Memorijska kartica

poruka: 3
|
čitano: 1.411
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Memorijska kartica

Pozdrav!

kupujem memorijsku karticu za canon eos 40d. Zanima me koja je 'savršena' memorijska za njega, odnosno hoce li biti kompatibilan i raditi normalno ako stavim karticu od 32gb ili vise? postoji li neko ograničenje u vezi gb?

unaprijed hvala :)

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Memorijska kartica
brunc15 kaže...

Pozdrav!

kupujem memorijsku karticu za canon eos 40d. Zanima me koja je 'savršena' memorijska za njega, odnosno hoce li biti kompatibilan i raditi normalno ako stavim karticu od 32gb ili vise? postoji li neko ograničenje u vezi gb?

unaprijed hvala :)

Ovaj tu lik tvrdi da mu radi od 32GB. Nemam pojma postoji li neko ograničenje kod CompactFlash kartica (kod SDHC kartica ograničenje je 32 GB i formatirane su u FAT32 - one veće su SDXC i formatirane su u exFAT-u).

11 godina
offline
Re: Memorijska kartica

Na mojoj 450D 16GB je dovoljno za par tisuca slika. Eventualno da uvijek slikam raw+jpg bi mozda 32GB bilo dobrodoslo, vise od toga skoro kontraproduktivno - Win exploreru trebaju minute da otvori folder na kartici kad imam >1K slika.

Sto se tice SDXC, 64GB se moze formatirat sa odredjenim programima (GuiFormat) na FAT32, i novije kamere cesto rade iako sluzbeno ne podrzavaju preko 32GB i same ne mogu formatirat 64GB. Imam kineski dash-cam i 64GB SDXC radi bez problema, a isao sam preko 32GB. Iako sam na internetu vidio da neke kombinacije kamera i 64GB kartica ne rade, pa nema garancija...

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice