Canon S5 IS ili Panasonic FZ8

poruka: 12
|
čitano: 4.761
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Canon S5 IS ili Panasonic FZ8

Dakle, dilema je očita...dvoumim se između dva genijalca, tražii sam dosta reviewa na netu i našao podjeljena mišljenja, stoga sada vas pitam, što mi preporučate, osobno sam opalio par slika sa Panasonicom i sviđa mi se, a i cijena mu je zgodnija od Canonove, eto... prosvjetlite me...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Canon S5 IS ili Panasonic FZ8

ne znam  , ako hočeš bolju kvalitetu onda kupi panasonic ideas for live

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Canon S5 IS ili Panasonic FZ8

Ako hoćeš zaista dobar fotoaparat kupi Canon G9. Nešto je skuplji, ali je izvrstan

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Canon S5 IS ili Panasonic FZ8

Imam Canon S5 IS i super sam zadovoljan.

Slike su malo zrnaste u slabijem osvjetljenju, ali vjerujem da kad bi kupio dodatni blic da bi bile izvrsne fotografije, ali to je skupo - oko 1600kn.

 

Panasonic mi se ne sviđa jer ima svoju bateriju za razliku od Canona koji koristi 4 AA baterije.

 

Cvarcy.com
16 godina
neaktivan
offline
Canon S5 IS ili Panasonic FZ8

slike su zrnate zbog visokog ISOa i malog senzora, ništa ti tu ne može pomoći. blic ne možeš (ili jednostavno ne želiš) koristiti uvijek.

 

a faktor baterija je diskutabilan - proprietary baterije imaju prednost daleko praktičnijeg punjenja, ali i manu jer ih se za silu ne može zamijeniti običnim, alkalnim AA baterijama, kad zagusti.

problem skuplje zamjene kada ostare i izgube kapacitet nije problem, traju poprilično dugo. evo, moja li-ion na olyju već petu godinu (i preko 30k fotki) radi bez problema, iako, istina, više ne traje tolko.

 

po specifikacijama, S5 IS je nešto malo jači od FZ8, no ne nudi snimanje u raw formatu koje FZ8 ima.

preporuka ovisi o namjeni tog fotića - oba su i više nego odlični za obiteljske snapshotove. :)

ea mel tation dignissim theophrastus. inani aperiam inciderint an pri. ut ius nulla quodsi corpora. aliquid vocibus.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Canon S5 IS ili Panasonic FZ8

Znam da ću sad ispasti glup ali tko ga j..., šta je taj raw mode u biti...

16 godina
neaktivan
offline
RE: Canon S5 IS ili Panasonic FZ8

raw mod je mod rada kada fotić zapusije sliku u sirovom formatu, informacije direktno sa senzora, bez ikakvih obrada, noise-reductiona, color filtera, i sličnih stvari, umjesto u .jpg formatu (koji prođe sve te filtere i obrade, na samom fotiću, jel). rezultat je taj da time ostavlja svu obradu tebi (i fotošopu), što često (gotovo uvijek) može dovesti do daleko kvalitetnijih rezultata.

 

u slučaju FZ8 to je posebno dobrodošla stvar, jer FZ8 ima malo agresivan noise-reduction (nazvan "watercolor noise reduction" :D) kojeg se ne može isključiti. u svakom slučaju, FZ8 daje mogućnost naknadne obrade, ako ti se ne svide fotke, dok S5 IS nema tu mogućnost. no po specifikacijama, čini mi se da S5 IS ima nešto malo kvalitetniju optiku, veći otvor blende, što nikad ne škodi. :)

ea mel tation dignissim theophrastus. inani aperiam inciderint an pri. ut ius nulla quodsi corpora. aliquid vocibus.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Canon S5 IS ili Panasonic FZ8

thanx kompa, sada kužim, nebi bilo loše imati tu opciju, ali mislim da je canon ipak malo jači model...

16 godina
neaktivan
offline
RE: Canon S5 IS ili Panasonic FZ8

np. :)

 

e da. za canone postoji dodatni firmware koji omogućava hrpu dodatnih fičra. pročekiraj - http://chdk.wikia.com/wiki/CHDK_in_Brief podržan je i S5 IS.

ea mel tation dignissim theophrastus. inani aperiam inciderint an pri. ut ius nulla quodsi corpora. aliquid vocibus.
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.6.2008 0:59 (elkarrde).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Canon S5 IS ili Panasonic FZ8

znam da je stara tema al ipak..

 

kaj se tice baterije ovisi kako kome pase, a od ostalog jedine bitnije prednosti canona su pomicni ekran i  mogucnost za dodatni blic (iako mislim da ga se za takve fotice ne isplati kupovat)

 

ostalo je po meni uglavnom na panasonicu - raw mode najvise jer svi osim fuji-ja u toj klasi imaju frku sa sumovima, onda stabilizacija, veci otvor blende pri svemu osim najsirem kutu, fokus skoro jednake brzine na svim razinama zuma dok se canon zna izgubit, definitivno bolja optika, manji je i laksi


i buduci da je malkice stariji i nije tako razvikan kao canon, jos uvijek je jeftininiji

FZ8
S5

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.7.2008 12:27 (marioo).
16 godina
offline
RE: Canon S5 IS ili Panasonic FZ8
elkarrde kaže...

po specifikacijama, S5 IS je nešto malo jači od FZ8, no ne nudi snimanje u raw formatu koje FZ8 ima.

 

 
Ono sto sam vidio po fotkama, Canon dosta dobro izvuce kvalitetu i JPEG pa iskreno mislim da ti nebi mogao odraditi puno bolji posao nad RAW-om. A i postoji poseban firmware koji dodaje i mogucnost snimanja u RAW.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Canon S5 IS ili Panasonic FZ8

s5 definitivno bez razmišljanja:)

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice