguran za HBO. 

5 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
halflife kaže...

evo par riječi od mene:
namjena je djeci u sobu na starom 3d samsungu 32" da imaju youtube, kodi, titanium tv i igre sa malo zahtjevnijom grafikom. kupljen je x96 max 4/64 sa geekbuyinga, oko 85$ sa dostavom iz italije. došlo za 3 dana dhl-om. spojio, upalio, fota tražio nadogradnju, sve radi odlično. daljinski radi ok, nije potrebno ciljati točno prema uređaju. nakon 2 sata 1080p videa i igranja par igara, poklopac nema više od 50°C. ispravljač hladan. wifi stabilan (2.4GHz). boot od paljenja do izbornika oko 25s. spojena mini tipkovnica Rii radi ok. naručen bt controller za igranje. stavljan samba server za lakšu komunikaciju sa win pc i prebacivanja datoteka. radi, ali nije baš brzo. 2.7MB/s brzina. dijeljena njegova unutarnja mapa, ne vanjski usb stick.
predinstalirani kodi daje grešku, skinuo taj i stavio novi sa gp. par addona, sve radi ok. za svaki slučaj povećao buffer na kodiju zbog lošeg neta od 14Mb/s. titanium isto radi ok, nažalost neki video zapisi imaju zvuk eac3 koji mx player ne podržava. yt ide do 1080p, ali je ionako tv takav pa me ne zanima 4k. netflix ne koristim, ali kako nema certifikat, ide 480p. sve radi brzo i stabilno. iako neke app i igre ne mogu skinuti sa gp jer javlja da nisu kompatibilne, iste skinem kao .apk i instaliram (i igram) bez problema. dodao sam i aptoide. iako bi 32GB bilo dovoljno velikoj većini korisnika, razlika do 64GB je samo 5$ pa sam se zato odlučio na ovaj box. ovo je sve nakon par sati korištenja, tako da sve ovo shvatite subjektivno. za pravi test treba ipak malo pričekati sa ocjenom.

 

 

Znači YT ne ide u 4K? Sada je cijena još niža, 74$:) Dal je u paketu i onaj IR kabel + magic tape ili se to mora posebno naručiti? Mislim da je onaj X96 mini dolazio s ovime, ali X96 Max izgleda ne?

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Koji media player kupiti?, Kodi Addonsi
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice