Canon EOS 5D Mark II

poruka: 17
|
čitano: 4.114
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Canon EOS 5D Mark II

canon predstavio nasljednika dobropoznatog EOSa 5D. canonaši, indžoj. ;)

 

glavni fičri:

  • 21 mpix cmos full-frame senzor
  • snimanje full hd filmova
  • 3.9 fps
  • digic 4 procesor
  • burst od 310 fotki
  • 3.0” vga ekran
  • iso 100-6400 (može se rastegnuti od 50 do 25,600 asa)
  • 9 AF točaka

 

http://www.dpreview.com/news/0809/08091705canon_5dmarkII.asp

ea mel tation dignissim theophrastus. inani aperiam inciderint an pri. ut ius nulla quodsi corpora. aliquid vocibus.
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Canon EOS 5D Mark II

Moram reć da me iznenadilo to šta ima 21MP jel sam očekiv 15-16MP.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Canon EOS 5D Mark II

oh, pa kritična veličina pixela je još daaaaleko. ;)

 

sad se čeka nikon, počeli su zaostajati za canonom još više, sony ih je počeo dostizati..

ea mel tation dignissim theophrastus. inani aperiam inciderint an pri. ut ius nulla quodsi corpora. aliquid vocibus.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Canon EOS 5D Mark II
elkarrde kaže...

sad se čeka nikon, počeli su zaostajati za canonom još više.

 Od kad su to ini u zaostatku za Canonom? Inače u 5DMkII je isti senzor ka i u 1DsMkIII, samo šta su neke druge stvari malo različite. Mene od MP više zanima mali šum i dinamički raspon. 5DMkII i A900 ciljaju na malo drugačiju skupinu kupaca od D700,. Uostalom sad bi triba bit pridstavljen D3X koji će bit izravni konkurent 1DsMkIII, a vjerojatno početkom 2009. D700X ili nešto tako.
Nikon F90X, Nikon F100, Nikon D300, Tokina ATX Pro 270 28-70 1:2.6-2.8, Sigma APO Macro 70-210 1:3.5-4.5D, AF Nikkor 50mm 1:1.8, Sigma EX DC MACRO 18-50 1:2.8 HSM, Metz 50 Mz-5, Metz 70 Mz-5, Nikon SB-800
16 godina
offline
RE: Canon EOS 5D Mark II
Bara kaže...

Moram reć da me iznenadilo to šta ima 21MP jel sam očekiv 15-16MP.

 Hm... pa pola godine se trubi o 22MP senzoru...
jesti i spavati
16 godina
neaktivan
offline
RE: Canon EOS 5D Mark II
Bara kaže...
5DMkII i A900 ciljaju na malo drugačiju skupinu kupaca od D700.
 na koju to točno skupinu ciljaju 5D MkII i A900, a na koju D700?
ja sam dobio dojam da sva tri ciljaju na identičnu skupinu fotografa, pa me interesira jesam li shvatio pogrešno..

nikon kasni sa FF tijelom godinama za canonom, canon ima na tržištu već 5 (ili 4?), dok nikon ima svega dva, i to u zadnje vrijeme samo. sony jedno, pentax, leica, i ostali su u još većem zaostatku, no, oni su izvan "velike dvojice"..
ea mel tation dignissim theophrastus. inani aperiam inciderint an pri. ut ius nulla quodsi corpora. aliquid vocibus.
16 godina
offline
RE: Canon EOS 5D Mark II
Ma meni je ludilo sto se desava sa DSLRovima... svakih par godina izadje novi i bolji aparat. Cijene padaju cipovi rastu, a povecava se broj kvalitetnih leca. Koja je firma totalno je nebitno. Mislim da snimao sa sonyem, olyimpusom, fujiem, nikonom, pentaksom ili canonom, nakraju se sve svodi na vjestinu i dobru lecu.... velika razlika u kvaliteti se vidi sa phase one ili hasselbladom ili sinarom
jesti i spavati
16 godina
neaktivan
offline
RE: Canon EOS 5D Mark II

srednji format je uvijek bio osjetno kvalitetniji, no, nisu se još do kraja prebacili potpuno na digitaliju, kao mali format, ima još puno mjesta za napredak.. :)

ea mel tation dignissim theophrastus. inani aperiam inciderint an pri. ut ius nulla quodsi corpora. aliquid vocibus.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Canon EOS 5D Mark II
elkarrde kaže...
 na koju to točno skupinu ciljaju 5D MkII i A900, a na koju D700?
 Prva 2 ciljaju na kupce koji su u potrazi za high resolution, a onaj zadnji je za high speed,  low noise i dynamic range.
Nikon F90X, Nikon F100, Nikon D300, Tokina ATX Pro 270 28-70 1:2.6-2.8, Sigma APO Macro 70-210 1:3.5-4.5D, AF Nikkor 50mm 1:1.8, Sigma EX DC MACRO 18-50 1:2.8 HSM, Metz 50 Mz-5, Metz 70 Mz-5, Nikon SB-800
16 godina
neaktivan
offline
RE: Canon EOS 5D Mark II

Dobro je ovo što se dešava sa SLR-ovima ali definitivno ne bih volio da se desi ono što se dešava računala.. Obećavaju fleksibilnost i proširivost, a malo kasnije proglase EOL (End of Life) za pojedine produkte. Oih dana trebam izeti kompletan SLR sistem i brdo je tu para ali iskreno bojim se iskeširati jer.. ovo tržište SLR-ova stvarno je ludnica.

 

PS: Bara, sorry al' ne mogu poslati privatnu poruku, ili je do BOL foruma ili je možda do mog browsera (Opera 9.52).

15 godina
neaktivan
offline
RE: Canon EOS 5D Mark II
Maranello kaže...

PS: Bara, sorry al' ne mogu poslati privatnu poruku, ili je do BOL foruma ili je možda do mog browsera (Opera 9.52).

Nema veze, nije meni tilo sa FF 3.0, pa sam se pribacija na IE7, sad i sa FF sve uredu.
Nikon F90X, Nikon F100, Nikon D300, Tokina ATX Pro 270 28-70 1:2.6-2.8, Sigma APO Macro 70-210 1:3.5-4.5D, AF Nikkor 50mm 1:1.8, Sigma EX DC MACRO 18-50 1:2.8 HSM, Metz 50 Mz-5, Metz 70 Mz-5, Nikon SB-800
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.9.2008 22:24 (Bara).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Canon EOS 5D Mark II
Maranello kaže...

Dobro je ovo što se dešava sa SLR-ovima ali definitivno ne bih volio da se desi ono što se dešava računala.. Obećavaju fleksibilnost i proširivost, a malo kasnije proglase EOL (End of Life) za pojedine produkte. Oih dana trebam izeti kompletan SLR sistem i brdo je tu para ali iskreno bojim se iskeširati jer.. ovo tržište SLR-ova stvarno je ludnica.

 

 err, nikon koristi svoj F-mount od 1960., canon EF od 1986., pentax K-mount od 1975., sony/konica/minolta isto već desetljećima nisu mijenjali ništa drastično.
jedino je olympus promijenio mount totalno, zamijenili OM za potpuno digitalni FourThirds.
no, uvijek postoje silni adapteri, praktički bilokoji objektiv možeš staviti na FourThirds, uključujući i prastari M39 (i M42) i canonov FD, koji radi bolje na FourThirds tijelima, nego na canonovim EF tijelima. :D

uglavnom, kajgod kupio, nisi puno fulao. sve je to vrlo skup sport.. :)
ea mel tation dignissim theophrastus. inani aperiam inciderint an pri. ut ius nulla quodsi corpora. aliquid vocibus.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Canon EOS 5D Mark II
Maranello kaže...

Dobro je ovo što se dešava sa SLR-ovima ali definitivno ne bih volio da se desi ono što se dešava računala.. Obećavaju fleksibilnost i proširivost, a malo kasnije proglase EOL (End of Life) za pojedine produkte. Oih dana trebam izeti kompletan SLR sistem i brdo je tu para ali iskreno bojim se iskeširati jer.. ovo tržište SLR-ova stvarno je ludnica.

 

PS: Bara, sorry al' ne mogu poslati privatnu poruku, ili je do BOL foruma ili je možda do mog browsera (Opera 9.52).

 Pa povijest govori da se sa F-mountom i K-mountom najmanje može falit.

elkarrde kaže...
err, nikon koristi svoj F-mount od 1960., canon EF od 1986., pentax K-mount od 1975., sony/konica/minolta isto već desetljećima nisu mijenjali ništa drastično.
jedino je olympus promijenio mount totalno, zamijenili OM za potpuno digitalni FourThirds.
no, uvijek postoje silni adapteri, praktički bilokoji objektiv možeš staviti na FourThirds, uključujući i prastari M39 (i M42) i canonov FD, koji radi bolje na FourThirds tijelima, nego na canonovim EF tijelima. :D

 Evo prvo malo ispravki. F-mount je od 1959., a EF mount od 1987.
Da postoje adapteri ali se gubi potpuna kompatibilnost. Jedina su iznimka M42 objektivi na Pentaxovom K-mountu.
Nikon F90X, Nikon F100, Nikon D300, Tokina ATX Pro 270 28-70 1:2.6-2.8, Sigma APO Macro 70-210 1:3.5-4.5D, AF Nikkor 50mm 1:1.8, Sigma EX DC MACRO 18-50 1:2.8 HSM, Metz 50 Mz-5, Metz 70 Mz-5, Nikon SB-800
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.9.2008 23:32 (Bara).
15 godina
neaktivan
offline
Canon EOS 5D Mark II

i koja mu je cijena?

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Canon EOS 5D Mark II

kod nas se očekuje oko 18000-20000 kn. canonova preporučena cijena je 2500€.

 

bara, M42 nije 100% kompatibilan na K adapteru. ne radi automatska blenda, npr.

također, svi ti adapteri rade u full-manual modu samo. prednost olympusa je tu u najvećem mountu i najkraćem registru, pa je moguće staviti bilokoji objektiv, potreban je samo adapter. ;)

ea mel tation dignissim theophrastus. inani aperiam inciderint an pri. ut ius nulla quodsi corpora. aliquid vocibus.
15 godina
neaktivan
offline
Canon EOS 5D Mark II

Znaći da je ipak full funkcionalne objektive najlakše nać za Nikona.

Nikon F90X, Nikon F100, Nikon D300, Tokina ATX Pro 270 28-70 1:2.6-2.8, Sigma APO Macro 70-210 1:3.5-4.5D, AF Nikkor 50mm 1:1.8, Sigma EX DC MACRO 18-50 1:2.8 HSM, Metz 50 Mz-5, Metz 70 Mz-5, Nikon SB-800
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Canon EOS 5D Mark II

samo F-mount, da, valjda. ti si nikonaš, you tell me! :P

(hehe, nać nekog odličnog nikkora i onda napraviti pravu stvar i našarafiti ga na olympusa. :D)

M42 je previše raznolik "standard" da bi sve radilo svuda. npr. zenitovi M42 objektivi imaju jedan nesretni pin koji se zna zaglaviti na ne-zenit tijelima.

 

uostalom, svi objektivi preko adaptera gube neku funkcionalnost, i nisu namjenjeni profesionalnoj upotrebi

 

btw, zenit radi fotiće i u k-mountu, pošto je to jedini mount koji ne traži plaćanje naknade za korištenje..

ea mel tation dignissim theophrastus. inani aperiam inciderint an pri. ut ius nulla quodsi corpora. aliquid vocibus.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice