Pomoć oko odabira fotoaparata izdvojena tema

poruka: 2.247
|
čitano: 689.946
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
moderator
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
tomko kaže...

dakle suma sumarum oko stativa je da se ne isplati kupiti ovo za 100-200 kuna...sto mogu sa njim mogu i sa rukama manje vise,

Ne možeš. Ovisno o situaciji, nekad je bolje ikakav stativ nego nikakav. Pogotovo kad je riječ o videu, jer recimo takav minijaturni stativ možeš iskoristiti kao stabilizator za snimanje iz ruke ili možeš raditi pokrete sa samim stativom, koji ne ovise o njegovoj užasnoj glavi.

 

tomko kaže...

nekvalitetan je te postoji mogucnost pada fotoaparata od 8k kuna...

Nije bitno koliko fotoaparat košta, nego koliko je težak i velik. Mali mirrorlessi mogu bez problema biti na takvom stativu. Sam sam ih tako koristio. Jedino kažem - problem je ako je prenizak (ovaj moj je dosta nizak - moguće 135 cm ili tako nešto) pa ne možeš korektno snimiti ljude koji stoje, pogotovo ako su viši.

 

tomko kaže...

nego je bolje da ustedim oko 1000 kn pa kupim kako spada, jer tko kupuje jeftino placa najvise...jel tako? :D

Nisam čuo za to, ali sam čuo za "Tko kupuje jeftino, kupuje dvaput."  Ja sam dvaput kupovao jeftino, tako da sam kupio ukupno četiri stativa.  Jedan sam dao prijateljici, drugi je taj mali kilavi za 140 kuna koji mi je za svaki slučaj (koristio sam zapravo ga više puta - znam si ga ubaciti u ruksak ako postoji ikakva mogućnost da bi mi mogao zatrebati stativ - iskoristiš što imaš!), a inače kad ciljano idem nešto snimat, koristim lako prenosivi Beike s kuglastom glavom (mislim da me pred četiri godine koštao nekih 600 kuna s PDV-om) i jedan za kojeg trebaju mišići za prenošenje na imalo dulje staze - Fancierov s finom fluidnom video glavom (pred 6 godina, 1600 s PDV-om ako se dobro sjećam, ) - oba sam ih naručio izvana, preko eBaya/AliExpressa. Tada baš nije bilo cjenovno razumnih opcija kod nas za ljude kojima snimanje nije biznis, danas već ima.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.3.2018 2:23 (mbaksa).
12 godina
protjeran
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Ja sam si u canosi uzeo neki za 350 dosta to cvrsto zgleda barem meni, na njemu drzim d5200+18-140 koji je dosta tezak(cca 1kg), naravno kad se nogice izvuku na maksimalnu tezinu treba pripaziti jer ako ga "stepeš" moze se prevrnuti(vise manje kao i svaki:), fotici ionako nisu jeftini na opremu moras paziti tak da je meni svejedno zadovoljan sam za amatera i vise nego dovoljan. Prije toga sam od frenda posudio neki za 160kn takoder iz canose bil je uzasno lagan i nestabilan no na njemu sam drzao ultra laki ñikon b700
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Pozdrav, kupila bih a6000 sa https://www.e-infin.com/uk/search/sony%20alpha%20a6000 . Na ovu stranicu sam naišla čitajući ovaj forum pa me zanima jel provjereno s nje naručivati...?  obzirom da su  manje cijene nego u HR ili Amazon de mi je nekako sumnjivo. E sad, ako jest sigurno, može mi netko objasniti koju opciju da uzmem:

1) bijeli je 400funti i dolazi s onim njihovim objektim i makar ne  piše, kad se klikne na njega, vidi se da je to zapravo kit box

2) crni kit box only body je 320 funti

3) crno-sivi sa objektivom (ali nije kit box) je 400 funti

 

 

E sad, uzela bih odmah i 50mm objektiv za 170 funti, što mi se također čini povoljno - https://www.e-infin.com/uk/item/1487/sony_e_50mm_f1.8_oss_e-mount_lens_sel50f18_(silver) 

 

 

No, fotkala bih i doma u zatvorenom ili vani (recimo street photography) peseke i dijete... koji bi mi još objektiv preporučili? 

 

 

 

shipping nije free ali mi se čini da i s njim je isplativo naručiti...

 

 

 

i jel se može taj fotič spojiti sa iphone-om obzirom na NFC?

 

 

Pliz help...

 

 

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
cannelle kaže...

Pozdrav, kupila bih a6000 sa https://www.e-infin.com/uk/search/sony%20alpha%20a6000 . Na ovu stranicu sam naišla čitajući ovaj forum pa me zanima jel provjereno s nje naručivati...?  obzirom da su  manje cijene nego u HR ili Amazon de mi je nekako sumnjivo. E sad, ako jest sigurno, može mi netko objasniti koju opciju da uzmem:

1) bijeli je 400funti i dolazi s onim njihovim objektim i makar ne  piše, kad se klikne na njega, vidi se da je to zapravo kit box

2) crni kit box only body je 320 funti

3) crno-sivi sa objektivom (ali nije kit box) je 400 funti

 

 

E sad, uzela bih odmah i 50mm objektiv za 170 funti, što mi se također čini povoljno - https://www.e-infin.com/uk/item/1487/sony_e_50mm_f1.8_oss_e-mount_lens_sel50f18_(silver) 

 

 

No, fotkala bih i doma u zatvorenom ili vani (recimo street photography) peseke i dijete... koji bi mi još objektiv preporučili? 

 

 

 

shipping nije free ali mi se čini da i s njim je isplativo naručiti...

 

 

 

i jel se može taj fotič spojiti sa iphone-om obzirom na NFC?

 

 

Pliz help...

 

 

 Kolko ja znam samo sam ja narucivo sa ovog foruma od tamo. 

Postoji caka koju sam vec obrazlozio ovdje. 
To je gray market roba. 100% nova i ispravna samo sa drugog trzista pa postoji mogucnost da ti Sony ne prihvati garanciju u slucaju kvara, no oni daju svoju garanciju od godine dana. 

 

Ja sam uzeo Fuji X-T2 i ustedio oko 3000kn kaj nije bas za bacit ;) 
Nisam imo nikakvih problema sa fotoaparatom, sve orginal. 

Kaj se objektiva tice pricalo se o tome nedavno u ovoj temi. 

16 godina
moderator
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
cannelle kaže...

1) bijeli je 400funti i dolazi s onim njihovim objektim i makar ne  piše, kad se klikne na njega, vidi se da je to zapravo kit box

Nisam shvatio što si mislila s tim. Riječ je o klasičnoj Sonyjevoj kit-kombinaciji, s aparatom i kilavim 16-50 objektivom.

 

cannelle kaže...

2) crni kit box only body je 320 funti

Ne kužim zašto tu uopće pišu "kit", jer kad se spominje "kit", govori se o kombinaciji aparata i jednog ili više objektiva. Ako je u škatuli samo aparat, kako je to kit? Uglavnom, to je, znači, aparat (s pratećom opremom), bez objektiva. Zato je i osjetno jeftiniji.

 

cannelle kaže...

3) crno-sivi sa objektivom (ali nije kit box) je 400 funti

Nego? Nije kit-box, ali ima kit-objektiv? Hm...

 

 

Ne razumijem baš što nas tu pitaš. Ako želiš bez kit-objektiva, uzmeš onaj crni za 320 funti. Ako želiš s objektivom, uzmeš neki od ovih skupljih paketa, pri čemu si ujedno možeš birati boju. Znači, ovisi o tome koliko novčića imaš rezervirano za aparat i misliš li da bi ti kit-objektiv mogao biti koristan.

 

Ponekad pljujem po kit-objektivu, ali mislim da ga se za tih 70 funti razlike isplati kupiti, jer iako je problematičan, kad ti treba zum-objektiv ili ti treba tako širok kut ili ti treba optička stabilizacija - poslužit će. Rijetko ga koristim, ali ga vučem sa sobom radi takvih situacija, pogotovo kad mi treba širok kut (jer imam još Sigmu 30 i 60 mm i Sony 55-210).

 

cannelle kaže...

E sad, uzela bih odmah i 50mm objektiv za 170 funti, što mi se također čini povoljno - https://www.e-infin.com/uk/item/1487/sony_e_50mm_f1.8_oss_e-mount_lens_sel50f18_(silver)

Uzmi!

 

cannelle kaže...

No, fotkala bih i doma u zatvorenom ili vani (recimo street photography) peseke i dijete... koji bi mi još objektiv preporučili?

24mm Sony Zeiss?  Je, znam, košta... Puno košta... Pa onda umjesto toga 35mm f/1.8? Znam da i on košta, ali eto...

 

cannelle kaže...

i jel se može taj fotič spojiti sa iphone-om obzirom na NFC?

NFC služi samo za lakše/brže prepoznavanje uređaja. Sonyjevi aparati se koriste s aplikacijom PlayMemories koja postoji i za Android i za iOS, nema veze ako ti mobitel nema NFC. Samo uzmi u obzir da je ta aplikacija kilava i ujedno kad ćeš se registrirati za Sonyjev korisnički račun, odaberi da si u UK ili tako negdje. U suprotnom (ako kažeš da si iz Hrvatske) si nećeš moći ažurirati aplikacije u aparatu - meni je recimo to bio problem kod A6500, jer je aplikacija za daljinsko upravljanje preko mobitela zastarjela i polukompatibilna s aktualnim PlayMemories, a ako je korisnik ulogiran s korisničkim računom u kojem je napisao da je iz Hrvatske (zemlju ne možeš naknadno promijeniti), onda neće moći ažurirati tu aplikaciju! Nevjerojatno je da još i u današnje doba tako velika firma maltretira korisnike regionalnim ograničenjima!

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.3.2018 13:10 (mbaksa).
13 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
cannelle kaže...

Pozdrav, kupila bih a6000 sa https://www.e-infin.com/uk/search/sony%20alpha%20a6000 . Na ovu stranicu sam naišla čitajući ovaj forum pa me zanima jel provjereno s nje naručivati...?  obzirom da su  manje cijene nego u HR ili Amazon de mi je nekako sumnjivo. E sad, ako jest sigurno, može mi netko objasniti koju opciju da uzmem:

1) bijeli je 400funti i dolazi s onim njihovim objektim i makar ne  piše, kad se klikne na njega, vidi se da je to zapravo kit box

2) crni kit box only body je 320 funti

3) crno-sivi sa objektivom (ali nije kit box) je 400 funti

 

 

E sad, uzela bih odmah i 50mm objektiv za 170 funti, što mi se također čini povoljno - https://www.e-infin.com/uk/item/1487/sony_e_50mm_f1.8_oss_e-mount_lens_sel50f18_(silver) 

 

 

No, fotkala bih i doma u zatvorenom ili vani (recimo street photography) peseke i dijete... koji bi mi još objektiv preporučili? 

 

 

 

shipping nije free ali mi se čini da i s njim je isplativo naručiti...

 

 

 

i jel se može taj fotič spojiti sa iphone-om obzirom na NFC?

 

 

Pliz help...

 

 

 Javi svakako ovdje na forumu kiliko su ti dostavu naplatili!!! 

BattleTag - Yovitssa-2302; PSN - Yovitssa; Steam - jovica0106
8 godina
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

45 funti ti je dostava 
Salju DHL-om

Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata

Pozdrav..ja sam 06. veljače naručio  Name: Nikon AF-S Nikkor 50mm f/1.8 G Lens...stiglo mi je za 5 dana...ukupna cijena sa dostavom...

 

Subtotal€154.00

EURShipping and handling€21.00

EURInsurance€0.00

EURTax€0.00

EURTotal€175.00

 

EURPayment€175.00 EUR

 

DHL donio na vrata...nazvali prije...sve prošlo u redu...paket zapakiran super...

 

Nemam primjedbi...

Ne tretirajte ljude kao budale ali nikada nemojte zaboraviti da oni to jesu! People who drink light beer do not really like beer. They just like to piss a lot.
13 godina
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

pozdrav

 

nemam blage veze o fotoaparatima,no za svastiku mi treba obični komapktni fotić do 800 kuna max

 

što je bestbuy za te novce? 

Svemirski mega car
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Pozdrav fotografi

 

Možete li mi preporučiti neki best buy fotić za djevojku (apsolutni početnik)? Budžet je max 500 E, to je nekih cca 3600 kn. Naime, nalazimo se u Mariboru i u Slo ima ponuda za D3400 + obj. sa torbom i SD karticom od 450 E (3300 kn). Mislite li da je to dobra ponuda? Ako mislite da ima išta bolje za te novce, slobodno preporučite.. Nije nam problem skočiti do ZG, a i imamo drugaricu koja bi fotić preuzela u slučaju online trgovine. Da napomenem, u HR imamo mogućnost i povrata PDV-a (25 %) tako da bi se i to moglo iskoristiti i da prođemo što jefinije.

Hvala unaprijed, LP

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Gandza kaže...

Pozdrav fotografi

 

Možete li mi preporučiti neki best buy fotić za djevojku (apsolutni početnik)? Budžet je max 500 E, to je nekih cca 3600 kn. Naime, nalazimo se u Mariboru i u Slo ima ponuda za D3400 + obj. sa torbom i SD karticom od 450 E (3300 kn). Mislite li da je to dobra ponuda? Ako mislite da ima išta bolje za te novce, slobodno preporučite.. Nije nam problem skočiti do ZG, a i imamo drugaricu koja bi fotić preuzela u slučaju online trgovine. Da napomenem, u HR imamo mogućnost i povrata PDV-a (25 %) tako da bi se i to moglo iskoristiti i da prođemo što jefinije.

Hvala unaprijed, LP

 Eos 1300D je dosta povoljan kod nas, imas cak model s dva objektiva, 18-55+75-300mm sto po meni zapravo nije lose, za takvog setup kod Nikona treba dati poprilicno vise novaca!

https://www.nabava.net/search.php?q=EOS+1300D&s=2

lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
13 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Ja sam prošli tjedan kupio 1300d u Sancta Domenici sa torbom (vrhunska je, jako kvalitetne izrade) i dva objektiva(18-55mm i 50mm). Cijena je bila 3999kn umanjeno za 10% (newsletter popust) i dobivam povrat PDV-A jer je fotić kupljen na firmu. Prvi pick mi je bio Nikon d3400, ali kupio sam Canon iz razloga što sam za istu cijenu dobio još jedan (jako dobar) objektiv koji bih svakako kupio naknadno i torbu. 
Ja sam totalni početnik i amater u fotografiranju i ovo mi je prvi DSLR tako da moj savjet o odabiru uzmi sa rezervom, ali savjetujem ti da možda razmisliš kupnji na način na koji sam ja kupio...
BattleTag - Yovitssa-2302; PSN - Yovitssa; Steam - jovica0106
13 godina
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Pozdrav!

U prilici sam povoljno kupiti ovaj 75-300mm Canon objektiv. Zanima me da li ga budem mogao koristiti za macro fotografiju (ono tipa pčela na cvijetu, kukac neki iz blizine i sl.)? Pošto Sigma i Tamron istih specifikacija imaju u opisu i macro fotografiranje...

Hvala!

BattleTag - Yovitssa-2302; PSN - Yovitssa; Steam - jovica0106
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Yovitssa kaže...

Pozdrav!

U prilici sam povoljno kupiti ovaj 75-300mm Canon objektiv. Zanima me da li ga budem mogao koristiti za macro fotografiju (ono tipa pčela na cvijetu, kukac neki iz blizine i sl.)? Pošto Sigma i Tamron istih specifikacija imaju u opisu i macro fotografiranje...

Hvala!

Gledam sad malo za taj objektiv magnifikaciju i ostalo (0.25x kaj nije lose i da se sa time nesto blizu macro-a napravit) i recenzije su za taj objektiv jako lose,
vele najgori canon objektiv. 
Tak da si razmisli jos jer imas puni boljih, a ne tolko skuljih odabira recimo ovaj.

 https://www.nabava.net/objektivi__880/canon-objektiv-ef-s-55-250mm-f4-56-is-stm__5399831

12 godina
protjeran
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Tesko, 1.5m mu je minimalni fokus, mozda da si uzmes prstene s povecanjem za macro? Pa njih nataknes na objektiv, sebi bas gledam neke od 5x i 10x..pogledaj si na netu kak funkcioniraju na tom objektivu ni ja nisam bas 100% s tim upoznat jer misljenja su obostrana nekima je to super drugima pak ne.lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
13 godina
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Prilika mi je kupiti ga polovnog sa manje od 500 snimljenih fotki za 400kn, a mislio sam ionako kupiti ovaj ili ovaj. Ta dva imaju onaj macro okidač na sebi, a Canon nema pa zato moje pitanje iz prošlog posta. Da li Canon obavlja istu funkciju (nema tu tipku, ali sve je ostalo isto koliko vidim, čak i cijena je slična)?

Investirao bih u neki teleobjektiv, a ako još k tome snima macro to bi mi bilo super... Nemam baš dva soma kn za to pa sam zato mislio neki od ovih navedenih kupiti...

BattleTag - Yovitssa-2302; PSN - Yovitssa; Steam - jovica0106
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Yovitssa kaže...

 

Investirao bih u neki teleobjektiv, a ako još k tome snima macro to bi mi bilo super... Nemam baš dva soma kn za to pa sam zato mislio neki od ovih navedenih kupiti...

 Kupi polovan 55-250mm stm ili novi s ebay-a white box (oko 200usd), ako ikako možeš. Nećeš požaliti. Na 250mm i 0.85m ćeš bez problema ispuniti kadar nekim cijetom i pčelom po ukusu a imati ćeš puno korisniji objektiv s stabilizacijom, brzim AF i puno korisnijim rasponom. Ako možeš, naravno.

 

13 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
ITelektronika kaže...
Yovitssa kaže...

 

Investirao bih u neki teleobjektiv, a ako još k tome snima macro to bi mi bilo super... Nemam baš dva soma kn za to pa sam zato mislio neki od ovih navedenih kupiti...

 Kupi polovan 55-250mm stm ili novi s ebay-a white box (oko 200usd), ako ikako možeš. Nećeš požaliti. Na 250mm i 0.85m ćeš bez problema ispuniti kadar nekim cijetom i pčelom po ukusu a imati ćeš puno korisniji objektiv s stabilizacijom, brzim AF i puno korisnijim rasponom. Ako možeš, naravno.

 

 Ovako nešto?

BattleTag - Yovitssa-2302; PSN - Yovitssa; Steam - jovica0106
9 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Yovitssa kaže...

Ovako nešto?

 To je starija verzija istog objektiva. Neznam kakav je u odnosu na STM verziju.

Trgovina

Ebay

12 godina
protjeran
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Pozdrav, htio bi zamjeniti svoj 18-140mm Nikkor tj htio bi jos nesto veci zoom, kao jeftiniju alternativu sam nasao Tamron-18-400mm-f-3.5-6.3-di-ii-vc-hld (nazalost 400-tke jos nema no bolja od 300-tke sigurno nemre biti:) dali cu izgubiti puno na ostrini kod maksimalnog zooma?lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.4.2018 14:27 (Stjepanj).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Pozdrav,

 

nikada prije nisam posjedovao DSLR fotoaparat, pa bih molio savjete prilikom kupnje. Planiram izdvojiti oko 4.500 (max. 5.000) kuna.

Zanimaju me prvenstveno 2 stvari: koliko su 'bitni' megapikseli za kvalitetu slike, te postoji li velika 'prednost' 4k u odnosu na 1080 prilikom snimanja videa? Također, na što općenito trebam obratiti pozornost kod kupnje?

Čitao sam recenzije i gledao videe na YouTubeu, te našao nekoliko njih koji su mi zapeli za oko:

 

Hvala!

ZOTAC: Its Time to Play.
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.5.2018 23:11 (DmL).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Molio bih pomoć oko odabira fotoaparata, budući da ga namjeravam kupit kroz vikend.

Hvala najljepša.

ZOTAC: Its Time to Play.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

DmL 

Ti si na ovim linkovima natrpa sve i svašta. Tu ima i dslr aparata i mirrorless i kompaktnih..

Također si stavljao neke s objektivom, neke bez. Jel ti u ovaj budžet ulazi i objektiv ili samo tijelo?

Bilo bi dobro da ti za početak definiraš što želiš. 

 

Ja ti imam gx80 i koristim ga dosta za snimanje u čemu je odličan. Ima fantastičnu stabilizaciju u tijelu. 

4k kao 4k ne uploadam, nego kada snimam 4k exportam u 1080 i dobije se sasvim fina slika.

Od objektiva koristim samo vintage stakla s adapterom za m43.

 

Moraš znati kako je ovo m43 senzor koji ima 2x crop faktor. Dakle, 50mm objektiv je na ovom aparatu 100mm.

Ovdje imas primjer videa koji sam snimao samo u 1080 pa si baci pogled: 

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.5.2018 14:09 (Neznam nadimak..).
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Pozz,imam pitanje u vezi Metabones Speedbooster (Više o TOME ). Znam da nije to glavna tema ove teme no druge su "neaktivne" te mislim da ću ovdje najbolje naći odgovor bez otvaranja nove teme.

 

Posjedujem canon 70D,te tražim zamjenu za kit objektiv (uz njega imam još 70-300mm telephoto canon,8mm fisheye samyang i 50mm prime 1.4). Guglajući i istraživajući mi se čini dobar prelazak na full frame,al za takav (nešto tipa 5d mark 3/4 ili 6d) mi treba preko 1k eur.

 

Nakon toga sam naišao na taj metabonesov adapter,koji aps-c senzor "pretvara" u full frame,plus doda jednu f stopu više, te koji isto košta puno ,no da se naći po 300eur rabljeni.

 

Zanima me je li to netko koristio,ili neku alternativu tome,jel se gubi kvaliteta ili slično?

 

Hvala,LP

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata

Speedbooster se koristi kod mirrorlessa, ne i kod SLR-ova.

 

I speedboosteri (tj. focal reduceri) u pravilu su izvedeni kao adapteri za druge sustave. Npr. ako imaš Canonov EF objektiv, možeš ga speedboosterom adaptirati na Sonyjev E mount ili Micro Four Thirds, ali ga ne možeš adaptirati na mountove za SLR-ove jer speedbooster ide između objektiva i aparata.

 

On radi tako da krug namijenjen FF aparatima "skoncentrira" na površinu namijenjenu APS-C senzorima pa time onda na APS-C aparatu sa speedboosterom objektiv ima iste karakteristike kao i na FF-u. Neka te ne zavara "dobivanje blende" - jedna relativna blenda se dobije u odnosu na APS-C krop, znači objektiv onda i na APS-C-u ima istu onu stvarnu blendu koju ima na FF-u. Drugim riječima, sa speedboosterom se ne dobije ništa svjetlosno jači objektiv, nego se samo iskorištava puna svjetlosna jakost objektiva.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.6.2018 15:07 (mbaksa).
14 godina
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Drugim rijecima ,u mom slucaju nema druge osim full frame fotic :)

 

Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
izvone kaže...

Drugim rijecima ,u mom slucaju nema druge osim full frame fotic :)

Ili APS-C mirrorless sa speedboosterom! 

 

Ali, uglavnom, da - FF bi možda bio najbolje rješenje jer adaptiranje objektiva nikad nije savršeno (a ovisno o objektivu i adapteru može biti i jako loše do praktički nefunkcionalno).

8 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Jel ima smisla kupovati Nikon D7000 sa 200.000 okidanja za 1400 kn ?
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Gogo222 kaže...
Jel ima smisla kupovati Nikon D7000 sa 200.000 okidanja za 1400 kn ?

 ja nebi dao za to vise od 500kn 

 

 

11 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Pozz ekipa , malo sam u nedoumici, zelim kupiti prvi ozbiljniji fotoaparat nakon dugotrajnog koristenja kamere u mobitelu kao primarne za fotke i kratke video snimke. Izbor mi se sveo na Sony a5100 vs Sony a6000.. Šta vi predlažete, a6000 je oko 100€ skuplji, ima elektronski viewfinder i hotshoe ali nema touch to focus ekran i ne može se onako okrenuti za selfije kao na a5100? 

 

Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice