Odjava HRT pristojbe!? izdvojena tema

poruka: 1.106
|
čitano: 488.844
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?

Pernar se dosta cesto uhvati ove tematike

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?

.. i naravno (poluretard kakav je) griješi u zaključku, plaćanje nema veze s priznavanjem postojanja prijemnika, nego obveze kao takve, nazovimo to pretplatnički/pristjbenčiki? status? .. kao vlasnik domaćinstva ili prijemnika (od čeg bi ovo drugo trebalo jednostavno izbaciti.. jer danas je sve prijemnik.. ili se sjetiti prijedloga da ide po el.priključku).

 

i to je stavka, koju bi ustavni ili neki sud mogao izbaciti iz računa/ovrhe/opomene.. jer mu tamo nije mjesto, račun nije ugovor, ugovor je ugovor i tamo se to definira. Još jedna sitnica koju bi netko morao potegnuti i jednako potegnuti (za uši) nadležne iz HRTa.. (može uz to i razne promo materijale koje operateri šalju s računom.. već je definirano, račun je račun, nije promo tj ako to netko želi može/mora o svom trošku, dok je račun 'zaštićen'..).

Hoće li netko? Sumnjam.. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
neaktivan
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?

Neka HRT ako im je toliko stalo do pretplate kodiraju program conax kao na kablovskoj i svima koji plaćaju pristojbu daju kartice i to je to. Onaj tko hoće gledat platit će pristojbu i dobit karticu. Neka se dogovore sa kablovskim operaterima o naknadi i to je to. Kako je Nova TV zabranila emitiranje kablovskim operaterima u bih jer ne plaćaju naknadu.

15 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?

-miješaš javne servise (koji moraju biti dostupni svima.. porez/pristojba ili pretplata su dva različita svijeta..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?

Pravo poznaje konkludentnu radnju, dakle ti plaćanjem računa prihvaćaš uvjete iz ugovora temeljem kojeg je račun ispostavljen. To je ista stvar kao da si potpisao ugovor. Kasnije možeš osporavat na sudu, ali automatizmom je tako.

15 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?

-ne, ovo nije maloprodajni račun u trgovini.. (za robu), ovo je osnos izneđu dviju strana koji je opisan kao zakonska obveza. Račun je tad samo račun. Najbliži primjer/razlika je npr račun operatera i ugovor koji je osnova usluge (paketa/tarife) pa time i naplata mjesečnog računa/paušala/pretplate.. ovo nije račun maloprodaje i sl. (kasa, kafić), ovo je .. pristojba, 'kazna', naknada, dok je obaveza po oosnovu domaćinstvo ili prijemnik. Pošto je porezna obveza, nije potreban ugovor o sklapanju (obostranom pristanku i/ili uvijetima ugovora, jer je ugovor jednak prema svim građanima, kao i usluga itd. .. ne mogu ja ugovoriti drugi 'paket'-cijenu i sl. ili način isporuke..).

nema veze jedno s drugim, mada kao bezbrojne stvari u životu, postoje poveznice, sličnosti .. ali i razlike+zrdav razum :)

 

edit: npr2, cijena se donosi u Saboru, trenutno 1,5% prosječne plaće u HR. Što bi ja ili bilo koja osoba (fizička ili pravna) mogla ugovoriti, umjesto 80kn/mj možda 75? .. kao što se ni broj tv kanala i sl ne razlikuje.. ugovor jednostavno ne postoji, nego je temelj zakon RH...

edit-x .. ili pitanje, što bi od tog ugovora mogao osporavati na sudu, raskinuti ugovor ili nešto.. -ne možeš, ili jesi obveznik pristojbe ili nisi. Ako jesi, ne može te ni npr vlada osloboditi odnosno može ako sabor donese zakon..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.12.2017 18:35 (ihush).
14 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?

1. vrsta računa ne pravi nikakvu razliku. Samim time što se ne radi o računu izdanom na POS-u čin plaćanja kao potvrda prihvaćanja uvjeta je još jasniji.
2. predmet plaćanja je sasvim nebitan. Radi se o obvezi prema trećoj strani (u ovom slučaju državnoj ustanovi) na temelju nekog činjeničnog stanja (posjedovanje prijemnika). Potpuno se isto tretira kao obveza prema privatnom poslovnom subjektu temeljem izvršene usluge ili isporučene robe. Bit je u tome da se plaćanje vrši na temelju nečega, a ti uplatom potvrđuješ da se slažeš s utvrđenim stanjem u cijelosti i prihvaćaš obvezu.
3. na sudu bi eventualno mogao osporavati to da si bio jasno i nedvojbeno obaviješten o predmetu plaćanja tj. o pravnom značenju istog. "Ja sam mislio da je to samo globa. Doveden sam u zabludu, a kako sam u strahu od institucija i ne želim probleme bez pogovora sam platio iako nemam prijemnik. Samo sam htio izbjeći probleme i komplikacije". Praviš se glup i naivan pa možda prođe. Iako tu nemaš baš neku jaku podlogu za žalbu tako nešto sve ovisi o konkretnom slučaju i naklonosti suda pa nije nemoguće da bi spor dobio.

15 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?

-ne. (beskorisno je u tom smjeru raspravljati, mrtvo kljuse). RTV pristojba nije račun za robu/uslugu, nego je to porez, drugog naziva. Ugovor je sam status građana i domaćinstva. Svi 'normalni' ugovori su između dvaju osoba, ovo to nije, ovo je obveza kojoj podlježeš ili ne. Nema npr raskida nego ili jesi ili nisi obveznik. Ako jesi obveznik, nema sudskog procesa koji bi to raskinuo, tj možeš npr prodati kuću (domaćinstvo..) i nemati prijemnik, tad opet nema suda-ugovora ili raskida ugovora nego tad nisi obveznik. Građanin, npr negdje u Istri, može po osnovi nepokrivenosti signala tražiti izuzeće od plaćanja pristojbe, jer mu nije dostupno, dok je obveza države osigurati dostupnost svima, ceste, sigurnost-ppolicija/vojska/zdravstvo.. i radio signal.

-plaćanjem računa u npr kafiću se to što navodiš podrazumijeva.. jer je to takav biz, nije biz na kojem bi bilo smisleno stvarati ugovor/odnos za kavu s nogu.. maloprodaja i sl. ako ne vidiš razliku između poslova, roba, usluga, načina naplate ili zakona iz kojih proizlazi obveza, kao i cijena.. ma vidiš, ali štašsad :)))

 

-jedini ugovor u tom radio dijelu je koncesija operaterima.. i već to govori da je i taj ugovor drugačiji nego ostale robe/usluge, jer je kncesija (vremenski). Taj ugovor se može raskinuti tj.  izgubiti pravo na koncesiju .. ali to i dalje nema veze s obavezom građana da palća poreze, prireze i pristojbe. Niti se cijena mijenja, niti je to tržišni odnos, niti je usporedivo s ostalim ugovorima-odonosima ili kupoprodajnim ugovorima. Svaki ugovor (noramalan) se može i raskinuti (uz plaćanje penala ili bez štetnih posljedica), ovaj-pristojba ne. Imaš ili nemaš obvezu.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.12.2017 11:47 (ihush).
9 godina
offline
Odjava HRT pristojbe!?

Dečki, ne može se protiv zakona boriti. Tj može, ali je 99% pušenje.

Nisam radostan jer placam pristojbu, ali mora se. Tko misli da se ne mora, sretno mu u pokušavanju izbjegavanja plaćanja.

 

U Rijeci plaćam komunalije 274kn, odvoz smeća mi je nakada 138kn kao jedna stavka na tom racunu, dakle jebeni odvoz. Za stan u kući od 100m2 gdje nas dvoje živi.

Imam manju ratu struje i vode zajedno nego komunalije, ali šta napraviti? To je tako i pomiriš se s tim.

 

Istu ta naknada u nekom drugom gradu u slavoniji kosta najvise 60-70kn, za istu kolicinu smeca. U cemu je razlika ako to smece odvozi isti kamion druge boje sa istom postrosnjom goriva i gdje komunalni radnik ima istu plaću?

 

Ljudi kukaju, šačica njih izađu na prosvjede i šta imaju od toga? 

 

Želim ovime reći da plaćati rtv pristojbu je meni super s obzirom šta plaćam 274kn.. A jednako kuka i onaj koji je placa u slavoniji sa 60kn racun za komunalije.

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?

Odvoz smeća i komunalnu infrastrukturu koristiš. Bar znaš što plaćaš. HRT vjerojatno ne gledaš i živo ti se j... za njega, ali ipak moraš platit. Tu je problem, što si obveznik plaćanja usluge koja je sama sebi svrha i zato ljudi negoduju.

15 godina
odjavljen
offline
Odjava HRT pristojbe!?

Tv pretplata se placa i u daleko uredjenijim drzavama. Placa se i u Engleskoj recimo. Uredjeno je zakonom i to je gotova stvar.

Sada mi mozemo njonjati sto zelimo, ali je cinjenica da je drustvo (nazalost) takvo. Svi gledaju kako da nesto ne plate, kako da nesto utaje, plate manji porez, neki gledaju kako da ukradu, da se uhljebe...

A onda odu van i vise im ne smeta sto to sve moraju placati. ****a, smeta nam nepotizam u drustvu, a jaki smo samo iza ekrana. I u drugim drzavama bi bilo slicno da se narod ne buni.

Kod nas, pak, samo ovcice. Mekecu, mekecu, ali djaba meketanje. Drzavu ionako zanima samo vuna

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?

- nevažno je koji tv program/kanal gledaš, hrt je javni (državni-nacionalni) servis, rtv pristojba je porez za zrak-radio.. i plaćaju ga svi svugdje, stvar civilizacije-države. Pri tome je nevažno gledaš li tv (program) ili slušaš li radio (program) bilo koje tv stanuice-kuće.. koristiš radio spektar, npr za wlan-BT, koristiš resurse (zrak/spektar) države, dok je sadržaj koji geldaš/koristiš sporedan. Jedino je pitanje s pristojbom, spadaš li u skupinu obveznika ili ne. Domaćinstvo pokriva sve ukućane.

 

što se sve mora platiti, bez obzira koristi li se? .. plaća se zdravstvo, dok si zdrav, plaća se osiguranje-kasko, .. plaća se sapun u hotelu i jastuk, neovisno spavaš ili tuširaš se, u cijeni sobe. Plaćaš kao cijenu građanstva poreze.. Kod takvog plaćanja nije kriterij koristiš li nešto, niti imaš izbora itd.

 

opet, jedina stvar koja je obsoletana, prijemnik kao kriterij, jer danas je sve prijemnik, danas je redefirniran termin radio signala .. treba uskladiti i pravilnik-zakon. Ostaviti domaćinstvo (firma) kao osnovu ili ako se inzistira na pojedincu, tad svaka npr punoljetna osoba jednako s osobnom, biračkim popisom itd.. postaje obveznik. Zakoni moraju biti jednaki za sve, pa tako i plaćanje pristojbe.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?

Isto je ali ipak ima bitnih razlika:
- BBC kao javna TV po zakonu ne smije prikazivati reklame.
- u UK možeš posjedovati TV, a ne biti pretplatnik, tj. oni moraju dokazati da ti TV koristiš za gledanje TV programa. Recimo ako imaš TV, a nemaš kabel/antenu - nisi obveznik, ako gledaš snimljene emisije s BBCa - nisi pretplatnik, čak i ako su emisije streamane s njihovog weba, one moraju biti live stream da bi bio obveznik. 
- pristojbu plaćaš samo za TV, za radio se ne plaća.
- BBC se financira iz pretplate i produkcije, ne financira se istovremeno iz budžeta i reklama/sponzorstava. 
- ako ne pustiš kontrolora u svoj stambeni prostor to ne znači da automatizmom kršiš zakon i postaješ obveznik pristojbe.
- u slučaju spora BBC i građanin su pred sudom ravnopravni.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?
jozef kaže...

Isto je ali ipak ima bitnih razlika:
- BBC kao javna TV po zakonu ne smije prikazivati reklame.
- u UK možeš posjedovati TV, a ne biti pretplatnik, tj. oni moraju dokazati da ti TV koristiš za gledanje TV programa. Recimo ako imaš TV, a nemaš kabel/antenu - nisi obveznik, ako gledaš snimljene emisije s BBCa - nisi pretplatnik, čak i ako su emisije streamane s njihovog weba, one moraju biti live stream da bi bio obveznik. 
- pristojbu plaćaš samo za TV, za radio se ne plaća.
- BBC se financira iz pretplate i produkcije, ne financira se istovremeno iz budžeta i reklama/sponzorstava. 
- ako ne pustiš kontrolora u svoj stambeni prostor to ne znači da automatizmom kršiš zakon i postaješ obveznik pristojbe.
- u slučaju spora BBC i građanin su pred sudom ravnopravni.

Eto, sada smo opet doslo na ono sto ja zovem, njonjanje.

Lijepo pokrenuti skupljanje potpisa i pokretanje referenduma. Kladim se da ce 90% ljudi potpisati.

Eh, ali lijepo je 'njonjati' iza ekrana, a istovremeno ocekivati da to netko nesto uradi za nas.

Kad se narod digne, spasi se i radio 101, a Tudjman se ne usudi niti poslati policiju da sprijeci prosvjed.

Uostalom, da se i ukinu reklame, opet bi nekome nesto smetalo. Ne kazu uzalud da krivom q i dlaka smeta

15 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?

-kakve veze ima UK zakon i BBC u temi HRT-HR? .. zakone netko donosi, UK vozi po lijevoj strani, pa što?

-u svakom sudskom sporu, strane su jednake .. ili 'jednake' to nema veze s temom više s pravosuđem/praksom ili pravdom.

-neću ulaziti detaljno npr za uk plaćaš tv, ne radio.. jer i kod nas je 'isto', tj plaćaš tv koja uključuje radio, ako ne plaćaš tv, tad plaćaš radio pristojbu (automobil i sl. + ako posjeduješ radio prijemnik). Podsjetnik, prvo je bio radio (prijemnik) pa dolazi tv.. ali je radio-spektar/signal za sve pa i svjetlost, gama zrake, sve je to neki spektar/frekvencija dok se samo jedan mali dio koristi za radio signal (emitiranje).

-ako usporediš, primjetit ćeš zapravo da su u svim državama zakoni isti-slični.. pa i dio u kojem ne puštaš inkasatora u dom. (kao i dio koji je ustavni sud izbacio iz pravilnika-zakona hrt-a.. jer su si uzeli previše prava). Svi zakoni su isti (slični) pa i zamp, jer kreću od istih izvora, .. koji vode do BBCja (koji kontrolira većinu autorskih prava, naplaćuje ih.. to je recimo jedina razlika, no po tome se bbc ne može usporediti s ostalim nacionalnim rtv kućama, jer to je the-bbc.. kao real-madrid i inker.. :) ).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Odjava HRT pristojbe!?

Haha, kakvo trolanje. Svaka čast. Prvo tvrdnja - "i drugdje je tako". Onda kad se ukaže da nije - "kakve veze ima kako je drugdje".
Taman posla, TV uopće ne gledam i što se mene tiče mogu puštati reklame 0-24 ili sasvim prekinut emitiranje. Francek nije poslao policiju na prosvjednike povodom Radija 101 jednostavno zato što je stojedinica nebitna, jednako kao i meni HRT. No dobro, dosta budalaština, treba nekaj danas i delat, nisu svi zaposleni na javnoj TV. :-)

Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?

-nije tema što gledaš, nit me zanima.. :)

-trollat treba znat, slabo je to..

-navoditi druge zemlje/zakone je sporedno kad se govori o domaćem zakonu ili rtv-pristojbi i htv-u. UK može voziti po lijevoj, može imati drugačiji zakon (mada je isti, nisi ništa argumentiranog naveo). .. ili ajd pronađi jedan slučaj-presudu npr o raskidu ugovora, ako ne u hr, može uk.. ako si obveznik, domaćinstvo+prijemnik.. a kad navodiš, antena, to ovisi kako se precizno-detaljno specificiraju zakoni, jer i antenski sustav je dio prijemnika ili zaseban, ovisi kako ćeš to tumačiti, tj bez antene nemaš ništa (i to je bio jedna od prijedloga.. kao načina prebrojavanja platiša pristojbe). No digitalije su tu i sad antena nije nužna, IPTV. Mi imamo novije zakone-pravilnike, zbog svježeg ulaska u EU, UK vjerojatno stariji pravilnik-zakon i eto ti razlike..

-dio o reklamama je čisto trolanje, nema veze s temom, odnosno ima, glasaj, provedi zakon u Saboru.. nemam ništa protiv da hrt postane kao bbc the-televizija.. (the-brand) po kvaliteti programa, ne reklama. ili kao btw, imamo forum i njurganje o reklamama.. isto/slično. Nije tema.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
odjavljen
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?
jozef kaže...

Haha, kakvo trolanje. Svaka čast. Prvo tvrdnja - "i drugdje je tako". Onda kad se ukaže da nije - "kakve veze ima kako je drugdje".
Taman posla, TV uopće ne gledam i što se mene tiče mogu puštati reklame 0-24 ili sasvim prekinut emitiranje. Francek nije poslao policiju na prosvjednike povodom Radija 101 jednostavno zato što je stojedinica nebitna, jednako kao i meni HRT. No dobro, dosta budalaština, treba nekaj danas i delat, nisu svi zaposleni na javnoj TV. :-)

 Bas bi volio da je Francek poslao policiju na onu rulju. Vjerojatno bi se rulji i pridruzila. Mogli bi samo sjesti i plakati kada bi vidjeli 100 000 ljudi.

Na kraju to je to bio malo 'siri' prosvjed, a ne samo zbog 101ice. Ali to bi se znalo da se tada bilo na samom Trgu.

Radi. Radi. U radu je spas. Pozdravio te Tarik...

15 godina
odjavljen
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?
Iako smo već odlutali daleko od teme, ako raspravljamo o tome da li je HRT javni servis ili ne, onda i odgovor može biti da ili ne. Trenutno stanje je takvo da se HRT financira poput javnog servisa, s tim da su kriteriji obveznika nejasno definirani, a financiranje nije solidarno i socijalno osjetljivo popust drugih javnih servisa. S druge strane se HRT ponaša poput poprilično rastrošne privatne firme koja to može raditi zahvaljujući povlaštenom tržišnom položaju.
Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
15 godina
offline
Odjava HRT pristojbe!?

zakon o hrt, visina pristojbe itd.. čl.35.,36. ..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Odjava HRT pristojbe!?

za nas koji smo odjavili pristojbu... sto uciniti ako (odnosno kad) se inkasator opet pojavi pred vratima? pustiti ga unutra, reci da nemam tv ili mu pljunuti u lice?

 
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Odjava HRT pristojbe!?
Uskoro krece izgradnja peljeskog mosta, pricekas da pocnu lijevati temelje...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?
jozef kaže...

Isto je ali ipak ima bitnih razlika:
- BBC kao javna TV po zakonu ne smije prikazivati reklame.
- u UK možeš posjedovati TV, a ne biti pretplatnik, tj. oni moraju dokazati da ti TV koristiš za gledanje TV programa. Recimo ako imaš TV, a nemaš kabel/antenu - nisi obveznik, ako gledaš snimljene emisije s BBCa - nisi pretplatnik, čak i ako su emisije streamane s njihovog weba, one moraju biti live stream da bi bio obveznik. 
- pristojbu plaćaš samo za TV, za radio se ne plaća.
- BBC se financira iz pretplate i produkcije, ne financira se istovremeno iz budžeta i reklama/sponzorstava. 
- ako ne pustiš kontrolora u svoj stambeni prostor to ne znači da automatizmom kršiš zakon i postaješ obveznik pristojbe.
- u slučaju spora BBC i građanin su pred sudom ravnopravni.

I da i ne. Nemoj potezati BBC jer je on etalon većini televizija u svijetu, a dijelom se financira i komercijalno (dapače, i država ga dijelom financira).

Neplaćanje pretplate je kazneno djelo, a imaju i svog "Hanžekovića". Koliko je to jako dovoljno govori da je na nekim sudovima broj postupka iznosi i preko 10% ukupnih sudskih postupaka.

Uz to, ima bitno veće tržište, nemjerjivo veće prihode primarno radi lingvističke pozicije, a i uz sve to rade na skidanju troškova (outsourcing, otpuštanja itd.).

Za dokazivanje imaju cijeli odjel specijalizirano obučenih ljudi.

12 godina
neaktivan
offline
Odjava HRT pristojbe!?

Postoji li u Zg odvjetnik specijaliziran za zastupanje osoba u sporovima protiv HRT-a ?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?

-većina odbija, osim u slučaju kad je stvar greške druge strane, društvo za zaštitu potrošača i sl. .. ali to nema veze s gornjim primjerima, tj samom obvezom plaćanja pristojbe. To neće nitko.. (može sve za odgovarajući iznos, no pitanje je isplativosti + presuda suda).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Odjava HRT pristojbe!?

Evo konkretnog prijedloga kako bi se novčana sredstva prebacila s leđa građana na državu i time spasilo od ralja ovrha, a vi i dalje njurgajte kako su oni šarlatani, anarhisti, klaunovi... baš onako kako su vas mediji naučili :)

 

https://www.24sata.hr/news/zivi-zid-zeli-ukinuti-pretplatu-hrt-u-nek-ih-drzava-placa-552380

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?
luckyluke kaže...

.. s leđa građana na državu ..

-kotač & vatra... kao i porez su odavno izmišljene stvari.

-ridikuli s jednakim prijedlozima, ponekad su mi simpatični.

-otvori temu, osnuj stranku.. ali ovo je tema o..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?

@luckyluke

Pa drzavni proracun pune gradjani kroz razne oblike, kao sto isto tako pune i proracune lokalne uprave ( gradova, zupanija ).

Ukidanjem rtv pristojbe i njenim uvrstavanjem u neki porez, prirez, komunalnu uslugu, opet nismo nista rijesili, i dalje to plaćaju gradjani, a takav sistem bi bio jos nemoralniji jer tada vise takva naplata nebi imala nikakve veze sa time da li imas ili nemas prijemnik te da li gledas ili negledas neki program.

Trziste kao trziste je dobar regulator, no trziste je nemilosrdno, nema obvezu socijalnosti, domoljublja i sl... Prepustanje hrta trzistu bi vrlo vjerojatno dovelo do ukidanja pristojbe, a daljnji scenario je upitan i neizvjestan... Tada ih moze kupiti bilo tko, pa novi vlasnik moze bukvalno kaj hoće emitirati i kreirati cijenu za gledanje njihovih programa....
15 godina
offline
Odjava HRT pristojbe!?

Pročitaj članak još jednom. Novac ne bi išao kroz porez nego bi se uzimao sa kapitalnog računa HNB-a na kojem je 17 milijardi kuna.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?
luckyluke kaže...

Pročitaj članak još jednom. Novac ne bi išao kroz porez nego bi se uzimao sa kapitalnog računa HNB-a na kojem je 17 milijardi kuna.

 Super ideja...

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice