DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik izdvojena tema

poruka: 1.762
|
čitano: 832.825
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
GSP kaže...

sta je sljedece poslije dvb t2 za dvije godine ?da znam kupiti tv da odmah ima i to u sebi

 H.266 je već tu: "Versatile Video Coding (VVC), also known as H.266, MPEG-I Part 3 and Future Video Coding (FVC), is a video compression standard finalized on 6 July 2020, by the Joint Video Experts Team (JVET), a united video expert team of the MPEG working group of ISO/IEC JTC 1 and the VCEG working group of ITU-T. It is the successor to High Efficiency Video Coding (HEVC, also known as ITU-T H.265 and MPEG-H Part 2)."

 

I BUG  je pisao o njemu: Kodek H.266 u izradi i stiže 2020. godine - Tehnologije @ Bug.hr

4 godine
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
MrBlc kaže...
GSP kaže...

sta je sljedece poslije dvb t2 za dvije godine ?da znam kupiti tv da odmah ima i to u sebi

Aj ne drami bez veze. DVB-T je uveden 2010. To je bilo prije 10 godina. Koliko današnjih TV-a uopće izdrži 10 godina?

 

Tad smo plaćali prijemnik 150 kn, danas ga plaćamo 150 kn, iako velikom broju građana danas neće ni trebati. U to vrijeme je prijemnik koji podržava HD signal i to na DVB-T standardu (DVB-T2 je postojao, ali nije bio čest) i s manje efikasnim codecom došao oko 500 - 700 kn, što je više od ovih 2x150 kn.

 Moji televizori traju po 10 i više godine. Zadnji CRT koji sam zamijenio 2018. godine trajao je barem 15 godina. Nisu svi munjeni, pa da kupuju televizor svakih godinu, dvije. 

 

Plaćali smo prijemnike i 800 kuna jer smo htjeli gledati Slovence, koji su umjesto mpeg2 odabrali H.264.

 

Vidim da na nekim portalima ljudi u komentarima pišu kako HD nije moguć na DVB-T mpeg2. Lagano su zaboravili HRT-ov test program i poneki koncert iz Beča za Novu godinu u HD-u.

4 godine
neaktivan
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
GSP kaže...

sta je sljedece poslije dvb t2 za dvije godine ?da znam kupiti tv da odmah ima i to u sebi

 8K

13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
zelenapaprika kaže...
GSP kaže...

sta je sljedece poslije dvb t2 za dvije godine ?da znam kupiti tv da odmah ima i to u sebi

 H.266 je već tu: "Versatile Video Coding (VVC), also known as H.266, MPEG-I Part 3 and Future Video Coding (FVC), is a video compression standard finalized on 6 July 2020, by the Joint Video Experts Team (JVET), a united video expert team of the MPEG working group of ISO/IEC JTC 1 and the VCEG working group of ITU-T. It is the successor to High Efficiency Video Coding (HEVC, also known as ITU-T H.265 and MPEG-H Part 2)."

 

I BUG  je pisao o njemu: Kodek H.266 u izradi i stiže 2020. godine - Tehnologije @ Bug.hr

Uređaja koji dolaze s podrškom za VVC/H.266 još nema u ponudi. Osim toga, emitiranje u toj tehnologiji još je uvijek preskupo jer zahtjeva dosta jači hardver.

zelenapaprika kaže...
MrBlc kaže...
GSP kaže...

sta je sljedece poslije dvb t2 za dvije godine ?da znam kupiti tv da odmah ima i to u sebi

Aj ne drami bez veze. DVB-T je uveden 2010. To je bilo prije 10 godina. Koliko današnjih TV-a uopće izdrži 10 godina?

 

Tad smo plaćali prijemnik 150 kn, danas ga plaćamo 150 kn, iako velikom broju građana danas neće ni trebati. U to vrijeme je prijemnik koji podržava HD signal i to na DVB-T standardu (DVB-T2 je postojao, ali nije bio čest) i s manje efikasnim codecom došao oko 500 - 700 kn, što je više od ovih 2x150 kn.

 Moji televizori traju po 10 i više godine. Zadnji CRT koji sam zamijenio 2018. godine trajao je barem 15 godina. Nisu svi munjeni, pa da kupuju televizor svakih godinu, dvije. 

 

Plaćali smo prijemnike i 800 kuna jer smo htjeli gledati Slovence, koji su umjesto mpeg2 odabrali H.264.

 

Vidim da na nekim portalima ljudi u komentarima pišu kako HD nije moguć na DVB-T mpeg2. Lagano su zaboravili HRT-ov test program i poneki koncert iz Beča za Novu godinu u HD-u.

Da se razumijemo; HD kanali se mogu prenositi preko DVB-T, ali problem nastaje kada u mrežu želiš dodati još jedan HD kanal. To ne možeš napraviti bez da pokvariš sliku na prvom. HD sadržaj pri 1 Mb/s nije HD; slika će se raspadati i pri najmanjim pokretima.

DVB-T tehnologija dolazi s određenim maksimalnim protokom podataka; DVB-T2 također, ali ima taj protok još veći. Naravno, mi smo mogli napraviti prijelaz na DVB-T2 s MPEG-4 kodiranjem, ali to stvarno ne bi imalo smisla. Radi se o već zastarjelom kodeku i imali bi manje HD kanala kada bi se koristio isti. S druge strane, HEVC je najnoviji i sada ga podržavaju čak i najjeftiniji televizori (a imaš ih od 700 kn, pa na dalje).

15 godina
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

+ zato je važniji t2 tj tuner dio koji omogućava veću propustnost dok koder i dalje može biti bilo koji, karikirat ću npr divx, tj t1-t2 je stvar prijema kanala, dok je dekoder stvar sadržaja i prikaza-playanja-dekodiranja.

-mi sad trebamo oboje, dvbt2+hevc ili h.265 za fta kanale koji će biti kodirani hevcom.. ali nisu svi, npr rtl .. tj kanali mogu biti kodirani npr h264 ili drugi stariji kodek i tad će raditi dok operater ne promjeni dok bez t2 tunera jednostavno promjenom oiv nema signala ako ne lovi t2, dok se t1 gasi. Do gašenja još par dana ovisno o regiji paralelno su dostupni stari 'obični' kanali bez oznake hd a kad nestanu tad će samo novi prijemnici loviti samo novi postojeći signal dok se recimo sa slovenskim kanalima tko lovi ne mijenja ništa.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
zelenapaprika kaže...

Moji televizori traju po 10 i više godine. Zadnji CRT koji sam zamijenio 2018. godine trajao je barem 15 godina. Nisu svi munjeni, pa da kupuju televizor svakih godinu, dvije. 

I stara perilica je trajala 30 godina, a nova se pokvari za par godina, pa nema dijelova za popravak. Vremena se mijenjaju. Ne kažem da je to dobro, ali potrošačka elektronika jednostavno kraće traje.

 

zelenapaprika kaže...

Plaćali smo prijemnike i 800 kuna jer smo htjeli gledati Slovence, koji su umjesto mpeg2 odabrali H.264.

Upravo tako, onaj tko je želio i mogao si je priuštiti je plaćao toliko prijemnik. Da smo planirali u startu ići na H.264, onda bi ljudi imali izbor ili odmah platiti 800 kn ili kupovati dva prijemnika.

 

zelenapaprika kaže...

Vidim da na nekim portalima ljudi u komentarima pišu kako HD nije moguć na DVB-T mpeg2. Lagano su zaboravili HRT-ov test program i poneki koncert iz Beča za Novu godinu u HD-u.

HD na DVB-T + MPEG2 znači da jedan kanal = jedan program. Nema multipleksiranja.

 

Inicijalno smo imali 20 VHF kanala + 49 UHF kanala. VHF područje se koristi za DAB, te još neke tehnologije, tako da se u osnovi može osigurati jedan kanala po regiji. Dodatno, kanal je uži nego na VHF području. Mnoge zemlje su odustale do korištenja i tog jednog kanala, te ostavili samo DAB na VHF-u.

 

Od 49 UHF kanala, ukupno je 21 kanal prenamijenjen za mobilnu telefoniju (prvo 9 kanala DD1 za 4G, pa 12 kanala u DD2 dolaskom 5G), te je ostalo samo 28 kanala.

 

Ako bismo imali DVB-T + MPEG2, uz uvjet da dvije susjedne regije ne smiju koristiti iste kanale, imali bismo maksimalno 7 HD kanala ili manji broj HD + nekoliko SD kanala.

 

Zato se išlo na kombinaciju koja najefikasnije iskorištava bandwidth, omogućuje multipleksiranje, te efikasnije koristi kanale, kako bi se ostavila rezerva kanala za eventualno rješavanje smjetni sa susjedima i dodavanje još jednog MUX-a ili kanala s eksperimentalnim 4K signalom.

 

 

 

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
4 godine
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Meni je kod Samsunga problem što nema PVR ni scart za stare tv.
4 godine
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
ja-on kaže...
Meni je kod Samsunga problem što nema PVR ni scart za stare tv.

 

Ako misliš na GX-MB540, onda s njim u kutiji dobiješ scart kabel adapter za stare tv uređaje.

 

Konektor pokraj HDMI, malo niže, EXT(TV).

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.10.2020 14:38 (josip12).
11 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

odnosi se na ovaj post

 

Kalisto kaže...

 

Nakon svega imam ova pitanja:

 

  1. Je li netko spajao Intekov DVB-T2 prijemnik iz ponude Tcoma preko AV izlaza na SCART priključak televizora?
  2. Je li dobio sliku na TV-u?
  3. Ako je dobio sliku. Kojim kabelom ili kojom kombinacijom kabela i adaptera je izvršio spajanje?

nisam vidio odgovor na ovo pitanje pa mogu ja.

 

1. jesam , jučer

2. da , i sliku i zvuk.

3. spajao sam sa onim kabelom koji se dobije u t comu. sa jedne strane je AV, a sa druge 3 chincha. te chincheve sam upiknuo u chinct to scart adapter i za divno čudo sve radi

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.10.2020 14:54 (domeklija).
4 godine
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Marko :D kaže...
zelenapaprika kaže...
GSP kaže...

sta je sljedece poslije dvb t2 za dvije godine ?da znam kupiti tv da odmah ima i to u sebi

 H.266 je već tu: "Versatile Video Coding (VVC), also known as H.266, MPEG-I Part 3 and Future Video Coding (FVC), is a video compression standard finalized on 6 July 2020, by the Joint Video Experts Team (JVET), a united video expert team of the MPEG working group of ISO/IEC JTC 1 and the VCEG working group of ITU-T. It is the successor to High Efficiency Video Coding (HEVC, also known as ITU-T H.265 and MPEG-H Part 2)."

 

I BUG  je pisao o njemu: Kodek H.266 u izradi i stiže 2020. godine - Tehnologije @ Bug.hr

Uređaja koji dolaze s podrškom za VVC/H.266 još nema u ponudi. Osim toga, emitiranje u toj tehnologiji još je uvijek preskupo jer zahtjeva dosta jači hardver.

zelenapaprika kaže...
MrBlc kaže...
GSP kaže...

sta je sljedece poslije dvb t2 za dvije godine ?da znam kupiti tv da odmah ima i to u sebi

Aj ne drami bez veze. DVB-T je uveden 2010. To je bilo prije 10 godina. Koliko današnjih TV-a uopće izdrži 10 godina?

 

Tad smo plaćali prijemnik 150 kn, danas ga plaćamo 150 kn, iako velikom broju građana danas neće ni trebati. U to vrijeme je prijemnik koji podržava HD signal i to na DVB-T standardu (DVB-T2 je postojao, ali nije bio čest) i s manje efikasnim codecom došao oko 500 - 700 kn, što je više od ovih 2x150 kn.

 Moji televizori traju po 10 i više godine. Zadnji CRT koji sam zamijenio 2018. godine trajao je barem 15 godina. Nisu svi munjeni, pa da kupuju televizor svakih godinu, dvije. 

 

Plaćali smo prijemnike i 800 kuna jer smo htjeli gledati Slovence, koji su umjesto mpeg2 odabrali H.264.

 

Vidim da na nekim portalima ljudi u komentarima pišu kako HD nije moguć na DVB-T mpeg2. Lagano su zaboravili HRT-ov test program i poneki koncert iz Beča za Novu godinu u HD-u.

Da se razumijemo; HD kanali se mogu prenositi preko DVB-T, ali problem nastaje kada u mrežu želiš dodati još jedan HD kanal. To ne možeš napraviti bez da pokvariš sliku na prvom. HD sadržaj pri 1 Mb/s nije HD; slika će se raspadati i pri najmanjim pokretima.

DVB-T tehnologija dolazi s određenim maksimalnim protokom podataka; DVB-T2 također, ali ima taj protok još veći. Naravno, mi smo mogli napraviti prijelaz na DVB-T2 s MPEG-4 kodiranjem, ali to stvarno ne bi imalo smisla. Radi se o već zastarjelom kodeku i imali bi manje HD kanala kada bi se koristio isti. S druge strane, HEVC je najnoviji i sada ga podržavaju čak i najjeftiniji televizori (a imaš ih od 700 kn, pa na dalje).

 

Nemam ti kaj odgovoriti jer to ne bi imalo smisla. Mislim, mogu, ako hoćeš da krenemo od 2002. i eksperimenata s digitalnom televizijom u Hrvatskoj. Sve ostalo o čemu pišeš je staro školsko gradivo prežvakano tisućama puta u raznim forumima, news grupama itd.

 

Imat ćemo tehnički napredniji sustav, a sadržaj će i dalje biti da te bog sačuva (posebno RTL).

 

 

 

 

 

4 godine
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
MrBlc kaže...

Upravo tako, onaj tko je želio i mogao si je priuštiti je plaćao toliko prijemnik. Da smo planirali u startu ići na H.264, onda bi ljudi imali izbor ili odmah platiti 800 kn ili kupovati dva prijemnika.

 

HD na DVB-T + MPEG2 znači da jedan kanal = jedan program. Nema multipleksiranja.

 

 

 

 

 Ostavio sam samo ove dijelove odgovora.

 

Da, jer su naši kupili opremu za mpeg2, a Slovenci malo kasnije za mpeg 4 i onda ovi naši više nisu mogli natrag i lijepo smo, osim nekih eksperimenata s mpeg4 s nekim olimpijskim igrama i nogometom imali do noćaš u ponoć službeno mpeg2. Tako je rečeno da mpeg2 stb-ovi koštaju manje, nego oni za mpeg4 i tako smo zaglavili.

 

HRT HD s vinjetama je prašio s 20-21 megabit, što je bio i maksimum koji su mogli pustiti.

 

I Slovenci su pravi mah krenuli ambiciozno s brojem programa, ali su se na kraju i oni ispuhali, otišli su im komercijalni programi poput POP TV-a i Kanala A i ostao je jako jadan izbor programa.

 

Kod nas se dugo vodila rasprava tko je prvi imao HD, mi ili Slovenci. Pa smo ga ipak imali mi, ali su Slovenci zahvaljujući mpeg-u 4 ranije od nas ubacili HD u normalni rad, a ne eksperimentalni koji je kod nas trajao predugo.

 

Kako god bilo, sadržaj će i dalje biti loš (RTL kao primjer), broj programa vrlo vjerojatno neće rasti, a hbbtv i slične điđe možete već isprobati i sada na Novoj TV ili kod Slovenaca. Ništa posebno.

4 godine
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
ja-on kaže...
Meni je kod Samsunga problem što nema PVR ni scart za stare tv.

 Imate Strongove modele koji imaju oboje.

15 godina
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Vidim da se malo piše o teletextu na ovim receiverima.
Neki prodavač mi je rekao da ga neki uređaji možda čak i ne podržavaju.

 

Kako su mi starci ovisnici o ttx-u, ovo mi je jedna od primarnih stvari.

 

Možete li postati fotku kako izgleda ttx na vašem dvbt2 externom prijemniku?

(Ako možete slikati i epg u modu "svi programi" to bi bio plus.)

 

Pogotovo ovaj koji zagovara Deviu i kupio je već 5 kom.

 

Časna pionirska zahvala unaprijed.

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Evo, T com-ov prijamnik
5 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
josip12 kaže...
Prije par postova je bio link na video za best-buy redline ws8500, koji nudi 365 dana besplatnog gledanja HD satelitskih plaćenih programa. I ja ga čekam jer je trenutno rasprodan.

 

Pitanje je hoće li više biti dostupan, nitko više ga nema u ponudi.

14 godina
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Strong 8541

BE HAPPY 要開心 : )
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.10.2020 18:52 (Joe Cooker).
Moj PC  
2 0 hvala 2
12 godina
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

Pitao me kolega da li ti novi prijemnici imaju opciju da imaju usb pa da tako gleda filmove koju su u hevc (x265) formatu? Ima stari neki lg i mora to kupiti.

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.10.2020 18:39 (mariclius).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Flagship kaže...
josip12 kaže...
Prije par postova je bio link na video za best-buy redline ws8500, koji nudi 365 dana besplatnog gledanja HD satelitskih plaćenih programa. I ja ga čekam jer je trenutno rasprodan.

 

Pitanje je hoće li više biti dostupan, nitko više ga nema u ponudi.

 Kako nema? Ja danas narucio 2, nadam se da će doći LINK

5 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Osa kaže...
Flagship kaže...
josip12 kaže...
Prije par postova je bio link na video za best-buy redline ws8500, koji nudi 365 dana besplatnog gledanja HD satelitskih plaćenih programa. I ja ga čekam jer je trenutno rasprodan.

 

Pitanje je hoće li više biti dostupan, nitko više ga nema u ponudi.

 Kako nema? Ja danas narucio 2, nadam se da će doći LINK

 

Odmah 2 za svaki slučaj?:)

 

Mislio sam na one glavne shopove poput Ronisa, ZED-a, Prejeftino.com. Ovi manji i nepoznati webshopovi vjerojatno imaju neke zalihe pa su sada i uz skuplju krajnju cijenu traženi. A bio je taj Redline nedavno u poštama 279kn i to je prošlo malo ispod radara..

13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Flagship kaže...
Osa kaže...

 Kako nema? Ja danas narucio 2, nadam se da će doći LINK

 

Odmah 2 za svaki slučaj?:)

 

Mislio sam na one glavne shopove poput Ronisa, ZED-a, Prejeftino.com. Ovi manji i nepoznati webshopovi vjerojatno imaju neke zalihe pa su sada i uz skuplju krajnju cijenu traženi. A bio je taj Redline nedavno u poštama 279kn i to je prošlo malo ispod radara..

 Ne, jednog sebi jednog bratu.

 

Zaboravio sam na ovu stranicu jos, al nesto skupljiji LINK

 

PS: ako postoji mogucnost da ih nebude vise, onda 50kn ne predstavlja ulogu

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.10.2020 20:13 (Osa).
12 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Pitao to za usb i formate koji čitaju ti prijemnici i evo testirao jedan. Intek koliko vidim da piše.
Odličan je za to. Spojio usb i vrti sve te x265 filmove i serije. Isprobao brdo toga. Nisam našao da li ima za uvećanje titlova i promjenu boje titla, ali slova su dosta velika, bijela boja. Ugodno se iznenadio. Nema štekanja sve fluidno vrti. Evo par slika.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
Pitao to za usb i formate koji čitaju ti prijemnici i evo testirao jedan. Intek koliko vidim da piše.
Odličan je za to. Spojio usb i vrti sve te x265 filmove i serije. Isprobao brdo toga. Nisam našao da li ima za uvećanje titlova i promjenu boje titla, ali slova su dosta velika, bijela boja. Ugodno se iznenadio. Nema štekanja sve fluidno vrti. Evo par slika.
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

kada resetirate na tvorničke postavke izaberite Hrvatski jezik ali zemlju prijema obavezno izaberite Češku jer imamo njihov kod

3 godine
neaktivan
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
kada vratiš na tvorničke izaberi Hrvatski jezik ali zemlju izaberi Češku jer imamo njihov kod ,a to nisu objavili da više prodaju uređaja
13 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
zelenapaprika kaže...
Marko :D kaže...
zelenapaprika kaže...
GSP kaže...

sta je sljedece poslije dvb t2 za dvije godine ?da znam kupiti tv da odmah ima i to u sebi

 H.266 je već tu: "Versatile Video Coding (VVC), also known as H.266, MPEG-I Part 3 and Future Video Coding (FVC), is a video compression standard finalized on 6 July 2020, by the Joint Video Experts Team (JVET), a united video expert team of the MPEG working group of ISO/IEC JTC 1 and the VCEG working group of ITU-T. It is the successor to High Efficiency Video Coding (HEVC, also known as ITU-T H.265 and MPEG-H Part 2)."

 

I BUG  je pisao o njemu: Kodek H.266 u izradi i stiže 2020. godine - Tehnologije @ Bug.hr

Uređaja koji dolaze s podrškom za VVC/H.266 još nema u ponudi. Osim toga, emitiranje u toj tehnologiji još je uvijek preskupo jer zahtjeva dosta jači hardver.

zelenapaprika kaže...
MrBlc kaže...
GSP kaže...

sta je sljedece poslije dvb t2 za dvije godine ?da znam kupiti tv da odmah ima i to u sebi

Aj ne drami bez veze. DVB-T je uveden 2010. To je bilo prije 10 godina. Koliko današnjih TV-a uopće izdrži 10 godina?

 

Tad smo plaćali prijemnik 150 kn, danas ga plaćamo 150 kn, iako velikom broju građana danas neće ni trebati. U to vrijeme je prijemnik koji podržava HD signal i to na DVB-T standardu (DVB-T2 je postojao, ali nije bio čest) i s manje efikasnim codecom došao oko 500 - 700 kn, što je više od ovih 2x150 kn.

 Moji televizori traju po 10 i više godine. Zadnji CRT koji sam zamijenio 2018. godine trajao je barem 15 godina. Nisu svi munjeni, pa da kupuju televizor svakih godinu, dvije. 

 

Plaćali smo prijemnike i 800 kuna jer smo htjeli gledati Slovence, koji su umjesto mpeg2 odabrali H.264.

 

Vidim da na nekim portalima ljudi u komentarima pišu kako HD nije moguć na DVB-T mpeg2. Lagano su zaboravili HRT-ov test program i poneki koncert iz Beča za Novu godinu u HD-u.

Da se razumijemo; HD kanali se mogu prenositi preko DVB-T, ali problem nastaje kada u mrežu želiš dodati još jedan HD kanal. To ne možeš napraviti bez da pokvariš sliku na prvom. HD sadržaj pri 1 Mb/s nije HD; slika će se raspadati i pri najmanjim pokretima.

DVB-T tehnologija dolazi s određenim maksimalnim protokom podataka; DVB-T2 također, ali ima taj protok još veći. Naravno, mi smo mogli napraviti prijelaz na DVB-T2 s MPEG-4 kodiranjem, ali to stvarno ne bi imalo smisla. Radi se o već zastarjelom kodeku i imali bi manje HD kanala kada bi se koristio isti. S druge strane, HEVC je najnoviji i sada ga podržavaju čak i najjeftiniji televizori (a imaš ih od 700 kn, pa na dalje).

 

Nemam ti kaj odgovoriti jer to ne bi imalo smisla. Mislim, mogu, ako hoćeš da krenemo od 2002. i eksperimenata s digitalnom televizijom u Hrvatskoj. Sve ostalo o čemu pišeš je staro školsko gradivo prežvakano tisućama puta u raznim forumima, news grupama itd.

 

Imat ćemo tehnički napredniji sustav, a sadržaj će i dalje biti da te bog sačuva (posebno RTL).

Drugim riječima, ti želiš reći da kakav program imamo da smo komotno mogli ostati na analognoj televiziji. Već sam ti negdje napisao, zato što je program loš ne znači da treba prestati s uvođenjem novih tehnologija. 

 

Pojedini kanali imaju dosta loš program, ali kada pogledaš TV raspored kanala u BiH, Srbiji, te ostalim zemljama u regiji, naš program ispada vrhunski.

3 godine
neaktivan
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

imam 47lb671v-zb uključio ga ono samo ton da skratim vratio ga na tvorničke postavke jezik odabrao Hrvatski ,a zemlju Češku jer imamo njihov kod i evo sve u redu (tv je 2014 god.)

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
GSP kaže...

sta je sljedece poslije dvb t2 za dvije godine ?da znam kupiti tv da odmah ima i to u sebi

 Burek....!!!!

3 godine
neaktivan
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

PITANJE: Imam Sony KDL-32R415B televizor koji podržava DVB-T2 ali nema H.265, ako kupim neki ANDROID BOX koji ima H.265 (nema DVB-T2) hoće li raditi i hvatati HD programe (HTV i ostatak naših)? Meni je to sve znanstvena fantastika, pa molim vas pomagajte.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik
mariclius kaže...
Pitao to za usb i formate koji čitaju ti prijemnici i evo testirao jedan. Intek koliko vidim da piše.
Odličan je za to. Spojio usb i vrti sve te x265 filmove i serije. Isprobao brdo toga. Nisam našao da li ima za uvećanje titlova i promjenu boje titla, ali slova su dosta velika, bijela boja. Ugodno se iznenadio. Nema štekanja sve fluidno vrti. Evo par slika.

 Pozdrav,

 

dali je to ovaj uredjaj sto T-Com ima u ponudi ili neki drgi. Trebam za starce jedan uredja koji ok radi, ima teletext i EPG tj. GUIDE koji radi normalno i da mogu pogledati neki film u mkv formatu kodiran u hevcu sa dovoljno velikim titlovimia i da to sve radi ok.

Ako to sve odradjuje ovaj iz t-coma mozda da ne trazim previse nego ga uzmem.

 

E da i jos jedno pitanje, dali ako se uzme taj iz t-coma uredjaj i dobijes na 3 mjeseca free neke kanala, dali se nakon tog perioda moram javiti u t-com i reci da vise ne zalim te kanale da mi ne puknu neku ugovornu obavezu ili samo prestane raditi i to je to.

Da starce ne opteretim bezvee necim sto mozda nece gledati. Eventualno ja kad dodjem do njih i oni vrlo malo.

 

Hvala puno i LP !

15 godina
neaktivan
offline
DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik

mozete narucit dvb t2 prijamnike ovdje tko jos nije:

https://freesat.cc/

imate combo uredaje, android dvbt2, dvbt2 + iptv, itd

ja sam uzeo v8 pro2, odlican uredaj.

edit: zaboravio sam rec da pojedini modeli idu s eu skladista, nije bilo carine, dodu dhl-om kroz 2-3 dana

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.10.2020 10:20 (razorinc).
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice